ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Phoenix, Arizona » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #81  
Staro 14.08.2012, 00:07
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Pcelice, najvjerovatnije je da ces naci neki posao od 8-10$ na sat. Ne znam tacno kolike su cijene jednosobnih stanova ali mogu da se raspitam, uglavnom za oko 500 do 600 dolara mozes da nadjes super stan. Ima i nekih drzavnih apartmana koji su jeftiniji, ne znam tacno sta su uslovi da ih rentas.
Vrtici jesu uglavnom oko $100 sedmicno, s tim da mogu biti i jeftiniji ako uzmes na pola dana. Sa minimalnom platom, da oboje radite, mozete proci. Nece biti lako ali nije nemoguce. Najveci problem je sto ti treba auto, gradski prevoz nije los ali nije ni dobar. Plus ljeti kad su temperature preko 45C nije bas zgodno mjenjati buseve i cekati na stanici.
Sto se tice dijela grada moras mi reci sta ti je najvaznije da ima. Neki dijelovi van sredista grada su jeftiniji, ali je onda duzi put do posla. Uglavnom ima ponesto za svakoga.

Kad planirate dolazak? Kakav posao planirate da trazite? Moj savjet, ne dolazite u periodu od maja do oktobra, bice bas tesko za podnijeti.
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #82  
Staro 14.08.2012, 10:27
pcelica pcelica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.08.2010
US lokacija: San Dijego, here we come
YU lokacija: Beograd
Poruke: 57
Nepromenjeno

Kad nas izvuku sl god. znači dolazimo 2014-te
Ja sam sad kući sa bebom, pa dok imam vremena i dok ne počnem da radim, htela sam sve da proverim i istražim da ne bude posle joj kud ćemo šta ćemo.
Iskreno, dvoumim se između Pxoenix-a i San Diega. Više bi mi odgovarao SD al kontam da ćemo se u Phoenixu lakše snaći, jeftinije je, a i imamo jedne poznanike pa bi nam oni pomogli za prvu ruku.
Za posao nam je skroz svejedno šta ćemo da radimo, bitno da nađemo bilo kakav. Ne bojimo se ničega, samo da odemo odavde. A inače smo oboje grafičari po struci.
Što se dela grada tiče, u principu je svejedno da li ima neki park ili nema, kad se ne izlazi baš toliko u šetnju, zato mi se i ne sviđa Pxoenix. Pošto je beba beba nije mi bitno ni da škola bude blizu, nego eto da nije baš preskup i da je siguran. Siguran u smislu da nema uživo filmova kad šerif Džo ili kako li se već zove, juri mexikance u ponoć, i da te niko ne gleda popreko u po bela dana
Reply With Quote
  #83  
Staro 14.08.2012, 17:34
bora bora je offline
Proteran
 
Datum prijave: 14.07.2010
Poruke: 68
Nepromenjeno

Za posao nam je skroz svejedno šta ćemo da radimo, bitno da nađemo bilo kakav. Ne bojimo se ničega, samo da odemo odavde.

ayayayay
Reply With Quote
  #84  
Staro 14.08.2012, 20:39
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Lol Pcelice! Nadamo se da ce serif Dzo odraditi svoje uskoro, ipak je proslavio 80ti rodjendan nedavno.
Iskreno izmedju SD i Phoenixa, ja bih odabrala SD. ALI ako kazes da imate poznanike u Phx koji bi vam pomogli, to je jako velika stvar za pocetak. Plus Phx jeste prilicno jeftin grad sa obzirom na broj stanovnika i velicinu. Opet ne zelim da kazem ni da je lako odseliti se jednom kad se smjestis, ali dobro izvagajte sta i kako.

Naravno da postoje bolji i losiji krajevi grada, ali ja mislim da se u prilicno finom dijeli i dalje moze relativno jeftino rentati stan. Ja zivim neki 300 metara od policijske stanice i iskreno nekako mi i to daje malo mira. Ali zaista za 3 godine koliko sam ovdje nikad nisam imala nikakav problem.

Sto se tice setnji, zimski period jeste fin ovdje. Mozes po cijeli dan da budes vani. Iznenadjujuce ali ljudi su dosta aktivni i cim malo zahladni dosta ljudi trci, vozi bicikla, ide na hiking ... Ljeto jeste grozno ali prezivis nekako.
S obizorm da imate dijete, svejedno sto nece u skolu uskoro, moram da kazem da je obrazovni sistem u AZ medju najgorima. Moja preporuka je Madison district u Phx, inace meni je to i jako fin dio grada za zivot. Kazu jos da je Kyrene district dobar, to je u Mesa, AZ, a ne znam bas tacno kako stvari stoje tamo.
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #85  
Staro 14.08.2012, 21:05
pcelica pcelica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.08.2010
US lokacija: San Dijego, here we come
YU lokacija: Beograd
Poruke: 57
Nepromenjeno

Hvala puno Stefice. Ako budem imala još pitanja znam gde ću da te nađem
Reply With Quote
  #86  
Staro 28.05.2013, 08:23
Salec's Avatar
Salec Salec je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2013
US lokacija: Phoenix
Poruke: 168
Nepromenjeno

Phoenix je jedan od gradova koji nam ulazi u uži izbor iz raznoraznih razloga.

Šta mislite o delu grada Scottsdale I North Phoenix?

Mi bi smo došli porodično sa detetom od sada 11, a kada bi to bilo aktivno 12 g., što znači I škola nam je mnooooooogo važna!

I da li znate kakve su mogućnosti za jednog dobrog diplomiranog ekonomistu sa sjajnim iskustvom I znanjem iz oblasti finansijske analize?

Hvala Vam unapred!
Reply With Quote
  #87  
Staro 25.06.2013, 14:22
Salec's Avatar
Salec Salec je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2013
US lokacija: Phoenix
Poruke: 168
Nepromenjeno

Nikog vise nema na ovoj temi! Izgleda da još samo mene zanima Phoenix!

A meni nekako izgleda od svih opcija najrealnije...

Svašta smo saznali u međuvremenu preko neta I da je toplo kada je toplo, I da mi ima raznih pustinjskih živuljki I da ima peščanih oluja I da su stanovi I kuće jeftinije nego pre I još puno stvari.

Ali me baš zanimaju neki svežiji utisci ljudi koji su otišli kao što mi planiramo.

Mnogi tvrde da je odnos prihoda I kvaliteta života ipak dobar generalno I da Phoenix ima svašta da pruži..

Ima li nekoga sa sličnim razmišljanjima kao što su naša?
Reply With Quote
  #88  
Staro 25.06.2013, 15:14
Green2014 Green2014 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.06.2013
US lokacija: Sacramento, CA
YU lokacija: Beograd
Poruke: 81
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Salec Prikaz poruke
Nikog vise nema na ovoj temi! Izgleda da još samo mene zanima Phoenix!

A meni nekako izgleda od svih opcija najrealnije...

Svašta smo saznali u međuvremenu preko neta I da je toplo kada je toplo, I da mi ima raznih pustinjskih živuljki I da ima peščanih oluja I da su stanovi I kuće jeftinije nego pre I još puno stvari.

Ali me baš zanimaju neki svežiji utisci ljudi koji su otišli kao što mi planiramo.

Mnogi tvrde da je odnos prihoda I kvaliteta života ipak dobar generalno I da Phoenix ima svašta da pruži..

Ima li nekoga sa sličnim razmišljanjima kao što su naša?
Mozda nema vise nikog ovde jer se nikom ne zivi u pustinji

Salu na stranu, znam osobu koja je zivela u Pho i kaze da je extra ko voli tople klime. Dobro je sto je vazduh suv i visoke temperature ne predstavljaju toliki problem
Reply With Quote
  #89  
Staro 26.06.2013, 07:50
Salec's Avatar
Salec Salec je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2013
US lokacija: Phoenix
Poruke: 168
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Green2014 Prikaz poruke
Mozda nema vise nikog ovde jer se nikom ne zivi u pustinji

Salu na stranu, znam osobu koja je zivela u Pho i kaze da je extra ko voli tople klime. Dobro je sto je vazduh suv i visoke temperature ne predstavljaju toliki problem
Dakle, svi su otišli! A meni niko nije javio?! Možda su otišli zato što su se uplašili da ću ja doći? A nisu svesni da bi ja bila izuzetno nežna prema njima!
Reply With Quote
  #90  
Staro 26.06.2013, 08:50
Green2014 Green2014 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.06.2013
US lokacija: Sacramento, CA
YU lokacija: Beograd
Poruke: 81
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Salec Prikaz poruke
Dakle, svi su otišli! A meni niko nije javio?! Možda su otišli zato što su se uplašili da ću ja doći? A nisu svesni da bi ja bila izuzetno nežna prema njima!
Ako je tako, onda stizem i ja u Pho

Ako sve prodje kako treba, do kraja godine cu morati da odlucim gde cu i kako cu. Imam rodjake u CA (kod Sacramenta), ali sve opcije su otvorene
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:16.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.