ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Kupovina kuće-stana u USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 15.07.2010, 09:25
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Mogu da kazem samo za Los Angeles, jer tu znam kako je... isto kao sa kucama u principu, mada postoje krajevi gde nema stanova uopste. Moja situacija je trenutno beznadezna zivim na Westside - tamo gde mogu da kupim kucu, ne mogu da se selim pa da me sekirom neko juri a ovde gde sam sada, jedino ako me ko one likove iz Teksasa 4 puta otkine dobitak na lutriji pa da postanem ponosni vlasnik nekretnine! Posto su tu sanse jel'te labave (kazu nece grom dva puta u koprive, dobismo useljenicku preko lutrije pa da ne trazimo preko leba pogacu), ne preostaje mi nista drugo nego da cekam da zbog necega promenim misljenje (jedan od razloga je naveden gore, ako nista drugo bar mogu da se "vadim" na decu hahahaha).

Mnogi koje znam iskoriscavaju ovu situaciju, sto je super - ali svi kupuju "tamo negde"... E sad, nama je firma isto na Westside (meni je na nesto manje od 2 milje od kuce), niko koga znam nije kupio ovde nego iza LAX-a. Samo onaj ko zivi ovde zna kako je voziti 405 na posao (I-405 is a heavily-traveled thoroughfare by commuters and freight haulers along its entire length and has earned its place as the busiest and most congested freeway in the United States). Koliko je grozno mogu samo da ti kazem da mi je "izbegavanje" istog bio glavni uslov pri trazenju posla...
Reply With Quote
  #12  
Staro 15.07.2010, 15:50
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Žana Prikaz poruke
Mogu da kazem samo za Los Angeles, jer tu znam kako je... isto kao sa kucama u principu, mada postoje krajevi gde nema stanova uopste. Moja situacija je trenutno beznadezna zivim na Westside - tamo gde mogu da kupim kucu, ne mogu da se selim pa da me sekirom neko juri a ovde gde sam sada, jedino ako me ko one likove iz Teksasa 4 puta otkine dobitak na lutriji pa da postanem ponosni vlasnik nekretnine! Posto su tu sanse jel'te labave (kazu nece grom dva puta u koprive, dobismo useljenicku preko lutrije pa da ne trazimo preko leba pogacu), ne preostaje mi nista drugo nego da cekam da zbog necega promenim misljenje (jedan od razloga je naveden gore, ako nista drugo bar mogu da se "vadim" na decu hahahaha).

Mnogi koje znam iskoriscavaju ovu situaciju, sto je super - ali svi kupuju "tamo negde"... E sad, nama je firma isto na Westside (meni je na nesto manje od 2 milje od kuce), niko koga znam nije kupio ovde nego iza LAX-a. Samo onaj ko zivi ovde zna kako je voziti 405 na posao (I-405 is a heavily-traveled thoroughfare by commuters and freight haulers along its entire length and has earned its place as the busiest and most congested freeway in the United States). Koliko je grozno mogu samo da ti kazem da mi je "izbegavanje" istog bio glavni uslov pri trazenju posla...
Jako je slicna situacija i u Chicago. Najjeftinije stanove/kuce ces naci u nekim zapadnim predgradjima. Ako ti je posao u gradu, kolima da ides zaboravi. Imas 2 autoputa, ne zna se koji je gori. Taj sto ide do aerodroma je i radnim danom u 2h ujutru kompletno zakrcen. Ako ti je posao u centru grada, onda mozes vozom i to je ok. Ali bilo gde drugde....ume da bude zeznuto. Ista stvar vazi i obrnuto. Ako zivis u gradu, a posao ti u zapadnom predgradju...najebo si. Tako da ljudi ovde zive tamo gde im je posao. Mnogo je zajebano ako npr kupis stan ili kucu, dobijes otkaz i onda novi posao u drugoj kompaniji koja je negde u tri lepe. Pa svaki dan kolima 2 sata u jednom pravcu....zaglavljen u guzvi.
Stvarno o tim stvarima treba paziti. Cesto smo slusali price da ameri idu ujutru na posao i vracaju se uvece kuci....pa smo ih tumacili da oni puno rade. Medjutim, cesto je situacija da on radi 9 sati, a a provede jos 2-3 u prevozu.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #13  
Staro 16.07.2010, 13:36
tataprase tataprase je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.06.2010
US lokacija: Miami,Tampa
YU lokacija: srbija,sid
Poruke: 45
Nepromenjeno

Haj opet...Nisam dugo bio na gc,ali sam hteo da pitam nesto.Nadam s da nije glupo pitanje,ali me zanima...ako sam u kreditu...da li mi to otezava odlazak???Kredit je naravno stambeni....
Reply With Quote
  #14  
Staro 18.07.2010, 16:43
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Pa tebi licno ce sigurno da oteza dok ne smislis sta ces i kako ces. Konzula nije briga i to ne utice da li ces da dobijes DV vizu ili ne.
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #15  
Staro 18.07.2010, 17:33
tataprase tataprase je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.06.2010
US lokacija: Miami,Tampa
YU lokacija: srbija,sid
Poruke: 45
Nepromenjeno

Zasto bi mi otezavalo???Pa ako nije problem za izvlacenje na lutriji onda nije ni meni,jer najvaznije je da se on otplacuje...a samo da me izvuku....poz
Reply With Quote
  #16  
Staro 21.07.2010, 10:55
braniska3 braniska3 je offline
Član
 
Datum prijave: 28.05.2010
US lokacija: chicago
YU lokacija: zrenjanin
Poruke: 6
Nepromenjeno

Ima i kombinovana varijanta. Kupiš kuću pa je iznajmljuješ nekom, a i ti živiš pod kiriju gde hoćeš. Znam jednog koji je to uradio u Čikagu. Štaviše, izdaje kuću za veće pare nego što sam plaća kiriju.
Reply With Quote
  #17  
Staro 21.07.2010, 16:55
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Ko smije da ode na jug Chicaga, tamo moze da kupi stan, zgradu, kucu vec od 5.000 Dollara.
Znam jednog decka koji je kupio zgradu sa tri stana za 15000 dollara na jugu. Ali ajd ti stisni pa otidji dole kad se nesto pokvari, ili po rentu...

Meni su rekli da prije dvije godine boravka u USA (2 godine u kojima si uradio taksu) je jako tesko pa kupiti kucu. Vidio sam da je Igor uspio prije toga, ali jos nam nije rekao na koju foru.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #18  
Staro 21.07.2010, 17:15
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Tesko da ces i u SouthSide of Chicago naci tako jeftinu nekretninu (ne verujem cak ni u "zloglasnom" Englewood-u) al' ajd :-)))
Reply With Quote
  #19  
Staro 21.07.2010, 19:35
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Da se ne bi naganjali moze ne moze..
uradi pretragu na remax, coldwell banker.. ili bilo kojoj drugoj stranici sa nekretninama, pa onda javi.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #20  
Staro 27.12.2010, 15:35
lenhi lenhi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.07.2009
Poruke: 258
Nepromenjeno

DA ne otvaram novu temu, pitao bih ako može neko da mi objasni razliku u našem i američkom tretiranju veličine jednog stana kao garsonjera, jednosoban, dvosoban...
Čuo sam da tamo recimo jednosoban ili dvosoban stan nema istu kvadraturu kao kod nas, i da se u Americi sve to drugačije računa! Istina ili ne?
Pozdav svima!
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kupovina garsonjere freelancer.asus Vodič za emigrante 16 02.03.2015 13:59
Rentiranje ili kupovina nekretnine elefteros Vaša strana 0 24.05.2014 06:58
Kupovina kuće/stana u "matici" ili negde izvan USA greenie Stare teme 6 20.08.2013 12:22
Nejasnoca oko iznajmljivanja stana NinaLjuba Stare teme 16 03.10.2011 17:20
Rentiranje stana/kuce i sve sto ide uz to dmi Vaša strana 6 09.11.2009 11:46

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:09.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.