ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Mobilna Telefonija, Internet i Kablovski Provajderi » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 14.09.2008, 14:47
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

RTS, HRT, B92 mozes gledati uzivo ali ono sto ce ti biti problem je vremenska razlika.. kad ti dodjes navece sa arbeita..ovde ce biti debelo iza ponoci..
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #22  
Staro 14.09.2008, 22:45
Seekimo Seekimo je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.08.2008
Poruke: 105
Nepromenjeno

Dobro,nemojte se ljutiti za TV PINK,niko ga nevoli gledati ovako javno,kad ono medjutim!!!Malo,malo pa se gleda.A, da nepricam o ovim nasima ,,preko,,...gde god bili,samo PINK pa PINK.Ali,OK,necemo ga gledati?!?!
Reply With Quote
  #23  
Staro 05.10.2008, 14:09
Olivera's Avatar
Olivera Olivera je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.07.2008
US lokacija: Scottsdale, AZ
YU lokacija: Skopje, Macedonia
Poruke: 172
Pošalji MSN poruku korisniku Olivera Pošalji Skype™ poruku korisniku Olivera
Nepromenjeno

Ajt sad da sumiramo.....
Dajte bre listu mobilnih operatora koje se najvise isplate emigrantima.
Ja nisam videla da je neko nesto ovde predlozio.

Javi se Lacky, sardjevicu.... i ostali ameri!
__________________
2009EU00010xxx
Negde krajem Maja 2008- dobila sam prvu kovertu
24/5/2008- poslala prvu kovertu u KCC
17/07/2008-Dobila sam potvrdni mail iz KCC da su dobili moju kovertu
04/11/2008- Zakazan intervju u US Embassy - Skopje
15/10/2008- Stigla druga koverta
20/10/2008- Zakazan lekarski pregled u IOM
04/11/2008 - Uspesno zavrsen intervju, viza odobrena.
01/03/2010 - Prva stanica Williamsburg, VA
16/06/2010 - Selidba "za stalno" Scottsdale, AZ
Reply With Quote
  #24  
Staro 05.10.2008, 15:45
D$D's Avatar
D$D D$D je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.09.2008
US lokacija: Chicago,Wheaton IL
Poruke: 123
Nepromenjeno

Nemas ti tu puno izbora oko mobilnih telefona.
T- mobile, At-t,
Svi su manje vise isti samo treba da se odlucis sta hoces.
T-Mobile - tu moze da ti radi i tvoja kartica iz Srbije ako ti je bas to bitno.
porodicni plan, 700 minuta razgovora ukljuceno za dva telefona 80$ mesecno,ako hoces da imas i internet na telefonu onda jos 20$ na onih 80$.
At-t dobar samo ako hoces da imas IPOD telefon ( oni su ekskluzivni distributer) cena priblizno ista kao i kod T-mobile,
450 minuta 70$ mesecno, plus 50$ ( mislim da je tako) za Ipod plus 20$ za internet.
ovo je za jedan telefon ( 450 minuta).Nezgodno je samo sto At-t kada odes u Evropu ne moze da radi za razliku od T -Mobile ( ili gresim).
Na kraju odluka je na vama, samo nemojte da uzimate kao kod nas telefone na dopunu jer ce da vas oderu kao sto smo mi prosli stalno vam za nesto skidaju kredit.


Ipod das 200$ odmah i otplacujes ga kroz racun, nezgodno je zato sto je
Reply With Quote
  #25  
Staro 05.10.2008, 19:02
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno Telefoni

Hej izvini D&D ali ja se nekad pitam da li mi zivimo u istoj zemlji lol ATT je ekskluziva za iphone - ja imam ugovor sa njima i za porodicni plan sa media paketom (taj internet sto spominjes je ukljucen), za dva iphones i internacionalnim paketom placam $100. Ipod je nesto drugo... T-mobile je skup (kao i svud u svetu) i jedino sto sudeci po mojoj firmi koja ima ugovor sa njima, imaju dobar deal za blackberry... losa im je pokrivenost west coast. Ko nema credit history mora da plati deposit - uzmite pay to go plan, sto vam je isto kao prepaid plan u Srbiji. Ono sto je sa ATT dobro je da nakon izvesnog vremena na pay to go ponude vam da predjete na post paid plan sa ugovorom bez deposita (tako je bilo kod mene, ja sam sa njima vec 6 godina
). Ja pay to go uzimam za svakog ko dodje u visit - $15 telefon sa $10 credita posle toga radis dopunu. To ce da zavrsi posao za pocetak. Kad dodjete ovde, bitno je da imate cell i da malo kosta - nista fancy. Opet, ja nemam licnog iskustva sa T-mobile, ali niko koga znam u LA ne ide sa njima, valjda postoji dobar razlog, nemam pojma lol
Reply With Quote
  #26  
Staro 05.10.2008, 19:27
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Oh, da - telefoni na dopunu nisu "dranje"... osnovna namera cell phone je za hitne slucajeve, ne? Prema tome na pocetku ne "kafenisite" preko telefona i ne saljite poruke kao teenegers i sve ce biti ok... za duge konverzacije koristite home phone. Kad dobijete post paid mozete kako hocete. Plan koji ja uzimam za goste je pricanje $0.25 i $0.10 poruka. Izlazi me $25-$40 mesecno zavisno koliko se gosti gube po gradu lol
Reply With Quote
  #27  
Staro 05.10.2008, 20:08
D$D's Avatar
D$D D$D je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.09.2008
US lokacija: Chicago,Wheaton IL
Poruke: 123
Nepromenjeno

Rekoh zavisi sta hoces,
Tel na dopunu koji ja imam AT-T pay to go je cisto dranje.
Probaj da ne iskoristis kredit za mesec dana pa ces da vidis sta ce da bude sa tim kreditom samo ce da nestane, jednostavno te teraju da ga potrosis imao 10$-50$ nema nikakve veze,
kada ja zovem cena je 0.50$ za minut za mene i 0.25$ za onog koga zovem to je 0.75$ za jedan minut razgovora.
Pricao jednu sekundu ili ceo minut to je ista tarifa, cista deracina.
Ipod sam naveo kao primer jer oni jedini imaju pravo na prodaju istog.
Nesto nisam merodavan da sudim o telefonima, ali tel na dopunu nije najsretnije resenje , slazem se da je za pocetak najbolje i ustvari jedino resenje.
Cell phone ovde treba da menja fiksni telefon jer ti fiksni nista ne znaci ovde.
700 minuta od T-mobile za 2 telefona je sasvim ok za 70$,
to je skoro 12 sati razgovora za 1 mesec, pa sta bi toliko pricao ne znam, a jos je plus i to sto je vikend besplatan.
Reply With Quote
  #28  
Staro 06.10.2008, 05:27
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Ja imam:

- comcast: digital cable i internet package = $110 (maksimalni internet paket, skroz simple/obican cable paket, bez ikakvih dodatnih movie/sport paketa)
- t-mobile: 2 mobilna (1postpaid, 1prepaid)

TELEFON

Kao prvo: ne bih se složio sa Zanom da se uzima u početku prepaid. Ja sam bez ikakvih problema po dolasku izvadio mobilni kod t-mobile-a postpaid, najmanji paket, koji i dan danas koristim. Stave te na SmartAccess plan, što je u principu sledeće: dobiješ $150 limit zato što si fresh user (urade ti credit check, ali to nije problem za dobijanje - ja nisam imao ništa u istoriji).

Problem koji mi se često dešavao: Ako ti uleti račun od $80 (pretplata je recimo 75, otišao si preko minimuma $5), imaš svega nekoliko dana da ga platiš, jer za par dana dolazi novi obračunski period, kada ti lepe novih $75 pretplate - automatski ti bacaju račun na 155 i isključuju broj dok ne platiš. Platiš online ili kako god (ako te isključe, moraš da ga spustiš ispod 100) i otključaju te za 15 minuta max. Ili plati čim ti ispostave račun, online možeš odmah, i nema glava da te boli...

Poenta je (tj. moj stav) u sledećem: nisam osoba koja sedi kući, pa da mi treba fixni telefon. Da imam fixni, možda bih uzeo DSL internet, koji je malko jeftiniji (ali i sporiji ) od kablovskog (mada, men' je to pos'o...).

Pretplatu samo za fixni bih plaćao 15-30 kinti mesečno, a koristio bih ga jednom u nikad. Sa druge strane, mobilni mi (kao i svakom drugom) treba. A zanimljive činjenice za mobilnu telefoniju ovde koje se razlikuju od naših su:

- (svaki započeti) minut razgovora je minut razgovora, zvao, primao poziv, na fixni, na mobilni, svejedno (to važi i za fixnu telefoniju)
- message (iliti poruka) je message, poslao, primio, bio to SMS, MMS ili email
- "pozivni", iliti area code dobijaš prema adresi na koju primaš račun (ako naručiš online kao ja, ne volim prodavce da me gnjave, sve online mogu da vidim, naručim, stigne za 3 dana poštom.... ), ili gde si kupio telefon; takođe, kasnije se jedan broj može prebacivati sa operatera na operatera - vaš je broj, nezavisno od mreže

Dakle, ako sam već uzeo mobilni koji moram imati, a ovde ne znam skoro nikoga, 300 minuta (najmanji paket /ili je sad 600, ne'am pojma/) je više nego dovoljan za sve. Uzmeš unlimited messaging za 14$ i onda šalješ/primaš ko sumanut.

U toj situaciji fixni mi ne treba.

Od izbora ovde imate: T-Mobile, AT&T(bivši Cingular), Verizon Wireless, Sprint, Nextel (slabije), i one manje...

T-mobile mi odgovara jer ga ima u pola evrope, nemački je, u Open Handset Alliance-u je (upravo puštaju G1 - Google Phone ; open source, totalno otvoren za razvoj aplikacija za razliku od iPhone-a), sve radi prema našim operaterima (06*), tako da mi je to nekako prirodan izbor bio... imigrantski.

P.S.
Pre par nedelja uzeo sam skrnavu Nokiju za 30$ (prepaid) da imam još jedan broj (ima i jeftinijih)... Hoću da registrujem sve poslovno na njega, da mi taj broj visi na netu, da skinem lični broj iz javne upotrebe...


TELEVIZIJA

Kako televiziju, je li, treba imati, odlučio sam se za najjednostavniji paket bez filmskih dodataka (idu od 15 do 40-50 dolara dodatni paketi kanala, bar mislim tako, valja pogledati na sajtu), jer i nisam neka osoba koja voli da baci 2h u cugu na film kad mi kompjuter odma' pored, a fali mi vremena i ovako....

Znači, kako mi fixni ne treba, pa nemam DSL internet, imam kablovku televiziju sa internet paketom.
Tu su nekih 80 kanala, uvek se nađe nešto: MTV *, VH1, Discovery, Comedy Central, USA, TV Land, TBS, FOX, F/X, Swing, MSNBC, itd itb, više nego dovoljno...).
Dobiješ i On-Demand, pa možeš da gledaš i neki od free filmova bez reklama kad god hoćeš (sa pauziranjem i kerefekama), ili da klikneš buy na neki novi film pa da moraš da ga pogledaš u roku od 24h (onda se briše sa liste) za nekih 3-5$, dodaju ti na račun za taj mesec...

Imam internet od 8mps down i 2mps up, total 108 zarez nešto kinti...
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
Reply With Quote
  #29  
Staro 06.10.2008, 06:34
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Da, ja definitivno nisam prava osoba da prica o telefonima ne koristim skoro uopste ni jedan ni drugi, rolujem minute samo tako - uglavnom komuniciram emailovima (procitam na iphone i vratim nazad) a svoj cell krijem ko zmija noge ha ha Firma me nadje na sopstveni cell koji oni placaju i to je to... sta da vam kazem, kod mene izgleda nista nije hitno... ko zna za sta je to dobro lol
Z
Reply With Quote
  #30  
Staro 06.10.2008, 09:28
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Super informacije, konacno dobivem odgovor na moje pitanje, hehehe! Ja sam se sva pogubila u tim svom opcijama, tako da mi ovo pomaze. Mislim da cemo muz i ja napraviti ama bas sve isto ko i Srdjevic. Fiksni ne treba, mobilni bi uzeli naravno oboje, internet i kabelska obavezno, i nisu nam bitni sportski/filmski programi, bitno MI JE samo da na nekom od ponudenih programa u osnovnom paketu ima OPRAH SHOW!!!

Mislim da sam pitala vec, al nisam dobila odgovor, dali mozemo muz i ja na T-mobile koristit nase mobitele koje cemo donest odavde (Nokia n95 8gb, Samsung U600) i dali se moze koristit van Amerike?
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Internet u USA dreamerns Vaša strana 43 13.07.2010 20:46
Mobilna verzija ZL ne radi Good Spirit ZelenaLutrija.com - O sajtu 1 23.05.2010 00:27
Fiksna telefonija Misa Stare teme 0 15.05.2009 09:57

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:25.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.