ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 23.02.2012, 11:09
igorcar igorcar je offline
Član
 
Datum prijave: 24.11.2011
YU lokacija: Beograd, SRB
Poruke: 5
Nepromenjeno

Vidim da je veliki uticaj na tebe izvrsio The Secret ,
takodje i ja se slazem da je to nesto veoma dobro
Reply With Quote
  #22  
Staro 23.02.2012, 16:51
zdravko80 zdravko80 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 17.03.2011
Poruke: 79
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Score Prikaz poruke
E, ljudi dozvolite mi da vam dam kratki savet u smislu "uputstvo za upotrebu zivota" sa ove moje baba-jaga strane sto bi neki rekli. Kad smo vec poceli da filozofiramo.
1. NIKAD nemojte kritikovati sebe ni pred sobom ni pred drugima ni u sebi, NIZASTA! Ni glup, ni debeo, ni ruzan, ni luzer, jednostavno budite sretni sto je tako kako je da nije gore. I napravite promene ako zelite ali bez samokritike. Ubedite sebe verujuci iskreno da je to bas tako dobro i vidite sta ce da se desava za kratko vreme.
2. Definisite tacno sta zelite (bez razmisljanja kako da to ostvarite i uvek koristite sadasnje vreme a ne "zeleo bih" ...znaci "ja imam -to i to, ja sam to -i to..), zamislite da se to deslilo, kakvo bi to osecanje izazvalo u vama, i onda osetite to osecanje, i drzite ga u sebi koliko god mozete i kad god mozete.
3. Pogledajte sebe u oci u ogledalu i recite, ali iskreno misleci, kako oprastate svima koji su vas ikad povredili i pustate ih da odu (iz vase glave).
4. Isto to ali sa sobom, oprastate samom sebi i oslobadjate se krivice. Bitna je iskrenost.
5. Ujutro kad se probudite, pre nego otvorite oci, nabrojte sto je vise moguce stvari za koje ste zahvalni u zivotu, ma kako banalne bile i razvijte to osecanje zahvalnosti, 15-ak minuta.
6. Kad vam se desi neko sranje, ne koncetrisite se na njega nego pronadjite neki fragment necega sto je dobro u tome, i budite zahvalni za to, tipa, imali ste saobracajku i razbila vam se sofersajbna, ali vam nista ne fali, niste se ni ogrebali! Divno, moglo je da vas ubije na mestu, i nije vam nista! Ili razbila vam se soferka o glavu, nedaj boze, ali ste preziveli samo sa ogrebotinama i sl. Opet super, kako je moglo biti, zahvalnost.

Eto ja toliko pa sad, sta da vam kazem, ja ovo prodajem za pare (dobro, ne samo to i toliko..) i uz odredjenu proceduru, ali, ajde, nasi smo, a i nista me nekosta...
Score hvala puno na savetima Apsolutno se slažem sa tobom da uvek treba gledati stvari sa pozitivne strane. Pozzz
Reply With Quote
  #23  
Staro 23.02.2012, 18:52
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik igorcar Prikaz poruke
Vidim da je veliki uticaj na tebe izvrsio The Secret ,
takodje i ja se slazem da je to nesto veoma dobro
The secret je veoma komercijalna i veoma skracena verzija iste price. Ako mene pitas, u principu, stvari stoje otprilike tako kako kazu, ali nije toliko jednostavno kao sto je predstavljeno. Dobar film za pocetak razmisljanja u pravom pravcu.
__________________
Score
Reply With Quote
  #24  
Staro 23.02.2012, 19:37
dragonn's Avatar
dragonn dragonn je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2009
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Pozarevac
Poruke: 94
Pošalji MSN poruku korisniku dragonn Pošalji Skype™ poruku korisniku dragonn
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik cvale Prikaz poruke
Vuxanne i Score procitah vase postove i sjetih se da sam citao jedan članak o zivotu potrudih se da ga nađem i da podijelim sa drugarima.



Život
Autor bealiever | 20 Maj, 2010
Kada Vam se učini da gubite kontrolu nad svojim životom, kada 24h na dan nije dovoljno, setite se ove priče...

Profesor je stajao pred grupom studenata na času filozofije I držao neke predmete iza sebe. Kada je čas počeo, bez reči je podigao veliku, praznu teglu od kiselih krastavaca, stavio je na katedru I napunio lopticama za tenis. Potom je upitao studente da li je tegla puna. Složili su se da jeste.
Zatim je profesor podigao kutiju punu kamenčića i sipao ih u teglu. Blago ju je protresao. Kamenčići su se otkotrljali u prazan prostor izmedju loptica. Tada je ponovo upitao studente da li je tegla puna. Opet su odgovorili da jeste.
Sledeća kutija koju je profesor uzeo, bila je puna peska. Kada ga je sipao, pesak je, naravno, ispunio sve preostale šupljine u tegli. Pitao je još jednom da li je tegla puna. Studenti su skrušeno odgovorili da jeste.

Onda je profesor ispod stola izvadio dve soljice pune kafe i sipao ih u teglu. Kafa je natopila pesak. Studenti su se smejali. „Sada!“ , rekao je profesor, dok je smeh zamirao, „Hoću da shvatite da ova tegla predstavlja vaš život. Teniske loptice su važne stvari u vašem životu: vaša porodica, vaša deca, vaše zdravlje, vaša vera i stvari kojima se strasno predajete. To su one stvari uz koje bi vaš život i dalje bio ispunjen, i kada bi sve drugo nestalo. Kamenčići su ostale stvari koje su važne: vaš posao, vaša kuća i vaš auto. Pesak predstavlja preostale stvari. Male stvari.

Ako napunite teglu peskom, nema mesta za kamenčiće i teniske loptice. Isto važi u životu. Ako potrošite sve svoje vreme i energiju na male stvari, nikada nećete imati mesta za one važne stvari.

Vodite računa o stvarima koje su ključne za vašu sreću. Igrajte se sa decom. Nađite vremena za odlazak lekaru. Izvedite partnera na večeru. Ponašajte se ponovo kao da vam je 18. Uvek će biti vremena da se očisti kuća i urade popravke. Prvo se pobrinite za teniske loptice- stvari koje su vam zaista važne. Utvrdite svoje prioritete. Sve ostalo je pesak.”

Jedna od studentkinja je podigla ruku I upitala sta je predstavljala kafa.

Profesor se nasmejao. „Drago mi da ste pitali. Nju sipam, da bih Vam pokazao, da bez obzira koliko mislite da vam je život pun, uvek ima prostora za šoljicu kafe sa prijateljem.“
Cvale odlicna prica, puno hvala sto si je podelio sa nama .
__________________
.
*** U USA od februara 2010 ***
Reply With Quote
  #25  
Staro 26.02.2012, 06:35
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Post Нова тема..

прочитао сам у овој теми пуно интересантних и лепих ствари,поготову ону причу о професору филозофије и битним стварима у животу (прича ме је одушевила), али је чињеница да је скренуто са теме која је отворена јер је скренуто са претходне теме...
већ сам 5 месеци и два дана у чикагу,а сутра је пуних 5 месеци како радим... сада већ имам мало више искустава,али наравно недовољно за неки потпунији закључак. углавном, ја нисам доживео неки превелики шок, иако се сећам приче једне пријатељице која је прво живела у џексонвилу на флориди а сада је у солт лејк ситију у јути, како америка није други континент већ друга планета у односу на србију.
можда зато што је моја и женина ситуација таква да смо имали и више него "мек" почетак. одмах смо почели да радимо, у окружењу наших људи (под "наши" се овде подразумевају људи са простора бивше нам заједничке државе) што је мени веома битно јер не знам довољно добро језик (искреније речено знам га за минимално сналажење).
у радњи где радимо су нас сви лепо примили и то не може да не прија.
што се тиче мог утиска о чикагу (намерно нећу рећи о америци) је да се не разликује превише од било ког већег града (осим даунтауна, који је препун облакодера и тек када одемо у даунтаун што каже моја жена, постајемо свесни у ком граду живимо).
наравно, овде је бољи стандард (сад сам открио топлу воду) који омогућава опуштенији живот, али као из оне приче из швајцарске, пуно се ради (бар ја доста радим). то је и добро и лоше... добро је јер пошто већ радим за минималац, већи број радних сати омогућује какву-такву пристојну плату, а лоше, јер се нема времена за многе ствари (нпр. ретко свраћам на овај форум управо због недостатка времена)...
углавном, људи ко људи, ни бољи ни лошији од оних у србији, али су неке ствари много уређеније. нпр. јуче сам извадио id (не знам зашто то нисам раније урадио) и све је трајало дуже од саме процедуре која је трајала пар минута (аутобусом ми је требало око 35мин у једном правцу плус 10-ак мин пешака, а сама процедура буквално пар минута и ја сам већ у рукама држао мој нови id. Пошто нисам имао довољно готовине а тамо нису примали Виза картице, свратио сам до најближег банкомата и то је дуже трајало од комплетне процедуре вађења овог документа).
углавном, мени и мојој жени је (материјално) боље овде, а пошто радимо у радњи где у сваком моменту има и смокија, и еурокрема и меденог срца, плазме, правог домаћег бурека и јогурта, прасећег и јагњећег печења, чварака, киселог купуса.... да не набрајам више, ни са те стране нам ништа не фали (схватим колико људима све то недостаје када су већи празници и када наши људи из других градова а неки чак и из канаде "пустоше" нашу радњу). ту је скајп и фејсбук па смо у сталном контакту са нашим породицама у србији...
осим недостатка времена, утисци су позитивни, али као што рекох, ја неки превелики шок нисам доживео... иако нисам живео у метрополи.
битно је то да овде има неке перспективе, може да се колико-толико планира нека будућност и надамо се да ће бити још боље.
а када временом упознамо боље и сам чикаго а надамо се и неке друге делове америке, онда ћу се јавити са новим утисцима...
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!

Last edited by Bockyman; 26.02.2012 at 06:41.
Reply With Quote
  #26  
Staro 26.02.2012, 13:10
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Ja sam jedan od takvih. Popasem prodavnicu svaki put. Omiljeni artikal - ajvar Biljana... Hehe. Ma to je najvaznije - da imas u pocetku neciju podrsku i pomoc - sve lakse bude.

Ja sam nasla u imeniku nekoga sa mojim prezimenom i odmah smo skontali troje Beogradjana. Sve je bilo drugacije... Dva meseca nakon sto smo dosli u taj grad gde smo bili otprilike. Odmah su nam dali dusek pa nismo vise spavali na onom na naduvavanje i svasta nesto i tad i kasnije... I mi drugima koji su dolazili posle nas... Jednoj drugarici sam skupila namestaj za ceo stan.
Reply With Quote
  #27  
Staro 26.02.2012, 13:35
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Ja i moj suprug smo ovde vec godinu dana(bez 2 nedelje).Sta da kazem isto sto i vi totalno razlicita planeta.Jedno je sigurno i pored svih poteskoca u pocetku,mnogo nam je bolje nego sto bi nam bilo kuci(u Makedoniji).Ovde za samo 1 godinu smo postigli vise nego tamo za ovih 10 godina sto smo zajedno u braku.Sto se tice nasih sitnica(smoki,napolitanke i takovo euroblok,kao i burek i sve to)mi odemo na 25 minuta odavde(a to je u Paterson)i nadjemo sve sta nam treba.Kad smo tek dosli ovde prosle godine,dosli smo sa 10 000 dolara u kreditu,znate svi-karte,ambasada,smestaj...Sad mi je drago da mogu slobodno da kazem da smo otplatili skoro ceo kredit pa smo cak i kupili avionske karte za nas cetvoro za odmor u Makedoniji za ovo leto.Radili smo dosta od pocetka,pa i jos uvek radimo i mucimo se,ali barem se trud isplati.Vec razmisljamo kako mozemo da si priustimo i neki odmor u egzoticne krajeve.
Sve u svemu nije lose,i iako je i ovde ekonomija razmrdana,drago mi je sto smo uspeli da dodjemo ovde
Reply With Quote
  #28  
Staro 26.02.2012, 14:01
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

E i ja mastam o tom danu kad ce muz smeti da radi, tad ce mi sve biti lakse cini mi se. Ovde smo vise od pet i po godina...
Reply With Quote
  #29  
Staro 26.02.2012, 22:43
bora bora je offline
Proteran
 
Datum prijave: 14.07.2010
Poruke: 68
Nepromenjeno usa -sok

meni se nije dopalo to sto im a gomila ludaka i prosjaka po ulici koji bukvalno umiru na plocnicima sa nekim teskim deformacijama i oboljenjima o kojima sam samo citao /cuo ili nisam uopste znao da postoje

drugi sok sam doziveo kad sam poceo da kupujem i kuvam hranu koju sam nabavljao iz samoposluga(whole food /safeway itd )
hrana im je em LOSA EM PRESKUPA -restorani jos i gori a ljudi se tuku da udju na ta mesta !!

klubovi -sto je meni jako bitno- su mali ili preveliki -losa muzika i jos gori DJ-evi-
ekipa veoma nedruzeljubiva -ako nisi u odredjenoj ''socialnoj''/rasnoj prici nema sanse da nekog upoznas

masovna uptreba legalnih i ilegalnih droga
..ovo je naprosto smesno koliko se ljudi u americi TRUDE DA BUDU DROGIRANI BAR 50% VREMENA kad su budni

-jos jedanput ..KOLICINA LUDAKA NA ULICAMA - koji se''kace''za hranu/novac ili vec ko zna zasto

gradovi koji kao da se takmice koji je prljaviji i zapisaniji -LA/SF/NY i MAJAMI su nezna se koji gori po tom pitanju -video sam u americi neke neverovatne prizore koje nisam mogao da zamislim da cu videti za zivota (na pr tip koji trci sa spustenim pantalonama i ''radi''nuzdu u trku!..''veliku'' i ''malu'' simultano !!!...ili u SF kad sam video neku crnkinju koja krvari iz medjunozija i dernja se po ulici za nekim -U POM BELA DANA !!
prosjaci koji masturbiraju[po ulici itd (melrose avenija -LA!)
Reply With Quote
  #30  
Staro 26.02.2012, 23:27
Mikimax Mikimax je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.04.2011
US lokacija: Daleko od hejtera sa foruma
Poruke: 49
Nepromenjeno

@Bora

Ne znam gdje si ti isao u restorane, ali one koje sam ja posjetio (Las Vegas) su bili veoma dobri, stavise, u Cheesecake factory sam jeo najbolje torte u zivotu, u Belagio najbolje palacinke u Jean Filippe "restoranu" (8$), neki italijanski gril extra spagete, slicno je i sa drugim restoranima, porcije su OGROMNE, a imaju mjesta gdje su cijene veoma pristupacne. Najbolje od svega je sto ti spakuju ostatak i nije nikoga sramota da ponese hranu.



DJ-evi i klubovi u mom slucaju nisu bili problem jer svake nedelje dolazi neki poznati Evropski DJ.
Upoznavanje je veoma relativna stvar, zavisi od osobe do osobe.

Nisam gledao nesto mnogo beskucnika, doduse bilo ih je nesto malo na trotoarima, ali nista drasticno. Vise sam ih video na Discovery Chanel-u, prikazali su beskucnike koji zive u kanalima za odvod kisnice.

Cega si se ti nagledao hahahahah, nevjerovatno

Last edited by Mikimax; 26.02.2012 at 23:36.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
ukupna cena dolaska u USA ivkodrg Stare teme 113 17.11.2013 02:58
Vencanja, nakon dobijanja GC. Zivkovic_NIS Vaša strana 33 02.03.2013 10:29
Promena adrese u USA pre ili nakon dobijanja GC Mv2Player Stare teme 5 25.07.2011 02:05
Brak nakon GC? wl@t.Co Stare teme 11 24.01.2011 14:59
Nakon skoro 2 godine…. emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 29.11.2010 16:40

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:24.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.