ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » San Francisco, California » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #111  
Staro 02.06.2014, 22:46
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Cak su napravili aplikaciju za telefone "Avoid Gheto" klikni i za dan su joj promenili ime u "Good Part of Town".

Ja sam se prvim putem sa tim susrela kad sam isla na festival La Semana Grande u Bilbao sa ekipom i kad mi je sef uzeo mapu i markerom prezvrljao oblasti u koje da ne zalazim.
Reply With Quote
  #112  
Staro 03.06.2014, 16:56
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke

U nekim krajevima ima nasumicne pucnjave nakon sumraka u nekim nema pucnjave skoro ikada. Npr. kod nas ovde jedan lokalni geto, zalutali metak pogodi dete koje sedi u svom stanu (drvene su kuce u pitanju), ili u drugom slucaju dete na ulici. Gledas valjda americke akcione, nije ovde svugde Wisteria Lane kao u Ocajnim domacicama.
Ovo je cesto i najveci problem u losim krajevima. Sto se Oakland tice nije retka pojava i drive-by pucnjava na putu...pa ako se nadjes na pogresnom mestu u pogresno vreme... Evo ti jedan primer http://www.ktvu.com/news/news/crime-...e-shoot/nfpmm/
Potom, u losim krajevima cesce se desava da neko se napije, drogira, pa ukrade u po noci kola i jurca tako ko manijak i spuca se u neku kucu ili neki drugi auto i sl.
Nije bezbedno pesaciti, pogotovo ako si sam. U principu, tesko je to opisati. Treba videti svojim ocima. Nijedan grad u Srbiji nema nesto sto bi se moglo okarakterisati kao "los kraj" (bar ne u smislu o kojem ovde pricamo). Dovoljno je minut da se prosetas ovakvim krajem i da se najezis. Cesto kada zadjes u losiji kraj, oseti se da tu ne pripadas tako da ce te svi cudno gledati. Ti pogledi veruj mi nisu dobronamerni. Poneki beskucnik ce ti verovatno prici i poceti da prica nesto sa tobom, na sta ga ti neces nista razumeti sta brljavi...i situacija je krajnje neprijatna i ne znas kako na fin nacin da ga se otarasis.
Ono sto je problem u poslednje vreme je znati uopste koji su to krajevi. U mestima kao sto je SF i Oakland, svake godine ih je sve manje. Odnosno, ruse se stare zgrade i grade novi kompleksi cija cena stanova nije mala, tako da se kraj kultivise. U SF ima jedan kraj u kojem ces cesto cuti starosedeoce kako govore da tamo ne smes zaci jer ce te ubiti, medjutim u samo ovih par godina koliko sam ovde taj kraj se zestoko promenio. Prvi put kada sam tamo zasao uplasio sam se zesce, ove godine sam zasao nekoliko puta i nije vise ni priblizno tako lose. Vec sada trebas da si milioner da bi kupio tu stan, tako da...
Na to sve treba dodati da ako imas dete, situacija je jos gora...jer dete treba da ide u skolu/vrtic. Ne zelis da ti dete ide u skolu/vrtic u losem kraju.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #113  
Staro 04.06.2014, 05:48
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Upravo dodojoh sa poslovne vecere. Isli smo u downtown jednog gradica ovde. Kako sam skrenula, tako sam videla za 5 min bar deset beskucnika sa brdo kesa svuda naokolo. Tuga ziva.
Reply With Quote
  #114  
Staro 04.06.2014, 08:40
katrin katrin je offline
Član
 
Datum prijave: 11.11.2013
US lokacija: Bay Area , California
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 17
Nepromenjeno

Gledacemo da izbegavamo crvene tackice koliko nam finansiska situacija dozvoljana za pocetak. U svakom slucaju, karte su kupljene 29.08 za Oakland...
California.... here we come
Reply With Quote
  #115  
Staro 20.06.2014, 16:05
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Evo jedna zanimljivost iz Oakland :-) http://www.kmel.com/onair/shay-diddy...obbed-12481836
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #116  
Staro 20.06.2014, 21:18
katrin katrin je offline
Član
 
Datum prijave: 11.11.2013
US lokacija: Bay Area , California
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 17
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreamerns Prikaz poruke
Evo jedna zanimljivost iz Oakland :-) http://www.kmel.com/onair/shay-diddy...obbed-12481836
Lepe zanimljivosti . A gde nam preporucujes da nadjemo smestaj u Bay Area da bude Ok siguran i ekonomican i dobar za startup ?!
Reply With Quote
  #117  
Staro 21.06.2014, 21:04
MIKI VELIKI MIKI VELIKI je offline
Član
 
Datum prijave: 29.06.2013
Poruke: 24
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik katrin Prikaz poruke
Lepe zanimljivosti . A gde nam preporucujes da nadjemo smestaj u Bay Area da bude Ok siguran i ekonomican i dobar za startup ?!
moj predlog je SAN LEANDRO ili negde duz CALTRAIN rute prema jugu(vidi google)..sam SF je malo "zombiland" (jako puno ludaka ,beskucnika i narkomana )i treba ga izbegavati posebno i zbog toga sto je zvanicno postao skuplji i od NY-ka
mislim meni je prva asocijacija kad neko spomene SF miris neopranih ljudi ,urina i razbacano smece i beskucnici koji spavaju po ulici ili vriste okolo (urlaju bolje receno)
Reply With Quote
  #118  
Staro 23.06.2014, 17:55
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Ako imate prijatelje u Oakland koji zele da vam pomognu, najbolje je poci odatle. Posle cete vec videti sami u zavnisnosti gde dobijete posao i sl. Oakland jeste opasan, ali ima i ok delova....treba samo biti obazriv. SF treba izbegavati najvise zbog cena. Ako se dobije posao u SF, onda treba birati negde u okolini stan sa dobrom povezanoscu sa SF. Sve zavisi sta zelis, sta ti je bitno i sta mozes da priustis. Ako ste u mogucnosti i ako vam je posao u IT, najbolje je onda naci stan negde na peninsuli. U tom slucaju cak i da se dobije posao posle u dolini, ne moras se seliti.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #119  
Staro 24.06.2014, 19:03
mikagrubinen mikagrubinen je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.11.2013
US lokacija: Oakland
YU lokacija: Beograd
Poruke: 81
Pošalji Skype™ poruku korisniku mikagrubinen
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreamerns Prikaz poruke
Ako imate prijatelje u Oakland koji zele da vam pomognu, najbolje je poci odatle. Posle cete vec videti sami u zavnisnosti gde dobijete posao i sl. Oakland jeste opasan, ali ima i ok delova....treba samo biti obazriv. SF treba izbegavati najvise zbog cena. Ako se dobije posao u SF, onda treba birati negde u okolini stan sa dobrom povezanoscu sa SF. Sve zavisi sta zelis, sta ti je bitno i sta mozes da priustis. Ako ste u mogucnosti i ako vam je posao u IT, najbolje je onda naci stan negde na peninsuli. U tom slucaju cak i da se dobije posao posle u dolini, ne moras se seliti.
Necemo imati nikoga da nas doceka ali drugarica je zivela par godina u Oaklandu pa nam je rekla sta, gde i kako. Plan nam je upravo kako si ti rekao. To nam je pocetna baza, a gde cemo posle, zavisi od razvoja situacije. Hvala na savetima.

P.S. Malo off topic ali rece mi brat od strica da te je cak video par puta na nekim okupljanjima linuksasa u Srbiji, pre par godina, pretpostavljam. Nesto zena i ja spominjali forum i tvoj nick i tako malo kroz pricu ispostavi se da ste bili na nekom okupljanju. Nemam pojma koji mu je nick po tim forumima.
__________________
U USA of Avgusta 2014
Reply With Quote
  #120  
Staro 20.10.2015, 02:31
serceg serceg je offline
Član
 
Datum prijave: 09.09.2015
US lokacija: LA
Poruke: 19
Nepromenjeno

Ova tema je postala bas bajata.Da li ima neko nekih update-ova, novosti? Da li ima nekog novog u SF(bay)?
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Los Angeles, California asmiki Lokacije u USA 191 15.05.2019 19:38
San Jose, California (Bay Area) poshtica Lokacije u USA 28 23.06.2017 16:10
Beverly Hills, California Mitkoni Lokacije u USA 0 20.12.2014 13:43
Santa Barbara, California elefteros Lokacije u USA 0 15.12.2014 07:39
Hoce li California dobiti ostrvo? xeg Vaša strana 2 23.08.2008 18:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:16.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.