ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #41  
Staro 27.12.2013, 18:00
Taji's Avatar
Taji Taji je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2009
US lokacija: Greenville, SC
Poruke: 341
Nepromenjeno

Navike su cudo. Moja porodica je navikla da sve okiti vec poslije 1 decembra i da se sve to skida poslije 15 januara. Godinama je vec tako. Tu naviku sam zadrzala i evo, iako sam sama u USA opet sve okiceno "po obicaju". Volim kad je tako, nekao je kuca veselija a i svi ti praznici redom (dupli) nista mi ne skode, bas uzivam u tom sarenilu i svjetlosti, svaki dan
Reply With Quote
  #42  
Staro 28.11.2014, 23:10
kreta kreta je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.06.2014
Poruke: 183
Nepromenjeno

Drustvo iz USA! Kako ste se proveli za Black Friday?
Reply With Quote
  #43  
Staro 29.11.2014, 03:04
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kreta Prikaz poruke
Drustvo iz USA! Kako ste se proveli za Black Friday?
U Toys R Us - kupili plastelin - 15 dolara, kupila sebi stolicu onu direktorsku za 99 u BJs-u - standardna cena, i kupili normalno stvari za kucu, klopa i slicno. Sta god da videh usput, cene iste kao i pre nedelju dana, stavili onako svaki stoti artikal za jeftino, ali to je neki bofl totalni. Svi uzareno love sta ce da ubace u korpe, totalna groznica. Tolika groznica da mi je neko ogrebao kola dok su bila parkirana.
Reply With Quote
  #44  
Staro 29.11.2014, 03:06
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik macodlak Prikaz poruke
Kakve su cijene Laptopa uobičajno a kakve s popustima???
Obicno ima za 400 dolara laptopova koji ce obicno da potraju, 2-3 godine maximalno... Komponente iste kao u skupljim, ali kuciste neka reciklirana plastika, obicno lose se hladi i slicno...
Reply With Quote
  #45  
Staro 28.11.2016, 16:05
kreta kreta je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.06.2014
Poruke: 183
Nepromenjeno

Cao drustvo!
Ne znam kako i pod cijom direktivom, neki nasi trgovci (mislim na Beograd, ne znam za ostatak Srbije i ex-Yu) su nekoliko dana ranije objavili snizenja do 70% tako sto su uveli Black Friday. Tih 70% je sirok pojam. Nigde nisam videla (ili mi je promaklo) da je bas taj neki artikal snizen za toliko, ali vise verujem da je cena podignuta pa kao snizena...
Samo oni sto su bili/ziveli/zive u USA u vreme BF znaju kakvi su to popusti i kakva je to ludnica za kupovinu...
Posto se izgleda nisu omrsili za Petak, produzili su ga i za Subotu i Nedelju i to u uobicajenom radnom vremenu.
Neki trgovci su to u potpunosti ignorisali, kao sto to rade i kada su npr. "Shopping Night-ovi": drze svoje prve cene i stare popuste. Npr. majica od materijala koji se moze kupiti u radnji tipa "Sve na kilo", kosta 2000,00 ili cipele od plastike 4200,00.
Ne znam koliko su se oni, a koliko kupci omrsili, ali sve mi je to mahanje sargarepom. Ne smatram ja sebe velikim kupcem niti mi je sve i svasta neophodno, samo mislim da to nije to. Osim toga koliko god zelela da odem u USA i koliko god sam za napredak nasih zemalja, ne dopada mi se taj uvoz trgovackih momenata, manifestacija, praznika...
Izvinite ako zvucim ljutito ili kako vec i jeste da mi tema nije o emigraciji, ali samo sam htela da iznesem svoje zapazanje prvog BF kod nas.
Pozdrav.
P.S. Nadam se da se drustvo u USA u Petak dobro provelo...
Reply With Quote
  #46  
Staro 29.11.2016, 10:02
Gandy77 Gandy77 je offline
Član
 
Datum prijave: 30.09.2013
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 17
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kreta Prikaz poruke
Cao drustvo!
Ne znam kako i pod cijom direktivom, neki nasi trgovci (mislim na Beograd, ne znam za ostatak Srbije i ex-Yu) su nekoliko dana ranije objavili snizenja do 70% tako sto su uveli Black Friday. Tih 70% je sirok pojam. Nigde nisam videla (ili mi je promaklo) da je bas taj neki artikal snizen za toliko, ali vise verujem da je cena podignuta pa kao snizena...
Samo oni sto su bili/ziveli/zive u USA u vreme BF znaju kakvi su to popusti i kakva je to ludnica za kupovinu...
Posto se izgleda nisu omrsili za Petak, produzili su ga i za Subotu i Nedelju i to u uobicajenom radnom vremenu.
Neki trgovci su to u potpunosti ignorisali, kao sto to rade i kada su npr. "Shopping Night-ovi": drze svoje prve cene i stare popuste. Npr. majica od materijala koji se moze kupiti u radnji tipa "Sve na kilo", kosta 2000,00 ili cipele od plastike 4200,00.
Ne znam koliko su se oni, a koliko kupci omrsili, ali sve mi je to mahanje sargarepom. Ne smatram ja sebe velikim kupcem niti mi je sve i svasta neophodno, samo mislim da to nije to. Osim toga koliko god zelela da odem u USA i koliko god sam za napredak nasih zemalja, ne dopada mi se taj uvoz trgovackih momenata, manifestacija, praznika...
Izvinite ako zvucim ljutito ili kako vec i jeste da mi tema nije o emigraciji, ali samo sam htela da iznesem svoje zapazanje prvog BF kod nas.
Pozdrav.
P.S. Nadam se da se drustvo u USA u Petak dobro provelo...
Ovo nase ni blizu nije popustima. Konkretno u Jysk-u su podigli pa onda kao snizili cene. Pre nedelju dana krevet koji sam gledao je bio 24000, a sada sa popustom 26000 Brat i mama su bili da uzmu jakune i patike i gore su prosli nego da su redovno kupovali. Cene su bile konfuzne, jedna cena na artiklu a druga na kasi i onda kao neki popust. Ma haos. Samo su napravili buku i guzvu oko toga a od popusta ni traga.
__________________
DV2015 - Has not been selected
DV2016 - Has not been selected
DV2017 x2 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
DV2023 - Has not been selected
DV2024 x2 - ?
Reply With Quote
  #47  
Staro 29.11.2016, 13:35
stanema's Avatar
stanema stanema je offline
Drug član
 
Datum prijave: 31.08.2016
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 41
Nepromenjeno

Prodorom interneta i sve vecim reklamiranjem Crnog petka na TV-u, gde svake godine prikazuju kako sve to izgleda, pre svega, u SAD. Onda mnogi nasi trgovci to zloupotrebljavaju koristeci se upravo tim jeftinim marketingom sa TV-a kako bi barem nekog pokusali da prevare. Jer kada ljudi gledaju TV i vide kako tamo u nekim SAD toliko mogu da spustaju cene gde se masa ljudi grabi, pitaju se zasto tako nesto ne bi bilo moguce i kod nas. Onda nasi trgovci probude tu radoznalost, stavljajuci u izlog papir sa natpisom tipa "Crni petak i kod nas". Da bi onda shvatili da su bili meta prevare.

Poz.
__________________
DV-2018, nope
DV-2019, nope
DV-2020, nope
DV-2021, nope
DV-2022, nope
DV-2023, nope
DV-2024, nope

...

Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 01:09.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.