ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 11.09.2012, 11:06
ld3d ld3d je offline
Član
 
Datum prijave: 23.09.2011
Poruke: 6
Nepromenjeno Sss

Postovani,
Molim Vas za odgovor....mozda to ima negdje na forumu ali ja se unaprijed izvinjavam ako dupliram pitanje.

Naime, pitanje je jednostavno za iskusne koji su prosli proceduru:

Imam zavrsenu trogodisnju srednju skolu ALI poslije toga sam upisao tehnicki fakultet i zavrsio ga. Sada radim u drzavnoj upravi, vec 4 godine.

Kada sam citao uslove prijave za DIV, procitao sam da je uslov cetverogodisnja srednja skola!? E sada, da li oni na interview-u gledaju samo to ili ih ne interesuje taj podatak ako si stekao zvanje VSS poslije trogodisnjeg skolovanja i da li je to eliminaciono????

Unaprijed zahvalan na odgovoru (koji me muci vec neko vrijeme)

Zelim svima srecu u Oktobru!!!
  #2  
Staro 11.09.2012, 14:42
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Dobro je sto si pokrenuo to pitanje. O tome do sada nije bilo govora na forumu. :grin:
  #3  
Staro 12.09.2012, 20:31
jovke jovke je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2011
Poruke: 334
Nepromenjeno

Ima dosta ljudi koje muci to pitanje i koji se nalaze u slicnoj poziciji sa trogodisnjom srednjom skolom. Teoretski po pretpostavkama ne bi trebalo biti problema i eliminacije zbog toga ali takav slucaj jos nismo imali na forumu pa nema odgovora iz prve ruke. Cekamo prvog forumasa koji ce na razgovor sa trogodisnjom srednjom skolom a nakon toga i sa stecenom visom ili visokom strucnom spremom.
Ako vec otvaras novu temu zasto samo "sss" kao naziv teme?! Naslov treba da ima nekog smisla i neku jasnost da bi bio koristan i tebi i drugima, a ovako i sam mozes ostati uskracen za odgovor zbog "glupog naziva" teme.
  #4  
Staro 12.09.2012, 21:40
ld3d ld3d je offline
Član
 
Datum prijave: 23.09.2011
Poruke: 6
Nepromenjeno

U svakom slucaju hvala na odgovorima.

Citao sam forum, iskoro da niko nije imao ovo iskustvo, zato i jesam otvorio novu temu koja mozda ima naziv koji ne zapada za oko ali sto je tu je.

Nadam se da ce se javiti jos neko ko ima slicno pitanje ili interesovanje....

Unaprijed zahvalan
  #5  
Staro 13.09.2012, 04:18
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

[QUOTE=jovke;31392]Ima dosta ljudi koje muci to pitanje i koji se nalaze u slicnoj poziciji sa trogodisnjom srednjom skolom. Teoretski po pretpostavkama ne bi trebalo biti problema i eliminacije zbog toga ali takav slucaj jos nismo imali na forumu pa nema odgovora iz prve ruke. Cekamo prvog forumasa koji ce na razgovor sa trogodisnjom srednjom skolom a nakon toga i sa stecenom visom ili visokom strucnom spremom.
Ako vec otvaras novu temu zasto samo "sss" kao naziv teme?! Naslov treba da ima nekog smisla i neku jasnost da bi bio koristan i tebi i drugima, a ovako i sam mozes ostati uskracen za odgovor zbog "glupog naziva" teme.[/QUOTE]

Koliko sto vidim "sss" verovatno stoji za srednja strucna sprema.Kako i da je ne secam se vise imena svih clanova,ali znam da sam pre neke dve godine napamet znala ceo forum i imalo je takvih slucajeva,ljudi sa 3 godine srednje skole,i posle toga zavrsena visa skola,ili fakultet.I tu nema nikakvog problema.Trazi se najveca diploma,ako vec imas diplomu sa vise skole,ili fakulteta das nju,a ne onu iz srednje skole i nema tu nikakvog problema.Problem nastane ako nemas 4 godine srednje skole,t.j ukupno 12 godina uzastopnog skolovanja,ili radno iskustvo iz odredjene grupe niz koje mozes da se kvalifikujes.Neka me isprave drugi clanovi koji su bolje upoznati sa ovom problematikom,ali mislim da cim imas vecu diplomu od one iz srednje skole nema da ima problema.
  #6  
Staro 13.09.2012, 07:30
ld3d ld3d je offline
Član
 
Datum prijave: 23.09.2011
Poruke: 6
Nepromenjeno

[QUOTE=noki;31395]Koliko sto vidim "sss" verovatno stoji za srednja strucna sprema.Kako i da je ne secam se vise imena svih clanova,ali znam da sam pre neke dve godine napamet znala ceo forum i imalo je takvih slucajeva,ljudi sa 3 godine srednje skole,i posle toga zavrsena visa skola,ili fakultet.I tu nema nikakvog problema.Trazi se najveca diploma,ako vec imas diplomu sa vise skole,ili fakulteta das nju,a ne onu iz srednje skole i nema tu nikakvog problema.Problem nastane ako nemas 4 godine srednje skole,t.j ukupno 12 godina uzastopnog skolovanja,ili radno iskustvo iz odredjene grupe niz koje mozes da se kvalifikujes.Neka me isprave drugi clanovi koji su bolje upoznati sa ovom problematikom,ali mislim da cim imas vecu diplomu od one iz srednje skole nema da ima problema.[/QUOTE]

Svakako me raduje ovakvo misljenje. U principu, i ja smatram da se vrijednuju poslednja zvanja koja steknes u svom skolovanju. Barem se nadam da je tako....

Dao Bog pa da i vidimo da je tako.

No nadam se da ce se javiti jos neko ko ima ovakvo iskustvo.

Opet hvala na odgovorima.

P.S. 2005 ili 2006 sam bio u Strugi, na jednoj od elektrijada.....to je bio jedan brilijantan boravak u, mogu je komotno nazvati, "Sunshine State" Makedonija!!!! Ohridsko jezero je biser!!!

Pozz
  #7  
Staro 13.09.2012, 15:53
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Kao sto rekose, glweda se najvisa strucna sprema koju imas. Zasto bi uiopste pominjao srednju skolu ako imas diplomu fakulteta. Ne ides kao svrseni srednjoskolac nego kao diplomirani inzenjer (ili sta ti je vec na diplomi). Prijavi tako i ne brini.
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
  #8  
Staro 13.09.2012, 16:31
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

I ja kontam da je cetvorogodisnja srednja neki minimum.
  #9  
Staro 13.09.2012, 16:46
ld3d ld3d je offline
Član
 
Datum prijave: 23.09.2011
Poruke: 6
Nepromenjeno

[QUOTE=dreadnot;31401]Kao sto rekose, glweda se najvisa strucna sprema koju imas. Zasto bi uiopste pominjao srednju skolu ako imas diplomu fakulteta. Ne ides kao svrseni srednjoskolac nego kao diplomirani inzenjer (ili sta ti je vec na diplomi). Prijavi tako i ne brini.[/QUOTE]

Ok, jasno je meni da je diploma faxa " starija " od sss-a ali sta znam sta pitaju na intervju. Ameri su poprilicno ustrojeni u ono sto pishe....

Svakako hvala na ogdovoru.
  #10  
Staro 13.09.2012, 17:34
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Ameri jasno u instrukcijama traze 12 godina [B]kontinuiranog[/B] skolovanja, a fakultet se moze upisati i 5 godina posle srednje skole, moze se i kupiti nakon 10 godina radnog iskustva itd. To nije kontinuitet od 12 godina skolovanja. On moze pokazati najjacu strucnu spremu u ambasadi ali u obrascima koje ce poslati u Kentaki kada ga izvuku mora navesti trogodisnju srednju skolu sto ce oni videti. Slazem se da bi trebao dobiti vizu i on i svi drugi u toj poziciji ali ne bi bio tako samouveren u razmisljanjima da ce to proci bez cimanja tako lagano. Ko zna sta sve sluzbenik moze da umisli i lose da proceni situaciju, a njegovo je diskreciono pravo da li ce odobriti vizu. Prijavi se pa ako te izvuku videces na razgovoru da li ce se te pustiti, od pretpostavki nema sigurnog odgovora.
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 04:45.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.