ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #81  
Staro 28.07.2013, 09:20
via's Avatar
via via je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2013
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: RS, BiH
Poruke: 279
Nepromenjeno

Obzirom da je "rasprava" ostala na ovoj temi i ja ću se nadovezati.

Čini mi se da ćemo se lako moći prepoznati u USA u odgoju djece po principu "ne započinji, ali nek' tvoja uvijek bude zadnja"

Dovoljno je teško odgajati djecu u današnje vrijeme, bez da ih usmjeravamo da budu tužibabe i poginju glavu ako ih netko maltretira, bilo verbalno ili fizički. Kao što je netko već rekao vjerujem da imaju dobru namjeru, ali ja ću im se (ako pozelenimo) zahvaliti na toj dobronamjernosti i odgajati djecu kao i do sada; da se druže i budu dobri sa svima, nikad ne započinju svađu, ali i da nikad ne ostaju dužni, ako ih netko "nagazi" da vrate troduplo. Takođe, obzirom da je razlika između mojih klinaca 2 god. uspjeli smo izbalansirati da idu zajedno u vrtić, školu sporta itd. tako da im uvijek naglašavamo da se "drže zajedno". Ne u smislu da budu "bullies" ili da se izoluju i druže samo jedan sa drugim, naprotiv, nego da uvijek znaju da mogu računati jedan na drugog i da, kad to situacija zahtjeva, budu podrška jedan drugom. Život nije vrtić i koliko god djeci treba obezbjediti bezbrižno djetinjstvo toliko ih treba učiti da se "bore" kako ih život kasnije ne bi pregazio.
__________________
2014EU00003xxx

22.10.2012. prijava za DV-2014
01.05.2013. izvučeni
21.05.2013. poslali kovertu u Kentucky
29.05.2013. koverta stigla u Kentucky
08.11.2013. Intervju - vize odobrene
31.03.2014. Landed in Chicago
Reply With Quote
  #82  
Staro 28.07.2013, 18:24
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik free Prikaz poruke
Ufffffffff

Bas nisam pametan za ovo sto napisaste, iz razloga sto cu ja za koji dan doci tamo i to sa detetom od godinu dana. Jedno znam ako neko bude pipnuo moje dete ima da bude svasta, a za ostalo cemo se raspravljati . Salu na stranu, ali mi nase dete vaspitavamo onako kako smo ja i zena vaspitani " po sistemu nagrade i kazne", ako si dobar i ako nesto uradis sto je dobro ide nagrada a u suprotno ima i prutic da radi ako treba. S druge strane moje dete ima da zna da se brani pa ako ga neko napadne ima da vrati i da se brani, ono sto rece onaj lik iz dobar,los, zao "first shot than talk", nek je ono krivo sto se branilo pa cemo se raspravljamo ali ce poslati poruku nekim drugima da sa njim nema sale. A ako moje dete bude nasilnik tu se zna kazna i nema rasprave prosto i jednostavno, pa to smo ucili od njih najjaci opstaju ali treba biti i human zar ne?
Za taj prutic mogu ovde i dete da ti oduzmu. Ovde ako dete kaze nekom npr. nastavniku ide prijava u "child protective services" a sa njima ne bude to prutic nego zlostavljanje deteta.
Reply With Quote
  #83  
Staro 28.07.2013, 20:29
via's Avatar
via via je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2013
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: RS, BiH
Poruke: 279
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Za taj prutic mogu ovde i dete da ti oduzmu. Ovde ako dete kaze nekom npr. nastavniku ide prijava u "child protective services" a sa njima ne bude to prutic nego zlostavljanje deteta.
Da, drago mi je da vuxanne ovo spomenula. Mislim da svi trebamo dobro da proučimo mentalitet, običaje, kulturu i "pravila" obećane nam zemlje. Mislim da to i nije toliko strano, svako tko je primjerice gledao neke serije, filmove, čitao knjige i sl. zna kako stvari funkcionišu. Tko ne zna, nek' se na vrijeme raspita. Vjerovatno se svi sjećaju slučaja porodice Nastić, slikovitije pojašnjenje i bolja lekcija od toga nam nije potrebno. To je jednostavno druga kultura, drugi način razmišljanja i drugi običaji. Što se prije prilagodimo "pravilima" i takvom načinu života i prvenstveno razmišljanja manje će bolan biti proces asimilacije, a moguće da ćemo izbjeći i mnoge neugodne situacije.
__________________
2014EU00003xxx

22.10.2012. prijava za DV-2014
01.05.2013. izvučeni
21.05.2013. poslali kovertu u Kentucky
29.05.2013. koverta stigla u Kentucky
08.11.2013. Intervju - vize odobrene
31.03.2014. Landed in Chicago
Reply With Quote
  #84  
Staro 28.07.2013, 20:52
via's Avatar
via via je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2013
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: RS, BiH
Poruke: 279
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik via Prikaz poruke
Da, drago mi je da vuxanne ovo spomenula. Mislim da svi trebamo dobro da proučimo mentalitet, običaje, kulturu i "pravila" obećane nam zemlje. Mislim da to i nije toliko strano, svako tko je primjerice gledao neke serije, filmove, čitao knjige i sl. zna kako stvari funkcionišu. Tko ne zna, nek' se na vrijeme raspita. Vjerovatno se svi sjećaju slučaja porodice Nastić, slikovitije pojašnjenje i bolja lekcija od toga nam nije potrebno. To je jednostavno druga kultura, drugi način razmišljanja i drugi običaji. Što se prije prilagodimo "pravilima" i takvom načinu života i prvenstveno razmišljanja manje će bolan biti proces asimilacije, a moguće da ćemo izbjeći i mnoge neugodne situacije.
Neka me free ne shvati pogrešno, svi smo mi bar jednom posegnuli za ovakvim vidom kazne, da ne govorim koliko puta smo kažnjeni na taj način, ali činjenica je da se i kod nas vremena mijenjaju. "Prutić" polako izlazi iz mode , a mislim da ima i učinkovitijih načina kazne.
__________________
2014EU00003xxx

22.10.2012. prijava za DV-2014
01.05.2013. izvučeni
21.05.2013. poslali kovertu u Kentucky
29.05.2013. koverta stigla u Kentucky
08.11.2013. Intervju - vize odobrene
31.03.2014. Landed in Chicago
Reply With Quote
  #85  
Staro 16.08.2013, 19:00
Priceza's Avatar
Priceza Priceza je offline
Član
 
Datum prijave: 16.08.2013
US lokacija: Misliću o tome sutra
YU lokacija: Beograd
Poruke: 18
Nepromenjeno

Zdravo svima
Od skoro se bavim idejom o Zlutriji, i od prekjuce znam za ovaj forum. Osecam se kao da sam zivela ispod kamena... Elem, bavila sam se idejom o odlasku u Kanadu, Evropu, ali moja struka ni ove ni prosle godine "jok", Evropa - "da, vazi, al' da budem nevidljiva...". I tako. Amerika mi nije ni padala na pamet, u fazonu "haos, ludilo, kriminal, cedjenje, psihoza..." sto u poredjenju sa Kanadom i nije tolika neistina. No od toga nista ne bi, vratih se svakodnevnom zivotu, i jednog dana (pre 5-6 dana tacnije ) shvatih sledece:
- muz mi vec trecu godinu trazi posao, do pre godinu dana je jos i bilo zvanja na razgovore no sada ni to, na razgovorima sefovi dizu obrve na informacije iz CV-a da je na dva mesta unapredjivan u sefa i naravno ne zovu ga ponovo, ako izbacis to iz CV-a ne vide se kvaliteti posto diplomu nema (pusti gimnazijalac koji od vojske izdrzava sebe i majku, tako da su mu se svi pokusaji (bilo ih je 2) da zavrsi fakultet neslavno zavrsili), zaradi nesto od svirke (u poslednje vreme ni to),
- ja radim u stampariji, sve poslove koji se u njoj rade, koliko god da se radi, prekovremeni se ne placa (nisi obavezan da radis, ali kada nema posla ne odbijas nikog nego prihvatas kakav god da je rok, da bi plata bila na vreme, mnogo zgodna stvarcica, sam ispadnes odgovoran za to sto si ostao, a sve to da bi dobio svojih 20/30 hiljada na vreme), naravno prijavjena na pola, pola u kesu, te nisi kreditno sposoban ni za sta osim za dva-tri veca odlaska u Tempo… A naravno, cutis i smrdis, jer bolje nemas, ako neces ti radice neko drugi i za manju platu ako treba (ako je recimo u pitanju moj muz, koji bi posle tri godine prihvatio bilo sta, samo da nesto radi )
- nestrucnost, alavost i bahatost vlasti
- narod zapao u teske komplekse, sujeta svima popila mozak, nepismeni od tebe prave idiota na poslu, jer im se moze, jer su do sada pravili idiote od koga god su hteli i svaki put je proslo, jer su sa gazdom na “sljapkanje po dupetu” ali molim vas “cisto platonski, svako ima decu i porodicu” (?!)… Ako si bolji od sebi jednako rangiranog, ocekuj laktanje (ne daj boze drugarstvo, pa da jedni od drugih ucimo), ako si bolji od sebi nadredjenog ocekuj maltretiranje a ne nagradu itd…
- Svekrva ima penziju od 15.000, posle 25 godina staza i prevremene penzije jer je, sram je bilo, skoro oslepela
- I sram da me bude, usudila sam se da imam kucne ljubimce
- A da ne pricam o tome kako zivimo u 25 kvadrata (svekrva, muz mi i ja), kako su moji roditelji prodali stan i kako smo za te pare brat i ja kupili stanove, i kako smo za te pare mogli da uzmemo samo jedan udaljen 40km od BGa (brat) i jedan u sivoj fazi u BGu (muz i ja). A da, rok za useljavanje prosao u junu 2010, svi papiri cisti (mili Boze cuda velikoga) ali zato odnosi nerascisceni izmedju investitora i podinvestitora, i sada se prepucavaju medjusobno a zgrada stoji na korak do zavrsetka, a ne mozes nista sam jer ce te policija ukloniti jer im “uzurpiras gradiliste”… EJ, NE INTERVENISU PROTIV NJIH NEGO PROTIV NAS KOJI NEMAMO GDE JER SU PREVARANTI PREMASILI SVE MOGUCE ROKOVE. ZASTICENIJI SU OD BELIH MEDVEDA!
- Dakle, zato sto se hapse prevareni gradjani umesto mafije koja ih je prevarila, zato sto drzavni budzet ne moze da pokriva bilo kakva lecenja bilo kom detetu ako je rec o iole vecoj sumi, ali zato drzavni budzet moze da pljune milionce dolara za izrucenje balvana koji voli da loce i mlati… I onda na sud ode onaj ko je to objavio jer je otkrio drzavnu tajnu, a ne ode onaj ko je to sproveo u delo i proglasio drzavnom tajnom, i ako nije od bezbednosnog znacaja…

E, i onda pomisih: "haos, ludilo, kriminal, cedjenje, psihoza..." u Americi?! Pa ja se davim u tome po sred Srbije, STA JE OVA LISTA GORE AKO NE TO? Jos nije potpuna. Ima tu i “nemam para za pivo sa muzem, na Adi ili u nekom pub-u, retko kupujemo i dvolitru, a kamoli u kaficu da ga placam”, zajmim pare 5 dana pred platu da bi kupili hleb i mleko i sta treba za rucak, pa onda vracaj, pa onda opet… Sa racunom za telefon stalno kasnim, ali uglavnom su racuni placeni sa po nekim kasnjenjem… BAR TO! E moja ja… Mene brine “haos u Americi”… You stupid woman!!! Pa ako cu da zajmim pare, bolje da zajmim kako valja, za kartu i pocetak sa one strane okeana, a ne za hleb i mleko….

Eto, vec je previse za prvi put...
Reply With Quote
  #86  
Staro 16.08.2013, 19:49
via's Avatar
via via je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2013
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: RS, BiH
Poruke: 279
Nepromenjeno

woow, slikovito i istinito, nažalost...

Ne znam šta drugo da ti kažem osim da prijave obično kreću i oktobru, isčitaj forum,pitaj sve što te zanima, dobro došla i sretno

I još da dodam da je Kanada bila i naš first choice, pa onda Australija (gdje suprug čak ima i strica), Novi Zeland... ali Amerika ni u najluđim snovima. Bukvalno imam foldere na laptopu koji nose nazive ovih zemalja, a sadrže sve informacije o imigraciji, uslove, liste zanimanja, procedure, linkove, gradove itd. Amerika nikad nije imala svoj folder, čak ni nakon prijave u oktobru nisam se previša "zamarala" tom zemljom. Ali evo nas sad, čekamo datum intevjua, folder je otvoren u maju i svakim danom sve puniji
__________________
2014EU00003xxx

22.10.2012. prijava za DV-2014
01.05.2013. izvučeni
21.05.2013. poslali kovertu u Kentucky
29.05.2013. koverta stigla u Kentucky
08.11.2013. Intervju - vize odobrene
31.03.2014. Landed in Chicago
Reply With Quote
  #87  
Staro 16.08.2013, 21:40
shljivovica shljivovica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2013
US lokacija: nyc
Poruke: 36
Nepromenjeno

moj razlog najvise
Citat:
narod zapao u teske komplekse, sujeta svima popila mozak
nazalost ali tako je. nekako se uvijek nade kora kruha i krov nad glavom ali ovo je to sto me ubija. okolina.
Reply With Quote
  #88  
Staro 17.08.2013, 01:19
Priceza's Avatar
Priceza Priceza je offline
Član
 
Datum prijave: 16.08.2013
US lokacija: Misliću o tome sutra
YU lokacija: Beograd
Poruke: 18
Nepromenjeno

@via: Hvala, bolje vas našla. Već duže vreme sam obaveštena o samoj lutriji i tome kada se i kako prijavljuje, samo za forum nisam znala. Čak sam i prošle godine sa bratom raspravljala o tome da li treba da šaljemo muž i ja ili ne, ali NE, dok su pametnice izučavale imigracione zavrzlame Kanade i ostalih pitomih zemalja, prođe ceo oktobar i mi se ne prijavismo... Tako da sam se bacila na intenzivno iščitavanje foruma, pa šta bude - bude. Sama prijava na lutriju ne košta. Forum će biti u svakom slučaju više nego koristan, ma šta i ma kad da se desi. I da, žeim ti taj interview datum sto pre! Pa da uskoro i zvanično stekneš mogućnosti da informišeš sa neke post imigracione teme

@shljivovica: Upravo to. Od stoke ne možeš pobeći čak i kada se pokrpiš sa parama... Na zalost, danas mnogi znaju kako je kada na veličinu tvoje plate, odnos prema tebi, ili radno mesto uopšte, utiče nepismena, sujetna, iskompleksirana osoba, koja će zapravo stvarno spavati mnogo bolje kada oseti da te je zađonirala što dublje... A direktori su nam svi objektivni i obavešteni (a da ne pomenem koliko su ekonomsko i kadrovski obrazovani), do mojega.... Samo što manje da znaju, što manje da se mešaju, strah od promene GOLEM, a muda večito u procepu, zbog minimum jedne kompleksašice koja bi ako ne bude po njenom mogla što-šta da nalaje... A i ti to sve znaš, i naravno pošto si u taj zmijarnik sišao sa nekog višeg nivoa, nikada im nećeš dati do znanja da znaš, i nikada nećeš pasti na taj nivo da ti neko ugađa da ne bi lajao, i tako... A ni kod kuće nisi miran... Uvek u zgradi imaš nekog skota, koji luftira cipele ispred stana, u zajedničkom hodniku... E kada bi njima komunalci pisali kazne, umesto dobrim ljudima koji leče životinju na -15... A vozači tek... A pešaci... A tri žene sa 6oro dece po sred trotoara, od leve do desne ivice, brzinom od 3m/min. Pa mi imamo decu... Pa ako imaš decu sebična kalašturo, ne znači da ne možete vas tri ženturače da stanete jedna iza druge, svaka sa po dvoje, tako da čovek može da vas obiđe... I ta će deca da izrastu u sebične i nejebavajuće mamlaze... Niko nema osećaj za prostor, svi su sami na svetu, svi su najvažniji, najpametniji... A ja baš juče prsla, tj. dobila tu famoznu kap koja preliva čašu I zato se opet raspisah, a ni ne primetih...

Last edited by Priceza; 17.08.2013 at 01:27.
Reply With Quote
  #89  
Staro 17.08.2013, 01:28
Маче Маче je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.02.2013
US lokacija: Manhattan, NY
YU lokacija: Makedonija
Poruke: 79
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik shljivovica Prikaz poruke
moj razlog najvise

nazalost ali tako je. nekako se uvijek nade kora kruha i krov nad glavom ali ovo je to sto me ubija. okolina.
To je i moj najveliki razlog za odlazak mozda i jedini. A i naravno da ja volim ameriku od uvek ali to je vec drugo. Kad pricamo o zemljama i uslovima nista mi nije toliko bitno koliko je ljudi i okolina.
Reply With Quote
  #90  
Staro 17.08.2013, 16:06
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik via Prikaz poruke
Da, drago mi je da vuxanne ovo spomenula. Mislim da svi trebamo dobro da proučimo mentalitet, običaje, kulturu i "pravila" obećane nam zemlje. Mislim da to i nije toliko strano, svako tko je primjerice gledao neke serije, filmove, čitao knjige i sl. zna kako stvari funkcionišu. Tko ne zna, nek' se na vrijeme raspita. Vjerovatno se svi sjećaju slučaja porodice Nastić, slikovitije pojašnjenje i bolja lekcija od toga nam nije potrebno. To je jednostavno druga kultura, drugi način razmišljanja i drugi običaji. Što se prije prilagodimo "pravilima" i takvom načinu života i prvenstveno razmišljanja manje će bolan biti proces asimilacije, a moguće da ćemo izbjeći i mnoge neugodne situacije.
Slazem se. U avionu za Cikago, muz i ja smo sedeli pored jednog coveka sa Krka koji je jako dugo u SAD. Kad sam bila u toaletu, on je mom muzu objasnio kako nece moci da me mlati u SAD i objasnio mu tako neke muske stvari (na mene moj u zivotu nije digao ruku). A samo idite na youtube ima brdo videaa klikni evo npr. kako je proslo dvoje Rusa koji su odbijali da im bebu operisu - intervencija na srcu - dok ne cuju jos jedno strucno misljenje. Primera je dosta, nisu to bas javne neke stvari, ali treba paziti. Sta je kod nas ok ovde definitvno nije. Ovde po zakonu dete ispod 12 godina ne smes ostaviti samo kuci (nek me neko ispravi da li je 12 ili neki drugi broj). Ja cesto cujem da tu bebe ostavljaju u kuci da odu do prodavnice a mlade mame cak i da i izadju u grad (ne sve, neke). Ovde ako nadju samu decu kuci, roditelj ide u zatvor a deca u hraniteljsku porodicu. To zovu "parental negligence".
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kako vasi roditelji reguju na vas odlazak wingreen Vaša strana 173 15.12.2016 04:14
Turistički odlazak u Ameriku i Kanadu Ivan_66 Ne-imigrantske vize 15 22.08.2015 22:10
Odlazak u USA bez igde ikoga nelson Vodič za emigrante 131 31.10.2013 00:15
Odlazak sa porodicom MinkaMilos Stare teme 15 18.09.2010 14:00

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 06:05.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.