ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Vožnja kamiona u Americi - Trucking in USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #501  
Staro 05.06.2015, 20:20
Markonato Markonato je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.04.2015
Poruke: 88
Nepromenjeno

Pozdrav
Da li je neko radio u firmi PRO STAR FREIGHT SYSTEMS INC (Bensenville , Illinois)
Ili ima iskustva sa njima?
Koliko imaju kamiona,kakve su gazde i koliko placaju?

Last edited by Markonato; 05.06.2015 at 20:29.
Reply With Quote
  #502  
Staro 07.06.2015, 13:15
reg reg je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.02.2015
Poruke: 50
Nepromenjeno

https://ai.fmcsa.dot.gov/SMS/Carrier.../Overview.aspx
Reply With Quote
  #503  
Staro 08.06.2015, 19:44
Markonato Markonato je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.04.2015
Poruke: 88
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik reg Prikaz poruke
https://www.youtube.com/watch?v=UpYmFI1Fxfw

175 kamiona, 136 prikolica, 155 vozaca
Reply With Quote
  #504  
Staro 11.06.2015, 11:43
vanja65 vanja65 je offline
Član
 
Datum prijave: 26.05.2015
YU lokacija: Beograd,Voždovac
Poruke: 1
Nepromenjeno

Pozdrav svima, posebno Magelanu.
Hvala za vreme i napor koji ste ulozili pisuci na ovu temu. Vrednost svega sto sam procitao ovde je neprocenjiva. Pozdrav iz Beograda, Vladimir.
Reply With Quote
  #505  
Staro 14.06.2015, 04:27
reg reg je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.02.2015
Poruke: 50
Nepromenjeno

Kako male flote bankrotiraju:

Polakome se ljudi i prvo kupe 2 kamiona, banka im kasnije da kredit za jos 10 kamiona. Vozaca koliko hoces, pa zasto da ne iskoriste tu priliku.

Uspostave kontakte sa stabilnim brokerima ali naplacuju skuplje od velikih kompanija jer deliveruju ekspresno, vozi se prekovremeno. Medjutim, suvise brzo su porasli i onda pocnu da jure cheap freight.

Kompanija pocne da stoji lose finansijski i to se vidi po odrzavanju kamiona.
Posle nekoliko godina gazda rasproda te kamione i ostane samo jedan kamion ili zatvori kompaniju.
Reply With Quote
  #506  
Staro 14.06.2015, 17:40
Susurin Susurin je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.02.2013
US lokacija: Arizona
YU lokacija: Beograd
Poruke: 44
Nepromenjeno

Nije bas da ima vozaca koliko hoces, po nekoj statistici u Americi trenutno fali oko 35.000 vozaca kamiona.
Reply With Quote
  #507  
Staro 05.07.2015, 02:18
alex777200 alex777200 je offline
Član
 
Datum prijave: 26.04.2015
Poruke: 14
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik deep_dish Prikaz poruke
Realno svako USA dozivljava na svoj nacin, i svako neki posao dozivljava na svoj nacin. Imati lose misljenje o necemu je jedno, ali iznositi neistine je drugo.
Vlasnici kamiona da vas guraju da vozite i dan i noc... to je jako proizvoljan stav.... imao sam i lose gazde, i dobre...ni jedni ni drugi nisu trazili da ginem i da vozim preko limita. Da te neko moze izvarati i do 30.000$ apsolutno ne stoji, jer se pare isplacuju sedmicno,tako da te neko moze maksimalno zavrnuti za jednu sedmicnu platu...znaci nekih 1500 do 2000 dolara. A i to je rijetkost, jer je vozace tesko naci. To da mozete biti i duzni zbog silnih kaznih je apsurdno... a ako se ne slazete sa gazdom koji vas tjera da vozite po rutama bez dodatnog placanja(manja ogranicenja brzine = manje se prelazi dnevno = manje para za vas) jednostavno promjenite gazdu. I sam sam to uradio, poslije manjeg neslaganja sam jednostavno razduzio kamion i presao u drugu kompaniju. U roku od 3 dana sam bio u drugom kamionu, a u prosloj kompaniji mi je sve bilo isplaceno. Ako gazda kamiona nece, natjerace ga gazda kompanije.
Realno posao je dosadan, nema te u Chicagu ili gdje god da si stacioniran minimalno 5 dana, a moze i vise, zavisi koliko sedmica spojis. Spajas sedmice zbog sebe, da uzmes vise love. Niko te nece tjerati da vozis vise.
Druga realnost je da se na kamionu dobro zaradjuje... Sa tudjim kamionom mozes da zaradis 6-7000 $ mjesecno sto realno u startu ne mozes ni sa kojim poslom. Za nekog ko pocinje u americi, ove pare itekako znace, tako dok stanes na noge odlicno je.



Naravno da vas mogu izvarati i uglavnom se samo to i desava na kamionu.
Kada je sve tako sjajno i bajno, gde su vam vozaci onda?
Nekada su se po Cikaskim kafanama lovili naivni, kojima se prodavala magla a sada se preslo na net.
Naravno da stoji da te neko moze prevariti za preko 30.000$, imas primer Vecislava iz Prokuplja, sto je vozio za jednog Dragana iz BGD u Cikagu.
Bio je vozac i usput kao mehanicar servisirao najmanje 7 kamiona.
Postoje metodi kako da vas odrade.
Vlasnici kamiona prve dve nedelje ne placaju, vec trecu za prvu, tako se osiguravaju u slucaju udesa.
Kakvi su to biznismeni, kada treba vozac da preuzme rizik a oni da budu bez istog.
Zatim, kada se desi udes i zavrsite u bolnici, onda vas vlasnici kamiona neispravnih na kojima stede onako sitnicarski u dusi, obaveste da pobegnete iz bolnice, druga opcija date lazne informacije i treca da placate bolnicki racun od 100-200 hiljada u ratama do kraja zivota.
Dolazimo do cinjenice da oni osiguranje i nemaju a sebe odmah pokrivaju za sitnih 2000$.
To vas svakako nece obavestiti, osim da se okrecu velike pare a kad se okrecu velike, sta je problem u riziku od 2000$.
Kazne, kazni kao vodopad, ulazi se u iste preko gazde, koji uzima skuplje ture za team a vozac to placa preko kazni.
Gazdu vase kazne ne zanimaju a forsirace vas uvek da sto vise vozite, ako neces, ima ko hoce.
Kada ti se nesto desi, vise te niko ne poznaje a do juce bili slatkorecivi.
Naplata, dosta tesko, budi srecan ako ista naplatis, placanje po milji su price za malu decu.
Hoce da prevare stalno, moras da cuvas kopiju da ih teras na small claim court, ako imas papire, inace znaju sa immigration da prete.
Takodje i kopije racuna za gorivo znaju da misteriozno nestanu, narocito one sa najveci iznosima, sto vi placate.
Farbaju vas na svakom cosku, zato vozace i nemaju, videli ljudi sa kime imaju posla i otisli na druge poslove, medju njima i ja.
Pored svih tih lepih prica o velikim zaradama, ja koji imam CDL Ilinois sa Elston avenue i iskustvo, ne zelim da sednem i da berem pare, smesno.
Gledajte druge poslove, gde ste placeni u cent po satu, nemate kazne i da vas neko farba.
Ako ste u Evropi, Austrijski LKW Augustin uzima odmah vozace iz Srbije u timu, precizni ljudi, zna se ko kosi a ko vodu nosi za razliku od ovih nasih, pricam ti lepe pricice za malu decu.
Takodje, ima i Ewals Cargo Care, oni su mnogo veliki, nema tolike kompanije u Americi i koji vam iznajmljuju kamion sa prikolicom i daju vam njihove ture sa auto delovim da vucete ka Saragosi, Rimu, Liverpulu i ostatku Evrope.
Morate registrovati kompaniju u Ceskoj i slicno, imate odmah papire boravisne, mali porezi i postajete odmah gazda, umesto da idete cak do Cikaga da vas odrade.
Ekipa ova nasa iz Amerike sa kamiona, morate da znate da svaka prevara prema nasim ljudima, pre ili kasnije dodje na naplatu, mada neki ne kapiraju, misleci da varaju vozace i menjajuci iste kao carape, mogu da profitiraju.
Ugodan dan vam zelim.
Reply With Quote
  #508  
Staro 05.07.2015, 05:16
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

@Alex777200

Da li ti imas neki problem u cijem resavanju mozemo da pomognemo ovde na forumu, ili ovde cisto dolazis da se "izventiliras" i svu svoju gorcinu i bes saspes na kamiondzijskoj temi?

Jel' ti sve bilo crno? Jel' su te svi zavrtali? Ili ovde dolazis i mracis sa primerima najgorih mogucih situacija kroz koje su izvesni pojedinci prolazili ili si ti sam toliki katastroficar pa se sve ovo lose sto si gore naveo bas tebi licno dogodilo?

Bilo kako bilo, nista nije crno-belo, a tek nije samo crno kako ti predstavljas - ni voznja kamiona ni bilo koja druga profesija. Stoga, to tvoje mracenje, ili "opozicija" kako ti to nazivas ostavi za neko drugo mesto.

Posto si i sam rekao konstatovao da postoje i drugi poslovi koji se do u cent placaju na sat moje pitanje za tebe je sledece. Zbog cega ti lepo nisi promenio profesiju nego si zbrisao iz Amerike?

P.S. I bas Alexandria, Virginia na prvom mestu u tvom poslednjem postu? I koja je svrha postavljanja Flag Counter-a na kamiondzijskoj temi?
__________________
In US since 02.02.2010.

Last edited by Magelan; 05.07.2015 at 05:22.
Reply With Quote
  #509  
Staro 05.07.2015, 12:09
alex777200 alex777200 je offline
Član
 
Datum prijave: 26.04.2015
Poruke: 14
Nepromenjeno

@Magelane, otisao si iz Srbije, ali ne i Srbija iz tebe.

Zalosno je videti kako osobe ne uspeju da se promene i izgrade kao licnost na Zapadu, usput i dalje ne shvataju da je misljenje drugih, sastavni deo demokratije.

Doticnom ako se nesto ne dopadne, porucuje da se ne dolazi ovde.

On je kao neki gazda, sef, deo mentaliteta zaostavstine Turske na Balkanu a na istu pricu cete naici i medju tim vlasnicima kamiona.

Ne zaboravi da se nalazis u Americi.

Vidim da se nije dotakao moje price, vec siri istu u negativnom kontekstu, bez da se dotice profesije.

Lepo ga pitam, da li postoji bilo koji biznismen, koji nije spreman na Svetu da ima bilo kakav rizik u poslu.

Odgovora nema.

Prodavac kokica u Srbiji, ulazi u rizik kroz kupovinu kolica i opreme kao i svaki drugi, dok nasi biznismeni, ne zele da imaju nikakav rizik i placaju trecu nedelju za prvu.

Dve hiljade dolara rizika u slucaju udesa su za njih kao planina, dok ovamo pricaju o velikom novcu, sto nesto ne funkcionise u celoj prici.

Sto se tice drugih profesija, razlika je da si placen za vreme koje provedes na radnom mestu, uglavnom se racuna na svakih 15 minuta, nemas problema sa kaznama od 1000$ za obican speeding u Kaliforniji ili logbook i slicno, suspenzije, udese, zatvor i da te policija juri non stop.

Voznja kamiona nosi veliku odgovornost i zaposleni tokom obavljanja svojih radnih duznosti, moze na kraju zavrsiti u zatvoru na duzu vremensku kaznu.

Znaci i vozac preuzima neki rizik, dok vlasnici ne zele nikakav rizik preuzeti, sto ne moze da prodje u celoj prici zakona logike.

Zbog cega nisam promenio profesiju placenu u cent, nego zbrisao iz Amerika kazes?

Pa ovako, zato sto sam slusao ovakve poput tebe, pa kad sam napustio posao sa minimalcem i 108 sati nedeljno, video sasvim drugu stranu pricu od one koju su mi predstavljali, sve sjajno i bajno.

Mene je kamion indirektno deportovao iz Amerike i to je takodje jedan od realnih scenarija onih koji sedaju na kamion.

Kamion koji sam ja vozio, gazda nas nije odrzavao kako treba i recimo moj kamion je ostao bez kocnica na 13% nizbrdici(downgrade) u Kaliforniji na lokalnom putu, gde me cekala lakat krivina udesno na nekih 700 metara i kolona iz suprotnog pravca.

Planine, van puta dole levo kucice kao iz aviona i oblaci dole, visoka nadmorska visina.

Kamion je ubrzavao konstantno, dok sam ja samo gledao kako da ne pobijem desetine ljudi iz kolone koja je dolazila iz suprotnog pravca, trazeci prostor izmedju vozila da uputim kamion u provaliju dole medju one kucice.


Tako u jednom trenutku se stvorila prilika, otvorio vrata i iskocio iz kamiona a kamion na zalost nije otisao u provaliju, vec je nastavio sam ka lakat krivini, gde je uspeo da skrene i dalje ne znam sta se desavalo.

Ja sam odveden u bolnicu, nakon sto sam rekao da imam osiguranje.

Bio sam sav izlomljen, obzirom da sam hteo da potrcim ka kamionu da vidim sta se desilo, ali sam bio bukvalno izlomljen i oderan.

Nedeljama u bolnici Loma Linda California na operacijama, niko me nije zvao da pita kako sam, bitan detalj cele price, osim da slazem za licne informacije i da bezim iz bolnice.

Srecom nikog nisam ubio, poklon sa neba, dok novac naravno nisam naplatio od 10.000$, koliko mi je pre udesa trebao doci.

Dao mi 1000$ i to zato sto me gotivi rece, ha, cirkus.

Kasnije, usled potrebom za terapijama, morao sam da se vratim u Srbiju i koristim iste od siromasnih poreskih obveznika Srbije, tako da nisam mogao da se vratim na taj minimalac, gde sam bio srecan i Amerika je bila lepa zemlja dok se radilo sa Amerikancima.

Nemam problema da se vratim u Ameriku i radim taj posao, ali ...

Usput, mene znaju svi bitniji u tom poslu, pitam se i vas da li znaju a iskustva imam mnogo, tako da.....

Opet ponavljam nasim ljudima, besplatan savet koji im nasi ljudi ne bi dali, imate odmah po Evropi da radite po propisima, umesto tamo da naletite na neke nase bez osiguranja i ostave vam 200.000$ da placate do celog zivota zbog njihove stednje na odrzavanju kamiona i osiguranju a usput da vas nagrade sa 1000$, jer vas gotive.

Tako nesto nema ni u Srbiji.

Usput Magelane, budes li jos jednom rekao da ne dolazim ovde, trazicu kod moderatora da reaguje kroz ban, zatvaranje teme i slicno.

Hvala na vremenu i paznji.


Reply With Quote
  #510  
Staro 05.07.2015, 14:42
guarana_no_sleep's Avatar
guarana_no_sleep guarana_no_sleep je offline
Član
 
Datum prijave: 05.07.2015
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Srbija
Poruke: 5
Nepromenjeno

Kao prvo veliko hvala Magelanu sto je otvorio ovu temu i svima koji svojim informacijama doprinose istoj. Moja situacija je sledeca:

U IT-iju sam 10-ak godina od kojih poslednje 3 radim za americke firme remotely iz Srbije. Ni na sta ne mogu da se pozalim, plata je za nase uslove odlicna, kolege iz USA, kao i iz Srbije su fantasticne (kao strucnjaci i kao ljudi), medjutim u poslednje vreme osecam kako je doslo do zasicenja i da mi je potrebna veca promena u zivotu. Rado bih isao u USA da radim kao kamiondzija, ali kao velika vecina ovde nemam SSN, ni zelenu kartu. Trenutno imam 31 godinu, nisam ozenjen, nemam dece, engleski govorim izuzetno dobro, nikakve poroke nemam i veoma sam odgovoran.

Ako bilo ko ima kakav predlog koji bi mi mogao pomoci, povezati me sa nekim, dobrodosao je, a ja cu se oduziti sigurno.

Hvala unapred!
Reply With Quote
Odgovori

Tags
voznja kamiona u americi, šleper amerika

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Vozac kamiona zelena karta nebojsagm Vaša strana 11 02.08.2012 11:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 08:32.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.