ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Dv - 2021 » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1061  
Staro 03.01.2021, 11:22
GiM GiM je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.06.2020
YU lokacija: Srbija
Poruke: 85
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Aleksandar381 Prikaz poruke
Ok drugari vreme je da svi damo doprinos i uzmemo stvari u svoje ruke, pokrenuta je peticija mislim da je pokrenuo britsimon, inicijali su S.B. Moramo uciniti sve sto je u nasoj moci. http://britsimonsays.com/petition-th...20-and-dv2021/
Pozdrav svima i sve najbolje u novoj godini.
U prilogu je link za peteciju. Vrlo jednostavno se salje, popuni se ime, prezime i email, nakon cega se dobija verfikacija na emal.

https://petitions.whitehouse.gov/pet...ottery-winners

Ovo moze da popuni bilo ko, dakle bivsi dobitnici, sadasnji i buduci, kao i bilo ko drugi ne vezan za DV a zeli da pomogne. Nije lose uraditi share na druge forume, drustvene mreze itd...
__________________
2018 - NOT SELECTED X 1
2019 - NOT SELECTED X 1
2020 - NOT SELECTED X 2
2021 - SELECTED X 2
CASE NUMBERS : 2021EU00008XXX
2021EU00036XXX
Reply With Quote
  #1062  
Staro 03.01.2021, 11:23
marko1995 marko1995 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BiH
Poruke: 473
Exclamation

Nestvarno je očekivati da će ovo skupiti 100.000 potpisa, ali ajde da vidimo.
Niko ovdje ne tvrdi da Biden neće poništiti sve gluposti Trumpa oko imigracije ali problem je VRIJEME kojega je sve manje...
Ovo sada što je napravio može da uzme još mjesec-dva vremena a godina je over selected i pregusta što se tiče gustine...
Vidjećemo kako će se stvari odvijati...
__________________
DV2019 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00035XXX
DS-260: 20-Mar-2020
Poslani dokumenti: 21-Mar-2020
Reply With Quote
  #1063  
Staro 03.01.2021, 11:41
GiM GiM je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.06.2020
YU lokacija: Srbija
Poruke: 85
Nepromenjeno

Davljenik se hvata i za slamku .
Salu na stranu, moramo se potruditi na sve nacine, ako je to ikako moguce, da se izborimo sa situacijom.
__________________
2018 - NOT SELECTED X 1
2019 - NOT SELECTED X 1
2020 - NOT SELECTED X 2
2021 - SELECTED X 2
CASE NUMBERS : 2021EU00008XXX
2021EU00036XXX
Reply With Quote
  #1064  
Staro 03.01.2021, 12:30
pablo pablo je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.08.2019
Poruke: 99
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik GiM Prikaz poruke
Davljenik se hvata i za slamku .
Salu na stranu, moramo se potruditi na sve nacine, ako je to ikako moguce, da se izborimo sa situacijom.
Po svemu sudeci, ova godina moze biti i dosta gora po dobitnike. Biden je rekao da ce skinuti muslim ban, i nigde nije spomenuo generalno ban za imigrante i neimigrante koji predstavljaju pretnju za zaposlenje Amera. DV je kap u moru, i nadam se da ce uz pomoc advokata moci nesto da se ucini. Moj savet je ljudi, ne stedite novac, udjite u proces kod advokata jer vam se moze visestruko isplatiti. Da nisam slusao jednog vlasnika agencije(work and travel) koji "kao" zna nesto u procesu, sada bih imao vizu u pasosu.
__________________
DV2018 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00030XXX
Reply With Quote
  #1065  
Staro 03.01.2021, 15:53
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Moje mišljenje je da će da ukine sve, ali opet ko zna. Ja sam pre, čitajući vesti za lutriju tj. kometnare na iste, stekao utisak da je većina, ali baš velika većina Amerikanaca protiv lutrije i da podržava njeno ukidanje. Ok, to možda nije relevantan uzorak, zato što uvek najagresivniji ispoljavaju svoje stavove u komentarima, ali opet, rekao bih da je većina za ukidanje lutrije.

Političari, kao i svuda u svetu, uvek kada mogu povlače poteze koji će se svideti javnom mnjenju. Pa Tramp, nije donosio ove silne banove, samo zato što je mislio da je to dobro, već i zbog toga što to podržava i njegovo biračko telo.

A svaki pritisak, stvara otpor i plašim se, da kada bi se omasovila ova anketa to moglo da proizvede i negativan uticaj tj. da se jave i protivnici lutrije i da vrše kontra pritisak da se ban ne ukida. Takođe plaši me da se ne desi npr. da kažu, mart je blizu, da sačekamo da istekne ban i taman će i vakcinacija masovnije da krene i da bude i vuk sit i ovce na broju.
Reply With Quote
  #1066  
Staro 04.01.2021, 11:50
caliboy caliboy je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.10.2020
US lokacija: San Diego
YU lokacija: Pozarevac
Poruke: 64
Nepromenjeno

Biden ce mozda ukinuti ban kada udje u Belu kucu, ali je takodje vrlo verovatno da ce imati i druga posla koja su za njega bitnija i da ce ostaviti ovaj ban da istekne 31.03.2021. Zato je moje misljenje da ce ovaj ban ostati do samog svog kraja. Ipak, ne mislim da ce nova administracija produziti ban nakon njegovog isteka.

Verovatno ce nam ostati tih 6 meseci da nas procesuiraju sto mislim da je sasvim dovoljno za nas u nasem regionu. Naravno u mnogo boljem polozaju su ljudi sa niskim case numberom... Na zalost neki ljudi sa visokim brojem koji bi se u normalnim uslovima provukli sada najverovatnije to nece biti slucaj...
Reply With Quote
  #1067  
Staro 05.01.2021, 09:05
marko1995 marko1995 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BiH
Poruke: 473
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik caliboy Prikaz poruke
Biden ce mozda ukinuti ban kada udje u Belu kucu, ali je takodje vrlo verovatno da ce imati i druga posla koja su za njega bitnija i da ce ostaviti ovaj ban da istekne 31.03.2021. Zato je moje misljenje da ce ovaj ban ostati do samog svog kraja. Ipak, ne mislim da ce nova administracija produziti ban nakon njegovog isteka.

Verovatno ce nam ostati tih 6 meseci da nas procesuiraju sto mislim da je sasvim dovoljno za nas u nasem regionu. Naravno u mnogo boljem polozaju su ljudi sa niskim case numberom... Na zalost neki ljudi sa visokim brojem koji bi se u normalnim uslovima provukli sada najverovatnije to nece biti slucaj...
KCC ako ne bude zakazivao do 31.03. Onda ce u najboljem slucaju intervjui krenuti tek u Maju... Nakon toga bazirace se na backlog gdje nece biti puno prostora za neke skokove u bulletinu tako da bi se i tu izgubila dva mjeseca i onda bi ostali August i Septembar... Jednostavno za dobrobit DV-2021 ovaj ban se mora ukinuti ne smije se dozvoliti ban do 31.03. Jer bi onda DV-2021 prosla gore od DV-2020...
__________________
DV2019 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00035XXX
DS-260: 20-Mar-2020
Poslani dokumenti: 21-Mar-2020
Reply With Quote
  #1068  
Staro 05.01.2021, 13:51
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Brzo će 20. januar, tada će stvari biti dosta jasnije. Iskreno mislim da su veće šanse da ukine sve, nego da ukida parcijalno banove, ali opet ko zna. Sa druge strane, mislim da ambasade i dalje ne rade, tako da i to može da predstavlja dodatni problem.
Reply With Quote
  #1069  
Staro 05.01.2021, 23:49
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Pricekajte malo dok Trump 100% ne izgubi izbore, ne skacite pred rudu
Reply With Quote
  #1070  
Staro 06.01.2021, 08:52
caliboy caliboy je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.10.2020
US lokacija: San Diego
YU lokacija: Pozarevac
Poruke: 64
Nepromenjeno

Trump je dobio presudu na sudu u vezi Healthcare proklamacije. Sud je doneo odluku da je kao predsednik SAD-a imao pravo da sprovede takvu odluku... tako da ce ova proklamacija vaziti do polovnine februara.

To je ona proklamacija koja nalaze da ko aplicira za imigrantsku vizu van SAD-a mora dokazati da ce moci za prvih 30 dana boravka da obezbedi sebi zdravstveno osiguranje.

Ovo i ne dotice mnogo nas jer istice za oko 45 dana ali cisto sam postovao ovo kao info... ipak se svasta desava i svakakva sudjenja su sada u toku u USA.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV 2021 moja prica uran Prijava na Lutriju 27 30.07.2020 09:28
Novi uslovi za apliciranje 2021.. Sasha983 Prijava na Lutriju 11 15.07.2019 06:09

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:01.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.