ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » New York City, New York » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #221  
Staro 20.10.2015, 13:42
johnny_nyc's Avatar
johnny_nyc johnny_nyc je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.05.2011
US lokacija: New York
YU lokacija: Rijeka
Poruke: 296
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik halobeograd Prikaz poruke
@Johnny_nyc Hvala ti, ove informacije mi baš znače.Nisam gledala ovaj county. A znaš li kako se kreću cene stanova tamo? Jer ako kažeš da je kraj sa odličnim schooling sistemom to onda verovatno znači da su i stanovi na "odličnoj" ceni
Kakva je povezanost Westchester County-ja sa Downtownom?
Gdje su dobre skole automatski su i cijene nekretnina "dobre"...ako ces rentati jednosoban stan u navedenim dijelovima westchestera racunaj sa cca $1500 mjesecno, ako ces kupovati cijene idu negdje od $170k (jednosoban stan), westchester county ima i 4 grada (white plains, yonkers, new rochelle i mount vernon) ali nemaju najbolje skole. Mjesta koja sam ja spomenuo su samo neka od cijelog westchestera ima ih jos dosta sa dobrim skolama, mozes malo izguglati. Od svih mjesta ja bi nekako izbjegao Bronxville...on mi je prekrasan i tamo volio zivjeti ali je prokleto skup, dvosoban stan $500k za kupiti, $2700 cca za rent ali imaju srednju i osnovnu skolu u koju svi zele

County je dosta velik tako da povezanost zavisi u kojem dijelu countya zivis, mi smo u Eastchesteru i uzme nam 25-40 min vlakom (zavisi na koliko stanica staje, to nije subway nego metro north) do grand central (mid town).
__________________
Prijave: 2001, 2009, 2010, 2011,2012...

06.05.2013. cura izvučena broj 15***
07.06.2013. poslani papiri za KCC
17.06.2013. papiri stigli u KCC
03.09.2013. odgovor iz KCC da su papiri u procesu
03.02.2014. interview odgođen
28.02.2014. liječnički odrađen
24.03.2014. novi datum interviewa

24.03.2014. green day
21.08.2014. USA LPR
Reply With Quote
  #222  
Staro 20.10.2015, 17:10
Markonato Markonato je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.04.2015
Poruke: 88
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik johnny_nyc Prikaz poruke
ali nemaju najbolje skole. Mjesta koja sam ja spomenuo su samo neka od cijelog westchestera ima ih jos dosta sa dobrim skolama, mozes malo izguglati. Od svih mjesta ja bi nekako izbjegao Bronxville...on mi je prekrasan i tamo volio zivjeti ali je prokleto skup, dvosoban stan $500k za kupiti, $2700 cca za rent ali imaju srednju i osnovnu skolu u koju svi zele
Sta to tacno znaci dobre i lose skole,ko to kategorise i po cemu se to ocenjuje?
Reply With Quote
  #223  
Staro 20.10.2015, 17:44
johnny_nyc's Avatar
johnny_nyc johnny_nyc je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.05.2011
US lokacija: New York
YU lokacija: Rijeka
Poruke: 296
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Markonato Prikaz poruke
Sta to tacno znaci dobre i lose skole,ko to kategorise i po cemu se to ocenjuje?
Kategorizira se po uspjehu djece koja pohadjaju tu skolu, uspjesi na testovima, koliki postotak njih zavrsi na college, koliko njih zavrsi college...u osnovnim skolama gledaju da imaju sto manje djece u razredu, bolje skole imaju max cca 18 ucenika i svaki ucitelj ima asisitenta negdje i po dva tako da svako dijete dobije maksimalnu potrebnu paznju, u public schools ima ih preko 30 nemaju asistenta...uglavnom ima dosta faktora, od skolskih i izvan skolskih aktivnosti pa na dalje, ja govorim iz perspektive mojih prijatelja koji imaju djecu mozda clanovi koju su u usa dulje vrijeme i imaju djecu ti mogu dati konkretniji odgovor.
__________________
Prijave: 2001, 2009, 2010, 2011,2012...

06.05.2013. cura izvučena broj 15***
07.06.2013. poslani papiri za KCC
17.06.2013. papiri stigli u KCC
03.09.2013. odgovor iz KCC da su papiri u procesu
03.02.2014. interview odgođen
28.02.2014. liječnički odrađen
24.03.2014. novi datum interviewa

24.03.2014. green day
21.08.2014. USA LPR
Reply With Quote
  #224  
Staro 21.10.2015, 11:57
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Markonato Prikaz poruke
Sta to tacno znaci dobre i lose skole,ko to kategorise i po cemu se to ocenjuje?
Cesto to znaci geto ili nije geto. Sto je cesto realnost, sto je veci geto to je najcesce manja ocena skole. Ta ocena ima veze sa tim koliko deca cene skolu i koliko joj posvecuju vremena. Koliko roditelji imaju skole, koliko su ukljuceni u deciji zivot. Mnogi cesto rade i 3, 4 posla, nemaju zdravstveno osiguranje ni na jednom od njih, imaju neke minimalce itd. I sto je najtuznije, koliko dece se kvalifikuje za besplatan rucak u skoli. Gladna deca sa roditeljima koji krpe od plate do plate nisu naravno ista u skoli kao deca ciji roditelji imaju da im pruze sve sto im treba.

A ta ocena je bukvalno samo po testovima koja deca rade iz matematike, poznavanja prirode i engelskog. Americki crnci pricaju drugi dijalekt Engleskog (kao kod nas npr. Torlaci sto imaju drugaciji jezik i mnogi kad ih cuju misle da su nepismeni) a veliki deo bas te ocene je vezan za poznavanje Engleskog i gramatike. Ne testiraju ih vezano za knjizevnost, samo na gramatici. Nas test na prijemnom za srednju skolu ukljucuje i gramatiku i knjizevnost. Nas jezik je jako lak sto se tice spelovanja, njihov bas nije. I tako ta Africko Americka deca (crnci u nasem jeziku) losije rade te testove jer nigde oko sebe ne cuju taj kako ga oni zovu "Belacki Engleski". Robovi su ovde dolazili iz mnogih Africkih plemena koja nisu govorila isti jezik (iz srednje istocne Afrike, najvise iz Nigerije). Oni su vremenom napravili formu Engleskoj jezika u kojoj su namerno sakrivali znacenje da ih gazde ne bi razumele kad se nesto dogovaraju i pricaju. Njihov dijalekat ima sasvim drugacija gramaticka pravila. Mozete ga cuti u rep muzici (cak i neki belci ga koriste tipa Dzastin Biber, Kesha, kako se zove ova nova Australijanka sto se pravi mange, stao mi mozak...). Taj njihov Engleski zovu African American Vernacular English (AAVE), African American English; neoficijalno: Black English, Black Vernacular, Black English Vernacular (BEV), ili Black Vernacular English (BVE). Ovo je pogotovu izrazeno u oblasitima gde ima mnogo Africko Americke populacije. Neki ga zovu i Ebonics, klikni ovde za clanak. A ako vas stvarno zanima da proucite malo taj fenomen, preporucujem dokumentarac (PBS - to je njihova javna TV koja radi finansirana od donacija) kliknite ovde za "Code Switching". Dakle, ovoj populaciji odlazak u skolu cesto bude odlazak u sredinu sa totalno drugacijim jezikom. Nije ni cudo onda sto su tako losi na English testovima, samim tim i cela skola ima manju ocenu.

Last edited by vuxanne; 21.10.2015 at 12:07.
Reply With Quote
  #225  
Staro 21.10.2015, 20:07
Markonato Markonato je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.04.2015
Poruke: 88
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Cesto to znaci geto ili nije geto. Sto je cesto realnost, sto je veci geto to je najcesce manja ocena skole. Ta ocena ima veze sa tim koliko deca cene skolu i koliko joj posvecuju vremena. Koliko roditelji imaju skole, koliko su ukljuceni u deciji zivot. Mnogi cesto rade i 3, 4 posla, nemaju zdravstveno osiguranje ni na jednom od njih, imaju neke minimalce itd. I sto je najtuznije, koliko dece se kvalifikuje za besplatan rucak u skoli. Gladna deca sa roditeljima koji krpe od plate do plate nisu naravno ista u skoli kao deca ciji roditelji imaju da im pruze sve sto im treba.

A ta ocena je bukvalno samo po testovima koja deca rade iz matematike, poznavanja prirode i engelskog. Americki crnci pricaju drugi dijalekt Engleskog (kao kod nas npr. Torlaci sto imaju drugaciji jezik i mnogi kad ih cuju misle da su nepismeni) a veliki deo bas te ocene je vezan za poznavanje Engleskog i gramatike. Ne testiraju ih vezano za knjizevnost, samo na gramatici. Nas test na prijemnom za srednju skolu ukljucuje i gramatiku i knjizevnost. Nas jezik je jako lak sto se tice spelovanja, njihov bas nije. I tako ta Africko Americka deca (crnci u nasem jeziku) losije rade te testove jer nigde oko sebe ne cuju taj kako ga oni zovu "Belacki Engleski". Robovi su ovde dolazili iz mnogih Africkih plemena koja nisu govorila isti jezik (iz srednje istocne Afrike, najvise iz Nigerije). Oni su vremenom napravili formu Engleskoj jezika u kojoj su namerno sakrivali znacenje da ih gazde ne bi razumele kad se nesto dogovaraju i pricaju. Njihov dijalekat ima sasvim drugacija gramaticka pravila. Mozete ga cuti u rep muzici (cak i neki belci ga koriste tipa Dzastin Biber, Kesha, kako se zove ova nova Australijanka sto se pravi mange, stao mi mozak...). Taj njihov Engleski zovu African American Vernacular English (AAVE), African American English; neoficijalno: Black English, Black Vernacular, Black English Vernacular (BEV), ili Black Vernacular English (BVE). Ovo je pogotovu izrazeno u oblasitima gde ima mnogo Africko Americke populacije. Neki ga zovu i Ebonics, klikni ovde za clanak. A ako vas stvarno zanima da proucite malo taj fenomen, preporucujem dokumentarac (PBS - to je njihova javna TV koja radi finansirana od donacija) kliknite ovde za "Code Switching". Dakle, ovoj populaciji odlazak u skolu cesto bude odlazak u sredinu sa totalno drugacijim jezikom. Nije ni cudo onda sto su tako losi na English testovima, samim tim i cela skola ima manju ocenu.
Zanimljivo,a ja se uvek pitao kako to kad gledam vesti na engleskom razumem 90 posto a kad cujem neki rep jedva uhvatim sta pricaju
A koliko recimo te skole kostaju jel se ralikuju u ceni bolje od losijih?
Cisto me intertesuje recimo bracni par ima dete i sad treba da podje u predskolsko pa osnovnu skolu,koliko to kosta odprilike?
Reply With Quote
  #226  
Staro 22.10.2015, 06:42
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Markonato Prikaz poruke
Zanimljivo,a ja se uvek pitao kako to kad gledam vesti na engleskom razumem 90 posto a kad cujem neki rep jedva uhvatim sta pricaju
A koliko recimo te skole kostaju jel se ralikuju u ceni bolje od losijih?
Cisto me intertesuje recimo bracni par ima dete i sad treba da podje u predskolsko pa osnovnu skolu,koliko to kosta odprilike?
Public schools su dzabe od Kindergarden-a (predskolskog), deca od pet pa nadalje idu u njih. Na njih najvise mislim kad ovo pisem. Nista se ne razlikuju po ceni. Samo se kuce oko njih u kojima moras da zivis da ti se dete kvalifikuje da ide u njih razlikuju po ceni. Ide se u skolu na osnovu toga gde ti je kuca.
Reply With Quote
  #227  
Staro 28.07.2016, 20:18
elefteros elefteros je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2014
US lokacija: Boston
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Pošalji Skype™ poruku korisniku elefteros
Nepromenjeno

Neko u Astoriji možda ko bi bio zainteresovan da renta sobu meni i devojci na tri nedelje do mesec dana?

Kraj septembra do sredine oktobra?
__________________
Urednik sajta Work and Travel iskustvo
Reply With Quote
  #228  
Staro 06.08.2016, 16:53
elefteros elefteros je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2014
US lokacija: Boston
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Pošalji Skype™ poruku korisniku elefteros
Nepromenjeno

Hteo sam da dodam da informacije, odnosno email adrese domaćih udruženja ili organizacija u Njujorku, a koje su javno dostupne na sajtu Ministarstva inostranih poslova -- ničemu ne služe

Pisao sam na nekoliko adresa i dobio odgovora - nula
__________________
Urednik sajta Work and Travel iskustvo
Reply With Quote
  #229  
Staro 15.09.2016, 14:18
bigdreams bigdreams je offline
Član
 
Datum prijave: 15.09.2016
Poruke: 3
Nepromenjeno

Pa ljudi,kako napredujete za sada?Jeste li se dobro snasli,navikli?Dajte da cujemo jos poneko iskustvo,jer nama koji smo jos uvek ovde to mnogo znaci.Puno pozdravaa
Reply With Quote
  #230  
Staro 31.10.2016, 04:00
Tomin Tomin je offline
Član
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 19
Nepromenjeno

Pozdrav ljudi
Evo da se javim iz New York-a
Sleteo juce, odmah otisao na Halloween zurku, dodao 6h nespavanja i ustao danas kao nov...

Ne znam da li ima posebna tema za ove stvari, ali valjda je ovde ok sto pisem.
Imigraciono je kao i ambasada - formalnost. Date koverat i pasos i to je to.

Sutra idem za posao nesto da vidim... trazim stan itd... prosao je day 1

Pozdravljam Vas sve, srecno i vidimo se u NY ako Vam je u prolazu
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kansas City, Missouri sile2302 Lokacije u USA 0 24.12.2014 20:19
New York State, potom Florida tiberije Lokacije u USA 5 03.11.2014 19:35
White Plains, New York SRBghost Lokacije u USA 4 28.08.2014 07:14
City Data xeg Lokacije u USA 0 17.07.2008 15:47

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:41.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.