ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Boston, Massachusetts » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #31  
Staro 29.05.2013, 14:27
Salec's Avatar
Salec Salec je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2013
US lokacija: Phoenix
Poruke: 168
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik familly Prikaz poruke
Informacije od mojih rodjaka koji su otisli 2000. godine. Boston je uzasno skup, ali zbog rodjaka i mi idemo tamo- muz, dvoje dece i ja. Izvuceni smo za DV2014. Stan kosta ne manje od 1500 ako imas srece i to da nadjes. Moras da stanujes u blizini metroa da bi bio u mogucnosti da odes na posao. Za porodice sa decom oni preporucuju Newtone, Brooklin, Arlington, Lexsington...Ima oko dvadesetak distrikta tako da nije jednostavno. Boston ima odlicno organizovan prevoz metro +autobusi (koji su ukljuceni u tu kartu). Ako je deo grada sa dobrom skolom ne racunaj na manje od 2000 kiriju. Struja oko 80, Mobilni 80, kablovska nije neophodna, internet oko 40 moraš. Osiguranje za auto oko 120 mesecno. Benzin 120, hrana 600. Troškove oko dece ne znaju, prevoz, ručak u školi, odeća i sli isto ne bi bilo manje od 400 mesečno i u Public (drzavnoj ) skoli. Toliko znam jer se raspitujem za sebe. Kad izracunam za zivot nase porodice trebsa oko 4000$ mesecno ! Bitna stvar je da na drzavne takse otpada 30% od plate. Npr. 10$ na sat ti je ustvari 7$. Prevoz ti je najbitniji tamo pa su stanovi uvek skuplji u blizini metroa.
http://www.mbta.com/schedules_and_maps/subway/
Citat:
Prvobitno poslao korisnik familly Prikaz poruke
Izvini nisam sve rekla. Po struci su iz obrazovanja, vaspitac i nastavnik. jednim delom i te poslove rade mada su ti poslovi slabo placeni pa se dopunjuju keteringom, cuvanjem dece itd. Moji mladji rodjaci su imali tu srecu da su imali oko 20 godina kad su otisli (njihova majka je bila nosilac GC) pa su tamo zavrsili fakultete i sada rade sasvim dobre poslove i zaposlili su se odmah po diplomiranju. Kao ekonomista mozes sigurno da radis u nekoj administraciji sa solidnom platom, samo ne treba pucati visoko, za pocetak treba raditi da se prezivi i posmatrati sta je dobro, njihov nacin zivota je veliki kulturoloski sok za nas. Ono sto meni preporucuju je da tamo zavrsim skolu za medical assistent jer je to dobro placeno i trazeno zanimanje ( inace sam muzicki pedagog ). Moj muz je PLC programmer. Kazu da su tamo kao i u celoj Americi najtrazeniji IT strucnjaci i sve sto ima veze sa kompjuterima. Ali za te stvari je potrebna i administracija i menadzment u oblasti finansija, tako da mislim da su ti dobre sanse. Inace tamo svi rade i plus studiraju jer je tamo bitno da li imas fakultet. Valjda sam sad odgovorila. Ima onaj sajt INDEED pa prelistaj poslove, kao i craig list.
Nisam znala za taj sajt INDEED. Hvala ti na infu.

Ja imam zavrsen ekonomski fakultet I sjajan sam Senior Financial Analyst, sa puno iskustva I znanja, ali pretpostavljam da bih trebala da krenem iz početka.. Bila bih zadovoljna I kao Junior Financial Analyst da krenem, ako uspem.. Te pozicije same po sebi zahtevaju dobro znanje I podlogu.. Imam I sjajne preporuke od mojih poslodavaca, ali to je sve odavde.. Sve sam ja to prevela za svaki slucaj i CV mi je super, ali znam da mi to bas nece mnogo koristiti za neki pocetak. Moj muz nema zavrsen fakultet, pa posto je ekonomista mislili smo da krene na neke kurseve za knjigovodstvo tamo, ako to bude izvodljivo.

Hvala ti na odgovorima! :-)
Reply With Quote
  #32  
Staro 29.05.2013, 14:48
familly familly je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.05.2013
US lokacija: Boston
Poruke: 88
Pošalji Skype™ poruku korisniku familly
Nepromenjeno

http://www.greatschools.org/massachu...ols/?st=public
ovo je sajt koji se tice rejtinga drzavnih skola, moze ti pomoci pri izboru za tvoje dete/decu. Mi smo broj preko 38000 tako da je neki plan da ide posle zavrsetka skolske godine (iduce godine). Ako odemo pre vas mozete racunajte na nasu pomoc. U Bostonu je nasa crkva Sv Sava koja moze posluziti za prvu pomoc ako vam zatreba. Ako te nesto jos konkretno zanima reci, mozda mogu da saznam. Pozdrav svima
Reply With Quote
  #33  
Staro 29.05.2013, 17:46
Salec's Avatar
Salec Salec je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2013
US lokacija: Phoenix
Poruke: 168
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik familly Prikaz poruke
http://www.greatschools.org/massachu...ols/?st=public
ovo je sajt koji se tice rejtinga drzavnih skola, moze ti pomoci pri izboru za tvoje dete/decu. Mi smo broj preko 38000 tako da je neki plan da ide posle zavrsetka skolske godine (iduce godine). Ako odemo pre vas mozete racunajte na nasu pomoc. U Bostonu je nasa crkva Sv Sava koja moze posluziti za prvu pomoc ako vam zatreba. Ako te nesto jos konkretno zanima reci, mozda mogu da saznam. Pozdrav svima
Hvala ti puuuuuno na ponudjenoj pomoći!

Mi smo dosta velik broj - preko 46.000, tako da ja prosto nisam ni sigurna da li cemo doci na red

Nadamo se naravno da hoćemo, jer šta bi drugo! Sve u svemu broj smo posle vas!

Ovaj link za školu ti je fantastičan!!! Mi imamo jednog dečaka koji je sada četvrti razred osnovne škole i naravno, izbor škole je nešto što nam je medju najvažnijim stvarima!

Puuuuuno pozdrava!
Reply With Quote
  #34  
Staro 03.06.2013, 14:02
familly familly je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.05.2013
US lokacija: Boston
Poruke: 88
Pošalji Skype™ poruku korisniku familly
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Salec Prikaz poruke
Hvala ti puuuuuno na ponudjenoj pomoći!

Mi smo dosta velik broj - preko 46.000, tako da ja prosto nisam ni sigurna da li cemo doci na red

Nadamo se naravno da hoćemo, jer šta bi drugo! Sve u svemu broj smo posle vas!

Ovaj link za školu ti je fantastičan!!! Mi imamo jednog dečaka koji je sada četvrti razred osnovne škole i naravno, izbor škole je nešto što nam je medju najvažnijim stvarima!

Puuuuuno pozdrava!
Nadam se da cemo se dobro snaci i da cemo biti u mogucnosti da i vama pomognemo. pozdrav i vama
Reply With Quote
  #35  
Staro 04.06.2013, 18:40
DD mak DD mak je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.05.2013
YU lokacija: Skopje
Poruke: 44
Wink

Citat:
Prvobitno poslao korisnik familly Prikaz poruke
Informacije od mojih rodjaka koji su otisli 2000. godine. Boston je uzasno skup, ali zbog rodjaka i mi idemo tamo- muz, dvoje dece i ja. Izvuceni smo za DV2014. Stan kosta ne manje od 1500 ako imas srece i to da nadjes. Moras da stanujes u blizini metroa da bi bio u mogucnosti da odes na posao. Za porodice sa decom oni preporucuju Newtone, Brooklin, Arlington, Lexsington...Ima oko dvadesetak distrikta tako da nije jednostavno. Boston ima odlicno organizovan prevoz metro +autobusi (koji su ukljuceni u tu kartu). Ako je deo grada sa dobrom skolom ne racunaj na manje od 2000 kiriju. Struja oko 80, Mobilni 80, kablovska nije neophodna, internet oko 40 moraš. Osiguranje za auto oko 120 mesecno. Benzin 120, hrana 600. Troškove oko dece ne znaju, prevoz, ručak u školi, odeća i sli isto ne bi bilo manje od 400 mesečno i u Public (drzavnoj ) skoli. Toliko znam jer se raspitujem za sebe. Kad izracunam za zivot nase porodice trebsa oko 4000$ mesecno ! Bitna stvar je da na drzavne takse otpada 30% od plate. Npr. 10$ na sat ti je ustvari 7$. Prevoz ti je najbitniji tamo pa su stanovi uvek skuplji u blizini metroa.
http://www.mbta.com/schedules_and_maps/subway/
Zdravo,
mene zanima i kolike su zarade, i u Bostonu, i uopšte. Konkretno zanima me da li se isplati dete od 4.5 godine poslati u predškolsku ili je bolja matematika kući sa mamom (ili tatom)? Naša kombinacija bi bila (izvukli nas za DV2014 i po broju imamo godinu i po dana do odlaska) 4.5 i 10.5 godina. Ako su troškovi 4000 kolika bi bila zarada? Ipak treba nešto preko toga za odmor i slično.

Kakva je klima? Obzirom na to da sam iz Makedonije, i naviko na sunce i slično, ne bi nam odgovaralo klima ko recimo u Londonu.

Hvala unapred na informacijama i pozdrav
Reply With Quote
  #36  
Staro 06.06.2013, 10:46
familly familly je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.05.2013
US lokacija: Boston
Poruke: 88
Pošalji Skype™ poruku korisniku familly
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik DD mak Prikaz poruke
Zdravo,
mene zanima i kolike su zarade, i u Bostonu, i uopšte. Konkretno zanima me da li se isplati dete od 4.5 godine poslati u predškolsku ili je bolja matematika kući sa mamom (ili tatom)? Naša kombinacija bi bila (izvukli nas za DV2014 i po broju imamo godinu i po dana do odlaska) 4.5 i 10.5 godina. Ako su troškovi 4000 kolika bi bila zarada? Ipak treba nešto preko toga za odmor i slično.

Kakva je klima? Obzirom na to da sam iz Makedonije, i naviko na sunce i slično, ne bi nam odgovaralo klima ko recimo u Londonu.

Hvala unapred na informacijama i pozdrav
Klima je slicna kao ovde u Srbiji. Leti je dosta toplo ali i po meni velika vlaznost vazduha. Severni deo je naravno hladniji i zime su nesto duze nego kod nas. Boston je skup jer je univerzitetski centar gde su Harvard i Kembridz pa su cene i razumljive ali s druge strane je i obrazivanje jedno od najboljih u Americi. Zarada uvek zavisi od toga sta radis - nije ista plata programera i nastavnika. Na pomenutom sajtu indeed ima poslova kao i na craig listi. Cesto napisu u oglasu i kolika je godisnja plata pa mozes da vidis. Najsigurnije sto se finansija tice je da oboje rade. Najbolje je da nadjes konkretnu skolu-vrtic u konkretnom gradu pa da izracunas sam. Ja sam pronasla produzeni boravak u skoli u koju mislim da upisem decu koji kosta 570$ mesecno 5 dana nedeljno od 2.20 - 6pm. Inace u Bostonu casovi traju od 8.00 -2.20. Dorucak u skoli je 1,25$, rucak 3$. Ovo vazi samo za Boston, ne znam kako je u drugim gradovima. Posla ima manje nego pre ali ipak ima.
Pomenula sam vec sajt greatschools gde moze da se vidi rejting skola u svakom gradu kao i cene stanova u blizini. Vec ima na forumu puno informacija o svemu pa malo pregledaj.
Reply With Quote
  #37  
Staro 07.06.2013, 18:18
familly familly je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.05.2013
US lokacija: Boston
Poruke: 88
Pošalji Skype™ poruku korisniku familly
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik familly Prikaz poruke
Klima je slicna kao ovde u Srbiji. Leti je dosta toplo ali i po meni velika vlaznost vazduha. Severni deo je naravno hladniji i zime su nesto duze nego kod nas. Boston je skup jer je univerzitetski centar gde su Harvard i Kembridz pa su cene i razumljive ali s druge strane je i obrazivanje jedno od najboljih u Americi. Zarada uvek zavisi od toga sta radis - nije ista plata programera i nastavnika. Na pomenutom sajtu indeed ima poslova kao i na craig listi. Cesto napisu u oglasu i kolika je godisnja plata pa mozes da vidis. Najsigurnije sto se finansija tice je da oboje rade. Najbolje je da nadjes konkretnu skolu-vrtic u konkretnom gradu pa da izracunas sam. Ja sam pronasla produzeni boravak u skoli u koju mislim da upisem decu koji kosta 570$ mesecno 5 dana nedeljno od 2.20 - 6pm. Inace u Bostonu casovi traju od 8.00 -2.20. Dorucak u skoli je 1,25$, rucak 3$. Ovo vazi samo za Boston, ne znam kako je u drugim gradovima. Posla ima manje nego pre ali ipak ima.
Pomenula sam vec sajt greatschools gde moze da se vidi rejting skola u svakom gradu kao i cene stanova u blizini. Vec ima na forumu puno informacija o svemu pa malo pregledaj.
U Kembridzu se nalazi i pravoslavna crkva i MIT i nekoliko skola i akademskih departmana. Pozdrav
Reply With Quote
  #38  
Staro 11.06.2013, 11:55
detox detox je offline
Član
 
Datum prijave: 07.08.2012
Poruke: 13
Nepromenjeno

ljudi bjezite od bostona haha to je grad gdje moras zarađivati preko 4000 $ da zivis al da gledas na sta ces potrositi svaki $. ja sam bio 3 mj i vratio se kuci pa cu ganjati drugu drzavu. znaci 1500 $ stan, hrana najskuplja u americi ma sve skupo u pm gdje su ostale stvari koje trebas kupiti. poslovi sa faxom se tesko nađu pogotovo sa nasim skolama. tamo su najbolji fakulteti na svjetu, izlaze genijalci sa fakulteta pogotovo sa MIT.
moje iskustvo da treba potraziti neku drugu drzavu gdje je jeftinije.
Reply With Quote
  #39  
Staro 17.06.2013, 12:57
familly familly je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.05.2013
US lokacija: Boston
Poruke: 88
Pošalji Skype™ poruku korisniku familly
Nepromenjeno

Delim tvoje misljenje sto se Bostona tice, ja imam rodjake koji bi meni i mojoj porodici pomogli samo u Bostonu. Tako da ne znam sta mi je gore, da idemo negde gde nemamo nikoga ili u Boston gde imamo nekoga pa da se patimo da zaradimo za zivot. Potpuno si u pravu. Pozdrav
Reply With Quote
  #40  
Staro 31.07.2013, 23:23
shljivovica shljivovica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2013
US lokacija: nyc
Poruke: 36
Nepromenjeno

Mi se jos nekako dvoumimo izmedu NY i Bostona, onaj city data forum nije bas od pomoci, svi se prepiru oko toga a nekako mi se cini kako su ameri malo razmazeni. Meni je npr skroz nebitno to sta McDonalds dostavlja u sred noci, iako mi je grad fantastican ali u Bostonu nisam bila pa ne mogu komparirati.

Evo ako ima neko ko je bio u oba grada da kaze malo sto misli...Inace imamo neke poznanike u NY ali opcenito mi se ljudi cine bezobrazni, grad je isto skup kao i Boston, iako kazu da je po tom pitanju Boston ipak nesto bolji od NY.

Jos nemamo klince,ali pretpostavljamo kako ce i to uskoro (kroz par godina) i nekako mi se Boston cini pitomiji, bolji za podizanje familije. Ali opet, s druge strane, na forumu pricaju kako je javni prijevoz katastrofa a onda citam vas kako je perfektno uredeno.

Uglavnom, ako ima ko da je u Bostonu i voljan je porazgovarati putem Skypea neka se slobodno javi, a picence naravno placam prvom prilikom!
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 02:16.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.