ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Financial Advice » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 17.11.2020, 16:44
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

@jorda
I mene mozete racunati za taj zoom call ali po mogucnosti vikendom
A imam jos jedno pitanje
Ako max 401k cijelo vrijeme koje je odbija od obracuna poreza sada i npr odem u penziju u Bosnu i izvlacim 30k od tog 401k da li bi bili oporezovani manje posto smo u manjem tax bracket.
Koliko je max deduction npr za kamate na kucu, poreze,djecu itd
Nadam se da razumijes ovu moju strategiju ici na max deduction da sada platim manje poreza a kasnije upasti u najmanji tax bracket.
Jer tamo se moze fino zivjeti sa 1k do 1,5k dolarica mjesecno ako je stambeno pitanje rešeno.
Hvala unaprijed
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #12  
Staro 17.11.2020, 18:53
Jorda Jorda je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.08.2017
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: Pozega
Poruke: 128
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kdragan77 Prikaz poruke
Mislim da to nije tačno
"Now for the good part. Because contributions to a Roth are made with funds on which you’ve already paid taxes, IRS rules allow you to withdraw that money—the sum of your contributions, in other words—at any time without penalty or taxes.

Only investment earnings generated by your deposits—interest income, dividends, capital gains—must remain in the account until you’re 59½ to avoid paying a 10% penalty.
Da contribution part, growth ne pre 59,1/2 godina i 5 godina starosti accounta.

@neus kao sto rekoh stvarno ne bih znao jer sam sve ucio profi da bih dobio licence da ovo radim.
Google pa redom.
Mada posto si novi u USA ne moras da se zamaras sa ovom tematikom, ima mnogo bitnijih stvari.

@kdragan77, razumem vasu strategiju i slazem se da se tamo moze ziveti jako lepo sa tom sumom novca. Pretpostavljam da ste 77mo godiste tako da do penzije ima jos dosta vremena, moze da se promeni vase misljenje i da ostanete ovde.

Tax bracket ce se promeniti, moramo da racunamo na to.
Sto se tice deductions to nije moja oblast, to rade CPAs.

U sustini, moji klijenti u retirement imaju veci income, placaju manje taxes i manje rizikuju, sve se moze dokazati matematicki.

Sad ovde ili tamo - uopste nije bitno ako ce biti vise novca zar ne?
Reply With Quote
  #13  
Staro 17.11.2020, 23:46
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Postoji i opcija pozajmljivanja novca iz bilo kog retirement fonda. Pozajmis od samog sebe, moras da vratis, ali se izbegne kazna. Opet bolje nego kredit od banke.
Reply With Quote
  #14  
Staro 17.11.2020, 23:47
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Ovdje ne ostajem u penziji to je definitivna odluka, idem za Evropu.
Moram da vidim to sa CPA da ne idem u veci tax bracket ( tako bi ustedio lovu ).
Mi imamo zivotno osiguranje je na 20 godina ( plaćamo 50$ mjesecno ,polica 500k) a tako nesto ce i penzija , preko UPS smo pokriveni sa health incurance.
Nas je plan da max ovaj Roth IRa a mozda kasnije i ovaj 401k . Nesto imano uloženo u stocks i mozda bi jos trebali uloziti jos u nekretnine i to je to.
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #15  
Staro 18.11.2020, 03:18
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Ne znam jel krsim pravile foruma ali ne mogu da ne podjelim ovaj free money preko preko Rakuten.
Ko nema Rakuten nalog i paypal ovo je izuzetna prilika da zgrabite 40$.
Ako krsim neka pravila brisite
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #16  
Staro 23.12.2020, 14:05
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Zelim da se zahvalim svima koji su se registrovali za Rakuten i ostvarili sebi i meni odredjeni free money. Nije puno ali sto je dzabe i Bogu je drago
Od juna 2016 godine sam registrovan na ROBINHOOD i oni daju free stock do 500 $ ako se registrujete kao novi clan.
Na pocetku sam podesio da mi skida odredjeni iznos sedmicno i investirao sam i investirao sam akcije koje mi donose mjesecnu dividendu. Prije nekoliko mjeseci sam krenuo sa novom strategijom i sa option tradingom . Ova sistem je Wheel metod i pokazao se jako profitabilan i za sada sam na 500$ mjesecno sa ovim strategijom.
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #17  
Staro 24.12.2020, 02:41
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Od mene si dobio 40$, ocu moj deo . .
Reply With Quote
  #18  
Staro 06.06.2021, 17:09
Talijan Talijan je offline
Član
 
Datum prijave: 26.05.2021
Poruke: 24
Nepromenjeno

Uloziti u nesto, recimo mali biznis je mnogo bolje od bilo kakvog ulaganja u penziju. Treba prebroditi samo liniju manjeg otpora i iskociti iz zone komfora, zivot odmah postaje drugaciji, finansijska nezavisnost je sloboda u odnosu na onaj zatvor od ogranicene (male) plate svakog meseca.
Reply With Quote
  #19  
Staro 26.10.2021, 23:12
Jorda Jorda je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.08.2017
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: Pozega
Poruke: 128
Nepromenjeno

Ovo su već druge teme, pokrenuti biznis od nule je jako teško kad nemaš income a troškovi idu, dokle se može izdržati je pitanje.
Ja sam sada business owner, ovo što radim je 100% commission, što znači šta napravim to jedemo ja i moja porodica.

Elem, ima li interesanata da napravimo webinar oko planiranja, retirementa itd jedan vikend u skorije vreme?

Hajde javite se da bukujemo mesečak dana unapred i da pošaljem zoom link.

Svako dobro!
Reply With Quote
  #20  
Staro 18.11.2021, 20:38
Jorda Jorda je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.08.2017
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: Pozega
Poruke: 128
Nepromenjeno

Niko nije zainteresovan da sazna više oko finansija u US?
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:01.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.