ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Atlanta, Georgia » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 28.02.2009, 18:27
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Svaka cas Xege za posao! Bas sam sretna za vas. Oboje nasli posao, pa to je fantasticno, da ste oboje dobili posao u ovakvoj krizi to je stvarno cudesno.

Ja imam jako dobre prijatelje u Alpharetti, GA. To je jedno od najboljih i najbogatijih predgrada Atlante, tamo smo trebali ici jer su nas zvali da dodemo kod njih. Medutim nije mi se svidala drzava, na svim listama dosta lose kotira (na listama kao Forbes listi Best cities i slicnim), ne svida mi se sto je dolje na jugu i sto je kao i ostatak istocne obale jako vlazno. U Atlanti je kriminal vrlo visok i dobro trebate prouciti gdje cete zivjeti. Naravno to sad ovisi o poslu, ali ja da sam isla smjestila bi se bas u Alpharettu ili jednu od drugih boljih dijelova Metro Atlante. No, sigurna sam da cete vas dvoje pametno odluciti gdje cete i gdje god dodete sigurna sam da cete imati uspjeh. To se pokazalo i na uspjesnom job hunt/u. Bravo!
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote
  #22  
Staro 28.02.2009, 19:22
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Ja imam strica u Atlanti....mada ni on nije nesto odusevljen tim gradom...a sinoc ko za inat smo se nesto raspricali sa komsinicom kojoj nude posao tamo...i ona se razmislja jer mrzi taj grad (zivela je tamo 10 godina). Slazem se da su to sve subjektivna misljenja i da covek treba da ode sam i vidi sta mu se svidja. Svako drugacije prodje, ali i svako drugacije i trazi. Isto ko i u Srbiji...meni se Bg nikada nije svidjao....tacnije, smatram to najruznijom metropolom koju sam u zivotu video.....a nekom se svidi i obozava taj grad. Tako ti to i ovde :-) U svakom slucaju, mi svi koji smo dosli ovde po meni ne bi trebali da pustamo korenje bilo gde u pocetku.....ovo je Amerika...mozemo da biramo. Licno, isto nameravam jednog dana da odem odavde....pored svih tih okeana i planina i predivne prirode, koji cu ja djavo u Illinoisu? Za sada sam tu....ali za jedno godinu dana...ko zna? Mozda odem, pa se mozda ponovo vratim...nikada se ne zna :-) Treba sve videti....to je nekako moj moto...samo tako cemo moci upoznati ameriku i znati gde nam se najvise svidja da ostanemo.
Atlanta ima zeznut kriminal...to sam i ja cuo.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #23  
Staro 01.03.2009, 00:57
curcin's Avatar
curcin curcin je offline
Član
 
Datum prijave: 19.02.2009
US lokacija: NE u Atlanti
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 10
Nepromenjeno

XEG molim te ako imas neka pitanja na koje trebas odgovore,molim te da ih napises i posaljes mi na PM.Ja kad bih poceo to bi trajalo danima a ja stvarno toliko vremena nemam i pored najbolje volje.sastavi tonu pitanja i posalji.obecavam ti veoma iskrene odgovore.objektivne ili subjektivne sad jeb....ga!
ajd raspali.
Slazem se sa ostalim diskutantima.Atlanta ima da ponudi lep akvarijum i nista vise bitno.A alpharetta je dragom Bogu iza nogu.takozvana vukojebina(izvinite na autohtonom izrazu).Sve je to smesno.umesto da ides tamo probaj po vojvodjanskim selima.isti je dozivljaj.jedino nemaju toliko svinja.Krava zato imaju.Atlanta? prosto je obozavam....
Reply With Quote
  #24  
Staro 01.03.2009, 01:16
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

A zasto komunicirate preko PM? Mozda ima i drugih ljudi koje interesuje Atlanta story zasto to ne podeliti sa drugima?
Reply With Quote
  #25  
Staro 01.03.2009, 14:37
curcin's Avatar
curcin curcin je offline
Član
 
Datum prijave: 19.02.2009
US lokacija: NE u Atlanti
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 10
Nepromenjeno

Zato sto bi se mogla pojaviti neka imena ili mesta u nasem razgovoru koja bi bila obojena u crnu boju.A sto se tice uopstenih tema one su svakako za javnu prepisku.nemam nista protiv.Ja se nekrijem iz kojekakvih slicica i nickova.Dakle mogu javno da istupam bez problema.Nego draga moja moderatorko Zana posto mi niste odgovorili na PM hocete li da to isto pitanje postavim ovde? Hvala na razumevanju.

Xeg odgovor sledi nocas.Noc mi je drug.:-)
Reply With Quote
  #26  
Staro 01.03.2009, 18:40
moni's Avatar
moni moni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.07.2008
US lokacija: Colorado Springs, CO
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 189
Nepromenjeno

Pa divno. Cestitam, divno. Pa ja uopste nisam informisana. Pa kad pre? Eto ima posla u toj Ameriki.
Sto se tice kriminala, neki kazu da je kod nas stopa kriminala po glavi veca nego tamo ?!
__________________
Case Number: 21xxy
Prva koverta: 14.05.2008.
Poslati obrasci i slike:26.05.2008.
U KCC stigla nasa koverta: 29.05.2008.
Zakazan interviju: 15.05.2009.
Druga koverta:26.03.2009.
Viza u pasosu: 22.05.2009.
U Americi od 20.08.2009.
Reply With Quote
  #27  
Staro 01.03.2009, 21:38
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik curcin Prikaz poruke
Zato sto bi se mogla pojaviti neka imena ili mesta u nasem razgovoru koja bi bila obojena u crnu boju.A sto se tice uopstenih tema one su svakako za javnu prepisku.nemam nista protiv.Ja se nekrijem iz kojekakvih slicica i nickova.Dakle mogu javno da istupam bez problema.Nego draga moja moderatorko Zana posto mi niste odgovorili na PM hocete li da to isto pitanje postavim ovde? Hvala na razumevanju.

Xeg odgovor sledi nocas.Noc mi je drug.:-)
Eh posto sam prozvana, pa da odgovorim... sto se tice postovanja tvog iskustva sa Atlantom, ja ti nisam rekla da postujes imena, vec ostale podatke koji bi znacili ljudima koji citaju a imena i telefone slobodno salji in private - naravno...

Drugo, kad odes da posaljes PM, ovo ti pise gore:
"Molimo Vas da poruke administratorima ili moderatorima ograničite na primedbe oko sajta. Administratori/moderatori ne odgovaraju na pitanja oko lutrije putem privatnih poruka, već isključivo preko foruma."

Nisam ignorisala poruku vec odgovaram "in order received" onda kad priorities dozvole (jer ih sada imam oko 30, pa bi valjda trebalo da puno radno vreme utrosim na odgovaranja), tako da izvini ako sam greskom uhvatila malo ironije u tvom postu ali zaista nema potrebe da me prozivas oko toga.... ja prvo treba da zavrsim svoje licne obaveze koje su uvek prioritet, pa da uradim moderaciju (sa svim spamovima i ostalim stvarima koje kao sto vidis retko ko od vas i uspe da vidi - jedino ako se zakace u vreme kad spavam), pa onda da odgovorim na postove ako mogu da dam bilo koju informaciju koja pomaze, pa onda odgovaram na PM...

Tako da - again - nisam ignorisala, odgovoricu...

Pozdrav, Zana
Reply With Quote
  #28  
Staro 01.03.2009, 22:18
curcin's Avatar
curcin curcin je offline
Član
 
Datum prijave: 19.02.2009
US lokacija: NE u Atlanti
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 10
Nepromenjeno

odrzala obecanje i odgovorila!hvala
Reply With Quote
  #29  
Staro 14.03.2009, 23:33
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik xeg Prikaz poruke
Da se upisem u ovu temu
Pocetkom aprila letimo za Atlantu i tamo zabadamo zastavicu. Zivecemo u Sandy Springs, kako smo za sada saznali fin kraj.
Rado cemo biti od pomoci svima koje Atlanta bude interesovala... samo da prvo odemo
Evo mene posle malo vremena, vidim raspisalo se

Super što ima i različitih mišljenja

Nego što se tiče Sandy Springs-a mogu da ti dam po koji info. Sedište moje firme je bilo tu a takođe mesec dana sam živeo u tom kraju (ostala 4 u Alpharetta).

Alpharetta jeste elitno naselje/grad i po meni najlepše. Ali Sandy Springs je takođe super. U zavisnosti u kom delu si blizu ti je metro, iam i par linija autobusa, što za Alpharetta i nije slučaj ... mada već sam rekao bez auta teško u Atlanti.

Ima dosta naših baš u Sandy Springs-u, ako ti je to uopšte uteha U svakom slučaju izabrali ste po meni dobro mesto, posle Alpharette najbolje.

Srećno! I ako imate još neko pitanje, pitajte ... iz svog skromnog iskustva ću vam odgovoriti
Reply With Quote
  #30  
Staro 19.03.2009, 20:24
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno

Hvala Spirit, mislim da sam nekada kada sam trazio informacije o Atlanti naisao na blog nekoga ko je tamo bio ali sa samo jednim postom, mislim da sam nekako povezao da je to tvoj. Valjda sam i komentar pustio.
Video sam i jos jedan blog nasih iz Atlante, moguce da ih poznajes, znam da su isli na skijanje na vodi jedan dan sa nekim Amerom na jezeru.
Koja se situacija s tobom? Ti si bio na W&T ako sam dobro ukapirao, ides li ponovo?
__________________
2009EU00014xxx
09.05.2008. - stigla 1. koverta
14.05.2008. - poslato nazad
16.05.2008. - stiglo u KCC
01.12.2008. - stigla 2. koverta
22.12.2008. - zavrsen lekarski
22.01.2009. - uspesno zavrsen intervju u Bgd-u
23.01.2009. - podigli vizirane pasose
Od 19.04.2009. u USA, Atlanta, GA
---------
About us: Veselinovica kutak
Reply With Quote
Odgovori

Tags
atl, atlanta, dirty south, georgia, southside

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:53.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.