ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Banke, kreditne kartice, računi u Americi » Bitni linkovi
Uspešan početak Krediti u USA Kreditna istorija Kreditne kartice Pomoć oko kredita

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #771  
Staro 07.08.2020, 02:40
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Ja bas imam suprotno iskustvo sa bank of america.

Oni su me odobrili za ovu cash and rewards i dali limit 1500.Doduse nisam aplicirao odmah po dolasku u ameriku nego sam cekao neko vreme
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #772  
Staro 08.08.2020, 05:11
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Ako budes aplicirao uzmi bar dve kartice. Proveri da l imas predodobrene ponude. Uzmi Discover karticu u prvoj godini te mecuju 100% za kes bek, uvek je 1% a svako tromesecje imaju promo za odredjene grupe 5%.

Probaj i Amex da uzmes. Ja trenunto imam skoro 20 kartica i kreditnih linija, prvu sam dobio u martu 2019. Oko skora se ne opterecuj previse, pada par procenata za povlacenje izvestaja, vise pada kad se otvori kartica, jer se smanjuje prosek starosti kartice.


Banka Amerike je najgora banka na svetu, odbili su me 6 puta za godinu i po dana. Jos su mi poslali predodobrenu ponudu, ja apliciram i odbiju me debili. Zato sam prebacio platu iz njihove banke, sve pare i stedni racun.
Kakva je Amex kartica? Da li postoje neke pogodnosti?

Ja sam se docepao PayPal kreditne kartice sa 2% cashback.

Da li si probao Walmart-ovu karticu?
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #773  
Staro 09.08.2020, 05:37
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Od kartica trenutno imam

Delta Gold Amex, Delta Blue Amex, Best Buy Visa, BoA travel rewards, BoA cash rewards, BoA master, Capital One Master, Discover it, AA Master Elite, Apple Card, Pay Pal
Store Card: Walmart, Belk, Victoria Secret, TJ Maxx, Rooms to go
Pay Pal kreditnu liniju, Kes licni kredit (bukvalno sam uzeo 1000$ na tri godine, bacam pare na kamatu samo da bih gradio kreditnu istoriju za kucu)



Delta Gold Amex 99$ godisnja clanarina, prva godina besplatno, besplatan po jedan kofer na domacim letovima za sve na istoj rezervaciji, imaju 1 ili 2 poena/milje na svaki dolar. Kartica se isplati ako jednom godisnje putujete u US. Vredi cekati dobre ponude tj sign up bonus, ja sam uzeo 70 000 milja i 100$ kredita, ali to je bila licna ciljana ponuda. Sa 50 000 milja mozete da letite do Evrope za dzabe, placaju se takse 90$. Recimo meni CLT-JFK povratna ispadne 8-10 000 milja i 11$ takse. U jednom smeru imaju karte i za 5 000 milja.
Imam i Delta Blue Amex, nema godisnje clanarine nema nikakvih pogodnosti sem skupljanja milja kupovinom. Za obe kartice vazi da ako se potrosi 10 000$ na kraju godine dobije se jos 100$ cash back.
Postoje i nebrendirane amex kartice, uglavnom svaka ima cash back. Uglavnom se kartice isplate samo zbog sign up bonusa, posle mogu da se penzionisu. Kartice izdaje Amex direkt a imaju i svoje kartice preko drugih banaka.

Za Discover sam pisao, imam jednu njihovu, besplatna clanarina, 1% na sve i 5% spec u svakom tromesecju. Prvu godinu mecuju 100% cash back. Sto je super jer ja npr za sada sam napravio 300$ i oni daju 300$ na prvu godisnjicu. Isto tako prvih 12-18 meseci 0% kamate. Ja sam prebacio neke dugove sa kartica placa se transfer fee, ali dug stoji na kartici bez kamate, samo se placa 30-40$ minimum mesecni. Ovo malo zdrnda skor kad nafilujete karticu na 80%. Nema sign up bonusa, moze da bude al onda nema 0% apr. Karticu izdaje Discover.

Apple Master kartica, 1% kad placate online i karticom, 2% ako se placa apple pay i 3% na apple proizvode. Jako jednostavno se aplicira u apple walletu na iphone. Kartica se i ne dobija osim ako se ne naruci besplatno da stigne fizicki, izgleda fensi od titanijuma i ima samo ime i prezime. Podaci o kartici stoje u walletu cvv2, broj kartice i kada istice. Vrhunska stvar za ljude koji nemaju poverenja u online kupovinu da mogu non stop da menjaju podatke o kartici, samo jednim klikom se zahteva nov broj kartice, istek i cvv2. Fizicka kartica se ne menja, zato i nema podatke na sebi. Karticu izdaje Goldman Sachs.

Best Buy Visa kartica, postoji i samo kartica za prodavnicu. Dobra stvar je sto iznosi preko 300$ mogu da se podele na 6 rata, iznosi preko 500 valjda na 12, nisam siguran. Uglavnom rate nisu mesecne, nego mocete da platite 11 puta po 30 dolara i na kraju 12. rata da bude 1000$ tj ostatak duga, i na kraju nema kamate. Rate su samo za Best Buy kupovine i kao se izaberu nema cash back koji je 5%, osim ako ne nakrcate 3500$ za godinu dana onda dobijate elite plus status i 6% je cash back. Za sve ostale kupovine je 2-2.5% van BB prodavnice. Imaju akcije tipa tri meseca 5% na prodavnice hrane. Ono sto je mana cash back moze da se koristi samo u BB, ne moze da se prebaci cak ni na racun kartice da se pokrije mesecni obracun. Karticu izdaje Citi banka.

American Airlines Platinum Master Elite World kartica, osim sto ima gomilu nekih fensi usluga koje nikad verovatno nece niko koristiti, slicna je kao i Delta kartica. Godisnje 99$, prva god besplatna, kofer, uzeo zbog sign up 45000 milja plus 250$ cash back. Milje vrede mnogo manje nego kod Delte, mada sve zavisi gde se leti. Mislim da je 1 ili 2 poena/milje isto po potrosenom dolaru. Ono sto je dobra stvar sto posle prve godine ovo vazi i za Deltu, moze da se spusti nivo kartice i na besplatnu clanarinu i da se izbegne placanje prve clanarine. Izdaje Citi Bank.

Bank of America, imam nekoliko kartica njihvih, ali je najgora banka po meni. Travel rewards besplatna, vredi samo zbog bonusa 25 000 poena 250$, nakon toga nista. Cash Rewards isto imaju 200-250$ sign up, posle toga na sve 1% ili 2% osim neku extra kategoriju 3% i imam obicnu njihovu master na kojoj nemam nista koja je bila depozitna pa je sad obicna bez ikakvih beneficija.

Walmart Capital One, 2% ili 3%, ako je koristite u prvoj godini preko walmart pay aplikacije ili na sajtu 5% je. Ja imam samo karticu za prodavnicu, nije master walmart da moze da se koristi svuda. Pre bila Synchrony bank, sada Capital One.

Belk, TJ Maxx(Marshals, Home Goods), Rooms to Go (nema cash back, imaju na brdo rata, mislim do 60 bez kamate), Victoria Secret, sve kartice prodavnica koje mogu da se samo tamo koriste i svuda je 5%. Uglavnom sve te kartice nista spec, vrlo mali bonusi i cash back samo u vidu vaucera za prodavnicu. Interesantno za pocetnike u kreditu ili one koji su bankrotirali pa pocinju opet. Synchrony bank izdaje preko 100 kartica prodavnica.

Pay Pal kreditna linija, nema nista od bonusa sem rata na 6 meseci, moze da se koristi samo online, skoro svi primaju pay pal tako da dobro dodje. Naravno Synchrony bank izdaje. To je i problem jer za neke kartice koje bih hteo izdaju oni i odbili bi me jer vec imam 5 kartica kod njih za manje od 18 meseci.
Reply With Quote
  #774  
Staro 09.08.2020, 21:31
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Bas si se raspisao. Ja uzeo capital one platinum,

ali ne kapiram kako da je povezem sa checkin acc ili sa credit acc kod bank of america.

Tj uspeo sam da povezem samo deo, mogu da placam ovom capital one i da na kraju perioda prebacim novac sa checking acc iz bank of america na credit acc u capital one.

Ali ne kapiram kako da prebacim npr novac sa kreditne kartice capital one na checking acc u bank of america. Nzm da li je uopste moguce.

Uglavnom meni ova igra sa kreditnim karticama nije bas cool ako ne zaradjujes puno, jer trebas potrositi brdo para da bi dobio nesto nazad

Ako mozes objasniti kako funkcionisu ti poeni na karticama i milje, ja sam citao nesto ali nisam bas skapirao kako to sve ide... Ako sam te dobro razumeo ti si uzeo delta credit card i samim tim sto si odobren otplatio si let do evrope? Mislim da nisam lepo skapirao, ali ako je tako zvuci nestvarno. Btw kakav ti je kreditni skor, jer za kratko vreme si nakupio mnogo hard inquries

Edit : takodje ja sam na ovoj bank of america cash rewards par puta dizao po 50ak dolara tog cash backa, jedina pogodnost koju sam iskoristio sa kreditnim karticama. Sad cekam da vidim da li sam odobren za chase freedom unlimited , imaju dobru ponudu, ako potrosis 500 za 3 meseca dobijes 200 nazad
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #775  
Staro 10.08.2020, 03:35
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Za ovo prvo, ne mozes da skidas pare sa kartice kreditne, da prebacujes sa kartice na tekuci racun. Mozes sa karticom BoA da prebacis na tekuci racun u BoA pare ali placas za podizanje kesa sa kreditne sto je jako skupo, obicno izmedju 3% i 5%. Ono sto nisam napisao za Discover sto je jos jedan veliki plus, ukoliko se pare uzimaju na kasi, kao cash back ne naplacuje se nikakva provizija, i to mislim da je jedina takva kartica. Dizanje sa bankomata se placa. Tako da kad mi treba kes u prodavnici ga uzmem sa kartice bez ikakve provizije.


Sto se tice bonusa, naravno imaju uslovi potrosis 2000-3000 dolara za 3 meseca, ili 2000 dolara. Ja sve placam kreditnim karticama, cak nekada i kvartalni porez iako platim 2% proviziju dobijem isto toliko nazad na karticu. Kiriju placam sa apple pay, 2% provizija, 2% cash back nazad. Tako da lako dostignem ciljeve te za prva tri meseca, pogotovo sam ciljano vadio kartice za velike kupovine, tipa avio karte i ostalo.

Sto se tice hard inqiry, imam na Trans Unionu 15, Equifax 9 i Experian 15. To uopste nije uticalo toliko koliko registrovanje novih racuna i opadanje starosti, ali se ne opterecujem ovaj vantage score koji niko ne koristi mi varira ko ekg, najnizi je bio 640 najvisi 720, Fico 8 na sva tri biroa izmedju 710 i 760, ovaj poslednji mesec mi je bio najgori jer su mi izvestaji zahvatili 11 000$ duga na karticama i utilization na 3 kartice mi je bio preko 80% ali nista to nije drasticno spustilo kredit, Problem je sto placam sve kreditnim i prebacujem odmah kes sa racuna ali cesto puta se transakcija obracuje par dana pa se zakaci na izvestaj. Padne za 10 poena skoci za 15, padne za 30 skoci za 25 i tako svake nedelje. Placam Experian i Equifax pa imam redovne izvestaje. Ljudi previse veruju samozvanim guruima na netu koji imaju blogove i vlogove kako i sta raditi. Da sam slusao nekog sad bih imao max 3 kartice sa 2000$ limita i to bi bilo to. Poslednja kartica koju sam dobio u maju sad je bila AA master na 7000$ limita pocetno. Toliko o tome koliko uticu cesta apliciranja i kratka kreditna istorija. U februaru u dva dana sam otvorio 6 kartica ili kreditnih linija, nista spec nije ostetilo skor. Apple master, Rooms to Go, Victoria, Pay Pal, Best Buy Visa i licni kredit.

Kad kazem cash back, ne treba mesati uzimanje kesa na kasi prodavnice i cash back kao bonus u procentima ili poenima zbog tipa kartice.

Dobra stvar su predodobrene kartice, uvek treba proveriti, gledati koja kartica i banka gleda koji biro, pravilno rasporediti hard inquiry. Chase ima idiotsko pravilo da ako imas vise od 5 kartica u 24 meseca ili u nekim slucajevima cak i 5 hard inquiry u 24 meseca automatski se odbija kartica. A ko za baksuz United Airlines i Starbucks imaju kod njih kreditne. Sapphire je dobra kartica bas sa dobrim bonusima.
Reply With Quote
  #776  
Staro 13.08.2020, 00:57
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

kad smo vec oziveli temu hteo bi da pitam jos nesto

Da li je neko koristio ove ponude banaka tipa kada otvoris checking account i imas direct deposit od 2500$ u roku od 90 dana dobijes 200$ bonusa i slicno ?

Cisto me zanima kako funkcionise i koliko se treba drzati otvoren taj account. Da li se taj novac dobija na racunu ili kao neki bonus poeni ili kako vec
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #777  
Staro 13.08.2020, 01:45
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Da, ja uzeo u Wells Fargo 400 dolara za 3 meseca da dobijem plata u 4000 dolara vrednosti. Sad cu da otvorim u Sun Trust Bank, imaju isto promociju. Cim sam ostvario to dobio sam kes na racun. Odrzavanje racuna se placa osim ako se ne ispune neki uslovi koji nisu teski da se dostgnu. I naravno kao i za kreditne kartice, tako se i ovde proveravaju izvestaji, samo ima drugi sistem i zove se ChexSystems. Moze jednom godisnje za dz da se uzme izvestaj. Imaju otvorene i zatvorene racune, bas da bi sprecili da imas 20 racuna, mogu da te odbiju iz banke kad ti provere te racune i vide da otvaras i zatvaras.
Reply With Quote
  #778  
Staro 13.08.2020, 02:16
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Ja sam gledao TD bank npr, imaju nekoliko promocija za razne pakete.

Sad samo pise direct deposit u odredjenom iznosu. Ne znam da li to znaci da moram da deposit checks kod njih ili jednostavno samo stavim pare na racun
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #779  
Staro 13.08.2020, 04:11
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Ne znam sta gledas konkretno ali uglavnom te promocije za obicne tekuce racune moras da primas platu bas, znaci leze ti plata ili naknada za nezaposlenost ili penzija. Ne mozes da otovris racun i uplatis sam sebi 4000$ da bi dobio proviziju. Isto tako ako platu primas preko cekova ne racuna ti se kad ih deponujes, nego bas mora prebcivanje sa racuna firme na tvoj racun.
Jedino gde mozes da polozis svoje pare jeste stedni racun, uglavnom je izmedju 100$ i 150$ bonus za 10 000$ minimalno stednje i pare moraju da budu izmedju mesec i tri meseca na racunu. Kamate su realno smesne, ja na jednom racunu za 15 000$ dobijem jedva 20$ mesecno.
Reply With Quote
  #780  
Staro 13.08.2020, 04:52
Jorda Jorda je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.08.2017
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: Pozega
Poruke: 128
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Kamate su realno smesne, ja na jednom racunu za 15 000$ dobijem jedva 20$ mesecno.
Au gde je to brate?
Ja na 10k dobijem 44 centa !
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kupovina auta na kredit i građenje kreditne istorije zvercica Vodič za emigrante 97 31.08.2021 23:46
Prevara - Ponuda za kreditne kartice Citi banke (CITIGLOBAL) bora Stare teme 36 14.12.2012 23:39
Koju banku izabrati - za kupovinu auta, kreditne kartice, građenje kreditne istorije dreamerns Stare teme 93 02.09.2010 05:11
Top 5 razloga zasto volim kreditne kartice emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 18.12.2008 08:55
Ukradeni broj kreditne kartice emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 05.11.2007 16:59

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:19.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.