ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Odlazak u USA bez igde ikoga » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #31  
Staro 15.09.2011, 02:09
antoniomk antoniomk je offline
Član
 
Datum prijave: 23.12.2010
US lokacija: Wappingers Falls NY
YU lokacija: Sveti Nikole
Poruke: 18
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik YoWanna Prikaz poruke
Iskreno Zana ja ne mislim da si babaroga.
Sve sto si rekla istina je,sve je stvar licnog izbora da li zelis nekome da pomognes ili ne....Neko ima osecai potrebu neko nema i niko nije ni duzan da ti pomaze.Meni je sve to jasno i razumnjivo.Zato i ne zelim ni da komentarisem na tu temu previse.
Samo sam htela da kazem da mi je cela ta prica jasna,ako nadjes nekog da ti pomogne super ako ne nikom nista,sam se snalazi ni prvi ni poslednji...ali ne treba nikog etiketirati.Jer nikad ne znas kako bi se ti poneo u toj situaciji.Iskreno ja prva ne znam da li bi svakom pomogla...sve zavisi i ko je ta osoba i kakva je.Pa ako me neko osuduje ,sta da radim,bar sam iskrena.
P.S.Hvala na savetu.
YoWanna,
Bi se slozil so Zana i so postod podolu od deckoto vo Chicago. Toa sto moze da vi se pomogne e vo baranje stan prevoz za pocetok pomos za do dozvoli (kolku se moze), soveti i nesto slicno. Nemozes da ocekuvas da otides kaj nekoj "nagosti" dodeka se snajdes - stvarno treba da si mi brat ili sestra! Toa moze da trae meseci i godini zavisi od covekot.
Moli boga da imas zanaet sto stvarno znaes da go rabotis i isto treba da
go poznavas jazikot kolku da se vklopis (dijalektot ne e biten)....
Reply With Quote
  #32  
Staro 15.09.2011, 09:34
YoWanna YoWanna je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: ima vise gradova o kojima razmatram...
YU lokacija: Beograd
Poruke: 36
Nepromenjeno

antoniomk,
Slazem se i ja sa Zanom i sa Markoom,nisam stala ni na jednu stranu samo kazem da razumem ljude koj zive u Americi jednostavno nemaju razloga da nekom pomazu ako ne zele ili jednostavno ne mogu.Imaju pravo izbora i niko nikoga ne treba za to da "osuduje"ili u opste da potezemo celu pricu jer jednostavno ne znas kako bi se ti ponasao u toj situaciji.Rekla sam da ne znam ni ja da li bi sigurno pomogla, to nikad ne znas.
Takodje mi je i cela situacija jasna sto se tice odlaska "tamo" bez igde ikoga,znam da to nije idealan scenario.Ali sta ces ako bas nemas nikoga da ti pomogne,ne mozes bas da biras onda,jel?Ides pa kako su svi pre tebe tako ces i ti,pa mozda uspes mozda ne. Verujem da je to mac sa dve ostrice...ali ako ne odes i ne probas uvek ces imati ono pitanje u glavi:"sta bi bilo kad bi bilo?"
Ali iskreno do tvog odlaska mozda uspes da nadjes nekog koji moze da ti pomogne,ali ja sam zadovoljna i sa ovim ljudima ovde na forumu koji su toliko saveta i dali i mislim da su nama "pocetnicima "jako pomogli i pomazu.
Po meni je i ovaj forum kvalitatan i jako dobar.
Tako da ljudi "pravi Ameri" puno vam hvala za svaki info.
pozz
Reply With Quote
  #33  
Staro 29.10.2011, 04:10
IvanDjordjevic IvanDjordjevic je offline
Član
 
Datum prijave: 29.10.2011
Poruke: 1
Nepromenjeno

Pozdrav ,nov sam na forumu,neke stvari mi nisu skroz jasne pa bi hteo da dobijem neke dodatne informacije .Konkurisem za GC ,dobijem je ,obavim te neke formalne stvari ,zavrsim sve i krecem za Ameriku ,i sta onda ? Gde ja da spavam tamo,sta da radim dok ne nadjem posao ? Situacija je takva da je to za mene apsolutno strana zemlja u kojoj nemam nigde nikoga . Sta da radim kada sletim u Cikago,Njujork ,ili vec neki drugi grad ,nebitno.Kuda cu ? Kod koga ? Gde sa Aerodroma ? Pozdrav i hvala.
Reply With Quote
  #34  
Staro 29.10.2011, 06:59
spectra's Avatar
spectra spectra je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.10.2009
US lokacija: California
YU lokacija: BiH
Poruke: 291
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik IvanDjordjevic Prikaz poruke
Pozdrav ,nov sam na forumu,neke stvari mi nisu skroz jasne pa bi hteo da dobijem neke dodatne informacije .Konkurisem za GC ,dobijem je ,obavim te neke formalne stvari ,zavrsim sve i krecem za Ameriku ,i sta onda ? Gde ja da spavam tamo,sta da radim dok ne nadjem posao ? Situacija je takva da je to za mene apsolutno strana zemlja u kojoj nemam nigde nikoga . Sta da radim kada sletim u Cikago,Njujork ,ili vec neki drugi grad ,nebitno.Kuda cu ? Kod koga ? Gde sa Aerodroma ? Pozdrav i hvala.
Fali mi "Like" dugme za postove!!!
__________________
*****************************
Case No: 2011EU00021xxx
Koverta poslana iz KCC: 28.04.2010.
Prva koverta stigla: 25.05.2010.
Prva koverta vracena: 31.05.2010.
Stigla koverta u KCC: 02.06.2010.
Završen ljekarski: 21.03.2011.
The Day: 01.04.2011.
*****************************
Green Day 06.04.2011
Reply With Quote
  #35  
Staro 29.10.2011, 08:47
jovke jovke je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2011
Poruke: 334
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik IvanDjordjevic Prikaz poruke
Pozdrav ,nov sam na forumu,neke stvari mi nisu skroz jasne pa bi hteo da dobijem neke dodatne informacije .Konkurisem za GC ,dobijem je ,obavim te neke formalne stvari ,zavrsim sve i krecem za Ameriku ,i sta onda ? Gde ja da spavam tamo,sta da radim dok ne nadjem posao ? Situacija je takva da je to za mene apsolutno strana zemlja u kojoj nemam nigde nikoga . Sta da radim kada sletim u Cikago,Njujork ,ili vec neki drugi grad ,nebitno.Kuda cu ? Kod koga ? Gde sa Aerodroma ? Pozdrav i hvala.
Od drzave ces dobiti vizu koja ti garantuje pravo na boravak i rad u USA. Sve ostalo ces morati sam da pripremis pocevsi od novca sa kojim ces otici u USA do toga gdje ces odsjesti i kako ces doci do prvog posla. Drazava te nece sacekati na aerodromu njima se ne mozes obratiti nego moras da isplaniras sam gdje ces da budes za pocetak ili da ides mozda u hotel. Gdje ces otici u koji dio USA to moras odluciti na osnovu svog plana sta ces i kako tamo raditi za pocetak!
Reply With Quote
  #36  
Staro 29.10.2011, 17:46
drolma drolma je offline
Član
 
Datum prijave: 14.09.2011
Poruke: 14
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik IvanDjordjevic Prikaz poruke
Pozdrav ,nov sam na forumu,neke stvari mi nisu skroz jasne pa bi hteo da dobijem neke dodatne informacije .Konkurisem za GC ,dobijem je ,obavim te neke formalne stvari ,zavrsim sve i krecem za Ameriku ,i sta onda ? Gde ja da spavam tamo,sta da radim dok ne nadjem posao ? Situacija je takva da je to za mene apsolutno strana zemlja u kojoj nemam nigde nikoga . Sta da radim kada sletim u Cikago,Njujork ,ili vec neki drugi grad ,nebitno.Kuda cu ? Kod koga ? Gde sa Aerodroma ? Pozdrav i hvala.
Ti si TITO!!! Povedi mene i moju zenu i moju djecu pa neka ne znas gdje cemo svi ista raditi!!!
Reply With Quote
  #37  
Staro 29.10.2011, 18:12
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik IvanDjordjevic Prikaz poruke
Kuda cu ? Gde sa Aerodroma ? Pozdrav i hvala.
Gde god ti srce ishte, pametno je ici tamo gde znas da je tvoja struka trazena i gde je potraznja za novim kadrovima velika.

Mozda nadjes nekoga u medjuvremenu, a mozda ne, mozda ces morati stan da iznajmis odma a mozda i hotel. Neko iznajmi stan pa spava na patosu prvo vece, a neko spava i u korporativnom smestaju

Sve u svemu ne postoji sabirni centar, gde te oberucke prihvate, daju posao i obuku, mozda druge nacije imaju to ali mi ne.
Reply With Quote
  #38  
Staro 02.11.2011, 03:22
feelslike feelslike je offline
Član
 
Datum prijave: 12.10.2011
Poruke: 1
Nepromenjeno

I ja da se javim sa svojim prvim postom na ovom forumu bas ovde... I ja sam jedan od onih koji (daj Boze) ide u USA bez igde ikoga i koji ce morati da se snalazi kako zna i ume. Daleko sam jos od eventualnog odlaska tamo, ali samo o tome razmisljam. Krenuo sam vec da stedim pare, po zanimanju sam ekonomski tehnicar, sto bas i ne znaci puno tamo koliko sam shvatio. Moj plan je lagan, ustedim sto vise mogu dok sam ovde i kad odem tamo iznajmim neki bedan stancic i spavam na podu dok ne nadjem minimum wage posao cisto da se donekle stabilizujem. Posle toga, videcemo sta i kako dalje...
P.S. "Daj Boze da odem", a ne "daj Boze da odem bez igde ikoga"
Reply With Quote
  #39  
Staro 05.11.2011, 08:09
oskark's Avatar
oskark oskark je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.06.2010
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 676
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik feelslike Prikaz poruke
I ja da se javim sa svojim prvim postom na ovom forumu bas ovde... I ja sam jedan od onih koji (daj Boze) ide u USA bez igde ikoga i koji ce morati da se snalazi kako zna i ume. Daleko sam jos od eventualnog odlaska tamo, ali samo o tome razmisljam. Krenuo sam vec da stedim pare, po zanimanju sam ekonomski tehnicar, sto bas i ne znaci puno tamo koliko sam shvatio. Moj plan je lagan, ustedim sto vise mogu dok sam ovde i kad odem tamo iznajmim neki bedan stancic i spavam na podu dok ne nadjem minimum wage posao cisto da se donekle stabilizujem. Posle toga, videcemo sta i kako dalje...
P.S. "Daj Boze da odem", a ne "daj Boze da odem bez igde ikoga"
Mislim da svi mi planiramo isto, koji nemamo ama bas nikog.Meni iskreno milion scenarija prosla kroz glavu, kako gde i sta. I sto se tice posla i sto se tice smestaja i svega ostalog. Jedino sto sam spreman psihicki da ce biti tesko i to jeste tako. Nekad mora i sreca da uradi svoje. Meni bi najbolja varijanta bila kad bi nasao jos nekog pa da delimo stan na pocetku dok se ne snadjemo pa posle ako nam nije po volji svako na svoju stranu.
Al u svakom slucaju radicemo na tome kad dodje vreme. Al kao sto ja volim da kazem, kad se hoce sve se moze
__________________
27.10.2011. Prijava prvi put
01.05.2012. 2013EU00011XXX
14.05.2012. Poslata Koverta
22.05.2012. Stigla koverta u Kentucky
29.01.2013. Obavljen lekrski pregled
20.02.2013. Interview Uspesno Obavljen
21.02.2013. Viza u pasosu!!!
08.03.2013. Avionska karta
27.04.2013. Vezite se, Polecemo POE Seattle

Oskarov Blog

zelenadvlutrija.blogspot.com
Reply With Quote
  #40  
Staro 05.11.2011, 20:12
ivkodrg ivkodrg je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.10.2009
Poruke: 83
Nepromenjeno

Nije mi namera da bilo koga uvredim, ali ne smatram iole normalnim bilo koga ko se zaputi u USA , a da nema nikoga tamo ko ne mora da ga prihvati u kucu neko vreme, vec barem da mu pomogne da iznajmi stan, upozna sa mestom,mogucim poslovima.... Sto je covek stariji i brojnija porodica, rizik drasticno raste.
Naravno da novac koji nosite sa sobom, njegov iznos tacnije, igra veliku ulogu ali svakako ne presudnu, naprotiv, postoje mnogi ljudi koji su ovde podelili svoja iskustva o tome.
Da se ne pravim previse pametan, NIKAD ali NIKAD se ne bih upustio u tu avanturu odlaska bez minimalne pomoci ( gore opisane ) nekog poznanika, prijatelja...
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Razlozi (naši), za odlazak u USA curlika Vaša strana 309 04.02.2023 22:27
Odlazak sa 50 godina derise Vaša strana 21 05.05.2015 04:57
H1B viza IvanDash Ne-imigrantske vize 20 06.07.2014 23:31
Odlazak u USA sa porodicom dejan.balazevic Stare teme 21 08.11.2013 22:23
Sletili! Bez igdje ikoga, bez da nas iko dočeka - Prepušteni sami sebi macodlak Vaša strana 13 20.08.2013 13:10

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 20:54.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.