ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 18.10.2015, 11:02
Tikica Tikica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.11.2014
US lokacija: New York
YU lokacija: Beograd
Poruke: 279
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik JelenaX Prikaz poruke
I znamo li šta se dešava ako je u ds260 odabrano University, no degree?
Hvala.
Sve zavisi od konzula. Oni uvek kažu da sve informacije popunimo prema našem najdubljem znanju i uverenju, tako da verujem da ovo nije nekakva diskvalifikaciona greška. Ako je osoba bila ubeđena da popunjava ispravno a svakako ispunjava uslov sa srednjom školom, ne bi trebalo da bude nikakvih problema.

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Mrs.Ryan Prikaz poruke
@Tikica
odlican post, mnogo korisnih informacija.
Mene zanima da li je bilo govora o uslovima za GC preko radnog iskustva?
Znam da tu nema pravila, da je svaki slucaj slucaj za sebe, ali eto da pitam...
Inace, na foromu nisam nasla nikakve informacije o tome, kao da niko nije dobio vizu po ovom osnovu.
Sve što su rekli jeste da je mnogo teže dobiti GC na ovaj način i da kao što i sama kažeš sve procenjuju od slučaja do slučaja.
Sama procedira je složenija što je i logično.

E sad moje lično mišljenje je da oni pored dokumenata (radna knjižica, potvrda i sl.) u dobroj meri gledaju opis zaduženja koje je neko imao na određenoj poziciji i upoređuju sa onim opisima u sistemu, zbog toga u DS260 postoji onaj deo gde pitaju da što detaljnije opišete svoja zaduženja.
__________________
DOBITNICI DV2016 TABELA - https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing
_______________________________________________
DV2016 - Prva prijava

30.10.2014. - Popunjen obrazac
05.05.2015. - Čuveni "Session timed out"
07.05.2015. - SELECTEEEEED!!!
CN 2016EU00022xxx
17.10. DS 260 sent
18.04. Lekarski pregled
21.04. My green daaaaay
11.10. Evo živim u Njujorku gradu
Reply With Quote
  #12  
Staro 18.10.2015, 12:11
Mrs.Ryan's Avatar
Mrs.Ryan Mrs.Ryan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2015
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 110
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tikica Prikaz poruke
Sve što su rekli jeste da je mnogo teže dobiti GC na ovaj način i da kao što i sama kažeš sve procenjuju od slučaja do slučaja.
Sama procedira je složenija što je i logično.

E sad moje lično mišljenje je da oni pored dokumenata (radna knjižica, potvrda i sl.) u dobroj meri gledaju opis zaduženja koje je neko imao na određenoj poziciji i upoređuju sa onim opisima u sistemu, zbog toga u DS260 postoji onaj deo gde pitaju da što detaljnije opišete svoja zaduženja.
Hvala na odgovoru, tako sam i mislila.
Ostaje nam samo da ponesemo sto vise dokumenata, sto vise dokaza i da se nadamo da ce biti ok.
__________________
DV-2016 Prvi put, dve prijave
05.05.2015. "Session time out"
07.05.2015. SELECTED!
CN 2016EU00001xxx
11.07.2015. Poslat DS-260
10.10.2015. Ponovo poslat DS-260
06.01.2016. Intervju
18.04.2016. Vize odobrene
Reply With Quote
  #13  
Staro 19.10.2015, 09:05
pelcer224 pelcer224 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.10.2013
Poruke: 79
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tikica Prikaz poruke

7. Za ljude koji su završili višu školu potpuno je uredu (nije netačno) kao najviši stepen stečenog obrazovanja uneti UNIVERSITY DEGREE.
Trogodisnja srednja skola + Visa skola treba (moze) se izabrati Univeristy degree?!
To je znaci zvanicna informacija od sluzbenika?! Bilo bi fino da to razjasnimo jednom zauvek da ne bude straha vise za ljude sa srednjom trogodisnjom i oko te opcije sta je zapravo Vocational school.
Reply With Quote
  #14  
Staro 19.10.2015, 14:22
Psiho Psiho je offline
Član
 
Datum prijave: 15.07.2015
Poruke: 7
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tikica Prikaz poruke
3. Apliciranje za DV lutriju može da utiče na mogućnost dobijanja turističke vize!!! Potvrdila konzul lično. Konzul uzima u obzir celokupnu situaciju svakog pojedinačnog aplikanta i sve zavisi isključivo od njegove lične procene. Dakle ako ste se prijavili za lutriju, pokazali ste želju za emigracijom, a samim tim je upitno da li zaista želite da putujete turistički. Dakle učešće u lutriji utiče ali ne isključuje mogućnost dobijanja turističke vize. (Iskreno mene je ovo malo ubedačilo, jer sada sam sigurna da neki meni bitni ljudi gotovo sigorno neće moći da mi dodju u goste, bez obzira što su davno odustali od želje da u USA žive )
Pre svega hvala na svim korisnim informacijama koje si nam dala, e sad zanima me oko ovoga da li je bilo govora o studentskoj vizi i GC, to jest da li utice na dobijanje studentske vize ako se aplicira za GC, ja sam se ove godine prijavio za lutriju, ali ukoliko ne budem izvucen sledece bih aplicirao za Master studije i studentsku vizu, pa ne znam koliko sam pogresio
Reply With Quote
  #15  
Staro 19.10.2015, 15:22
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Psiho Prikaz poruke
Pre svega hvala na svim korisnim informacijama koje si nam dala, e sad zanima me oko ovoga da li je bilo govora o studentskoj vizi i GC, to jest da li utice na dobijanje studentske vize ako se aplicira za GC, ja sam se ove godine prijavio za lutriju, ali ukoliko ne budem izvucen sledece bih aplicirao za Master studije i studentsku vizu, pa ne znam koliko sam pogresio
Ja sam se u Oktobru 2009. prijavio za GC i vec u Decembru iste godine dobio F1 vizu tako da je moguce
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #16  
Staro 20.10.2015, 00:04
Tikica Tikica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.11.2014
US lokacija: New York
YU lokacija: Beograd
Poruke: 279
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik pelcer224 Prikaz poruke
Trogodisnja srednja skola + Visa skola treba (moze) se izabrati Univeristy degree?!
To je znaci zvanicna informacija od sluzbenika?! Bilo bi fino da to razjasnimo jednom zauvek da ne bude straha vise za ljude sa srednjom trogodisnjom i oko te opcije sta je zapravo Vocational school.
Probaću da citiram službenika: "Osobe koje su završile višu školu mogu da odaberu opciju University degree, to se neće smatrati netačnim. Same opcije date na biranje nisu usklađene sa školskim sistemom Srbije, tako da je to uredu".
Trogodišnja nije dovoljna za uslov, ali ako je u kontinuitetu završena i viša onda je to dovoljno! Ovo je 100%

E sad, ako je bilo pauze, nisam sigurna da li je u tom slučaju ostvaren uslov, ali mislim da nije jer nema 12 god. školovanja u kontinuitetu... Tako da, bolje da na ovo u vezi sa pauzom u školovanju odgovori neko ko je 100% siguran.

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Psiho Prikaz poruke
Pre svega hvala na svim korisnim informacijama koje si nam dala, e sad zanima me oko ovoga da li je bilo govora o studentskoj vizi i GC, to jest da li utice na dobijanje studentske vize ako se aplicira za GC, ja sam se ove godine prijavio za lutriju, ali ukoliko ne budem izvucen sledece bih aplicirao za Master studije i studentsku vizu, pa ne znam koliko sam pogresio
Ovo su rekli samo u vezi turističke vize, studentsku nisu spominjali.
Iskreno, kao što je i Magelan već odgovorio, mislim da nema razloga da GC utiče na dobijanje studentske vize, jer školovanje je nešto sasvim drugo. Mnogi ljudi apliciraju za GC pa odluče da se tamo i školuju i rade.
__________________
DOBITNICI DV2016 TABELA - https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing
_______________________________________________
DV2016 - Prva prijava

30.10.2014. - Popunjen obrazac
05.05.2015. - Čuveni "Session timed out"
07.05.2015. - SELECTEEEEED!!!
CN 2016EU00022xxx
17.10. DS 260 sent
18.04. Lekarski pregled
21.04. My green daaaaay
11.10. Evo živim u Njujorku gradu
Reply With Quote
  #17  
Staro 20.10.2015, 01:23
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik pelcer224 Prikaz poruke
sta je zapravo Vocational school.
Za US Vocational School nemas adekvatan ekvivalent u Republici Srbiji. Ta opcija u stavci za skolovanje "does not apply" za nas

Sta je "Vocational School" zapravo? U US srednje strucne skole gotovo da ne postoje. Svi zavrsvaju srednju skolu - dakle kao kada bismo svi u RS isli u gimnaziju. Nakon srednje skole, ukoliko osoba zeli da dodje do zanimanja za koje nije potreban degree (do kog se dolazi na Colleges & Univesities), trening stice u Vocational/Technical School i to su najcesce certificate ili advanced certificate programi u trajanju od najcesce godinu dana. Nije ni meni bilo najjasnije sta je to, mada sam ukapirao kada sam zavrsio jednu od tih "Vocational Schools" (Practical Nursing Program)

U Srbiji postoji 5 stepen strucne spreme, ali se to ne moze uvrstiti u Vocational. Spolja gledano, nase trogodisnje skole (zanati) jesu nesto sto bih ja slobodno preveo kao "Vocational", medjutim to se kod nas upisuje odmah posle osnovne, a kod njih je prvo srednja, pa onda sve ostalo. Uzme vremena da se udje u stos sa njihovim skolskim sistemom...
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #18  
Staro 20.10.2015, 20:06
Psiho Psiho je offline
Član
 
Datum prijave: 15.07.2015
Poruke: 7
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
Ja sam se u Oktobru 2009. prijavio za GC i vec u Decembru iste godine dobio F1 vizu tako da je moguce

E super, za trenutak se uplasih da sam prijavom uskratio sebi sansu za neke druge opcije
Reply With Quote
  #19  
Staro 25.10.2015, 09:18
Mrs.Ryan's Avatar
Mrs.Ryan Mrs.Ryan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2015
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 110
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tikica Prikaz poruke
Juče (16.10.2015) u Američkom kutku održana je prezentacija programa DV2017, na kojoj je obraćen i deo procedure koji se tiče već selektovanih za DV2016.
Na pitanja su odgovrali predstavnik konzularnog odeljenja ali i sam konzul.


9. Oni razumeju kakva je situacija u Srbiji, pa tako freelanceri mogu iskreno da unesu ono čime se bave.
Tikice, i vi ostali koji ste bili u kutku, da li je neko pitao/spominjao radno iskustvo steceno volontiranjem? Da li se priznaje ako postoje dokazi o tome?
Nas slucaj je specifican, a ovo je pitanje na koje nigde nisam uspela da nadjem odgovor.
__________________
DV-2016 Prvi put, dve prijave
05.05.2015. "Session time out"
07.05.2015. SELECTED!
CN 2016EU00001xxx
11.07.2015. Poslat DS-260
10.10.2015. Ponovo poslat DS-260
06.01.2016. Intervju
18.04.2016. Vize odobrene
Reply With Quote
  #20  
Staro 25.10.2015, 19:59
Tikica Tikica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.11.2014
US lokacija: New York
YU lokacija: Beograd
Poruke: 279
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Mrs.Ryan Prikaz poruke
Tikice, i vi ostali koji ste bili u kutku, da li je neko pitao/spominjao radno iskustvo steceno volontiranjem? Da li se priznaje ako postoje dokazi o tome?
Nas slucaj je specifican, a ovo je pitanje na koje nigde nisam uspela da nadjem odgovor.
Nije dok sam ja bila tu. Mislim da je najbolje da što se ovoga tiče pišeš direktno ambasadi (meni su odgovorili kroz 1 dan). Dosta je važo to pitanje i pipava ta tema dobijanje GC na osnovu iskustva, a verujem da bi mnogima značilo da imamo zvaničan odgovor!
Ja se lično ne bih usudila da izvodim zaključke po tom pitanju na osnovu odgovora sa foruma, osim ako se ne javi neko ko je zapravo uspeo da dobije GC tako što mu je u priznato volontersko iskustvo.

Ako se odlučiš da im pieš, svakako nam javi odgovor
__________________
DOBITNICI DV2016 TABELA - https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing
_______________________________________________
DV2016 - Prva prijava

30.10.2014. - Popunjen obrazac
05.05.2015. - Čuveni "Session timed out"
07.05.2015. - SELECTEEEEED!!!
CN 2016EU00022xxx
17.10. DS 260 sent
18.04. Lekarski pregled
21.04. My green daaaaay
11.10. Evo živim u Njujorku gradu
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Američke vize za građane Srbije od sada važe i do deset godina Good Spirit Ne-imigrantske vize 34 12.10.2012 13:52
Kako se razlikuju srpski i američki tinejdžeri - american POV zvercica Vaša strana 2 20.09.2012 20:49
Ukidanje viza za građane Srbije sa Sjedinjenim Američkim Državama PaulGarrett Stare teme 7 26.02.2012 12:31
Koliko dobitnik GC mora da boravi na američkom tlu, da bi stekao državljanstvo? ego Vaša strana 5 27.04.2010 06:00

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:07.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.