ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Odlazak u USA bez igde ikoga » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #81  
Staro 01.05.2012, 23:34
Ivana Ina Ivana Ina je offline
Član
 
Datum prijave: 30.04.2012
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Kragujevac
Poruke: 18
Nepromenjeno

Tesko da bih tamo dobila radni vizu... Nesto u to najmanje verujem.

Cek', cek' Vi ste tamo turisticki, koliko sam razumela? I vracate se kad vam istekne viza? Sta imate u planu? I da. Tamo nema namestenih stanova ili birate najjeftiniju varijantu (nenemesten)? Ja sam gledala neke sajtove, kao apartments.com i jos neki, ne znam kako bese... Meni to deluje malo nerealno, na prvi pogled malo nestvarno. Ne znam, mozda ja uobrazavam ili sam mozda toliko nepoverljiva, ali ja dok ne vidim stan, ne uzimam nista . Gde ste vi? Pricaj malo kakav je osecaj kad sletis i dodjes u nepoznato.
Reply With Quote
  #82  
Staro 01.05.2012, 23:38
Ivana Ina Ivana Ina je offline
Član
 
Datum prijave: 30.04.2012
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Kragujevac
Poruke: 18
Nepromenjeno

A pomoc... Pa ne da ne ocekujem, nego... To mi dodje dalje nego Amerika
Reply With Quote
  #83  
Staro 02.05.2012, 00:24
curlika's Avatar
curlika curlika je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.02.2012
US lokacija: Las Vegas, Houston, Chicago
YU lokacija: Sombor-Novi sad, Srbija
Poruke: 263
Pošalji Skype™ poruku korisniku curlika
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Ivana Ina Prikaz poruke
Postavih pitanje u drugoj temi, niko te ne sisa 2%! Izgleda niko nije solidaran
Ivana Ina, ja mogu razumeti da imas odredjeni strah od neceg nepoznatog i dalekog, medjutim, koliko kod da si nova na forumu trebalo bi prvo da redom iscitas postavljene teme i postove. Da si to uradila videla bi kao pod prvo kad su prijave za GC (u oktobru mesecu) i videla bi uopste koja se "drama" ceo dan danas odigravala na forumu s obzirom da su prijavljeni od prosle godine danas (veceras) proveravali da li su izvuceni. Zbog toga ti i nije niko odgovorio mada je ekipa na forumu zaista fantasticna. Kad cekas rezultat 8 meseci, pa se ne mozes konektovati jer je preopterecen sajt za proveru...a posle dobijas poruku da nisi selektovana, mogu to samo zamisliti kako je jer...i ja se jos nisam prijavio a saosecao sam sa svima koji su ovde.
Sacekaj malo da se slegne "prasina" a u medjuvremenu strpljivo iscitaj sve sto je napisano (a ima toga zaista dooooosta). I zaista, koliko sam pisao u par postova pre ovog, treba ziveti i raditi a ako zakaci GC onda je dodatno veselje. Ja se spremam ko da cu biti izvucen sledece godine a ako ne bude...bar cu znati dobro engleski a posto cu skupiti dosta para dotle...ko zna sta ce biti dalje.
Reply With Quote
  #84  
Staro 02.05.2012, 03:10
Ivana&Petar Ivana&Petar je offline
Član
 
Datum prijave: 30.04.2012
Poruke: 15
Nepromenjeno

Za Ivanu Inu-Radna viza se mozda i lakse dobija odavde jer ipak stupas u direktan kontakt sa poslodavcem...
Vracamo se kad nam istekne I-94 (traje max 6 mjeseci od ulaska u USA) ako do tad ne dobije bar jedno od nas dvoje pismo o zaposljavanju.
Sto se tice stana,99% se izdaje nenamjesteno.Mi smo dosli,iznajmili hotel i za tih 5 dana nasli stan.Ovdje nema bas losih stanova,bar ja nisam naisla na takav.Veliki broj je u stambenim komunama koje su u stvari naselja od 10-ak ili vise manjih zgrada.Komuna je ogradjena i u okviru nje su stanovi i razliciti sadrzaji (bazen,teretana...) koje koriste stanovnici komune i koji ulaze u cijenu rente...
Bila sam i prosle godine u USA(Miami i New York) na nesto krace vrijeme nego sad tako da mi nije bas bilo neobicno kad sam stigla u Orlando.Ovdje je se dosta lako snaci jer su svi ljubazni i izlaze u susret za svako tvoje pitanje.I net zaista sluzi svrsi jer je sve umrezeno i sve informacije je vrlo lako naci...
Reply With Quote
  #85  
Staro 02.05.2012, 07:50
NightSky's Avatar
NightSky NightSky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.01.2012
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 232
Nepromenjeno

Prvobitno poslao korisnik Ivana Ina

"Pozdrav,

please odgovor... Nisam upucena i izgubih se u brdu tema. Moze li neko ukratko da mi kaze kada su prijave za 2013, koliki je ukupan br srecnika koje izvuku i koliki je vremenski period od roka za prijavu do dana izvlacenja? Hvala
"

"Postavih pitanje u drugoj temi, niko te ne sisa 2%! Izgleda niko nije solidaran"

Pozdrav Ivana Ina!
Ispričavam se zbog totalnog "ignore" tvog posta jučer na temi Prijava za lutriju DV-2013, to je bilo ružno, ali kao što ti je curlika već rekao, jučer je bila totalna ludnica - bio je taj Dan D kad se doznaju rezultati za ovu godinu, a stranica za provjeru statusa nije radila kako treba zbog preopretećenosti (zamisli milione ljudi koji istovremeno pokušavaju pristupiti istom serveru), forum nije radio kako treba zbog preopterećenosti i svi smo bili na rubu živaca.

Dakle, od početka:
Prijave za 2013 su bile prošle godine u oktobru. Sljedeća prijava, za DV 2014, je ove godine (vjerovatno u oktobru). Na stranici američke ambasade će pisati vjerovatno u septembru obavijest od kada do kada će se moći prijaviti. Prijavljuje se online, prijava je besplatna. Imaš na forumu detaljno objašnjeno kako se prijavljuje. Prijava je na stranici https://www.dvlottery.state.gov/, međutim sad ti je tamo još uvijek zagušenje zbog provjere rezultata i pitanje je hoćeš li moći otvoriti. U svakom slučaju, na toj stranici će se moći prijaviti tek krajem godine, sad je tamo samo obavještenje o provjeri rezultata za ovu godinu.
Rezultati se provjeravaju 1. maja naredne godine (to je bilo jučer, je li, za nas koji smo se prijavili prošle godine). Ove godine će još jedna tura rezultata biti i 1. oktobra, to se prvi put dešava ove godine da će biti dva izvlačenja, to se nikada ranije nije desilo, da li će vrijediti i u buduće-ne zna se, bit će obavještenje. Dosta nas redovno pratimo dešavanja po forumu, da bismo bili u toku, rcm. ova informacija o dva izvlačenja ove godine je izašla prije nekoliko dana.

Ovdje su ti statistički pokazatelji za broj izvučenih kroz godine http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=996, a imaš i zvanični izvještaj na stranici http://travel.state.gov/visa/immigra...22.html#status , idi na podnaslov Diversity Visa Program Statistics.

I naravno, čitaj forum. Ovdje možeš pronaći odgovore na skoro sva moguća pitanja.

Izvinjavam se moderatorima za off topic, ovo su bile vanredne okolnosti
__________________

DV 2020

Last edited by NightSky; 02.05.2012 at 08:04.
Reply With Quote
  #86  
Staro 02.05.2012, 10:00
Ivana Ina Ivana Ina je offline
Član
 
Datum prijave: 30.04.2012
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Kragujevac
Poruke: 18
Smile

Hvala, hvala, hvala! Da, videla sam da je frka. zato posle nisam ni htela da dosadjujem. Izvinjavam se kome sam upala u najtezem momentu. Verujte mi i ja sam se ufrkisala za sve Vas (celu noc oka ne sklopih...) Ako ovako bude do 2014. nece na dobro da izadje Dakle muz i ja mozemo u oktobru? Jao divota!
No... Hvala i onima koji me ostro iskritikovase (bez potrebe), jer da su citali moje prve postove, verovatno bi znali da sam "citala i citala i citala.... i citala" i mozete zamisliti to ludilo kad citas 1000 postova samo u jednoj temi, a zanima te bar 5 tema! Meni je i bez toga konfuzija u glavi (onome ko ima decu i odluci se na ovakav potez, zna o cemu pricam).

E sad... varijanta da mi odavde neko posalje poziv za posao... To mi je najmanje moguce. Kome treba pravni tehnicar iz Srbije?! Moooozda, ali cisto sumnjam. Tako da nam ostaje jedino to sa GC. Mada cisto sumnjam da sam te srece! A i pitanje je koliko godina treba da apliciram da izvuku mene. Negde procitah da je neko aplicirao cak 13 puta i opet nista. Nego zanima me i to koliko bi turisticka viza uticala kasnije na intervjuu na dobijanje GC? Ima li neko iskustva?

Ivana&Petar.... Hvala na informacijama, ja Vam zelim sve naj, naj tamo i da nam se ne vracate I za tebe jedno pitanje, ako moze. Zasto ste se odlucili bas u Orlando?
Reply With Quote
  #87  
Staro 02.05.2012, 10:36
NightSky's Avatar
NightSky NightSky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.01.2012
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 232
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Ivana Ina Prikaz poruke
E sad... varijanta da mi odavde neko posalje poziv za posao... To mi je najmanje moguce. Kome treba pravni tehnicar iz Srbije?! Moooozda, ali cisto sumnjam. Tako da nam ostaje jedino to sa GC. Mada cisto sumnjam da sam te srece! A i pitanje je koliko godina treba da apliciram da izvuku mene. Negde procitah da je neko aplicirao cak 13 puta i opet nista. Nego zanima me i to koliko bi turisticka viza uticala kasnije na intervjuu na dobijanje GC? Ima li neko iskustva?
To za ponudu za posao ide jako, jako teško.
To je bila i moja ideja, paralelno uz lutriju, ali... Evo konkretnog odgovora od MikiSA sa teme http://www.zelenalutrija.com/forum/s...ead.php?t=1016 :
1. kad se nadje poslodavac koji je voljan da sponzorira nekog za radnu vizu: kad se posalje aplikacija, stane se u "red" za istu, da se tako izrazim (u febuaru su na redu oni iz 22FEB06).
2. Zavisno od datuma kad je primljena aplikacija onda se ceka minimalno 6 godina da bi viza bila dostupna.
3. Sa radnom vizom male su sanse da se dobije zelena karta, (jer poslodavce opet puno kosta)

DV lutrija je najjednostavniji način da se dođe do Green Card, samo veliki nedostatak je što se nekad igra i duži niz godina. Nema pravila, nekoga izvuku iz 1. puta, nekoga iz 14.-og.

USA nije jedina perspektivna zemlja za imigraciju. Jeste li se interesirali za Kanadu, Australiju, UK? Svi oni imaju imigracijski sistem zasnovan na bodovanju, pa možda tu bude više sreće. Ako ne odmah za imigraciju, možda za radnu dozvolu, pa rješavanje statusa kasnije. Ako nemate nigdje nikoga, onda vam je, pretpostavljam, svejedno gdje ćete. A DV lutriju možete nastaviti igrati bez obzira gdje ste.

Ako odete na turističku vizu u US i prekoračite dobrodošlicu, ostat ćete zabilježeni u sistemu da niste izašli iz zemlje na vrijeme i imat ćete problema ako vas izvuku na DV lutriji. Ako budete radili na crno i uhvate vas, deportitat će vas i vjerovatno ćete dobiti zabranu ulaska na određen br. godina.
Nije se zezati sa USA, nije to Balkan.
__________________

DV 2020
Reply With Quote
  #88  
Staro 02.05.2012, 11:24
Ivana Ina Ivana Ina je offline
Član
 
Datum prijave: 30.04.2012
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Kragujevac
Poruke: 18
Nepromenjeno

Da, i mislila sam da tako stoje stvari.
1. Necu ni da pokusavam da trazim posao odavde, cekam nekog da se smiluje da zaposli mene sa SSS, a njih X% mozda ceka taj isti poziv sa fakultetima. Ja sam u izboru za eliminiaciju odmah.
2. Planiramo da idemo turisticki, ali ne da prekoracimo vizu ( znam koliko su rigorozni za nepostovanje). Bicemo sve ukupno 20-ak dana na proputovanju po SAD, od toga bar 5 dana u LA gde i planiramo odlazak, pa cemo da iskoristimo priliku da razmotrimo mogucnosti koje nam se tamo pruzaju. U medjuvremenu cemo zajedno aplicirati za GC, pa... videcemo. Ja kao surovi realista, realni pesimista, nesto se ne nadam u zvezde srece , ali daj sta das...
3. Nismo razmisljali o nekoj dr zemlji, jer ne volim hladnu klimu (Kanada, UK), a Australija mi nekako... nemam pojma... I ako imam neke rodjake tamo, ali oni su jos sa Kraljevom gardom emigrirali tamo, sad nemam pojma ni gde su ni sta su, niti smo u kontaktu. Znam samo da je neki straaasan biznismen tamo i to je sve. Tako da i to otpada.
4. Ako odemo turisticki i vratimo se u predvidjenom roku, da li ce neko postaviti pitanje dobijanja GC ukoliko jednog dana budemo izvuceni? Nelogicno mi je da bi neko pravio problem, ali sta znam...
Reply With Quote
  #89  
Staro 02.05.2012, 11:29
NightSky's Avatar
NightSky NightSky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.01.2012
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 232
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Ivana Ina Prikaz poruke
4. Ako odemo turisticki i vratimo se u predvidjenom roku, da li ce neko postaviti pitanje dobijanja GC ukoliko jednog dana budemo izvuceni? Nelogicno mi je da bi neko pravio problem, ali sta znam...
Ako odete turistički, ne bavite se tamo nikakvim nezakonitim radnjama i vratite se prije isteka vize, neće biti nikakvih problema. Na razgovoru za useljeničku vizu pitaju jeste li ranije bili u USA, na kojoj vizi i kada, ali ako ste "čisti", nema razloga za brigu.

Također i obratno - sudjelovanje u DV lutriji ne utiče na dobivanje neimigrantskih viza, tj. nećete biti odbijeni za turističku zato što igrate lutriju.
__________________

DV 2020
Reply With Quote
  #90  
Staro 02.05.2012, 11:38
Ivana Ina Ivana Ina je offline
Član
 
Datum prijave: 30.04.2012
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Kragujevac
Poruke: 18
Nepromenjeno

Necemo da pravimo sr.... casna pionirska Bez sale, nemamo u planu takve izlete. Odemo-vidimo-vratimo se. I onako nikada nismo bili. Posle ide planiranje... A i zivo me interesuje na koliko ce nam izdati I94.
Uhhh... laknulo mi Sad ostaje jos da prezivimo i mi taj GC stres. Hvala NightSkay
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Razlozi (naši), za odlazak u USA curlika Vaša strana 309 04.02.2023 22:27
Odlazak sa 50 godina derise Vaša strana 21 05.05.2015 04:57
H1B viza IvanDash Ne-imigrantske vize 20 06.07.2014 23:31
Odlazak u USA sa porodicom dejan.balazevic Stare teme 21 08.11.2013 22:23
Sletili! Bez igdje ikoga, bez da nas iko dočeka - Prepušteni sami sebi macodlak Vaša strana 13 20.08.2013 13:10

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:49.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.