ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Prva koverta

Prva koverta Dobili ste prvu kovertu sa formularima koje treba poslati američkoj vladi. Šta sad?

Prva koverta » Pomoc, ja i zena oboje dobili » Bitni linkovi
O prvoj koverti Formulari Korisne informacije Proverite prijavu Učlanite se

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 06.05.2011, 11:07
borior borior je offline
Član
 
Datum prijave: 06.05.2011
Poruke: 1
Smile Pomoc, ja i zena oboje dobili

Zdravo svima! Ja i zena smo iz prve oboje dobili. Prijavili smo se kao muz i zena , sa posebnim aplikacijama i oboje smo izvuceni za dalju obradu. Pitanje mi je dali sada oboje mozemo da posaljemo posebne koverte (u svaki koverat da ima jedan DS122 za principal applicant i dva DS230, jedan za mene i jedan za zenu) do Centru u Kentacky ili samo jedan koverat u kome ima jedan DS122 za mnom kao principal applicant i dva DS230, jedan za mene kao principal applicant i jedan za zenu (spouse) kao derivative applicant? Ukratko dali je dozvoljeno da oboje posaljemo posebno ili samo jedan treba da posalje?
  #2  
Staro 06.05.2011, 11:16
ZeljkoUSA's Avatar
ZeljkoUSA ZeljkoUSA je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2010
US lokacija: Realno: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 425
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik borior Prikaz poruke
Zdravo svima! Ja i zena smo iz prve oboje dobili. Prijavili smo se kao muz i zena , sa posebnim aplikacijama i oboje smo izvuceni za dalju obradu. Pitanje mi je dali sada oboje mozemo da posaljemo posebne koverte (u svaki koverat da ima jedan DS122 za principal applicant i dva DS230, jedan za mene i jedan za zenu) do Centru u Kentacky ili samo jedan koverat u kome ima jedan DS122 za mnom kao principal applicant i dva DS230, jedan za mene kao principal applicant i jedan za zenu (spouse) kao derivative applicant? Ukratko dali je dozvoljeno da oboje posaljemo posebno ili samo jedan treba da posalje?
Mislim da nema potrebe da saljete odvojeno, posto se vec u braku i idete zajedno. Znaci, kao sto si opisao u drugoj varijanti. Potpuno je svejedno da li si principal applicant ili derivative.

Ukoliko zelis da eventualno pripremis teren i odes neku nedelju (mesec) pre nje idite da ti budes principal applicant da bi mogao da udjes prvi.

Sve najbolje

P.S. Ujedno cinite i dobro delo da neko sa velikim brojem prodje
  #3  
Staro 06.05.2011, 18:15
jedan.od.nas jedan.od.nas je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.01.2011
US lokacija: bilo gdje ;-)
YU lokacija: BiH
Poruke: 32
Nepromenjeno

Ja sam isti slučaj. Poslali smo nazad samo jednu aplikaciju (onu sa manjim brojem) nema niti jednog racionalnog razloga da šaljemo obije ;-) Dobro delo??? Ne, svejedno bi oboje dobili ili bili odbijeni na prvom razgovoru i nikako ne moze da zauzmemo vise od jednog broja, druga aplikacija bi u tom slučaju propala i neko bi upao na njeno mesto ;-)
Mene muče druge brige. Nakon dve godine, juče mi je javljeno da sam primljen na posao u firmi o kojoj sanjam duuuugo vremena, sa pristojnom platom, odličnom atmnosferom, mogućnošću da napravim karijeru kakvu želim ... VELIKA DILEMA, Bože daj mi znak !!!
  #4  
Staro 06.05.2011, 18:53
milos milos je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.09.2006
US lokacija: izgleda nigde :(
YU lokacija: Nis
Poruke: 89
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik jedan.od.nas Prikaz poruke
Mene muče druge brige. Nakon dve godine, juče mi je javljeno da sam primljen na posao u firmi o kojoj sanjam duuuugo vremena, sa pristojnom platom, odličnom atmnosferom, mogućnošću da napravim karijeru kakvu želim ... VELIKA DILEMA, Bože daj mi znak !!!
Ja u takvoj firmi radim vec 6 meseci a za GC apliciram zadnjih 7 godina i sada sam izvucen, potpuno te razumem moj prijatelju, potpuno!!!
__________________
2003-2004-2005-2006-2007-2008-2009-2010-2011-2012-2013-2014-2015-2016-2017-2018-2019-2020
HAS NOT BEEN SELECTED

2011 SELECTED ali ponistena lutrija

2012EU00003058
ovo je bio moj broj
  #5  
Staro 06.05.2011, 19:00
slobodanka slobodanka je offline
Član
 
Datum prijave: 16.07.2010
YU lokacija: kotor varos
Poruke: 6
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik borior Prikaz poruke
Zdravo svima! Ja i zena smo iz prve oboje dobili. Prijavili smo se kao muz i zena , sa posebnim aplikacijama i oboje smo izvuceni za dalju obradu. Pitanje mi je dali sada oboje mozemo da posaljemo posebne koverte (u svaki koverat da ima jedan DS122 za principal applicant i dva DS230, jedan za mene i jedan za zenu) do Centru u Kentacky ili samo jedan koverat u kome ima jedan DS122 za mnom kao principal applicant i dva DS230, jedan za mene kao principal applicant i jedan za zenu (spouse) kao derivative applicant? Ukratko dali je dozvoljeno da oboje posaljemo posebno ili samo jedan treba da posalje?
pozzzz
kako ste obavijesteni da ste izvuceni??molim te objasni mi....
a sto se tice tebe,nemas potrebe slati za oboje,svejedno koje cete biti nosioc,mozda bolje ono koje govori engleski
  #6  
Staro 06.05.2011, 19:09
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik jedan.od.nas Prikaz poruke
Ja sam isti slučaj. Poslali smo nazad samo jednu aplikaciju (onu sa manjim brojem) nema niti jednog racionalnog razloga da šaljemo obije ;-) Dobro delo??? Ne, svejedno bi oboje dobili ili bili odbijeni na prvom razgovoru i nikako ne moze da zauzmemo vise od jednog broja, druga aplikacija bi u tom slučaju propala i neko bi upao na njeno mesto ;-)
Mene muče druge brige. Nakon dve godine, juče mi je javljeno da sam primljen na posao u firmi o kojoj sanjam duuuugo vremena, sa pristojnom platom, odličnom atmnosferom, mogućnošću da napravim karijeru kakvu želim ... VELIKA DILEMA, Bože daj mi znak !!!
Trenutno - ne bi trebalo da imas nikakvu dilemu... dobio si posao, cestitke - pocnes lepo da radis i uzivas. Ima jos vremena do sledeceg koraka za DV i jos vremena do intervjua. I onda jos i nakon intervjua... i onda i da uzmes 15 dana off da udjes u zemlju - posle mozes da imas jos dve naknadne godine vremena.

Gde je tu dilema? Ne treba uopste sada da razmisljas o tome - mozda taj posao i nije tako sjajan kako si ti zamisljao, mozda te kolege nece voleti a mozda ni ti njih, mozda nisi dovoljno jak kadar za njih pa te otpuste... Mozda plate padnu... Kapiras sta mislim?

Mi to sami tako pravimo dileme 10 godina pre roka i vremena... samo ti popunjavaj papire i ne ocekuj nikakav znak odozgo jer si ga vec dobio onda kad si se ulogovao da proveris rezultate. Sam krojis svoju sudbinu, kad prodje jos malo neces imati dilemu oko ici ili ne ici, nego ili u koji ces grad ili kako da zavrsis sledeci projekat na poslu
  #7  
Staro 06.05.2011, 20:27
jedan.od.nas jedan.od.nas je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.01.2011
US lokacija: bilo gdje ;-)
YU lokacija: BiH
Poruke: 32
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Zana Prikaz poruke
Trenutno - ne bi trebalo da imas nikakvu dilemu... dobio si posao, cestitke - pocnes lepo da radis i uzivas. Ima jos vremena do sledeceg koraka za DV i jos vremena do intervjua. I onda jos i nakon intervjua... i onda i da uzmes 15 dana off da udjes u zemlju - posle mozes da imas jos dve naknadne godine vremena.

Gde je tu dilema? Ne treba uopste sada da razmisljas o tome - mozda taj posao i nije tako sjajan kako si ti zamisljao, mozda te kolege nece voleti a mozda ni ti njih, mozda nisi dovoljno jak kadar za njih pa te otpuste... Mozda plate padnu... Kapiras sta mislim?

Mi to sami tako pravimo dileme 10 godina pre roka i vremena... samo ti popunjavaj papire i ne ocekuj nikakav znak odozgo jer si ga vec dobio onda kad si se ulogovao da proveris rezultate. Sam krojis svoju sudbinu, kad prodje jos malo neces imati dilemu oko ici ili ne ici, nego ili u koji ces grad ili kako da zavrsis sledeci projekat na poslu
Pametno zboriš ;-) Ubi me izrada scenarija u životu. Onda "Onaj" namigne i sve se pretumba ;-))))) Ipak su ovo slatke muke ;-)
  #8  
Staro 06.05.2011, 20:28
lukau13 lukau13 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.10.2009
US lokacija: I *heart* NYC
YU lokacija: Trebinje, BIH
Poruke: 59
Nepromenjeno

@jedan.od.nas-krene jedno pa za tim sve ostalo (mislim na pozivtivne stvari)
Dilemma is out!
Slazem se sa Zanom!
P.S. cestitke na poslu, eto prilike da se zaradi koji dinar vise!
  #9  
Staro 06.05.2011, 20:59
TheRealRocknRolla TheRealRocknRolla je offline
Drug član
 
Datum prijave: 13.09.2010
Poruke: 35
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Zana Prikaz poruke
udjes u zemlju - posle mozes da imas jos dve naknadne godine vremena.
Samo malo pojasnjenje, kakve 2 g ? Koliko ja znam neko sa GC moze da bude out USA najvise 6 meseci ili se varam.Najverovatnije imam losu info ako gresim pojasni ne zelim da zvucim neprijateljski
  #10  
Staro 07.05.2011, 06:35
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik TheRealRocknRolla Prikaz poruke
Samo malo pojasnjenje, kakve 2 g ? Koliko ja znam neko sa GC moze da bude out USA najvise 6 meseci ili se varam.Najverovatnije imam losu info ako gresim pojasni ne zelim da zvucim neprijateljski
Vec sam objasnjavala ovo ranije, ali evo opet: ne treba mesati uslove za dobijanje drzavljanstva sa odrzavanjem vaznosti GC. Zelena karta vazi 10 godina i apsolutno nije moranje da se konkurise za drzavljanstvo (pogotovo ako se ne ispunjavaju uslovi, od kojih je najvazniji neodsustvovanje iz zemlje duze od 6 meseci). Ukoliko zelite da konkurisete za drzavljanstvo u najkracem roku (sto je 5 godina) onda ne treba da odsustvujete iz zemlje duze od 6 meseci da ne biste izgubili resident status.

CG moze da se obnovi posle 10 godina - nije nikakav problem. Ukoliko treba da odsustvujete na duze iz USA, popunite formular za Re-entry permit (I-131) kako bi ste sprecili da vam oduzmu CG zbog "assumption of abandonment of intetion". U tom slucaju resident status pocinje od nule (u nekim slucajevim priznaju prvobitni boravak ali ne i vreme dok ste bili odsutni).

To je to. Vrlo se cesto mesaju uslovi za drzavljanstvo sa statusom CG.
 

Tags
dv2012, prvi koverat

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Zena dobije GC, a ja idem? scum Prva koverta 5 07.04.2010 09:25
igrati za oboje kao primarne aplikante - bracni par KeyMaker369 Stare teme 1 10.11.2009 21:30
Korisni linkovi za ljude koji su dobili prvu kovertu landlord Vaša strana 0 12.07.2008 08:36

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:14.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.