ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante > Vodič za nove emigrante u USA

Vodič za nove emigrante u USA Praktične informacije za nove emigrante u USA

Vodič za nove emigrante u USA » iPhone za emigrante » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 22.12.2008, 15:40
emigracija emigracija je offline
Vodič za nove emigrante u USA
 
Datum prijave: 16.05.2007
Poruke: 60
Post iPhone za emigrante

Poklekao sam potrosackoj groznici i kupio sam Apple-ov iPhone ovog vikenda. Za iphone sam bio zainteresovan od prvog dana, medjutim, odlucio sam da malo sacekam dok se ne izgradi korisnicka baza, a samim tim i broj aplikacija koje se mogu instalirati. Evo mojih prvih utisaka.

Uglavnom sam zadovoljan kupovinom u mojoj lokalnoj ATT prodavnici. Ovo zadovoljstvo me je kostalo $199 za iphone, i dodatnih $30 mjesecno za “unlimited data plan”. Ovo je povisilo moj racun za mobilni telefon na nekih $120 mjesecno (”family plan” sa dvije linije + “unlimited texting” + “unlimited data”). Naravno, morao sam da potpisem i notorni dvogodosinji ugovor sa ATT-em, ali posto sam zadovoljan njihovom uslugom, to mi nije smetalo. Dobio sam i besplatan Sony Ericsson w580i za moju drugu liniju. Oba telefona (iPhone i w580) su imali u prodavnici, i oba su odmah aktivirana, tako da su SIM kartice u starim telefonima odmah prestale da rade.

Svi vec znamo da je IPhone je veoma kul telefon, sa ugradjenim iPod-om, “touch screen”-om i relativno brzom 3G internet konekcijom. Medjutim, odmah sam se susreo sa par (manjih) razocaranja:
- Tekst poruke se ne mogu “forward”-ovati. Dobio sam tekst poruku sa adresom koju sam trebao da prosledim trecoj osobi, medjutim to nisam mogao da uradim.
- Ne mozete primiti multimedia tekst poruku. Ako vam neko posalje sliku ili neki neki drugi fajl u tekst poruci, morate se ulogovati na ATT-ov websajt da pogledate fajlove.
- Tastatura je malo drugacija i trebace mi dosta*vremena da se naviknem. Ne vjerujem da cu ikada vise moci da istovremeno vozim i pisem tekst poruke, a bio sam majstor te vjestine na mom starom telefonu.
- ne postoji nacin da se “copy/paste”-ira

Medjutim, posto sam po zanimanju software inzinjer, morao sam da otkljucam telefon i da se pobrinem o gore pomenutim detaljima koji mi smetaju. Postoje dvije verzije otkljucavanja: “jailbreaking” i “unlocking”. “Jailbreaking” je instaliranje software-a koji vam omogucava da skinete software koji nije odobren od strane Apple-a. “Unlocking” je komplikovanije i rizicnije (moze da vam pokvari telefon), i radi se ako zelite da koristite iPhone sa nekom drugom kompanijom sem ATT-a.

“Jailbreak” sam izveo bez ikakvih problema. Instrukcije za Windows sam nasao na ovom sajtu: http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=1881

Za sada sam skinuo samo par aplikacija koje nisu odobrene od Apple-a, ali koje su apsolutno neophodne. Prva je bila biteSMS, odlicna aplikacija koja omogucava forward-ovanje tekst poruka, emotikone, “landscape” orijentaciju tastature kad kucate tekst poruke, i jeftinije internacionalne tekst poruke (10 centi po poruci). Druga aplikacija je bila PYSL, koja omogucava bolji “call management”.

Ovih dana cu imati vise vremena da se igram sa iPhone-om i pisacu o svim novim aplikacijama koje budem instalirao.




Izvor: Vodič za nove emigrante u USA
Zatvorena tema

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Uključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:56.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.