ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Prva koverta

Prva koverta Dobili ste prvu kovertu sa formularima koje treba poslati američkoj vladi. Šta sad?

Prva koverta » Prva koverta stigla, a ja vec u SAD... » Bitni linkovi
O prvoj koverti Formulari Korisne informacije Proverite prijavu Učlanite se

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 13.06.2009, 18:26
Nikola Nikola je offline
Član
 
Datum prijave: 13.06.2009
Poruke: 9
Nepromenjeno Prva koverta stigla, a ja vec u SAD...

Pozdrav svima!

Cestitam onima koji su dobili koverte za ovu godinu, a ostale koji su se prijavili ohrabrujem da se ponovo prijave sledece godine!

Ja sam mislio da me nikada nece izvuci, ali dobio sam kovertu pre nekoliko dana.

Imam jedno pitanje:
Ja sam vec nekoliko meseci na studijama u Americi sa F-1 vizom. Sada mi je stiglo obavestenje da sam izvucen na lutriji. Da li predstavlja problem sto vec imam F-1 vizu (koja vazi do kraja sledece godine) i to sto sam vec u SAD, imam SS i studiram ovde?
Da li mogu dokumenta i ostalo da posaljem u Kentaki odavde, ili mora da se posalje sa kucne adrese iz Srbije?

Hvala unapred!
  #2  
Staro 13.06.2009, 18:37
petar.world's Avatar
petar.world petar.world je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.04.2009
Poruke: 46
Nepromenjeno

Ukoliko si vec u SAD ti onda ides preko Adjustment of Status, trebalo bi da kontaktiras USCIS (United States Citizenship and Immigration Services) oni ce da ti daju dalje instrukcije kako da nastavis sa svojom aplikacijom. Prvo treba da utvrde da si podoban za Adjustment of Status, a onda da im dostavis svoju kovertu.
Ima o tome u prvoj koverti

Srecno
  #3  
Staro 13.06.2009, 21:17
Nikola Nikola je offline
Član
 
Datum prijave: 13.06.2009
Poruke: 9
Nepromenjeno

Hvala na brzom odgovoru!
  #4  
Staro 14.06.2009, 02:03
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Nikola Prikaz poruke
Pozdrav svima!

Cestitam onima koji su dobili koverte za ovu godinu, a ostale koji su se prijavili ohrabrujem da se ponovo prijave sledece godine!

Ja sam mislio da me nikada nece izvuci, ali dobio sam kovertu pre nekoliko dana.

Imam jedno pitanje:
Ja sam vec nekoliko meseci na studijama u Americi sa F-1 vizom. Sada mi je stiglo obavestenje da sam izvucen na lutriji. Da li predstavlja problem sto vec imam F-1 vizu (koja vazi do kraja sledece godine) i to sto sam vec u SAD, imam SS i studiram ovde?
Da li mogu dokumenta i ostalo da posaljem u Kentaki odavde, ili mora da se posalje sa kucne adrese iz Srbije?

Hvala unapred!
Cestitam na koverti. Mislim da nije nikakva frka da to uradis u SAD. Kontaktiraj ih i reci ce ti sve. Mislim da neces ni na intervju u Bg morati da dolazis, ima nesto o tome u pismu.
Aj pa javi nam sta si uradio.
Pozdrav
__________________
2009EU000119xx
17.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
20.05.2008 - dobio prvu kovertu
17.6.2008 - poslao kovertu u KCC
1.12.2008 - stigla druga koverta
15.1.2009 - zakazan intervju - VIZA ODOBRENA
U Atlanti od 13.maja 2009.
  #5  
Staro 14.06.2009, 07:51
petar.world's Avatar
petar.world petar.world je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.04.2009
Poruke: 46
Nepromenjeno

Moj ti je savjeti da kontaktiras USCIS sto prije, jer treba vremena da procesuiraju tvoju aplikaciju, jer ako si prijavljen za DV 2010 moras da dobikjes green card prije 31 septebra sledece godine, jer do tada tvoja aplikacije vazi.
  #6  
Staro 14.06.2009, 08:42
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Ja bih ti savetovala da intervju odradis u BG. Ne mogu sada da trazim stranu, ali znam da sam svojevremeno naletela na slucaj na netu koji je bio istovetan tvojem. Koliko se secam, decko je bio na master studijama ovde i radio je adjustment of status - ono sto se njemu desilo je da je datum u USCIS zakazan negde u oktobru (brzina kojom obradjuju zahteve se razlikuje od office do office) i nisu mu dali GC jer , kao sto Petar rece, rok za izdavanje je poslednji dan septembra. Secam se i da se zalio i uzeo advokata ali nista nije vredelo, tako da...razmisli dobro.... Kao sto mozes da procitas na forumu, cak i da ti zakazu interview u toku semestra, mozes da ga odlozis za kasnije.

Ne znam koliko je tacno, ali ovo pise na sajtu jedne od kancelarija koje pruzaju usluge imigrantima: "Deciding whether to pursue consular processing or adjusting status can be a difficult choice. The chief advantage of consular processing is speed. Consular processing is generally much faster than adjusting status. Six to eight months is not unusual compared to one to three years at various USCIS offices around the US."
  #7  
Staro 14.06.2009, 11:02
petar.world's Avatar
petar.world petar.world je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.04.2009
Poruke: 46
Nepromenjeno

Slazem se sa Zanom, jer USCIS procesuira sve oblike imigracije, i neki imigranti imaju prednost nad drugima, recimo Family based immigration (oni koji su u srodstvu sa Americkim drzavljanom) uvjek imaju prioritet itd . . . i mozda prodje puno vremena dok ne dodjes na red
A ovako preko ambasade si osiguran da ti nece zakazati kasno intervju osim ako ga ti sam ne odlozis, a intervju mozes da pomjeris ako recimo imas vazan ispit ili slicno . . . svakako sta je sigurno sigurno je
  #8  
Staro 14.06.2009, 20:40
Nikola Nikola je offline
Član
 
Datum prijave: 13.06.2009
Poruke: 9
Nepromenjeno

Hvala na savetima.

Da li ja mogu da kontaktiram USCIS, dobijem neke naznake o roku odlucivanja i onda, ukoliko je rok predug, ipak se odlucim da idem preko ambasade? Ili ako jednom u USCIS nema vise povratka?
  #9  
Staro 14.06.2009, 22:35
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Imas njihov izvestaj ovde, izgleda da je negde oko godinu dana - ali nisam sigurna da li je to vreme od apliciranja do zavrsetka predmeta ili samo koliko im treba da tvoj zahtev "dodje na red".
  #10  
Staro 14.06.2009, 22:39
petar.world's Avatar
petar.world petar.world je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.04.2009
Poruke: 46
Nepromenjeno

Pa ti svakako mozes da kontaktiras USCIS telefonom, da se raspitas otprilike kako ce ici ta procedura. Ako odlucis da ides preko njih oni prvo mora da provjere da si podoban za promjenu statusa u Permanent Resident (koliko sam ja shvatio podoban je svako ko nije ilegalno boravio u SAD, ili ilegalno radio) onda posle toga im ti saljes kovertu koju si dobio sa popunjenim podacima, e mislim da posle toga nema povratka, jer ima u prvoj koverti u objasnjenu da ukoliko se odlucis da ides preko Adjustment of Status, i ukoliko proslijedis svoju kovertu u USCIS nema potrebe da vise kontaktiras Kentucky Consular Center jer je USCIS preuzeo tvoj slucaj.
Mora da ima na nijhovom web site-u kako da ih kontaktiras.
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Stigla druga koverta, ... mvp977 Druga koverta 35 09.12.2008 14:04
Koverta stigla u aprilu, broj 24xx! Nada Prva koverta 1 12.05.2006 03:04
Prijavio sam se za GC2007, kada stiže koverta? NtC Prva koverta 2 20.12.2005 03:06

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:20.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.