ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 17.04.2013, 07:15
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno Mozda jos uvek ima nade...

A plaque at the base of the Statue of Liberty famously reads, “Give me your tired, your poor, your huddled masses yearning to breathe free.” One-hundred thirty years after Emma Lazarus penned those famous words, some lawmakers want to change the meaning to “give me your scientists, engineers and STEM grads.”

Rep. Cedric Richmond (D-LA), Why Diversity Visas are Important, Politic365

Ja sam jedna od prica pomenutih u nekom od gornjih postova: dosla preko DV, skolovala se ovde, dobila drzavljanstvo, ucestvujem u lokalnoj vlasti, ne planiram nikud odavde... te se razmisljam, ako mi sa takvom pricom posaljemo pisma i svoje stavove osmoclanoj grupi koja se dogovorila da predlozi ukidanje DV, da li bi to mozda uticalo na njihove odluke? Uz CC dragog nam predsednika, naravno. Ja jos uvek verujem (neki bi rekli naivno) da svaki glas moze da napravi promenu... Cesto politicari ne znaju sta se desava - i segregacija nije ukinuda dok Chief Justice nije jednog jutra zatekao svog vozaca u kolima, jer niko nije hteo da mu izda sobu... mozda je vreme da saznaju ko su ljudi koji su dosli preko lutrije. Mnogi budu izvuceni i posle toga ih nista vise ne interesuje, ali ako bar 1 odsto dobitnika posalje neku rec, ja mislim da to moze dosta da pomogne. Let's put the faces on the numbers
Reply With Quote
  #22  
Staro 17.04.2013, 07:30
free's Avatar
free free je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.09.2011
US lokacija: Schaumburg, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 126
Pošalji Skype™ poruku korisniku free
Nepromenjeno

Nista ne boli da probamo ono jeste da mi jos ni vize nismo dobili ali zasto da ne pokusamo, pa tako smo se i vecina nas prijavila za lutriju vodjeni tom krilaticom a zasto da ne pokusam........ Ajmo twitwer, FB grupe i ostalo kako ide da spamujemo da nas cuju.
__________________
U Americi od 21.10.2013
Reply With Quote
  #23  
Staro 17.04.2013, 07:36
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik free Prikaz poruke
Nista ne boli da probamo ono jeste da mi jos ni vize nismo dobili ali zasto da ne pokusamo, pa tako smo se i vecina nas prijavila za lutriju vodjeni tom krilaticom a zasto da ne pokusam........ Ajmo twitwer, FB grupe i ostalo kako ide da spamujemo da nas cuju.
Ja bas spamovanje nisam imala na pameti cak mislim i da je totalno kontraproduktivno... real people, real stories is way to go, just my 2c.
Reply With Quote
  #24  
Staro 17.04.2013, 07:49
free's Avatar
free free je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.09.2011
US lokacija: Schaumburg, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 126
Pošalji Skype™ poruku korisniku free
Nepromenjeno

Ma mislio sam bre figuratifno, ono kad se nesto mnogo puta ponovi to mu dodje kao neka vrsta "spamovanja"
__________________
U Americi od 21.10.2013
Reply With Quote
  #25  
Staro 17.04.2013, 10:11
Cosmo's Avatar
Cosmo Cosmo je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.10.2012
US lokacija: Gdje god je bolje nego ovdje
YU lokacija: BiH
Poruke: 87
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Zana Prikaz poruke
A plaque at the base of the Statue of Liberty famously reads, “Give me your tired, your poor, your huddled masses yearning to breathe free.” One-hundred thirty years after Emma Lazarus penned those famous words, some lawmakers want to change the meaning to “give me your scientists, engineers and STEM grads.”

Rep. Cedric Richmond (D-LA), Why Diversity Visas are Important, Politic365

Ja sam jedna od prica pomenutih u nekom od gornjih postova: dosla preko DV, skolovala se ovde, dobila drzavljanstvo, ucestvujem u lokalnoj vlasti, ne planiram nikud odavde... te se razmisljam, ako mi sa takvom pricom posaljemo pisma i svoje stavove osmoclanoj grupi koja se dogovorila da predlozi ukidanje DV, da li bi to mozda uticalo na njihove odluke? Uz CC dragog nam predsednika, naravno. Ja jos uvek verujem (neki bi rekli naivno) da svaki glas moze da napravi promenu... Cesto politicari ne znaju sta se desava - i segregacija nije ukinuda dok Chief Justice nije jednog jutra zatekao svog vozaca u kolima, jer niko nije hteo da mu izda sobu... mozda je vreme da saznaju ko su ljudi koji su dosli preko lutrije. Mnogi budu izvuceni i posle toga ih nista vise ne interesuje, ali ako bar 1 odsto dobitnika posalje neku rec, ja mislim da to moze dosta da pomogne. Let's put the faces on the numbers
Cini mi se da ce biti kako su predlozili, ali vjerujem da ce morati malo ublaziti ukidanje DVL-a na nacin da se mozda ipak stvore neke olaksice za useljenje ljudima koji istinski zele da imigriraju i posteno zive i rade u USA, mozda ostave prostor za neki vid skilled immigration ili nesto slicno, kao po kanadskom i australijskom modelu. Procitah da se diskusija o ukidanju DVL-a vodi i na drugim specijalizovanim forumima za DVL, gdje su pretezno ljudi iz Azije i Afrike, pa mozda da im nabacimo ovu ideju o slanju pisama, bice nas vise Da svi napisu po jedno pismo i posalju ga isti dan na odredjenu adresu, u kratkom roku stigao bi sleper pisama, mislim da bi ih bar malo natjeralo na razmisljanje
Reply With Quote
  #26  
Staro 17.04.2013, 11:11
cukoni cukoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2012
Poruke: 213
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Cosmo Prikaz poruke
Cini mi se da ce biti kako su predlozili, ali vjerujem da ce morati malo ublaziti ukidanje DVL-a na nacin da se mozda ipak stvore neke olaksice za useljenje ljudima koji istinski zele da imigriraju i posteno zive i rade u USA, mozda ostave prostor za neki vid skilled immigration ili nesto slicno, kao po kanadskom i australijskom modelu. Procitah da se diskusija o ukidanju DVL-a vodi i na drugim specijalizovanim forumima za DVL, gdje su pretezno ljudi iz Azije i Afrike, pa mozda da im nabacimo ovu ideju o slanju pisama, bice nas vise Da svi napisu po jedno pismo i posalju ga isti dan na odredjenu adresu, u kratkom roku stigao bi sleper pisama, mislim da bi ih bar malo natjeralo na razmisljanje
ja sam za,nista nas ne kosta da se neka akcija odradi,barem nek ne ukidaju nadu da se moze na legalan nacin otici za nas koji necemo i nemamo namjere dole da idemo ilegalno
Reply With Quote
  #27  
Staro 17.04.2013, 13:47
Ivy's Avatar
Ivy Ivy je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.09.2012
US lokacija: Texas
YU lokacija: Hrvatska
Poruke: 84
Nepromenjeno

Pisma (potencijalnih) imigranata američkim političarima ne znače ništa. Da dobiju šleper pisama svojih birača, to je druga stvar.
__________________
DV-2014 - Has not been selected
CR-1/IR-1 (6/2013)
Reply With Quote
  #28  
Staro 17.04.2013, 14:28
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Zana je i mislila da mi koji smo rezidenti/drzavljani posaljemo svoja pisma.

Kod nas u Illinoisu treba da se glasa zakon o lokalnim pivarima, i svi mi kojih se to tice smo zvali svoje predstavnike u Springfieldu i ostavili im poruke sa molbom da glasaju za taj zakon.
Posto se ovde radi o federalnom zakonu nisam siguran koga bi trebali kontaktirati. Zana mozes li dati neki link kome da uputimo email ili zovemo telefonom?
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #29  
Staro 17.04.2013, 14:32
Jack. Jack. je offline
Član
 
Datum prijave: 09.01.2012
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: EX-Yugoslavia
Poruke: 23
Nepromenjeno

http://www.rubio.senate.gov/public/?...0-45286495cf42

Novi prijedlog zakona. Po njemu nebi trebalo bit više lutrije što se nekako i čini normalnim. Sa ovako velikom nezaposlenošću sigurno je bolje uzimat profil ljudi koji ti stvarno fali.

Loše vijesti za sve igrače lutrije za sada ali ne mora značit da će proć Senat i Kongres i da neće bit izmjena u zakonu.
Reply With Quote
  #30  
Staro 17.04.2013, 15:58
Sima's Avatar
Sima Sima je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.06.2009
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 94
Nepromenjeno

Ja bih ipak bio malo optimističniji što se tiče ukidanja DV lutrije, jer je ovo samo usaglašeni predlog većeg zakona o imigraciji, a lutrija je tu samo jedna stavka. Predlog tek treba da ide na parlamentarnu raspravu u oba doma, mogući su i amandmani na zakon - tako da ćemo da vidimo kako će to na kraju da izgleda.

Sa druge strane, nije ovo ni prvi put da se pokušalo sa ukidanjem lutrije - tu se čak išlo i do izglasavanja ukidanja, pa je program preživeo:

Predstavnički dom Sjedinjenih Američkih Država (jedan od dva doma u Kongresu) je u decembru 2005. glasao 273:148 u korist amandmana na Zakon o zaštiti granica, antiterorizmu i kontroli ilegalne imigracije (tzv. H.R.4437) kojim se ukida DV lutrija, a argument je bio da su tako otvorena vrata za ulazak terorista u SAD. Senat, međutim, nikad nije usvojio taj zakon.

Zatim je u martu 2007. republikanski kongresmen Bob Goodlatte predložio Zakon o unapređenju bezbednosti i pravednosti za Ameriku (tzv. SAFE for America Act H.R.1430), koji je takođe podrazumevao ukidanje lutrije, ali ni on na kraju nije bio usvojen.

Onda je iste godine, u junu Predstavnički dom izglasao jedan veliki zakon (H.R. 2764), koga je nakon Predstavničkog doma usvojio i Senat a koji je podrazumevao ukidanje sredstava za finansiranje troškova DV lutrije i na taj način je, posredno, i ukinuo. Međutim finalna verzija zakona sa svim usvojenim amandmanima koja je stupila na snagu nakon potpisivanja zakona od strane predsednika 26. decembra 2007. nije uključivala odredbe o obustavljanju sredstava za lutriju i program se nastavio.

Po komentarima, ispred, vidim da su se mnogi ljudi razočarali kada su čuli za ovaj predlog zakona - kao da je to već gotova stvar. Mislim da je ipak malo rano za to - naravno, svaki ishod je moguć, ali moje, neko, mišljenje je da treba biti optimističan i da program DV lutije ipak ima šanse da preživi.
__________________
2010EU00001xxx
U.S. citizen

Last edited by Sima; 17.04.2013 at 16:03.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 04:58.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.