ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Odlazak u USA bez igde ikoga » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #121  
Staro 22.07.2013, 17:59
Маче Маче je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.02.2013
US lokacija: Manhattan, NY
YU lokacija: Makedonija
Poruke: 79
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik noki Prikaz poruke
Necu da budem skepticna ali pazi,pre nego sto odes kod bilo koga.Ja bih radje kod nekoga sto ga neko drugi preporucio ili zna.Lako moze covek da zavrsi kao zrtva.Desava se cak i preko vecih internet strana covek da naleti na nesto sto ne bi hteo.U situaciji kao tvoja ja bih ili platila malo vise para i otisla u hotel,ili bi trazila veze kod kuce u Maticnoj domovini,svako nekog zna sto zivi u Americi,pa ima ljudi sa nasih prostora sto iznajmljuju sobe,stanove i sl.Nas covek moze lako da ti naplati vise ili da te prevari,ali ja bar do sad nisam cula da je ovde neko sa nasih prostora klao i jeo ljude.A ako ides tako vezanih ociju kod bilo koga ja bih bila mnogo oprezna.
Jeste tako ali sta cu. Zvala sam vise ljudi i eto do sada nista. Ali rizikovacu. Nekad covek mora i to. Sajt mi izgleda prilicno realan a i ljudi tamo. Nije sve tako crno. znam da ima i dobri ljudi koje ne zele samo pare nego nesto vise. Znam da bi ja pomogla drugi a i znam da drugi bi mene pomogli kao sto vec jesu nekoliko pute. Strah uvijek postoji ali nekad na kraju shvatis da nije sve tako lose. Znas ono 'Life begins at the end of your comfort zone'. Pa stigla sam do ovdje i idem dalje. Mozda ipak ispadne nesto bolje. Pozz i hvala na savet
Reply With Quote
  #122  
Staro 22.07.2013, 18:02
Маче Маче je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.02.2013
US lokacija: Manhattan, NY
YU lokacija: Makedonija
Poruke: 79
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik minimaxus Prikaz poruke
Ne bih da budem drzak ali sta se to toliko drasticno desilo pa ti "prijateljca" u potpunosti uskracuje podrsku? Mogu da shvatim kako je izgubila stan, razvela se od muza i sl., ali da te ne saceka na aerodromu i odvede do komsije koji iznajmljuje garazu, e to vec ne mogu da shvatim! Koliko ti nju zapravo poznajes, i da li si uopste smjela da se upustis u takvu avanturu? Ovo sto je ona uradila je u rangu sa nekim krivicnim djelom!

I jos jedna stvar, ja bih jako jako dobro razmislio prije nego bih krenuo kod stranca u kucu, pogotovo te price krevet za dz i slicno. Dobro bih se zapitao da li da idem u Ameriku uopste, pa pobogu niko nije ovdje beskucnik pa da se smuca po kojekakvim komunama!
Ona je u proces razvoda i seljenje iz kucu. Vec sam boravila kod njih tri nedelja u 2011 i znam gi dobro. sta ti pricas. pa moji rodzaci necu to da uradi pa ne neko drugi. ne znam sta je sa nasim ljudi kad odlaze tamo ali kad jedno urade to oni vise su drugaciji. I normalno da idem Ameriku pa ako treba bicu i u hotel i platiti vise za pocetak dok ne nadzem nesto.
Reply With Quote
  #123  
Staro 22.07.2013, 22:57
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

A da kontaktiras te lokalne tu Work & Travel agencije, vidi da li ima mesta negde sa nekim studentima tu odakle si ti. Oni budu ovde obicno leti mozda nekad ima da traze cimera/cimerku...
Reply With Quote
  #124  
Staro 22.07.2013, 23:27
tanik's Avatar
tanik tanik je offline
Drug član
 
Datum prijave: 22.12.2008
US lokacija: Phoenix, AZ
YU lokacija: Beograd
Poruke: 56
Nepromenjeno

Vuxanne, ne mogu da ne primetim da uvek imas dobronameran i konkretan komentar ili odgovor, bez mnogo filozofije i nagadjanja zasto neko ovako a ne onako.... svaka cast!
Reply With Quote
  #125  
Staro 23.07.2013, 03:01
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tanik Prikaz poruke
Vuxanne, ne mogu da ne primetim da uvek imas dobronameran i konkretan komentar ili odgovor, bez mnogo filozofije i nagadjanja zasto neko ovako a ne onako.... svaka cast!
Pa radim u usluznoj industriji (prosveti). Nas osnovni moto je: "Ne postoje glupa pitanja". I nije nase da ulazimo u razloge iza pitanja vec da trazimo resenja. Sta cu, profesionalna deformacija...

Ja sam npr. videla da ima Makedonska crkva u Fort Vejnu Indijana i u Detroitu Micigen. Gde god ima necija crkva, ima i ljudi koji pripadaju toj zajednici. Sta mislis da npr probas da ih kontaktiras npr preko fejsbuka klikni ili klikni za Makedonic u CIkagu ili Makedonci u NYCnpr. nudis se da cuvas neciju decu u zamenu za smestaj dok se ne snadjes i slicno... Ne znam, ja sam jako plasljive prirode, oprezne i analiticne. Nekako bi mozda tako nesto pokusala da sam u tvojoj situaciji. Otkud znam...

Ili npr. informativna lista sprske zajednice u Bostonu - upis/ispis. Vidim cesto ljudi salju slicne e-mailove kad tek dodju...

Last edited by vuxanne; 23.07.2013 at 03:15.
Reply With Quote
  #126  
Staro 23.07.2013, 03:22
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Ja sam smjestaj nasla kao summer sublet jedna soba sa zajednickim koristenjem WC i kuhinje (na 2 i po mjeseca) na craigslisti., a onda preko emaila. Prije nego sto sam bilo sta potpisala vidjela se s gazdom preko skype, on poslao ugovor/lease da potpisem i skeniram i vratim nazad. Meni je sekundu bilo lakse jer sam ovdje studirala, znala sam gdje sta da trazim (smjestaj) pa sam znala kako od aerodroma do grada doci, i tako te stvari. U tih 2 i po mjeseca sam trazila novi/ dugorocniji smjestaj, i nasla ga doslovno dan pred istek zakupa.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #127  
Staro 23.07.2013, 12:39
Маче Маче je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.02.2013
US lokacija: Manhattan, NY
YU lokacija: Makedonija
Poruke: 79
Nepromenjeno

Hvala ljudi za odgovori mogu da uradim i to sa crkve. drago mi je da vidim da postoje vise mogucnosti i da sve se moze ako se zeli. evo i vi ste se snasli tako nekako. hvala. probacu i tako. zasto da ne
Reply With Quote
  #128  
Staro 29.10.2013, 23:45
jeka78 jeka78 je offline
Član
 
Datum prijave: 28.10.2013
US lokacija: kalifornija,kanada,.....
YU lokacija: srbija
Poruke: 6
Nepromenjeno

danas sam poslala za mene supruga i tri cerkice. nadamo se da cemo biti izvuceni....kao i svi ostali,jel? ni mi nemamo nikoga, ali se nadam da bi neko ko je vec tamo mogao da pomogne. da nam nadje stan i da nas saceka na aerodromu, da nas odvede do stana. to bi bila velika pomoc.....
Reply With Quote
  #129  
Staro 30.10.2013, 08:28
Loperamid's Avatar
Loperamid Loperamid je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.05.2012
YU lokacija: Čačak/Beograd
Poruke: 70
Pošalji Skype™ poruku korisniku Loperamid
Nepromenjeno

Tek si se prijavila za lutriju i vec bi da te neko doceka? Dobronameran savet - ne trci pred rudu, da se ne bi previse razocarala. i pod uslovom da budes izvucena do tvog odlaska ima jos min. godinu dana, a do tad ce se verovatno vec neko naci
Reply With Quote
  #130  
Staro 30.10.2013, 09:12
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

jeka78 Vidim da si napisala da ti je US okacija Kanada? Za sta si se ti uopste prijavila i na kom sajtu? Nadam se da nisi pogresila i prijavila si se za nesto sasvim drugo od ovoga o cemu se ovde pise.
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Razlozi (naši), za odlazak u USA curlika Vaša strana 309 04.02.2023 22:27
Odlazak sa 50 godina derise Vaša strana 21 05.05.2015 04:57
H1B viza IvanDash Ne-imigrantske vize 20 06.07.2014 23:31
Odlazak u USA sa porodicom dejan.balazevic Stare teme 21 08.11.2013 22:23
Sletili! Bez igdje ikoga, bez da nas iko dočeka - Prepušteni sami sebi macodlak Vaša strana 13 20.08.2013 13:10

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:40.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.