ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Los Angeles, California » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 27.08.2008, 06:44
wingreen's Avatar
wingreen wingreen je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: Florida
YU lokacija: Srbija
Poruke: 344
Nepromenjeno

Sto si se naljutio?
__________________
2009EU000237xx
15.05.2008. stigla prva koverta
23.05.2008. vracena nazad u KCC
26.03.2009. stigla druga koverta
15.05.2009. zakazan intervju
14.05.2009. obavljen lekarski
15.05.2009. odobrene vize
18.05.2009. podigli vizirane pasose
02.09.2009. Stigli u USA
Reply With Quote
  #12  
Staro 27.08.2008, 07:23
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno

Hehehe ma neee samo da se odjavim iz ovog threda, da se ne desi da mi neko nesto odgovori a ja posle kazem da me vise ne interesuje
__________________
2009EU00014xxx
09.05.2008. - stigla 1. koverta
14.05.2008. - poslato nazad
16.05.2008. - stiglo u KCC
01.12.2008. - stigla 2. koverta
22.12.2008. - zavrsen lekarski
22.01.2009. - uspesno zavrsen intervju u Bgd-u
23.01.2009. - podigli vizirane pasose
Od 19.04.2009. u USA, Atlanta, GA
---------
About us: Veselinovica kutak
Reply With Quote
  #13  
Staro 18.11.2008, 09:02
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno The City of Angels iliti 5 razloga zasto je ovo moj City

1. Mayor Antonio R. Villaraigosa



Nas gradonacelnik je januarsko dete (jedan od “mojih” i to mu je poseban plus), demokrata i veliki zavodnik (e i ovo mu dodje kao veliki plus). Iza sebe ima izvanredne rezulate i to je verovatno i razlog sto mu Angelidas oprastaju ljubavne izlete, kao sto to uostalom uvek i cine kada jedan politicar ima iza sebe dobre rezultate u ekonomiji, skolstvu i suzbijanju kriminala (Kennedy, Clinton etc). Tony je prvi Latino mayor izabran nakon 1872, kada za gradonacelnika izglasan Cristobal Aguilar. Njegove propositions za izgradnju novih stanova, posebna izdvajanja za prevenciju kriminala i dodatne taxes za skolstvo i transportation su prosle na izborima bez ikakvih problema – ne zato sto je on omiljeni lik vec su predlozi zaista dobri. Uvek je na licu mesta kada se nesto desi, ne libi se da ode u Belu Kucu i pravim recima objasni kako stvari stoje… ako se pokrene akcija da se cisti grad on je prvi u redu, ako se hrane beskucnici on je tamo, kad izbije pozar sa sve kacigom je medju vatrogascima.



E zato ja ne sumnjam da cemo mi njega i za guvernera ako treba, pa da nam zameni Arnija (koji nam je isto tako omiljeni lik iako je Republikanac). E sad Arnie je prilicno liberalan zbog cega ga se McCain kind of odrekao na ovim izborima, ali ne treba zaboraviti da je covek ozenjen sa jednom od Kennedy’s a i da smo svi mi malo u CA zavrnuti (te White House posteno nezna sta da ocekuje od nas pa bili republikanci ili demokrate – sto se dalo videti i po Reagan, Arnie i nekad davno meni posebno srcu dragom Chief Justice Earl Warren koji je ukinuo segregaciju u Americi i napravio opstu pometnju u Brown vs Board of Education davne 1954 i naterao Eisenhower da se pojede od muke sto ga je postavio u Supreme Court – no o tome mogu nasiroko drugom prilikom ako i ko god zeli da sazna koji je to silni Angelidas bio…ovo je cisto da vam docaram kakvi smo mi fellas).



Elem, nas Tony je rodjen sa prezimenom Villar pa kad se zenio sa drugom mu po redu zenom dodao je njeno prezime svojem i tako postao Villaraigosa… i sve je bilo ok dok nije sreo koleginicu sa Telemundo – sta da vam kazem, mi novinarcici bas umemo da pravimo cudesa kad hocemo nesto je li, pa ne pitamo posto kosta – i on, takav temperamentan – popustio… I dobro sad, nju urednik prvo suspendovao pa otpustio (nije zbog afere, nego se govorkalo da on vara dragu a ona je izvestavala – ko da je trebalo da prizna da je ona ta, neznam i njen urednik sta je ocekivao; te ti oni tu navedose neki kodeks… i gotovo). Njegova zena predala za razvod i tako nam Tony sad placa alimentaciju za…cetvoro dece… i dalje je single, mislim da ga nijedna nece prevariti tako lako treci put.

2. Sunset Boulevard



Sunset je dugacak oko 35 kilometara ali je najpoznatiji njegov deo u West Hollywood, takozvani Sunset Strip – srediste nocnog zivota u LA. Prva stanica je za mene Arclight, po svim merilima najbolji bioskop u okolini, toliko dobar da mu za sada ni IMAX ne moze nista… Tu je inace i moj Prix studio, iliti moj piercing and tattoo buddy (covek lekar po profesiji, ukazuje mom dragom prvu pomoc kad god odem na procedures – sva sreca da je lekar inace bi mnoge cice ostale udovice koja je reakcija muzeva na igle i ostale stvari; lik inace ima najlepsu spider web na left arm koju sam ja u zivotu videla). Tu su naravno Comedy Store, gde vrlo cesto gostuje Jay Leno, Bill Cosby, Dave Chappele… Odmah blizu House of Blues – oba navedena se ne propustaju, bar jednom u dva meseca (zdravo je za dusu i srce, a i cesto se pojave likovi kao Keanu Reeves ili Johnny Depp na poneku session…). Najbolje pancakes i dorucak posle provoda je u Griddle Café (ceka se u redu iza ugla)… U neka mesta se upada samo na VIP karticu ali zato je i gomila onih gde vam je potrebna samo volja za dobrim provodom i dobro drustvo: Polo Lounge, Sky Bar…. E sad, parking je $20 flat, na meter je quarter svakih 5 minuta… prosek potreban za provod za dve osobe $250. Moje preporuke: Catalina Jazz Pub, The Viper Room


3. Zuma Beach



Ovo je jedna od najpopularnijih plaza – i veoma poznata, ponajvise zbog surfing… pronaci parking je umetnost ali se cekanje isplati… najlepsa plaza (sa sitnim peskom), podeljena je na dva dela – za plivace i surfere. Nalazi se na Malibu… i ovde su ceste tuce izmedju celebrities i paparazzi… cak je u toku i izglasavanje uredbe po kojoj mali fotografi moraju da plate licencu da bi slikali na pristojnoj udaljenosti od posetilaca (i zabrana slikanja dece…). Please note 2 important facts: najlepsi safeguards ubedljivo i zabranjeno koriscenje duseka za plivanje iliti plutanje po vodi…. Nego da ne tupim, slike govore bolje od reci…



4. Hollywood



Ne kao deo geografski pojam vec kao: Birth of Nation, Samuel Goldwyn, Carl Laemmle, Adolph Zukor, Louis B. Mayer, and the Warner Brothers (Harry, Albert, Samuel, and Jack); Humphrey Bogart, Snow White and the Seven Dwarfs, Gone with the Wind, Citizen Kane, Orson Welles, Howard Hawks, Alfred and Frank Capra; The Wizard of Oz, Mr. Smith Goes to Washington, Casablanca, It's a Wonderful Life, It Happened One Night, King Kong, Mutiny on the Bounty, City Lights, Red River and Top Hat. Ne kao geografski pojam – vec kao zlatne godine jednog stoleca.

5. Hotel California, 1670 Ocean Avenue (the Real one)
“You can check out anytime you like, but you can never leave”




On a dark desert highway, cool wind in my hair
Warm smell of colitas, rising up through the air
Up ahead in the distance, I saw a shimmering light
My head grew heavy and my sight grew dim
I had to stop for the night
There she stood in the doorway;
I heard the mission bell
And I was thinking to myself,
“This could be heaven or this could be hell”
Then she lit up a candle and she showed me the way
There were voices down the corridor,
I thought I heard them say...

Welcome to the hotel California
Such a lovely place
Such a lovely face
Plenty of room at the hotel California
Any time of year, you can find it here

Her mind is tiffany-twisted, she got the Mercedes bends
She got a lot of pretty, pretty boys, that she calls friends
How they dance in the courtyard, sweet summer sweat.
Some dance to remember, some dance to forget

So I called up the captain,
“Please bring me my wine”
He said, “we haven’t had that spirit here since nineteen sixty nine”
And still those voices are calling from far away,
Wake you up in the middle of the night
Just to hear them say...

Last edited by Zana; 18.11.2008 at 09:11.
Reply With Quote
  #14  
Staro 18.11.2008, 11:48
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno California Dreamin'

Auuu Zana... PRODATO!!!
Od ovoga moze da se rikne... American Dream...my dream...
Bicu slobodan da sa svoje strane prokomentarisem tvoj post, po tackama:

1. Sigurno je divno kada si zadovoljna politicarima na lokalnim funkcijama ma kojoj struji oni pripadali, ne znam kakav je to osecaj ali zelim da politiku, poslanike, gradonacelnike, premijere... i ostalu brojnu bratiju zaboravim na duze vreme... ZA UVEK

2. Da,da,da, Sunset Boulevard - po meni Amerika u malom. Sve sto ja volim u vezi Amerike (a naravno mnogi mrze) nalazi se bas OVDE! Pozdravi svog Prix drugara, stize mu jos jedan odlikas

3. Ocean, surf and sun - nadam se da cu nekada surfovati... makar sa 50

4. E pa meni je to za sada samo pojam, sledeci korak je geografski pojam a posle toga... reci cu posle toga.

5. Slucajno ili namerno Hotel California, Eagles mi je najdraza pesma. Moguce da sam ja od davnina autosugestivno prisvajao i obozavao sve sto ima veze sa USA. E sad to moje obozavanje nema veze sa pravim znacenjem pesme jer Hotel California (the real one iz pesme) ne postoji tj. to je ustanova za lecenje zavisnosti a ja sam oduvek drugs free
Whatever... da nastavimo
...

Mirrors on the ceiling, the pink champagne on ice
And she said - We are all just prisoners here of our own device
And in the master's chambers, they gathered for the feast
They stab it with their steely knives but they just can't kill the beast

Last thing I remember I was running for the door
I had to find the passage back to the place I was before
Relax, said the nightman, We are programmed to receive
You can check out anytime you like but you can never leave


Divan post Zana, hvala
__________________
2009EU00014xxx
09.05.2008. - stigla 1. koverta
14.05.2008. - poslato nazad
16.05.2008. - stiglo u KCC
01.12.2008. - stigla 2. koverta
22.12.2008. - zavrsen lekarski
22.01.2009. - uspesno zavrsen intervju u Bgd-u
23.01.2009. - podigli vizirane pasose
Od 19.04.2009. u USA, Atlanta, GA
---------
About us: Veselinovica kutak
Reply With Quote
  #15  
Staro 18.11.2008, 18:16
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

pazi kad mi se "vidjalo" da ce u srce da te ubode

Da, Hotel California.... slicica gore je od pravog (po imenu)koji je lociran u Santa Monica... cisto da zna ko naidje na ovu stranu... hotel sa albuma je Beverly Hills Hotel... a iz pesme... eh ko zna...

I nisi jedini kojeg song obori na knees...
Z
Reply With Quote
  #16  
Staro 18.11.2008, 20:51
wingreen's Avatar
wingreen wingreen je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: Florida
YU lokacija: Srbija
Poruke: 344
Nepromenjeno

A gde je Dan Tana's restoran? Da li si tamo bila?
__________________
2009EU000237xx
15.05.2008. stigla prva koverta
23.05.2008. vracena nazad u KCC
26.03.2009. stigla druga koverta
15.05.2009. zakazan intervju
14.05.2009. obavljen lekarski
15.05.2009. odobrene vize
18.05.2009. podigli vizirane pasose
02.09.2009. Stigli u USA
Reply With Quote
  #17  
Staro 18.11.2008, 22:55
Leona Leona je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.10.2008
YU lokacija: Sarajevo/BiH
Poruke: 154
Nepromenjeno

ah L.A.
ja imam par pitanja koja su postavljena na prethodnoj strani ali nisu bas odgovorena pa evo.
Koliko i da li se isplati odmah recimo po dobitku g.c. doci u L.A.?
Kakvo je stanje sa cijenama, da li je pretjerano skupo, skuplji nego ostatak SAD-a? Tj. CA opcenito.
Bez obzira koliko L.A. zvuci primamljivo, da li neko ko dodje u SAD sa recimo 10,000$ koje traze, moze zivjeti neko vrijeme dok ne nadje posao itd...
Zatim silni pozari koji haraju svako malo pa cak evo i u zimskim danima, pa zemljotresi posto CA jeste jedno od najtrusnijih podrucja.
Da li postoji neka velika opasnost od svega toga?

Jer ja sam planirala ako dobijem ako Bog da ici ili u NYC ili L.A., pa mozda i Chicago za pocetak, ali da se prvo raspitam
Reply With Quote
  #18  
Staro 19.11.2008, 00:23
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Cao Leona,

"...a imam par pitanja koja su postavljena na prethodnoj strani ali nisu bas odgovorena pa evo....”

Pa pazi, na neka pitanja definitivno ne mogu da se daju odgovori. Prvo sto je misljenje o zivotu u nekom gradu vrlo subjektivno jer nemamo svi mi isto vrednovanje uslova koji isti pruza. Da bih ja licno nekome rekla “Hej, Los Angeles je pravi izbor za tebe” pre svega moram da poznajem tu osobu pa da ocenim. A da bih to uradila, treba da postoji i iskustvo zivota u drugim gradovima koje ja na zalost (ili srecu) nemam.

“Koliko i da li se isplati odmah recimo po dobitku g.c. doci u L.A.?”

Ovde sad ne znam na sta mislis? Please define “isplati”... Ako volis velike, visenacionalne, liberalne gradove u kojem je vecito prolece sa povremenim naletima strasne vrucine... i ako si zainteresovana za filmsku industriju... i ako zelis da zivis u najbogatijoj state u USA i ovde stvaras karijeru i porodicu... onda se isplati. Ako dolazis sa namerom da stekas neke novce i kupujes sebi gajbu u prvih 5 godina zivota ovde, i imas nameru i da saljes novce familiji i pomazes ih... e onda se ne isplati.

“Kakvo je stanje sa cijenama, da li je pretjerano skupo, skuplji nego ostatak SAD-a? Tj. CA opcenito.”

Housing je skuplji nego u drugim gradovima i drzavama, ali opet jeftiniji nego u NYC ili SF... sve ostalo je na nivou drugih vecih gradova...

“Bez obzira koliko L.A. zvuci primamljivo, da li neko ko dodje u SAD sa recimo 10,000$ koje traze, moze zivjeti neko vrijeme dok ne nadje posao itd...”

Ja sam dosla sa $2000. Zavisi od snalazljivosti i skills koje imas. Bez obzira sa koliko novca dolazis, posao treba da nadjes u roku od mesec, dva... Meni je uzelo 3 dana... Zavisno od rashoda koje imas – neke porodice sa ovim novcem zive 5 meseci neke ne mogu da prezive ni jedan. S obzirom da kad budes dosla, neces imati nikakve kredite/otplate sa 10k mozes u LA da zivis oko 2 meseca ako placas stan ne vise od $1300 (u ovo uracunato da moras da das deposit u visini jedne rente kad iznajmis stan i da za sve rezije moras da uplatis security deposit).

“Zatim silni pozari koji haraju svako malo pa cak evo i u zimskim danima...”

Hvala Bogu retko ko pogine u pozarima, osnovni zadatak vatrogasaca je da spasavaju zivote. Kad se doselis neces moci sebi da priustis da zivis na Hills gde se pomenuti i desavaju (visemilionske kuce sa velikim imanjem, nekima od njih nije lako prici sa opremom za gasenje) tako da to ne treba ni da te brine. Da smo mi svi zivi i zdravi... sazidace se kuce opet. Pozari se javljaju kada je kao ovih dana vlaznost vazduha ispod 5%, duva Santa Ana vetar, a idioti pale naokolo vatre za rostilj, bacaju pikavce ili bolesnici namerno podmecu vatre...

“...pa zemljotresi posto CA jeste jedno od najtrusnijih podrucja.”

Zemljotresi su svakodnevni, vecina njih se i ne oseti... ili sam se ja navikla. Znas kako, mozes da odes i u kupatilo da peres zube i da ti padne plafon na glavu i to bez zemljotresa. Ovde niko ne panici, inace ljudi ovde ne bi ni ziveli. Ako se desi... sta da se radi. Dokumenta su nam spakovana sva u “koferce” sav namestaj je zasticen da ne pada levo, desno, lampe i protivpozarni aparati su na mestu... procedures naucene... Ovo nije Kina – sve zgrade su zidane po code za trusna podrucja...sta da ti kazem – svuda ima nesto... i nije ipak najtrusnije podrucje, koliko je meni poznato.

“Da li postoji neka velika opasnost od svega toga?”

Ne.

“Jer ja sam planirala ako dobijem ako Bog da ici ili u NYC ili L.A., pa mozda i Chicago za pocetak, ali da se prvo raspitam.”

Ako dobijes - Dobro nam dosla!
Reply With Quote
  #19  
Staro 19.11.2008, 12:02
Leona Leona je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.10.2008
YU lokacija: Sarajevo/BiH
Poruke: 154
Nepromenjeno

Da, da shvatam subjektivnost

Pod "isplati" sam mislila znaci bas to sto si navela otprilike.
O stekanju novca i slanju familiji, ako bi i bilo na dnevnom redu moralo bi cekati jedno duzeee vrijeme

Uglavnom, znaci L.A. ima kao i svaki grad i prednosti i mane, ali dobro je cuti da nema vecih opasnosti od prirodnih nepogoda

I nisam znala da su cijene housinga vece u NYC-u Bas sam mislila da je obrnuto.

Inace velika utjeha je znati da se moze doci tamo sa 2000$ i prezivjeti
Jer sam mislila da ne mozes uci u States ako nemas bar 10000$, tako sam procitala na drugom forumu.

Hvala na odgovorima

Svakako ne vrijedi sada razmisljati o nicemu posebno, tek ako dobijem onda cu se baciti u razmisljanje i planiranje
Reply With Quote
  #20  
Staro 19.11.2008, 16:01
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Pazi, da ne shvatis pogresno - doci sa $2000 je ravno ludilu
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
San Diego, California pence Lokacije u USA 174 23.05.2019 18:14
San Francisco, California bibi Lokacije u USA 134 19.01.2019 09:14
San Jose, California (Bay Area) poshtica Lokacije u USA 28 23.06.2017 16:10
Beverly Hills, California Mitkoni Lokacije u USA 0 20.12.2014 13:43
Los Angeles - gluma mihael92 Vodič za emigrante 101 19.12.2013 22:48

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:36.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.