ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #61  
Staro 02.06.2016, 13:08
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Roberto Prikaz poruke
Hvala na cestitkama

Citam redom, samo nikako da naidjem na zvanican tekst za zenu i njen GC. Jer to mi je najbtnije od svega, jer koliko sam citao svi pisu odma se vencajte pre razgovora, posle je jako skupo i komplikovano, a problem je sto ona mora ostati u srbiji minimum jos 2 godine (da ne objasnjaam sada)...

Odoh da citam, pa valjda cu naci
Imas gresku u pocetnoj informaciji.
Da bi zadrzali zelenu kartu ne morate da budete u SAD 6 mjeseci, ali da vam ne bi pravili problem prilikom ulaska trebalo bi da ne budete duze od 6 mjeseci van SAD u komadu
Reply With Quote
  #62  
Staro 03.06.2016, 12:48
Roberto Roberto je offline
Član
 
Datum prijave: 27.05.2016
US lokacija: Miami
YU lokacija: Srbija
Poruke: 10
Nepromenjeno

Krenuo sam od pocetka da citam forum, pa sam sve iscitao. Sve mi je jasno, sad cu da popunim ds formular i da cekam da mi zakazu intervju. Kada ga zakazu svadba , lekarski pa sve po redu.
Jedino sto nigde na forumu ne mogu da nadjem iskustva da mi se zena vrati i radi naredne dve godine u srbiji a ja da ustanem u USA. Da li ce se njen GC ponistiti, posto sam ja nosilac (tj mene izvukli).
Reply With Quote
  #63  
Staro 03.06.2016, 15:08
ejpril88 ejpril88 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 27.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 191
Nepromenjeno

Ne znam šta će biti sa njenim GC ali znam sigurno da će joj ponovo krenuti od nule računanje petogodišnjeg perioda za državljanstvo jer je odsustvo duže od 6 meseci.
__________________
oktobar 2014 - prvi put aplicirali (dve prijave)
maj 2015 - muz izvucen
septembar 2015 - vencanje
oktobar 2015 - intervju, vize odobrene
mart 2016 - sleteli u Cikago
Reply With Quote
  #64  
Staro 03.06.2016, 15:13
JelenaX JelenaX je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.05.2015
YU lokacija: Beograd
Poruke: 149
Nepromenjeno

Nebitno je ko je nosilac nakon prvog ulaska u US. Nakon toga ste ravnopravni. Ukoliko ona bude odsutna dve godine bez re-entry permit, ozbiljno rizikuje da ostane bez gc.
__________________
DV2016 - 2 prijave - izvučeni 2016EU00009xxx
20.5. - Predat DS260
19.11. - Intervju
2.12. - Vize u pasošima
Reply With Quote
  #65  
Staro 03.06.2016, 15:19
Roberto Roberto je offline
Član
 
Datum prijave: 27.05.2016
US lokacija: Miami
YU lokacija: Srbija
Poruke: 10
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik JelenaX Prikaz poruke
Nebitno je ko je nosilac nakon prvog ulaska u US. Nakon toga ste ravnopravni. Ukoliko ona bude odsutna dve godine bez re-entry permit, ozbiljno rizikuje da ostane bez gc.
Ona rizikuje svoj GC, a to ne moze uticati na moj GC?
Reply With Quote
  #66  
Staro 04.06.2016, 02:42
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Roberto Prikaz poruke
Krenuo sam od pocetka da citam forum, pa sam sve iscitao. Sve mi je jasno, sad cu da popunim ds formular i da cekam da mi zakazu intervju. Kada ga zakazu svadba , lekarski pa sve po redu.
Jedino sto nigde na forumu ne mogu da nadjem iskustva da mi se zena vrati i radi naredne dve godine u srbiji a ja da ustanem u USA. Da li ce se njen GC ponistiti, posto sam ja nosilac (tj mene izvukli).
Citat:
Prvobitno poslao korisnik Roberto Prikaz poruke
Ona rizikuje svoj GC, a to ne moze uticati na moj GC?
Za nekoga tko tvrdi da je iscitao citav forum cudno je da postavljas pitanja koja su vise puta odgovorena.
Postoji vise nacina da ne izgubis zelenu kartu. Npr. jedan je ako ces da boravis van SAD duze od 6 mjeseci, prije izlaska iz SAD prijavis se da dobijes re-entry permit i ne moras da razmislja o ponistavanju.
Ima ih jos, pa ponovo procitaj ciav forum. Ali ne preskaci

A da. Ponistavanje njene zelene karte ne bi trebalo da utice na tvoju zelenu kartu
Reply With Quote
  #67  
Staro 06.06.2016, 00:44
Roberto Roberto je offline
Član
 
Datum prijave: 27.05.2016
US lokacija: Miami
YU lokacija: Srbija
Poruke: 10
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tomislav1970 Prikaz poruke
Za nekoga tko tvrdi da je iscitao citav forum cudno je da postavljas pitanja koja su vise puta odgovorena.
Postoji vise nacina da ne izgubis zelenu kartu. Npr. jedan je ako ces da boravis van SAD duze od 6 mjeseci, prije izlaska iz SAD prijavis se da dobijes re-entry permit i ne moras da razmislja o ponistavanju.
Ima ih jos, pa ponovo procitaj ciav forum. Ali ne preskaci

A da. Ponistavanje njene zelene karte ne bi trebalo da utice na tvoju zelenu kartu
Procitao sam za re-entry bio, isto tako sam procitao da to ne moraju uvek da ti odobre, pa je mene konkretno interesovalo ovo sto sam pitao, i od svih vas dobio odgovor i sada mi je sve jasno. Hvala svima za brze odgovore, cujemo se
Reply With Quote
  #68  
Staro 02.09.2016, 18:11
dani2017 dani2017 je offline
Član
 
Datum prijave: 02.09.2016
Poruke: 13
Nepromenjeno jupi

Pozdrav svima, izvucen sam na dv2017, broj 22xxx. Poslat formular 20.maja samo za mene. Prijavio sam na lutriju sebe, zenu i 2 dece. Ja sam aplicant i idem sam za Ameriku, kasnije dolaze oni. Da li moram da popunjavam DS-260 za svo cetvoro ili samo za sebe stim sto cekiram da oni ne idu samnom, ali da kasnije dolaze.
Hvala unapred
Reply With Quote
  #69  
Staro 02.09.2016, 19:43
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dani2017 Prikaz poruke
Pozdrav svima, izvucen sam na dv2017, broj 22xxx. Poslat formular 20.maja samo za mene. Prijavio sam na lutriju sebe, zenu i 2 dece. Ja sam aplicant i idem sam za Ameriku, kasnije dolaze oni. Da li moram da popunjavam DS-260 za svo cetvoro ili samo za sebe stim sto cekiram da oni ne idu samnom, ali da kasnije dolaze.
Hvala unapred
Cini se da niste razumeli kako proces radi - oni ne mogu doci kasnije ukoliko ne popunite formulare za svakog clana porodice i dok svaki clan ne dobije imigracionu vizu (nakon odradjenog intervjua). Mozete uci odvojeno, najkasnije do 6 meseci nakon odradjenog lekarskog pregleda (dokle vize i vaze). Nadamo se da ste na formama naveli podatke o svojoj porodici - u suprotnom cete biti diskvalifikovani (to nema veze sa time ko ide a ko ne, svi clanovi porodice se navode). Ukoliko ne predate formulare po osnovu DV Lottery i za ostale clanove porodice, kasnije mozete uci u drugi proces za dobijanje porodicne vize, koji ume da potraje godinama. Na nasem Forumu je sve objasnjeno, procitajte iskustva drugih dobitnika i bice vam jasnije.

Sup.Mod.
Reply With Quote
  #70  
Staro 03.09.2016, 12:45
dani2017 dani2017 je offline
Član
 
Datum prijave: 02.09.2016
Poruke: 13
Nepromenjeno

Poslao sam ds-260 samo za sebe, ali sam naveo da imam zenu i 2 dece(njihova imena, datume rodj. itd.). Cekirao sam da ne idu samnom ali da ce kasnije doci kod mene. Da li zbog ovog mogu biti diskvalifikovan i da li moram popuniti obrasce i za njih iako oni ne idu samnom, vec dolaze za par godina.
pozdrav
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
H2B viza - produženje i promena statusa Jfa_Kg Ne-imigrantske vize 26 27.01.2021 14:22
J1 - produzenje i promena statusa Feartist Ne-imigrantske vize 12 04.08.2015 17:40
Provjera statusa? cukoni Stare teme 3 09.10.2012 13:07
Promena datuma za povratak iz USA elementre Stare teme 1 01.08.2011 02:32
Od ilegalnog do legalnog statusa - procedura Zelene karte! Marija Prva koverta 8 09.05.2008 19:45

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:36.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.