ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » New York City, New York » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #141  
Staro 28.10.2012, 14:49
caipirinha caipirinha je offline
Član
 
Datum prijave: 17.06.2012
US lokacija: I'm going where the Sun keep's shining...
YU lokacija: ma tu sam...
Poruke: 2
Nepromenjeno

Uh, pusti sada uragan :-) Ako krenemo da razmisljamo sta sve moze da se desi...da li ce Jelouston da grune ili ce zapadna obala da sklizne u more...
Mene vise plasi kako odmah po dolasku naci stan, a da covek nema nikog svog tamo. Koliko sam se raspitao - oni za sve zivo, tj bar za posao i stan , traze preporuke... Kako da im nadjem preporuku za prvi stan i prvi posao? Da li ista vredi da prevodim ovdasnje preporuke sa posla ili ugovor sa ovdasnjim poslodavcem...? Molim za necije iskustvo po tom pitanju.
P.S. cuo sam da nije dovoljno ni imati novac na racunu, ako nemas preporuku, nema sanse da se uselis u iole pristojnu zgradu!
Reply With Quote
  #142  
Staro 28.10.2012, 15:27
natural natural je offline
Član
 
Datum prijave: 14.06.2012
Poruke: 24
Nepromenjeno

http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/na-...a-najgore.html

Nove vijesti
Reply With Quote
  #143  
Staro 28.10.2012, 16:47
Hertzog's Avatar
Hertzog Hertzog je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.10.2012
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 56
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik caipirinha Prikaz poruke
Uh, pusti sada uragan :-) Ako krenemo da razmisljamo sta sve moze da se desi...da li ce Jelouston da grune ili ce zapadna obala da sklizne u more...
Mene vise plasi kako odmah po dolasku naci stan, a da covek nema nikog svog tamo. Koliko sam se raspitao - oni za sve zivo, tj bar za posao i stan , traze preporuke... Kako da im nadjem preporuku za prvi stan i prvi posao? Da li ista vredi da prevodim ovdasnje preporuke sa posla ili ugovor sa ovdasnjim poslodavcem...? Molim za necije iskustvo po tom pitanju.
P.S. cuo sam da nije dovoljno ni imati novac na racunu, ako nemas preporuku, nema sanse da se uselis u iole pristojnu zgradu!
Sve zavisi, naravno da mozes naci stan i bez preporuke samo zavisi gde je lokacija istog, uslovi zivota u njemu i sl... Moje prijatelj je prosle godine izdao stan... Prvo mu je agent nasao neku studenticu iz SF-a, koja je kao super izgledala za zakupca, ali su joj malo pre useljenja nasli da u prijasnjem stanu nije platila kiriju, jednu ili tako nesto i odmah su odustali od nje... Naravno ja govorim o stanu na menhetnu, , Kvins, Bruklin i druga naselja nisu toliko rigorozna po tom pitanju.....
Reply With Quote
  #144  
Staro 28.10.2012, 17:20
Hertzog's Avatar
Hertzog Hertzog je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.10.2012
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 56
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Mr.Marzik Prikaz poruke
Ćao svima.
Ja se odavno nisam javljao...meseci su već prošli. Uglavnom je bio paklen tempo otkad smo došli u NYC.
U svakom slučaju tu smo i ok smo (makar do ponedeljka dok nas ne poseti Sandy ).
Iznajmili smo stan u Queens-u. Zdravi smo i za sada zadovoljni...Još da makar jedno od nas dvoje nađe posao i sve je na mestu. Istina, ja sam posle mesec i po dana bio počeo da radim u struci (IT revizija), ali sam posle jednog meseca rada dao otkaz (rećićete verovatno da sam lud, al nije baš tako...nadam se) i sada tražim drugi posao ili da se vraćam na programiranje...videćemo.
Nadam se da ću biti češće na forumu, pa ću preneti svoje utiske i potruditi se da odgovorim na pitanja - koga šta interesuje. So...shoot !
Ako nije tajna kolia je cena stana u Kvinsu cca...? Kolike su rezije mesecne na isti?
Reply With Quote
  #145  
Staro 01.11.2012, 05:01
Mr.Marzik's Avatar
Mr.Marzik Mr.Marzik je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.07.2011
US lokacija: New York
YU lokacija: Beograd
Poruke: 44
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Hertzog Prikaz poruke
Ako nije tajna kolia je cena stana u Kvinsu cca...? Kolike su rezije mesecne na isti?
Načelno u Q ima svega i svačega - zavisi od pozicije, od veličine stana, od gomile nekih drugih faktora...sve to kreira cenu. Bolje od ostalog se kotiraju Forest Hills, Astoria, možda i Rego Park.
Ja ću ti reći svoj primer. Iznajmljujemo jednosoban stan u Jackson Heights, skroz blizu Elmhurst i Woodside. Pristojan kraj, lep stan, dobra zgrada. Stan je oko 70m2 i u stanarinu su uključeni voda i grejanje. Mesečna renta nam je 1625$. Osim toga plaćamo još struju 40tak $, gas 15tak $ i internet - standard paket oko 35$.
Da li smo mogli bolje da prođemo - nemamo pojma. Namera nam je bila da ne plaćamo preko 1500$. Ljudi kažu da to može da se nađe, pa i niže. Međutim mi kad smo došli stanova gotovo da nije ni bilo u ponudi, a da iole izgledaju pristojno. Tražili smo svuda...preorali sajtove od Craigslist do agencija, ali ćorak. Agenti su nam pričali da se ne sećaju perioda da stanovi tako planu, a da se maltene ni ne pojave na tržištu. I ovaj naš smo našli pukom srećom, a već nam se bližio trenutak kad smo morali da se selimo iz privremenog smeštaja. Uzeli smo ga bukvalno pre nego što su drugi ljudi imali priliku regularno da ga vide (da ne ulazim u detalje sad...).
Poenta je da ti je potreban malo veći uzorak da bi došao do pravog zaključka. Ja prenosim sopstveno iskustvo.
Reply With Quote
  #146  
Staro 01.11.2012, 05:11
Mr.Marzik's Avatar
Mr.Marzik Mr.Marzik je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.07.2011
US lokacija: New York
YU lokacija: Beograd
Poruke: 44
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik caipirinha Prikaz poruke
Uh, pusti sada uragan :-) Ako krenemo da razmisljamo sta sve moze da se desi...da li ce Jelouston da grune ili ce zapadna obala da sklizne u more...
Mene vise plasi kako odmah po dolasku naci stan, a da covek nema nikog svog tamo. Koliko sam se raspitao - oni za sve zivo, tj bar za posao i stan , traze preporuke... Kako da im nadjem preporuku za prvi stan i prvi posao? Da li ista vredi da prevodim ovdasnje preporuke sa posla ili ugovor sa ovdasnjim poslodavcem...? Molim za necije iskustvo po tom pitanju.
P.S. cuo sam da nije dovoljno ni imati novac na racunu, ako nemas preporuku, nema sanse da se uselis u iole pristojnu zgradu!
Preporuke za posao iz matične države ti mogu pomoći. Prikupi ih obavezno.
Od stanodavca teško.
Ovde se gleda kreditna istorija. Na Manhattan-u je gotovo obavezna. U drugim delovima grada ne, što ne isključuje mogućnost da ti je neko traži. Nama su za neke stanove recimo davali mogućnost da platimo unapred godinu dana ili da ostavimo depozit za 7 meseci. Osim toga postoji i agencija koja se zove Insurent, a pojedini stanodavci je prihvataju. Agencija radi po principu - naplatim ti 1.25 mesečnih kirija, a budem ti garantor/osiguranje da iznajmiš stan. Mnogim ljudima to rešava problem.
Reply With Quote
  #147  
Staro 01.11.2012, 20:54
Hertzog's Avatar
Hertzog Hertzog je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.10.2012
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 56
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Mr.Marzik Prikaz poruke
Načelno u Q ima svega i svačega - zavisi od pozicije, od veličine stana, od gomile nekih drugih faktora...sve to kreira cenu. Bolje od ostalog se kotiraju Forest Hills, Astoria, možda i Rego Park.
Ja ću ti reći svoj primer. Iznajmljujemo jednosoban stan u Jackson Heights, skroz blizu Elmhurst i Woodside. Pristojan kraj, lep stan, dobra zgrada. Stan je oko 70m2 i u stanarinu su uključeni voda i grejanje. Mesečna renta nam je 1625$. Osim toga plaćamo još struju 40tak $, gas 15tak $ i internet - standard paket oko 35$.
Da li smo mogli bolje da prođemo - nemamo pojma. Namera nam je bila da ne plaćamo preko 1500$. Ljudi kažu da to može da se nađe, pa i niže. Međutim mi kad smo došli stanova gotovo da nije ni bilo u ponudi, a da iole izgledaju pristojno. Tražili smo svuda...preorali sajtove od Craigslist do agencija, ali ćorak. Agenti su nam pričali da se ne sećaju perioda da stanovi tako planu, a da se maltene ni ne pojave na tržištu. I ovaj naš smo našli pukom srećom, a već nam se bližio trenutak kad smo morali da se selimo iz privremenog smeštaja. Uzeli smo ga bukvalno pre nego što su drugi ljudi imali priliku regularno da ga vide (da ne ulazim u detalje sad...).
Poenta je da ti je potreban malo veći uzorak da bi došao do pravog zaključka. Ja prenosim sopstveno iskustvo.
Hvala, to je to... Tako sam i zamisljao da se krecu cene s obzirom na kvadraturu koju imas... Cenim da se mesecno moze zaraditi preko 2000$, pa kada dvoje radi onda se moze sastaviti kraj sa krajem

Jos da mi je znati kako da prevedem diplomu, tj da li uopste postoji mogucnost da radim u struci, srednju sam zavrsio medicinsku, kao laboratorijski tehnicar, a sada zavrsavam stomatologiju...Videcemo sta ce biti, kada dodje do te faze pocecu da istrazujem za diplomu, mada mi nije problem da radim bilo sta i van struke (ja pricam kao da sam dobio na lutriji )...

Hvala za informacije
Reply With Quote
  #148  
Staro 03.11.2012, 06:43
Mr.Marzik's Avatar
Mr.Marzik Mr.Marzik je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.07.2011
US lokacija: New York
YU lokacija: Beograd
Poruke: 44
Nepromenjeno

Nema na čemu
Evo ti još jedne: sa 4000 može da se živi vrlo skromno, ali samo bez dece...just in case.
Čuvanje dece je jako skup sport ovde.
...ili da imaš nekog (babe, tetke, strine...) ko bi ih čuvao za dž.
Reply With Quote
  #149  
Staro 03.11.2012, 09:18
Hertzog's Avatar
Hertzog Hertzog je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.10.2012
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 56
Nepromenjeno

Ma znam da je 4000$ malo, zato i napisah da krpis kraj sa krajem... Ja bih imao stan, to mi je mala prednost, ali i u njemu ima 800$ mesecnih troskova...

Ma da ja zavrsim fakultet i verifikujem doktorsku diplomu, pa da mlatim paru popravljajuci zube holivudskim glumcima, do tada zivi na minimalcu
Reply With Quote
  #150  
Staro 03.11.2012, 16:14
wladinho's Avatar
wladinho wladinho je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.06.2012
US lokacija: Anywhere in USA . . .
YU lokacija: Beograd
Poruke: 72
Nepromenjeno

Bez neke namere da protivrecim onima koji su tamo i koji bolje znaju situaciju nego mi odavde, ali mislim da se malo preteruje sa dovoljnom kolicinom para za zivot. A to kazem zato sto je moj prijatelj dugogodisnji, ziveo i radio u New Yorku od 2004-2009 godine, pa su za njega i zenu troskovi mesecnog normalnog zivota (stan u New Jersey-u, gorivo, komunalije, hrana) iznosili oko 1500 dolara a on je zaradjivao oko 2500 dolara, a zena oko 1500. Pored svih tih troskova i izlazaka, putovanja i slicno uspeli da kupe stan od 38000 eura ovde kada su se vratili.
__________________
15.10.2012 - Applied for DV-2014
01.05.2013 - HAS NOT BEEN SELECTED
25.10.2013 - Applied for DV-2015
01.05.2014 - HAS NOT BEEN SELECTED
21.10.2014 - Applied for DV-2016
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kansas City, Missouri sile2302 Lokacije u USA 0 24.12.2014 20:19
New York State, potom Florida tiberije Lokacije u USA 5 03.11.2014 19:35
White Plains, New York SRBghost Lokacije u USA 4 28.08.2014 07:14
City Data xeg Lokacije u USA 0 17.07.2008 15:47

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 04:04.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.