ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #461  
Staro 14.05.2016, 12:14
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik milenaa88 Prikaz poruke
Slazem se Kicki! I mi imamo fakultete koji njima nisu potrebni,suprug Dif a ja ekonomiju. Medjutim suprug je zavrsio srednju gradjevinsku i jeste radio u struci i zna mnogo toga da radi na gradjevini ali je najveci problem naci preporuke za to sto je on radio... Jel mi mozes reci na kom sajtu si gledala poslove za Morden?
Mariquita i mi planiramo da pokusamo za Kanadu ali i dalje nasravljamo sa lutrijom :-)
Na prethodnim stranama imate nekoliko linkova, evo jednog od koga da krenete http://www.mordenimmigration.com/
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #462  
Staro 14.05.2016, 17:39
Kicki's Avatar
Kicki Kicki je offline
Član
 
Datum prijave: 29.04.2016
Poruke: 29
Nepromenjeno

Što se tiče traženja poslova u Mordenu, svakako treba pogledati na http://www.jobbank.gc.ca/job_search_...&wid=px&sort=D, makar da se sagleda situacija oko ponude i potražnje.
Ono što je za Morden izvesno jeste da je gradić prvenstveno orijentisan na proizvodnju, tako da svi koji umeju i imaju iskustva u proizvodnim strukama, više su nego dobrodošli.
Svakako, prilikom Exploration Visit, kada se ljudi nađu na licu mesta, grad organizuje i razgovore sa eventualnim poslodavcima. Dešavalo se da neki dobiju ponudu za posao u toku tih nedelju dana, što im ceo proces imigracije znatno ubrzava. Da li smo ili ne poželjni za ovaj imigracioni program procenjuje izvesna Shelly Voth prilikom naše aplikacije a potom i na Skype intervjuu koji zakazuje ukoliko proceni da imamo potencijala. Intervju traje oko sat vremena, ona postavlja niz pitanja koja se tiču poslovnog iskustva, ali i želje kandidata da se nastani baš u tom ruralnom području. Tako da je neophodno dobro uraditi domaći zadatak i detaljno se raspitati o gradu, o tome šta se nudi, o životu tamo uopšte i naravno pokazati veliki entuzijazam prilikom intervjua sa Shelly. Krajem svakog meseca (poslednjeg četvrtka u mesecu) oni imaju sastanak na kome se odlučuje kome će od kandidata uputiti poziv za Exploration Visit. Poziv se dobija pismeno, na mail i na osnovu njega radi se turistička viza za Kanadu. Potom naravno, idete u Morden i tamo provodite nedelju dana upoznajući grad, institucije, mogućnosti zaposlenja, troškove života, itd.. Poslednjeg dana boravka ide se u Winnipeg na razgovor sa imigracijskim službenikom koji procenjuje kandidata i daje mu "zeleno svetlo" za kandidaturu na nivou države Manitobe. Taj proces ume da se oduži, ali se uspešno završava za oko godinu dana. Kada dobijete vizu, postoji program podrške newcomers-ima, što je po meni jako velika stvar kada se nađete u nepoznatoj zemlji. Postoji opcija iznajmljivanja kuće na nedelju, dve dok ne pronađete svoj novi dom, podrška prilikom adaptacije, pribavljanja dokumenata, i sl...
Dosta sam čitala ruski forum www.rusforum.ca, gde se detaljno bave ovim gradićem i programom za imigraciju.
Mogla bih o ovome danima...
__________________
DV 2009 - 2019 Has not been selected
Reply With Quote
  #463  
Staro 19.10.2016, 07:34
ztp ztp je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.09.2015
Poruke: 57
Nepromenjeno

Ja takodje imam želju da odem sa ovih prostora (BiH). I dalje cu aplicirati za DV Lottery. Medjutim, kako znamo da je to samo lutrija i da su nam sanse vrlo male bila bih zahvalna ako me malo uputite oko odlaska u Kanadu. Hvala
__________________
DV 2017 - 25.10.2015 HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2018 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2019 - 15.05.2018 HAS NOT BEEN SELECTED

Last edited by SEEUSAIC; 19.10.2016 at 18:18.
Reply With Quote
  #464  
Staro 19.10.2016, 14:00
Mariquita's Avatar
Mariquita Mariquita je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2016
US lokacija: Hawaii
YU lokacija: Beograd
Poruke: 113
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ztp Prikaz poruke
Ja takodje imam želju da odem sa ovih prostora (BiH). I dalje cu aplicirati za DV Lottery. Medjutim, kako znamo da je to samo lutrija i da su nam sanse vrlo male bila bih zahvalna ako me malo uputite oko odlaska u Kanadu. Hvala
ZTP, za početak preporučujem da prelistaš kanadski zvanični sajt za imigraciju www.cic.gc.ca i pokušaš da pronađeš opciju koja bi tebi najviše odgovarala. Predlažem da proveriš da li si eligible za Express Entry program i koliko poena imaš. Ako ispunjavaš prvi uslov od 67 poena a u daljem procesu imaš preko 450 poena onda imaš jako dobre šanse za iseljeničku vizu. Ako ne ispunjavaš te uslove onda je potrebno istražiti ostale programe i pronaći onaj u koji možeš da se uklopiš sa traženim kriterijumima.
Tu sam ako mogu da pomognem
__________________
DV2015 -
DV2017 -
DV2018 -
DV2019 -

Last edited by SEEUSAIC; 19.10.2016 at 18:18.
Reply With Quote
  #465  
Staro 22.10.2016, 13:47
ZeljkoUSA's Avatar
ZeljkoUSA ZeljkoUSA je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2010
US lokacija: Realno: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 425
Nepromenjeno

Pitala me @Mariquita...

Ziveli smo u Torontu. Jako je kompleksna tema zasto se selis negde i zasto se vracas. Mnogo toga je individualno: Mozemo da zivimo u istom kraju, imamo isti posao, a jednom se dopada dok je drugom bezveze.

Ja sam bio sa porodicom i pogled mi je bio usmeren da li/koliko je to dobro za moje dete. Supruga i ja smo odlucili (nije bilo lako i brzo) da je ipak bolje da nam dete raste ovde, bez obzira na sve nase probleme, nego da postane Kanadjanin/ka sto je neminovno bez obzira na metode vaspitanja.

Jos jednom se ogradjujem: Postoji mnogo varijabila i licne odluke sta zelis u zivotu. Mi smo odlucili da nam je ovako bolje i nismo se pokajali. Daleko od toga da je tamo lose, ne zelim nikoga da obeshrabrim, samo je NAMA losije nego ovde.
Reply With Quote
  #466  
Staro 22.10.2016, 15:30
Mariquita's Avatar
Mariquita Mariquita je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2016
US lokacija: Hawaii
YU lokacija: Beograd
Poruke: 113
Nepromenjeno

Znam o čemu pričaš, iste dileme smo imali ali evo mi grebemo da se vratimo nazad. Mi smo bili u Kalgariju. Bili ste na radnoj vizi ili ste imali iseljeničku?
__________________
DV2015 -
DV2017 -
DV2018 -
DV2019 -
Reply With Quote
  #467  
Staro 22.10.2016, 16:23
ZeljkoUSA's Avatar
ZeljkoUSA ZeljkoUSA je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2010
US lokacija: Realno: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 425
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Mariquita Prikaz poruke
Znam o čemu pričaš, iste dileme smo imali ali evo mi grebemo da se vratimo nazad. Mi smo bili u Kalgariju. Bili ste na radnoj vizi ili ste imali iseljeničku?
TRV, 2 godine, nismo produzili. Sto se nas tice svakako bi posetili nekad, turisticki.
Reply With Quote
  #468  
Staro 22.10.2016, 16:31
Mariquita's Avatar
Mariquita Mariquita je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2016
US lokacija: Hawaii
YU lokacija: Beograd
Poruke: 113
Nepromenjeno

Čime ste se bavili tamo?

Ja se iskreno više nadam Kanadi nego Americi, ali na odlasku u Kanadu zaista radimo dok je ovo drugo ipak lutrija
__________________
DV2015 -
DV2017 -
DV2018 -
DV2019 -
Reply With Quote
  #469  
Staro 21.12.2016, 03:04
ivkodrg ivkodrg je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.10.2009
Poruke: 83
Nepromenjeno

Nisam dugo bio na forumu, cak se nisam ni prijavio za Zelenu kartu ove godine...
Samo da pojasnim neke stvari za Kanadu...
Najbolji , najbrzi i jedini moguci nacin da udjete u Kanadu preko zaposlenja je da je posao reklamiran na http://www.jobbank.gc.ca/home-eng.do?lang=eng..
Sve drugo je izuzetno teze, cak i ako imate poslodavca, trazice da se reklamira posao na pomenutom sajtu...
Tek tad krece procedura, positive LMO ili LMIA kako ga sad zovu, pa redom...
Prosao sve i zavrsio permanent resident za 9 mjeseci....
Ukoliko ima bilo ko neko pitanje, slobodno PP...
Reply With Quote
  #470  
Staro 08.07.2017, 00:17
sanchez's Avatar
sanchez sanchez je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.04.2014
US lokacija: Miami, Florida
YU lokacija: Beograd
Poruke: 71
Nepromenjeno

Društvo hvala vam puno što ste ispisali 40 stranica sa puno informacija. Ove godine mi se nije desila treća sreća na zelenoj lutriji a nedavno sam nakon nekih razgovora počeo da razmišljam i o Kanadi.

Pre svega, Toronto i Ottawa (Ontario) mi deluju najbolje za mene i devojku, mozda i Vancouver mada bi razmotrio i druge opcije ako bi imao vece sanse.

Stvar je u tome sto ni ja ni devojka nemamo radno iskustvo u struci. Ja sam zavrsio master IT, devojka bachelor biznis i ekonomiju, ja imam 24 godine, ona 26, radili smo u Americi na work and travelu letnje poslove i ja se bavim biznisom koji nema veze sa mojom strukom, pa nemam velike vajde od toga.

IELTS bi sigurno mogli da spremimo dobro i koliko sam razumeo dobili bi poene na obrazovanje i godine, ali to radno iskustvo nam je problem da skupimo dovoljno poena pretpostavljam.

Znacilo bi mi ako bi neko mogao da me posavetuje u smislu da li ima ikakve nade za nas bez radnog iskustva?

Da li imamo šanse ako sami nadjemo job offer ili preko nekih prijatelja tamo?
__________________
DV2016 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2017 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2018 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2019 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2020 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2021 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2022 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2023 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2024 - Izvučen 318XX
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:40.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.