ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interview DV2015 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #791  
Staro 09.06.2015, 23:13
Americano Americano je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.09.2011
US lokacija: chicago
YU lokacija: Bar,Crna Gora
Poruke: 30
Pošalji Skype™ poruku korisniku Americano
Nepromenjeno

Evo i ja konacno nadjoh vremena da se javim 2 juna smo ja i supruga bili u ambasadu u Bg. Sve je proslo vrlo glatko i bez problema smo dobili vize,danas su nam stigli pasosi i te koverte sto treba da se nose u Usa.
Intervju sa konzulom je trajao vrlo kratko mozda 5 minuta najvise,pitanja su u glavnom bila upucena mojoj supruzi posto je ona nosilac. U glavnom je pitao vezano za brak jer smo se mi vjencali 20 dana pred ambasadu ali to nije bio problem jer smo mi 8ipo godina zajedno i imali smo mnogo zajednickih slika na uvid.
Zelim samo ljudima koji tek treba da idu na intervju da porucim da se opuste jer svi koji dodju do tog koraka to je cista formalnost.
To je to drugari mi smo odradili svoje, od septembra smo u Chicagu i krece borba!
  #792  
Staro 09.06.2015, 23:21
grabovac84's Avatar
grabovac84 grabovac84 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 308
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Americano Prikaz poruke
Evo i ja konacno nadjoh vremena da se javim 2 juna smo ja i supruga bili u ambasadu u Bg. Sve je proslo vrlo glatko i bez problema smo dobili vize,danas su nam stigli pasosi i te koverte sto treba da se nose u Usa.
Intervju sa konzulom je trajao vrlo kratko mozda 5 minuta najvise,pitanja su u glavnom bila upucena mojoj supruzi posto je ona nosilac. U glavnom je pitao vezano za brak jer smo se mi vjencali 20 dana pred ambasadu ali to nije bio problem jer smo mi 8ipo godina zajedno i imali smo mnogo zajednickih slika na uvid.
Zelim samo ljudima koji tek treba da idu na intervju da porucim da se opuste jer svi koji dodju do tog koraka to je cista formalnost.
To je to drugari mi smo odradili svoje, od septembra smo u Chicagu i krece borba!
Prvo da cestitam na dobitku......a drugo posto sam u slicnoj situaciji kao i ti odnosno ozenio sam se pre 3 dana doduse jos nisam poslao ds260 jer sam za dv2016 izvucen, mozes li mi reci koja su pitanja bila?odprilike da znam cemu da se nadamo?
  #793  
Staro 09.06.2015, 23:41
Americano Americano je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.09.2011
US lokacija: chicago
YU lokacija: Bar,Crna Gora
Poruke: 30
Pošalji Skype™ poruku korisniku Americano
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik grabovac84 Prikaz poruke
Prvo da cestitam na dobitku......a drugo posto sam u slicnoj situaciji kao i ti odnosno ozenio sam se pre 3 dana doduse jos nisam poslao ds260 jer sam za dv2016 izvucen, mozes li mi reci koja su pitanja bila?odprilike da znam cemu da se nadamo?
Hvala bratski pa nista pitao je zasto smo se bas tad vjencali,koliko smo dugo zajedno,dje smo sve putovali zajedno,gledao je naravno te slike koje smo ponijeli.Bitno je da imate sto vise dokaza da brak nije iz interesa i da vi imate neku zajednicku istoriju prije nego sto je neko od vad izvucen na lutriji.
  #794  
Staro 09.06.2015, 23:47
grabovac84's Avatar
grabovac84 grabovac84 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 308
Nepromenjeno

aha...pa dobro tako sam i pretpostavio....a sta da mu kazem zasto smo se vencali nakon izvlacenja?....mislim logicno da bi i ona isla samnom u usa zar ne?Sta ste vi odgovorili secas li se mpozda?
  #795  
Staro 09.06.2015, 23:51
Americano Americano je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.09.2011
US lokacija: chicago
YU lokacija: Bar,Crna Gora
Poruke: 30
Pošalji Skype™ poruku korisniku Americano
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik grabovac84 Prikaz poruke
aha...pa dobro tako sam i pretpostavio....a sta da mu kazem zasto smo se vencali nakon izvlacenja?....mislim logicno da bi i ona isla samnom u usa zar ne?Sta ste vi odgovorili secas li se mpozda?
A mi smo rekli da smo sve jedno planirali vjencanje ovog ljeta i da je ambasada to samo malo ubrzala. Ne brini vidjeces sve vrlo lagano prolazi samo spremite sva ta dokumenta koja se traze,sto vise slka i nekih dokaza da ste i prije toga bili zajedno ili tako nesto i nema problema.
  #796  
Staro 09.06.2015, 23:54
grabovac84's Avatar
grabovac84 grabovac84 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 308
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Americano Prikaz poruke
A mi smo rekli da smo sve jedno planirali vjencanje ovog ljeta i da je ambasada to samo malo ubrzala. Ne brini vidjeces sve vrlo lagano prolazi samo spremite sva ta dokumenta koja se traze,sto vise slka i nekih dokaza da ste i prije toga bili zajedno ili tako nesto i nema problema.
Vazi....hvala puno na savetima i jos jednom zelim vam sve najbolje i sada srecno sta drugo....
  #797  
Staro 10.06.2015, 01:39
margos13 margos13 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2014
US lokacija: Las Vegas
YU lokacija: Beograd
Poruke: 122
Pošalji Skype™ poruku korisniku margos13
Nepromenjeno

Evo i ja da ukratko opišem svoje iskustvo sa intervjua u ambasadi u Beogradu od 27. maja. Tog dana je pljuštala kiša ceo dan, a ja sam usred nesretnih okolnosti uspeo da zakasnim pola sata u ambasadu, i stigao sam u 9h umesto u 8:30h (tad mi je bilo zakazano). Odmah sam prišao čoveku ispred ambasade koji je držao neki spisak i saopštio mu da kasnim i da mi je zakazano u 8:30h (i izvinio se zbog kašnjenja). On me je pronašao na spisku i odmah me je pustio u ambasadu. Naš službenik kojem sam na šalteru u ambasadi predao papirić sa brojem i svoja dokumenta, prvo me je pitao da li sam ja imao zakazano za ranije vreme i da li sam ja zakasnio jutros, a ja sam potvrdio to i izvinio se zbog kašnjenja (nisam imao nikakvih neprijatnosti zbog tog kašnjenja i svi su maksimalno ljubazni). Nakon predaje dokumenata i plaćanja, bilo je oko 11:30h i rečeno mi je da sam slobodan do 14h, i da u to vreme ponovo dođem u ambasadu.

U 14h sam bio ispred ambasade i tada je puštena grupa od nas 10-ak u ambasadu (svi za imigrantske vize, ali čini me da sam samo ja bio preko lutrije), a grupa od 20-ak studenata koji su čekali za work and travel vize puštena je nakon nas.

Ja sam bio prozvan prvi na intervju. Na osnovu ranijih svedočenja, očekivao sam da će konzul prvo da pita za jezik intervjua i pre intervjua sam razmišljao da li da kažem srpski ili engleski, ali konzul me to uopšte nije ni pitao.

Konzul je od starta počeo da mi postavlja pitanja na engleskom, a i ja sam odgovore davao na engleskom. Intervju je trajao 3-4 minuta.

Pitanja konzula bila su: da li vas vaš host/sponzor očekuje, čime se on bavi, otkad je on u USA, da li sam osuđivan i da li se vodi sudski postupak protiv mene, da li mi je srednja škola trajala 3 ili 4 godine, da li sam srednju školu pohađao i završio u Bg-u, da li sam pohađao faks u BG-u, da li sam ikada ranije bio u USA, da li sam ikada aplicirao za bilo koju vizu za USA, koliko puta sam se prijavljivao na lutriju, kako sam saznao za lutriju za GC i zašto sam se prijavio na lutriju. Na kraju je samo rekao otprilike: Congratulations, your visa has been approved i vratio mi je dokumenta koja im nisu bila potrebna. Prvo mi je vratio uverenje iz vojnog odseka (i original i kopiju) i rekao da im to ne treba, pa originale svedočanstva i diploma (a kopije zadržao), itd.. Na kraju mi je predao papir sa uputsvom i objasnio kako da se ulogujem i izaberem lokaciju DHL dostave. Iz ambasade sam izašao oko 14:20h.

Viza paket sa pasošem i kovertom za imigrantsku službu preuzeo sam 2. juna u centru Beograda (Đure Jakšića 11).
__________________
01.11.2013. - Prijava na DV-2015 (1. put i jedna prijava)
01.05.2014. - Izvučen (1NL), 2015EU00029xxx
03.06.2014. - Poslat DS-260
24.03.2015. - Obaveštenje o datumu intervjua (2NL)
20.05.2015. - Obavljen lek.pregled (Smiljanićeva, BG)
27.05.2015. - Intervju (Beograd) - VISA APPROVED
02.06.2015. - Preuzet pasoš sa vizom
06.11.2015. - LPR (Beograd-Frankfurt-Houston-Las Vegas)
  #798  
Staro 10.06.2015, 14:58
GreenM's Avatar
GreenM GreenM je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2014
US lokacija: Florida
YU lokacija: Banja Luka, BIH
Poruke: 55
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik voja82 Prikaz poruke
Hvala vam naijiskrenije sto navijate za meneVerujem da ce na kraju sve da ispadne ok, ali opet trema je prevelika, kako se blize zadnja 2 visa bulletina napetost je sve vecaKada sam prijavljivao suprugu za dv1015 smejala mi se i govorila kako nema sanse da nas izvuku, a ja sam cvrsto verovao da ces nas izvuci, i eto desilo se. Ako nesto jako zelis i verujes u to, mora da se ostvari
VB za juli je 39750 Mislim da sigurno stižeš na red u septembru
__________________
01.05.2014. - izvučena, CN 34***
19.05.2014. - DS260
18.06.2015. - ljekarski, lokacija: Sarajevo
02.07.2015. - VIZA ODOBRENA

Lokacija u USA: Sarasota, Florida
  #799  
Staro 10.06.2015, 15:26
voja82's Avatar
voja82 voja82 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2014
US lokacija: Miami/FL
Poruke: 436
Pošalji Skype™ poruku korisniku voja82
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik GreenM Prikaz poruke
VB za juli je 39750 Mislim da sigurno stižeš na red u septembru
Malo su pozurili sa ovim VB, raduje me ovakav pomak brojeva, iskreno se nadam da u septembru stizem na red, mada se plasim scenaria od prosle godine kada se poslednji VB nije pomerio.... ovo je tako blizu, a tako daleko...
__________________
DV2013 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2014 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2015 - POGODAK
28.10.2013. Prijavili se na lutriju
01.05.2014. Izvuceni 2015EU00041xxx
19.05.2014. Poslali DS-260
21.08.2015. Lekarski pregled
09.09.2015. Intervju-pronadjena greska u prijavi
24.09.2015. Novi datum intervjua - VIZE ODOBRENE
30.09.2015. Preuzeti pasosi sa vizama
05.11.2015. Beograd-Rim-Majami
  #800  
Staro 11.06.2015, 11:57
GreenM's Avatar
GreenM GreenM je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2014
US lokacija: Florida
YU lokacija: Banja Luka, BIH
Poruke: 55
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik voja82 Prikaz poruke
Malo su pozurili sa ovim VB, raduje me ovakav pomak brojeva, iskreno se nadam da u septembru stizem na red, mada se plasim scenaria od prosle godine kada se poslednji VB nije pomerio.... ovo je tako blizu, a tako daleko...
Nemoj ni da razmišljaš o tome. Ja mislim da će da bude current
__________________
01.05.2014. - izvučena, CN 34***
19.05.2014. - DS260
18.06.2015. - ljekarski, lokacija: Sarajevo
02.07.2015. - VIZA ODOBRENA

Lokacija u USA: Sarasota, Florida
Zatvorena tema

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV2015 dobitnici koji ste broj sombrero Vaša strana 611 24.08.2015 09:10

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 03:08.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.