ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 07.10.2012, 15:35
Cosmo's Avatar
Cosmo Cosmo je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.10.2012
US lokacija: Gdje god je bolje nego ovdje
YU lokacija: BiH
Poruke: 87
Nepromenjeno Pokretanje malog biznisa u USA

Pozdrav svima na ovom forumu, a posebno onima koji se nesebicno trude da podijele svoja znanja i iskustva sa onima koji ih nemaju, vezano za tematiku iseljenja, zivota i rada u USA.

Citajuci teme na forumu, nisam naisao na temu vezanu za pokretanje nekog malog biznisa u USA. Pri tome ne mislim na ulaganje astronomskih svota novca (kao sto je dobijanje vise na osnovu investiranja u americku privredu), niti nelegalni biznis (pogotovu zabranjenim stvarima), jer se vidim o tome vec pisalo.

Moje pitanje se odnosi na to koliko novca treba nekom sa GC statusom da pokrene neki manji biznis, tipa trgovine, preprodaje, itd...

Znam da je pitanje uopsteno i neodredjeno ali bih otvorio ovu temu jer mozda neko ima iskustva u tome ili poznaje nekoga sa takvim iskustvom.
  #2  
Staro 08.10.2012, 02:56
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

Najjednostavnije ti je da kupis vec postojeci biznis. Mnogi prodaju biznis jer idu u penziju a nemaju naslednike ili iz raznih privatnih razloga.

Evo ti websajt [url]http://www.bizbuysell.com/[/url]

Ne mislim da ne mozes da pocnes svoj ali iskreno bolje je da startujes sa vec 'razradjenim' biznisom pa posle ga ti prodaj kad vidis kako i sta. Samo gledaj jednu najvazniju stvar koliko je ostalo vremena jos za lease nekretnine.

Drugi nacin jeste da otvoris fransizu vec postojeceg brenda. Od 40-200k.
  #3  
Staro 08.10.2012, 07:20
Khodorkovsky Khodorkovsky je offline
Član
 
Datum prijave: 01.10.2012
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zrenjanin/Novi Sad
Poruke: 13
Nepromenjeno

Svaka cast za temu ! Nadam se da ce se javiti jos ljudi sa misljenjima i iskustvima :)
  #4  
Staro 08.10.2012, 14:13
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Sto kaze vrhunski jeste najbolje da kupis postojeci, ali je trik u tome da nadjes zaista nekoga ko ide u penziju. Ja idemlogikom, zasto bih prodavao biznis koji mi donosi pare.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
  #5  
Staro 09.10.2012, 02:45
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

[QUOTE=landlord;32284]Sto kaze vrhunski jeste najbolje da kupis postojeci, ali je trik u tome da nadjes zaista nekoga ko ide u penziju. Ja idemlogikom, zasto bih prodavao biznis koji mi donosi pare.[/QUOTE]

pa jeste slazem se ali ima dosta ljudi dosli do vremena za penziju i nemaju naslednike a zavrsili su sa uplatama u 401K (tj vreme je da pocne da im se otplacuje) i taman da uzmu jos nesto para za taj biznis koji prodaju.

Druga mogucnost je na primer dobili ljudi naglo neke velike novce i jednostavno vise im se ne bakce sa nekom radnjom koja donosi 5-10k mesecno.

Treca na primer dobio priliku da radi nesto specijalno i samim tim bolje mu je da uzme neki $$ za svoj biznis koji lepo radi nego da ga ostavi nekome da mu to odradjuje.

Treba naravno pazljivo uraditi procenu (a moze i da se angazuje neko) da uradi
  #6  
Staro 09.10.2012, 03:09
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Svakako da treba da se angazuje neko jako strucan.
Pogotovo sto ljudi kad se odlucuju da prodaju biznis koji i nije nesto, oni ce prikazati na taksi da su ostvarili dobitak i samim tim platiti vise takse, ali ce na papirima izgledati kao da biznis pravi pare.

Ovde u USA je to koliko sma primjetio dosta neregulisano osim ako kompanija nije public ili zeli da bude public u nekoj blizoj buducnosti pa se pridrzava SOX standarda. Pogotovo manje firme mogu da prikazu dosta cudne (frizirane) izvjestaje. Znam neke ljude koji posjeduju vise zgrada koje izdaju i svaku zgradu kupuju na drugu kompaniju. U slucaju tuzbe i slicnih gubitaka ovim se osiguravaju.

Opet zavisi od tipa biznisa. Ako hoces da pokrenes nas restoran kao sto to radi sccore onda je mozda i lakse da krenes sam od pocetka. Ako zelis neki sub-way, onda je mozda lakse neki vec uhodan, jer su oni toliko zastupljeni da ih ima na svakom cosku.

Uglavnom dosta siroka tema i zavisi od tipa biznisa koji hoces da pokrenes. Procedure za pokretanje firme su jako jednostavne i mislim da skoro sve mozes online uraditi.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
  #7  
Staro 09.10.2012, 06:14
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

ma da ako je neka totalno mala privatna firmica onda treba dobro sve pregledati ali ako kupi na primer fransizu koju je neko drzao (primera radi radioshack) nece ta maticna firma radioshacka dozvoliti da se mnogo namesta :) Osim toga prodavac obicno radi sa tobom 2 meseca paralelno dok ti preuzimas biznis tako da moze to da bude i ok.

Fora je u tome sto nema tu sad ne znam kakve zarade. Na primer ako ulozis $100.000 obrt i zarada ce biti jako mali jedino gde mozes da 'ustedis' jeste da ti licno radis jednu ili cak dve smene da bi se tu konkretno nesto zaradilo. Skoro svaki mali biznis koji se pocinje zahteva licno angazovanje onog ko ga pocinje 24/7 da bi od toga bilo nesto.
  #8  
Staro 12.10.2012, 22:49
Cosmo's Avatar
Cosmo Cosmo je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.10.2012
US lokacija: Gdje god je bolje nego ovdje
YU lokacija: BiH
Poruke: 87
Nepromenjeno

[QUOTE=vrhunski;32271]Najjednostavnije ti je da kupis vec postojeci biznis. Mnogi prodaju biznis jer idu u penziju a nemaju naslednike ili iz raznih privatnih razloga.

Evo ti websajt [url]http://www.bizbuysell.com/[/url]

Ne mislim da ne mozes da pocnes svoj ali iskreno bolje je da startujes sa vec 'razradjenim' biznisom pa posle ga ti prodaj kad vidis kako i sta. Samo gledaj jednu najvazniju stvar koliko je ostalo vremena jos za lease nekretnine.

Drugi nacin jeste da otvoris fransizu vec postojeceg brenda. Od 40-200k.[/QUOTE]


Hvala na odgovoru i na linku. Ovaj sajt mi je dao okvirnu sliku kakav biznis se moze pokrenuti/preuzeti s odredjenom kolicinom novca!
  #9  
Staro 12.10.2012, 23:45
Cosmo's Avatar
Cosmo Cosmo je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.10.2012
US lokacija: Gdje god je bolje nego ovdje
YU lokacija: BiH
Poruke: 87
Nepromenjeno

[QUOTE=landlord;32302]Svakako da treba da se angazuje neko jako strucan.
Pogotovo sto ljudi kad se odlucuju da prodaju biznis koji i nije nesto, oni ce prikazati na taksi da su ostvarili dobitak i samim tim platiti vise takse, ali ce na papirima izgledati kao da biznis pravi pare.

Ovde u USA je to koliko sma primjetio dosta neregulisano osim ako kompanija nije public ili zeli da bude public u nekoj blizoj buducnosti pa se pridrzava SOX standarda. Pogotovo manje firme mogu da prikazu dosta cudne (frizirane) izvjestaje. Znam neke ljude koji posjeduju vise zgrada koje izdaju i svaku zgradu kupuju na drugu kompaniju. U slucaju tuzbe i slicnih gubitaka ovim se osiguravaju.

Opet zavisi od tipa biznisa. Ako hoces da pokrenes nas restoran kao sto to radi sccore onda je mozda i lakse da krenes sam od pocetka. Ako zelis neki sub-way, onda je mozda lakse neki vec uhodan, jer su oni toliko zastupljeni da ih ima na svakom cosku.

Uglavnom dosta siroka tema i zavisi od tipa biznisa koji hoces da pokrenes. Procedure za pokretanje firme su jako jednostavne i mislim da skoro sve mozes online uraditi.[/QUOTE]

Landlord, hvala na odgovorima. Svakako bi se trebalo dobro posavjetovati prije pokretanja ili kupovine biznisa ili fransize. Konkretno, interesuje me nesto sto moze biti mali porodicni biznis i donijeti par hiljada zarade mjesecno. Interesuju me i home based poslovi, ono kao part time ili dodatni posao, ima li neko iskustava s tim?
  #10  
Staro 13.10.2012, 09:51
oskark's Avatar
oskark oskark je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.06.2010
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 676
Nepromenjeno

[quote=Cosmo;32571]Landlord, hvala na odgovorima. Svakako bi se trebalo dobro posavjetovati prije pokretanja ili kupovine biznisa ili fransize. Konkretno, interesuje me nesto sto moze biti mali porodicni biznis i donijeti par hiljada zarade mjesecno. Interesuju me i home based poslovi, ono kao part time ili dodatni posao, ima li neko iskustava s tim?[/quote]

Pored regularnog posla radim i te poslove od kuce, tacnije freelance poslove. Mozes da se oprobas i u tim varijantama. Zavisi koje poslove znas da radis, a neki poslodavci nude i posao za stalno, neki za 9+ months, a neki su mali ili veliki projekti.
Inace ako pretrazis internet, imas opcije da osnujes biznis od kuce. Kao sto su IT podrucja, recimo turisticki agenti ili slicno..
__________________
27.10.2011. Prijava prvi put
01.05.2012. 2013EU00011XXX
14.05.2012. Poslata Koverta
22.05.2012. Stigla koverta u Kentucky
29.01.2013. Obavljen lekrski pregled
20.02.2013. Interview Uspesno Obavljen
21.02.2013. Viza u pasosu!!!
08.03.2013. Avionska karta
27.04.2013. Vezite se, Polecemo POE Seattle

Oskarov Blog

zelenadvlutrija.blogspot.com
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Pokretanje proizvodnje businessmanhr Stare teme 5 27.10.2010 20:57

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 01:00.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.