ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Los Angeles, California » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #41  
Staro 30.12.2008, 13:10
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Ma druze .. nije to za mene.. gdje bih ja sa svojim pivskim stomakom.. tamo medju taj fini svijet..
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #42  
Staro 03.01.2009, 11:30
wingreen's Avatar
wingreen wingreen je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: Florida
YU lokacija: Srbija
Poruke: 344
Nepromenjeno

Slike su predivne! Kako se vas dve cice dobro provodite!
__________________
2009EU000237xx
15.05.2008. stigla prva koverta
23.05.2008. vracena nazad u KCC
26.03.2009. stigla druga koverta
15.05.2009. zakazan intervju
14.05.2009. obavljen lekarski
15.05.2009. odobrene vize
18.05.2009. podigli vizirane pasose
02.09.2009. Stigli u USA
Reply With Quote
  #43  
Staro 04.01.2009, 07:56
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno Naša Nova godina u slici i bez mnogo reči

Dakle, mi smo sve lepo isplanirali.... da se pojavimo na određenom mestu u određeno vreme... i kako to obično biva - dogodile su se i neke nepredviđene i neplanirane situacije...

A gde nam je auto.jpg Nisu ga valjda ukrali.jpg Da ga nije odneo pauk.jpg Jel' ovo prava adresa.jpg Jel' ima ovde neko.jpg
Reply With Quote
  #44  
Staro 04.01.2009, 08:05
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno Naša Nova godina u slici i bez mnogo reči

Jedno od pravila u LA: ne parkirati auto ispred hidranta na New Year's Eve (a ni ostalim danima)...

Kako se otvara ovo.jpg Izvin'te jel' nas auto tu.jpg Jel' nisu nesto ostetili.jpg Uh, sve je u redu.jpg Dobro dosao nazad maleni.jpg
Reply With Quote
  #45  
Staro 04.01.2009, 08:19
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno Naša Nova godina u slici i bez mnogo reči

Na svu sreću, sve se to završilo taman na vreme da stignemo gde smo naumili...

Kasno je za plakanje.jpg Gde je ta pljoska s' lozom.jpg Evo nas najzad.jpg Loza - ne hvala, ja vozim.jpg Jos 10 minuta do ponoci.jpg
Reply With Quote
  #46  
Staro 04.01.2009, 08:38
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno Naša Nova godina u slici i bez mnogo reči

I taman što smo zakoračili na City Walk...

I tek sto smo stigli....jpg Umalo zakasnili za vatromet.jpg Srecna Nova.jpg A sta li na ceka u ovoj godini.jpg Dancing on the street.jpg
Reply With Quote
  #47  
Staro 04.01.2009, 08:56
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno Naša Nova godina u slici i bez mnogo reči

I tako - nije baš bilo kako je planirano ali je ipak bilo fantastično. Glavni akteri priče (Jazz, Jeca, Žana, Miki i Zoki) nastavili su provod kod kuće... i ono klasika: meze, domaća, ćirilica... kako god da okreneš, amerikanizacija nam nikako ne ide od ruke oko Novih godina, slava i rođendana

Nazalost kod nas nije bilo mesta.jpg e ovde cemo na reprizu.jpg najzad kuci da i vozac moze da ubija lozu.jpg
Reply With Quote
  #48  
Staro 18.01.2009, 04:33
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Reših da ukratko napišem svoje iskustvo od danas, k’o velim možda nekome i pomogne – nikad ne znaš. Dakle, ja uvek imam neki feeling da kako odem da radim nešto za auto, da će neminovno krenuti da me ubeđuju u sve i svašta, pa kad počnem da postavljam razno razna pitanjca onda se malo smire... Situacija je inače – pukla guma na freeway-u pa pomislih kako je baš sjajno kad najzad otplatiš auto pa sve nešto onda krene da se kači. E sad savet (i muškima) ali ženama pogotovo: ne stavljaj pomoćni točak na freeway-u bez obzira koliko ti se čini da imaš dovoljno mesta, jer nikad ne znaš koje budale sedaju za volan i da li će pokušati da obiđu nekog sporijeg vozača sa desne strane preko shoulder... Ako se ovako nešto desi preko dana, u LA, a verujem i u celoj Californiji, za maksimum 10 minuta staće Freeway Service Patrol (zajednička služba MTA, Caltrans i CHP). Ništa ne naplaćuju i ne primaju tip. Jedino ako treba da se šlepa auto oni to rade samo do odredjenih destinacija koje imaju u spisku. Ja inače plaćam taj service mojoj insurance company ($7 po policy period od 6 meseci) pa ako treba do majstora ili nisam na freeway, onda mogu da pozovem njih (oni isto besplatno otključavaju i auto ako zaboravite ključeve unutra i koje kakve druge stvari). AAA je najbolji u svemu tome ali su mi i daleko skuplji pa sam se ja ipak odlučila da taj service plaćam Progressive-u. Nazad na Patrol – ako je slučajno noć pa ih ima manje, možete da ih dobijete sa bilo kojeg cell na 399. Isto pomažu i ako ostanete bez gasa ili se pregreje motor i tako dalje. Dakle, to je free service na CA freeways i mislim da je dobro da se zna.

E sad, oni će vam staviti pomoćni točak koji može privremeno da služi dok ne zamenite gumu. Inače, taj točak mnogo je smešan i mali. Ne znam da li isti propisi važe za celu USA, ali ovde ne možete da zamenite samo jednu gumu ukoliko je druga izlizana više od propisanog, tako da ako su gume stare računajte na dodatan trošak. Plaća se i disposal (mislim da je $3.5). I ovde će vam isto kao i tamo izrotirati točkove, s tim da naravno uz sve to ide i wheel alignment ako je potreban, a uglavnom jeste jer treba da se radi jednom godišnje. Tu ne mogu da vas slažu, tako da nema problema. Ja sam kupila nove gume u Just Tires – dve u decembru 2006 i dve u januaru 2007. Uzela sam Good Year Assurance Tripletred za Nissan Altima (jeste da je ovde suvo, ali ako se ide na Big Bear treba imati dobre gume za sneg i kišu). One su bile nešto više od $150 each (Just Tires je imao najbolji deal) i uz to sam doplatila po $15 insurance, tako da su mi sada zamenili gumu za džabe (doplatila novo insurance znači $15). Insurance pokriva zamenu uglavnom za svakakve situacije osim ako se guma skroz istroši a to se valjda ne desi pre predjenih 40,000 milja (piše na specifikaciji da je guma dobra za 50,000 milja). Naravno, alignment je bio potreban ali su mi dali popust tako da je to izašlo dodatnih $69 (regularna cena $79.95) ali se ne žalim jer nisam radila dve godine a i ono što sam se žalila (na subjektivno/objektivno temi) da je počelo da mi se čuje kod prednjeg desnog točka se više ne čuje – tu je kompjuter i pokazao da je wheel off.

Eto tako – ja sad znam da se muški verovatno razumeju u sve ovo, ali ja baš nisam stručnjak, a verujem ni dosta drugih cica kojima ovo može da se desi dok su same. Ja znam da zamenim točak, ali ne bih da se šalim sa svojim životom na freeway gde se vozi preko 65 milja na sat.

Isto, to sad nema veze sa ovim ali da napomenem (pade mi na pamet): ja ulje menjam u Jiffy Lube. Oni vam stave nalepnicu kad sledeći put treba da se menja međutim ne treba baš tako često kao što oni kažu, jer svi stručnjaci kažu da nije problem i ređe. Ali ne treba ni da se totalno zaboravi. E sad, ako prođe dosta vremena probaće da vam prodaju ispiranje motora i oko toga je nastala čitava afera ovde. Ja sam se upecala, mada sam se mrštila i na samu pomisao. I mada uvek proverim to sto mi neko kaže, nekako mi je zvučalo da to make sense. Tad sam sređivala air i menjala ulje. Elem, NBC krene undercovered u akciju - iako oni kažu da proizvođači to preporučuju, tačno je upravo opposite. Od toga može da crkne motor (što se desilo nebrojeno puta, a u tom slučaju se poništava warranty). O tome možete da pročitate više ovde. Na kraju ovog report-a imate linkove ka zvaničnim saopštenjima proizvođača i drugi deo report-a. Dakle, pažljivo sa svim tim ponudama za extra service. Meni na sreću se ništa negativno nakon toga nije desilo, ali što god da mi preporuče ja im kažem da sačekaju 10 minuta pa preko cell na internet pa proveravanje.

Uh, ovo baš i nije bilo ukratko . Ja se izvinjavam ako pišem o nečemu što ljudi dobro znaju ali pomislih da ima i onih koji ne znaju pa eto... Neće valjda da smeta!

Last edited by Zana; 18.01.2009 at 05:37. Razlog: Spelling
Reply With Quote
  #49  
Staro 19.01.2009, 16:20
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Smile

Da se i ja nadovezem na Zanine misli: obzirom da je auto u US zamena i za noge i ruke i da se mora imati za apsolutno sve (barem u vecini statova), ja sam misljenja da se auto mora veoma dobro cuvati, negovati, jer em ce bolje nama da sluzi dok ga imamo, a i lakse cemo ga prodati kad mu dodje vreme.

Ja menjam ulje u Wallmartu, jer imaju veliki promet u todu dana, te su dosta jeftiniji od privathih manjih firmi. Moj auto je kupljen polovan od private sellera, te sam tom prilikom pri odabiru auta, pored cene, gledala i sve racune koje je gospodja od koje sam kupila auto imala, medju kojima su na prvom mestu bili racuni za zamenu ulja, kao i za sve popravke koje su vrsene na autu. Ja sam stvarno imala srece s kupovinom auta, jer sam uzela auto koji sam volela, a i u odlicnom stanju i sa super predjenom miljazom. Kad gledate carfax report za auto na netu (koji inace platite cini mi se jedna od opcija je i 30 dollara na netu za mesec dana da pregledate koji god hocete auto u US, http://www.carfax.com/), izaci ce vam celokupan listing koji je vezan za zeljeni auto, ukljucujuci i svaki datum kad ste menjali ulje, antifriz, kupovali nove gume, vrsili prepravke...apsolutno sve....jer se svi podaci vode preko vaseg VIN broja centralizovano.. na tom stickeru (nalepnici) uvek dobijate datum kad trebate da menjate ulje ponovo ili ako dostignete odredjenu miljazu...sta prvo dodje...na Wallmartovom stickteru dobijete i ime ulja koje treba da se stavi sledeci put (uvek se stavlja ista vrsta ulja koja je stavljana od samog pocetka), naravno obicno se s promenom ulja vrsi i promena filtera za ulje, a pri tim redovnim pregledima auta se vrsi jos i niz sitnih malih pregleda, koji idu u taj listing redovnih pregleda...mene je to sve kostalo oko 20-30 dollara, tako da mislim da s te strane to nije neki veliki trosak...Ono sto Wallmart ne radi, a sto se mora dobro paziti da vam neki od privatnih malih firmici ne uhvati da obradjuje pa da odradi, jeste zamena antifriza u autu. Naime, antifriz se radi jednom u dve godine, kosta oko 100 dollara, ali se ne radi naravno na svaka tri meseca, s zamenom ulja.. ali ako to ne znate, sigurno kad odete kod majstora, on nece da vam kaze, nego ce jos i pare da uzme da samo pogleda u kakvom je stanju antifriz...znaci antifriz na svake dve godine. Gume idu na odredjenu kilometrazu, kao sto rece Zana, i meni se cini na predjenih 50.000 milja....znaci trebale bi da budu dobre za par godina, jos ako su kupljene kvalitetne od samog pocetka, nema sta da se brine. Naravno zaboravih da napomenem, ali se odnosi na onaj redovan pregled koji se radi svaka tri meseca, pri tom pregledu se meri i dubina sare na gumama, te se time odredjuje da li treba da se menjaju gume ili ne. Posto ja zivim u Indiani, gde je cesto kisa, zatim sad u ovom vremenskom periodu sneg, ali mnogo vise led, pa kisa, pa veliki minusi etc..dobre gume zlata vrede, kao i celokupan auto u dobrom stanju. Jos jedan predlog, pogotovo za sve vas koji zivite u podrucjima sa hladnijom klimom, cestim ledovima, oscilacijama u temperaturi, pogotovo u ovom periodu - obavezno uzmite tecnost za prozorska stakla na automobilima s antifrizom...imate u svakom malom boljem marketu i jeste da je ta tecnost skuplja i po 2-3 puta od obicne tecnosti za ciscenje stakla, ali ce vam se isplatiti mnogostruko...antifriz u toj tecnosti ce odmrznuti zaledjena stakla mnogo brze neko obicna tecnost, dalje ukoliko je veoma mnogo hladno, tecnost moze da se zamrzne u automobilu, te je beskorisna, da ne pominjem da moze i da se rasiri na hladnoci i da plastcni kontejner pod haubom koji se nalazi u autu pukne od hladnoce...mislim da vam to ne treba, pogotovo ne u sred hladnoce, kada zurite na posao...lol...ova tecnost na svojoj nalepnici ima i natpis do koliko stepeni farenhajta moze da se ne zaledi, sto je jako korisno, posebno pri ovom talasu hladnoce koji je bio proteklih dana...

Naravno da ukoliko auto ne mozete da perete tamo gde zivite, (kao sto je slucaj u mom apartmantskom naselju), a zivite u sredini gde su kise, snegovi, led, koji za sobom povlace veliku prljavstinu, prljave kise, veoma velika kolicina soli, rizle i svakakvih otrova koji se bacaju da bi se omogucila prohodnost na putu, onda je naravno veoma vazno da se auto redovno pere. Ja koristim usluge Mike's Express Carwash koji su ovde u Indiani, zatim Ohio etc...http://www.mikesexpress.com/default.aspx i uslugu tzv. the works, koja je inace najskuplja, kosta 15 dollara, ali postoje mogucnosti ustede, prvo preko kupona koji stizu postom, ( 2 kupona mesecno od po 5 dollara), a postoji i mogucnost kupovine knjige s uslugama koje su jeftinije od normalne cene kostanja etc...ono sto hocu da kazem da sve ima svoju cenu, ali da su to neke stvari koje mora da se odrade, da ne bi razmisljali o posledicama kad nam nisu potrebne. Jos jedan savet koji sam dobila od brata, a odnosi se na auto: kad se lepo opere, onda se na stakla, prednja i zadnja, kao i na farove, naprska ista ona tecnost koja ide u kontejner za ciscenje stakla, jer ta tecnost sadrzi u sebi alkohol, te nece da dozvoli da se sneg mnogo nakuplja, a sto je jos vaznije, nece da dozvoli da se staklo zaledi veoma mnogo, nego ce lakse da se razledi kasnije...i naravno, brisaci da se podignu obavezno kad je sad ovo vreme ovakvo hladno, jer veoma lako moze guma s brisaca da se zalepi za hladno staklo, te kad vi pokusate da pokrenete brisace, a oni se polome i ostanu na prednjem/zadnjem delu automobila...sta ce vam to...

Jeste Progressive je odlicna kompanija, koju i ja koristim za osiguranje vozila, ima super ponude cena i osiguranja a i obuhvata vec AAA u sebi, tako da vam ne treba posebna firma za vucu i pomoc na putu, ako imate Progressive...sve najbolje o njima.https://www.progressive.com/online-c...r-service.aspx ja cak preko njih imam i renters insurance, stvarno su super.

I kao sto i Zana rece, mozda to vi sve znate, ali ja nisam znala mnogo od ovoga, te sam mislia da one sto znaju, podsetim, a one sto ne znaju da informisem.

Puno pozdrava i sigurna voznja.
Reply With Quote
  #50  
Staro 20.03.2009, 12:49
Marky Marky je offline
Član
 
Datum prijave: 01.03.2009
US lokacija: LA
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 14
Nepromenjeno

Zanima me da li netko ima nekih informacija o Sherman Oaksu, prijatelj nam je preporucio i kaze da su stanovi dosta povoljni te da skole nisu lose. Pogledao sam po internetu ali se nista ne moze konkretno zakljuciti.
BTW prije tri godine sam proveo pola godine s bivsom firmom u Los Angelesu i moram reci da je bilo zakon, jedini sto sad cemo tesko zivjet u starom kvartu (Westwood).
Primam prijedloge za neke dobre kvatove s povoljnim cijenama stanova (da se moze prosetat na vecer i da imaju djecija igralista).
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
San Diego, California pence Lokacije u USA 174 23.05.2019 18:14
San Francisco, California bibi Lokacije u USA 134 19.01.2019 09:14
San Jose, California (Bay Area) poshtica Lokacije u USA 28 23.06.2017 16:10
Beverly Hills, California Mitkoni Lokacije u USA 0 20.12.2014 13:43
Los Angeles - gluma mihael92 Vodič za emigrante 101 19.12.2013 22:48

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:27.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.