ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Prva koverta

Prva koverta Dobili ste prvu kovertu sa formularima koje treba poslati američkoj vladi. Šta sad?

Prva koverta » Pomoć!!! » Bitni linkovi
O prvoj koverti Formulari Korisne informacije Proverite prijavu Učlanite se

 
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 03.03.2013, 17:48
exciterka exciterka je offline
Član
 
Datum prijave: 19.04.2010
Poruke: 28
Pošalji Skype™ poruku korisniku exciterka
Nepromenjeno

Da li bih ja mogla da otkažem razgovor u ambasadi najmanje dva meseca, pošto ja ako odem krajem marta ja se vraćam krajem avgusta ili sredinom septembra. Ono što ja mogu da uradim jeste da mi skrate ugovor na mesec dana.

Može li neko da me uputi u takvu proceduru tj šta da radim u tom slučaju ako me budu pozvali na razgovor u ambasadu?
  #12  
Staro 03.03.2013, 17:56
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Zana ti je fino rekla kad se sve sabere i oduzme ili brod ili viza. Drugi su ti objasnili proceduru iz koje si mogla da vidis kojim redosledom sve to ide. Odustani od broda i cekaj razgovor i ko covek idi posle sa vizom u SAD. Ja ne verujem da ce ti pomeriti intervju za mesec ili dva a bices pozvana pri samom kraju izdavanja viza, potrosice brojeve. Em se kockas em ti mora biti jasno da oni nece izdavati vize do besvesti. To sto ti pitas niko ti ne moze obecati osim da nazoves ambasadu i da pitas da li te mogu cekati do zadnjeg dana izdavanja viza za ovu godinu.
  #13  
Staro 03.03.2013, 17:58
exciterka exciterka je offline
Član
 
Datum prijave: 19.04.2010
Poruke: 28
Pošalji Skype™ poruku korisniku exciterka
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mijan Prikaz poruke
Zana ti je fino rekla kad se sve sabere i oduzme ili brod ili viza. Drugi su ti objasnili proceduru iz koje si mogla da vidis kojim redosledom sve to ide. Ja ne verujem da ce ti pomerati intervju za mesec ili dva a bices pozvana pri samom kraju izdavanja viza, potrosice brojeve. Em se kockas em ti mora biti jasno da oni nece izdavati vize do besvesti. To sto ti pitas niko ti ne moze obecati osim da nazoves ambasadu i da pitas da li te mogu cekati do zadnjeg dana izdavanja viza za ovu godinu.
U tom slučaju, ja mogu da dobijem neplaćeno odsustvo u roku od dve nedelje. Ne znam da li je to dovoljno? Znate, kad mi kažete da moram da biram između broda i vize, ja moram da rizikujem na oba. Odakle da platim ja sve ovo? Majka mi je bez posla, da tražim pare od ljudi koji žive na ivici siromaštva, baš mi je frka. Tako da od svega ovog ja mogu da rizikujem i da tražim dve nedelje odsustva, eventualno da me sačekaju mesec dana.
  #14  
Staro 03.03.2013, 18:16
cukoni cukoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2012
Poruke: 213
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Zana Prikaz poruke
Dok je trajalo ovo objasnjavanje, glavne proceduralne stvari su mogle da se saznaju iz nekoliko procitanih postova na ovom forumu - ili sa zvanicne stranice DV lottery (i to milion puta od tvoje registracije na ovom forumu).

Procitaj uputstvo i teme o lekarskim pregledima i intervjuima. Super sto putujes na brod, ali onda zelenoj karti. Tvoj izbor. Sta da ti kazem... ja ne mogu dalje od toga jer ne bi bilo fer prema ljudima koji su svaki post procitali i totalno su pripremljeni na sve samo kad bi ih izvukli. Brod do septembra i DV 2013 koliko se ja razumem u celu ovu pricu nesto ne idu zajedno.

Z
Vidis da je cura uzbudjena,i drago mi je da vidi da se i u oktobru izvlacilo! Uglavnom cekas intervju,a do tad moras popunit obrazce online,obaviti ljekarski,povaditi dokumenta itd. Kako god da okrenes meni se cini da je preca zelena karta od broda al neznam ti odluci,trebace ti neke pare i za ljekarski,troskove u ambasadi!
  #15  
Staro 03.03.2013, 18:23
cukoni cukoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2012
Poruke: 213
Nepromenjeno

Na pm ti se nemogu slat poruke,pa da ti se malo detaljnije objasni jer vidim nekim smeta ovdje da se pise!
  #16  
Staro 03.03.2013, 18:26
exciterka exciterka je offline
Član
 
Datum prijave: 19.04.2010
Poruke: 28
Pošalji Skype™ poruku korisniku exciterka
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik cukoni Prikaz poruke
Na pm ti se nemogu slat poruke,pa da ti se malo detaljnije objasni jer vidim nekim smeta ovdje da se pise!
Ja sam odlučila idem na brod, pa šta da se radi. Zaista sam uspaničena i uzbuđena. Da bi se otišlo u Ameriku, trebaju novci. A ja te pare nemam. Rizik je veliki. Naime, vidim ovde na forumu su svi pametni i svi su upućeni sem mene. Ja eto nisam verovala u ovo, sad jesam. Dakle, ako možeš da me uputiš odakle da počnem, znam da moram da popunim ove formulare i da ih šaljem u Kentaki. Imaš li neki kontakt, fejs ili mejl gde možemo da se ispričamo. Zaista ne znam kud udaram.
  #17  
Staro 03.03.2013, 18:28
cukoni cukoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2012
Poruke: 213
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik exciterka Prikaz poruke
Ja sam odlučila idem na brod, pa šta da se radi. Zaista sam uspaničena i uzbuđena. Da bi se otišlo u Ameriku, trebaju novci. A ja te pare nemam. Rizik je veliki. Naime, vidim ovde na forumu su svi pametni i svi su upućeni sem mene. Ja eto nisam verovala u ovo, sad jesam. Dakle, ako možeš da me uputiš odakle da počnem, znam da moram da popunim ove formulare i da ih šaljem u Kentaki. Imaš li neki kontakt, fejs ili mejl gde možemo da se ispričamo. Zaista ne znam kud udaram.
aktiviraj na svoj profil mail ili privatne poruke pa cemo se dogovoriti
  #18  
Staro 03.03.2013, 18:30
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik exciterka Prikaz poruke
U tom slučaju, ja mogu da dobijem neplaćeno odsustvo u roku od dve nedelje. Ne znam da li je to dovoljno? Znate, kad mi kažete da moram da biram između broda i vize, ja moram da rizikujem na oba. Odakle da platim ja sve ovo? Majka mi je bez posla, da tražim pare od ljudi koji žive na ivici siromaštva, baš mi je frka. Tako da od svega ovog ja mogu da rizikujem i da tražim dve nedelje odsustva, eventualno da me sačekaju mesec dana.
Koliko je meni poznato zvanican stav lutrije je da se procesiranje kandidata radi dok god ima raspolozivih viza. Po meni to znaci da iako je poslednji mesec jednog DV ciklusa septembar, vrlo lako moze da se desi da svi kandidati budu procesirani ranije i da ljudi sa naj najvisim brojevima dobiju termin za razgovor u ambasadi pre nego sto su ocekivali ili da ga uopste ni ne dobiju, jer je kvota za tu godinu vec ispunjena. Mislim da ces naci primere ljudi koji su odlagali intervju gde im je osoblje ambasade reklo da ne odlazu do zadnjeg momenta da ne bi ostali bez vize. Ja sam sa brojem 25 i kusur hiljada imao intervju u aprilu, a godinu dana pre toga je ako se ne varam bio u junu. Svaka godina je razlicita.

Znam da je ovo pitanje mnogo puta ponovljeno u brdo tema, ali jel tebi mozda palo na pamet da kontaktiras ambasadu? I jos jedna stvar koju mozes da istrazis je sta rade ljudi koji borave u Americi sa raznoraznim trenutno vazecim vizama kada budu izvuceni za DV. Ne znam da li oni moraju da idu nazad za Srbiju zbog razgovora u ambasadi? Pretpostavljam da ti odgovor na to pitanje, kao i na bilo koje drugo moze dati osoblje u ambasadi.

Poz
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
  #19  
Staro 03.03.2013, 18:32
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik cukoni Prikaz poruke
Na pm ti se nemogu slat poruke,pa da ti se malo detaljnije objasni jer vidim nekim smeta ovdje da se pise!
Meni smeta da se ovde ne pise. Ona nije ni prva ni poslednja koja ima ovakvu dilemu, a ne vidim zasto je tvoj savet/resenje tolika misterija da se ne sme javno napisati.
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
  #20  
Staro 03.03.2013, 18:35
exciterka exciterka je offline
Član
 
Datum prijave: 19.04.2010
Poruke: 28
Pošalji Skype™ poruku korisniku exciterka
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dejancic Prikaz poruke
Koliko je meni poznato zvanican stav lutrije je da se procesiranje kandidata radi dok god ima raspolozivih viza. Po meni to znaci da iako je poslednji mesec jednog DV ciklusa septembar, vrlo lako moze da se desi da svi kandidati budu procesirani ranije i da ljudi sa naj najvisim brojevima dobiju termin za razgovor u ambasadi pre nego sto su ocekivali ili da ga uopste ni ne dobiju, jer je kvota za tu godinu vec ispunjena. Mislim da ces naci primere ljudi koji su odlagali intervju gde im je osoblje ambasade reklo da ne odlazu do zadnjeg momenta da ne bi ostali bez vize. Ja sam sa brojem 25 i kusur hiljada imao intervju u aprilu, a godinu dana pre toga je ako se ne varam bio u junu. Svaka godina je razlicita.

Znam da je ovo pitanje mnogo puta ponovljeno u brdo tema, ali jel tebi mozda palo na pamet da kontaktiras ambasadu? I jos jedna stvar koju mozes da istrazis je sta rade ljudi koji borave u Americi sa raznoraznim trenutno vazecim vizama kada budu izvuceni za DV. Ne znam da li oni moraju da idu nazad za Srbiju zbog razgovora u ambasadi? Pretpostavljam da ti odgovor na to pitanje, kao i na bilo koje drugo moze dati osoblje u ambasadi.

Poz
Ja imam C1 D, to je tranzitna i kao što su mi agenti iz kompanije savetovali da uzmem turističku jer postoji mogućnost da me nekad imigraciona služba sprovodi do aviona ili broda. Ali ja ne radim u Americi ja radim za američku kompaniju, što može verovatno i da mi pomogne i da mi oteža.
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Pomoć oko fotografije!!??? Pavel Stare teme 156 26.12.2012 22:10
Pomoć Bullet4MySelf Stare teme 7 26.08.2012 00:36
Molim Pomoć Bullet4MySelf Stare teme 6 13.04.2012 13:45
F1 i H1B viza pomoć snovolovka Ne-imigrantske vize 7 25.01.2012 22:50
Pomoć molim tubi Stare teme 3 30.10.2011 16:54

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:12.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.