ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #231  
Staro 02.03.2017, 14:52
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MDM Prikaz poruke
https://www.uscis.gov/news/uscis-ann...ustment-status

Koliko sam ja razumeo najavljena je revizija procedure za one koji apliciraju na osnovu zaposlenja i za one koji prilagodjavaju svoj status za GC u USA.To samo po sebi znaci da se neka pravila menjaju,ali ona vezana za samu lutriju za sada ostaju ista. Neka me ispravi neko ako gresim!
Ovo je stara vest. Na kraju teksta stoji: Last Reviewed/Updated: 09/09/2015.
Nema nikakvih zvanicnih informacija o bilo kakvim promenama vezanih za Green card. Samo mozemo da cekamo...
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #232  
Staro 03.03.2017, 11:20
MDM MDM je offline
Član
 
Datum prijave: 09.05.2016
US lokacija: Austin,Tx
YU lokacija: BG
Poruke: 20
Nepromenjeno

Vest jeste stara, ali se sada pojavila na strani Visa Bulletin a nije tu stajala 10.02.2017. kada je izasao CUTT-OFFS za April. Kontam da je mozda ovaj zastoj zbog toga.

https://travel.state.gov/content/vis.../bulletin.html
Reply With Quote
  #233  
Staro 04.03.2017, 05:53
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno USCIS Will Temporarily Suspend Premium Processing for All H-1B Petitions

Pocinje da mi se cini da ce biti znacajnih promena po pitanju imigracionih procedura, ako se opet ne predomisle.

https://www.uscis.gov/news/alerts/us...h-1b-petitions
Reply With Quote
  #234  
Staro 04.03.2017, 13:51
LJ75 LJ75 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.09.2016
Poruke: 126
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik slucajni_prolaznik Prikaz poruke
Pocinje da mi se cini da ce biti znacajnih promena po pitanju imigracionih procedura, ako se opet ne predomisle.

https://www.uscis.gov/news/alerts/us...h-1b-petitions

Ovo je taktički zahvat, ne vjerujem da ima veze sa novom administracijom.

Konkretno, suspendovali su ubrzano (uz doplatu) procesuiranje h1b viza kako bi se očistile nagomilane 'non-premium' aplikacije, jer su svi počeli koristiti mogućnost doplate kako bi preskočili red, a tako ovi koji su ranije aplicirali nikada ne bi dobili h1b da nije ovo urađeno.

My 5 cents.
Reply With Quote
  #235  
Staro 05.03.2017, 23:39
snowflake snowflake je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.02.2012
US lokacija: Raleigh, NC
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 143
Nepromenjeno Interesantna statistika

https://travel.state.gov/content/dam...t-TableIII.pdf


I planovi :-(

http://www.voanews.com/a/green-card-...y/3743735.html
Reply With Quote
  #236  
Staro 09.03.2017, 21:25
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

Od kad je tramp postao predsednik, veliki broj Srba je deporrtovano iz Cikaga. Troje nasih koji su na crno su mi ovo rekli. Pollicija vrsi raciju po srpskim kafanama klubovima kaficima.
Reply With Quote
  #237  
Staro 09.03.2017, 23:43
bojan1981's Avatar
bojan1981 bojan1981 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2016
YU lokacija: Cacak
Poruke: 94
Nepromenjeno

Imam drugaricu u Chicagu koja je jos uvek na belo (turisticka koja uskoro istice) i gleda da negde na Floridi podnese zahtev za azil kod neke advokaice koja ima neku dobru pricu...

Info oddrugarice je da su poceli da postavljaju check point-e i da zaustavljaju vozila i proveravaju dokumenta...
Bilo je problema... ne znam detalje!
__________________
Izvučen iz osmog puta
04.05.2016. - Popunjen DS-260
21.11.2016. - Zakazan intervju za 17.01.2017.
25.11.2106. - Promenjen bračni status
30.10./11.11.2016. - Otkljucan/ Dopunjen DS - 260
09.01.2017. - Završen lekarski
17.01.2017. - Intervju
26.01.2017. - Stigli pasosi
25.04.2017. - Flight
Reply With Quote
  #238  
Staro 18.03.2017, 09:00
boljeVreme boljeVreme je offline
Član
 
Datum prijave: 16.03.2017
Poruke: 26
Nepromenjeno

vjerovatno u principu kao i kod nas, ali moram da te pitam obzirom da sigurno znas nesto vise o tome...

Zasto kazem vjerovatno kao i kod nas, htio sam da te pitam da li ti znas da li opcija da uzmes advokata kada imas slucaj kao ona npr. zaista pali (pali znaci da i ce da pomogne i/ili ubrza proceduru)

Evo i zasto pitam

Konkretno ja nisam taj da idem na belo imam B1-B2 ali cu sacekati da budem izvucen kad tad, djevojka mi nece moci ici sa mnom tada, obzirom da je mladja koju godinu necemo se moci ni vjencati odma, ali obzirom da ima jos KOJU godinu faxa poklopilo bi se i da se uzmemo nakon moje prve godine boravka (i po pricama ljudi sa foruma ta procedura bi trajala 2 do 3 godine) eh sada posto nama od tog momenta do njenog kraja skole odgovara da to traje 2 a ne 3 godine (znam da ovo mozda zvuci prepotentno, ali eto cisto hipoteticki)
da li ako uzmem advokata on moze da utjece na to da to nece trajati 3 nego 2 godine? ili eventualno krace? (prem da nam ni to ne odgovara ali nadam se da me rauzmijes)

pozdrav
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 08:48.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.