ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Gde je najbolje za porodicu sa malom decom? » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 20.05.2008, 08:15
wingreen's Avatar
wingreen wingreen je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: Florida
YU lokacija: Srbija
Poruke: 344
Nepromenjeno Gde je najbolje za porodicu sa malom decom?

Volela bih da mi neko kaze gde je najbolji zivot za porodicu? Ako bih dosla dosla bih sa suprugom i bebom od godinu dana, pa posto u Americi nemam nikoga, sem sto znam da rodjaci nekih ljudi otisli tamo, pa bih mozda to iskoristila za adresu za dobijanje gc. Ako neko moze da mi kaze gde je najbolje da se obratim, kako je u New Yorku, Chicagu, gde ima nasih ljudi i koliko su voljni da pomognu? Da li ima poslova koji mogu da se rade od kuce? Problem je sto nemam nikog ko bi mi cuvao bebu? Ima li neko iskustva? Da li u New Yorku i Chicagu i vecim gradovima ima mirnijih krajeva koji su dobri i sigurni za zivot sa porodicom?
Reply With Quote
  #2  
Staro 20.05.2008, 20:29
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik wingreen Prikaz poruke
Volela bih da mi neko kaze gde je najbolji zivot za porodicu? Ako bih dosla dosla bih sa suprugom i bebom od godinu dana, pa posto u Americi nemam nikoga, sem sto znam da rodjaci nekih ljudi otisli tamo, pa bih mozda to iskoristila za adresu za dobijanje gc. Ako neko moze da mi kaze gde je najbolje da se obratim, kako je u New Yorku, Chicagu, gde ima nasih ljudi i koliko su voljni da pomognu? Da li ima poslova koji mogu da se rade od kuce? Problem je sto nemam nikog ko bi mi cuvao bebu? Ima li neko iskustva? Da li u New Yorku i Chicagu i vecim gradovima ima mirnijih krajeva koji su dobri i sigurni za zivot sa porodicom?
Da li vi zelite da dodjete samo u ta dva grada ili ste otvoreni i za druge gradove i delove USA? Da li bi voleli da idete u toplije ili hladnije krajeve, manje ili vece gradove...sto se tice New Yorka i Chicaga, kao i svaki veliki grad, imaju i lose delove i bolje delove za stanovanje, s time sto u svakom boljem delu grada za zivot, cene stanova su mnogo vise...to bi bilo naplata za sigurni zivot...ja nisam ni u jednom od ovih gradova, tako da ne znam tacno koji su delovi dobri, ali bih vam predlozila da malo procesljate sajt http://www.city-data.com/city...tu cete naci podatke o zivotu u svakom gradu i gradicu u USA...imate i forume za svaki od tih gradova, te cete tu da vidite najbolje o sigurnim delovima za zivot...takodje se nadam da ce nasi ljudi koji zive u ova dva grada da ostave svoje odgovore na vasa pitanja ovde...

U svakom slucaju, puno pozdrava i srecno!
Reply With Quote
  #3  
Staro 21.05.2008, 05:56
wingreen's Avatar
wingreen wingreen je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: Florida
YU lokacija: Srbija
Poruke: 344
Nepromenjeno zivot sa porodicom

Ma ne, nije bitno samo za ova dva grada! Njih sam navela jer su mi rekli da je tu najveci procenat nasih ljudi! Neka mi napise svako svoje iskustvo. Ako ima porodica koje su otisle sa decom ili onih koji tek nameravaju, volela bih i da se oni jave da kazu svoje iskustvo. Zanima me i koliko treba mesecno za stan (za izdavanje i komunalije), hranu i koliko se zaradjuje na tim pocetnim poslovima(konobarisanje, ....) i koliko treba poneti novca iz Srbije za pocetak.
Da li postoje poslovi koji se mogu obavljati od kuce?

P. S. V777 moram posebno da ti se zahvalim sto izlazis u susret i iscrpno odgovaras na pitanja!

Last edited by wingreen; 21.05.2008 at 06:04.
Reply With Quote
  #4  
Staro 21.05.2008, 21:44
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Nepromenjeno

Nemas uopste potrebe da se zahvaljujes. Meni je Miloshev blog veoma mnogo pomogao u samoj pripremi za intervju, dokumentaciju, sam proces odlaska...tako da i ja hocu da pomognem sada drugima...to prvo. A drugo, od kad je blog prerastao u forum, ukazana mi je cast da budem super moderator foruma, te imam i moralnu obavezu prema funkciji koju obavljam da sam od pomoci svima na sajtu. Zato ti samo pitaj sta te interesuje, mi smo svi tu da pomognemo jedni drugima...

Sto se mog iskustva iz USA tice, ja sam prvo single, znaci nemam jos uvek razmisljanja sa te strane oko dece...ne znam da li imas negde nekoga od familije ili prijatelja koje znas i koji bi ti pomogli za pocetak..obicno ljudi idu tom logikom, dok malo ne stanu na noge, da se nadju kod nekoga ko je vec ovde duze...Koliki je procenat nasih ljudi po kojim gradovima, ja mislim da i nije mnogo bitno, vec je vaznije koliko taj procenat (koliki god da je) hoce da pomogne...Porodica sa decom ima koje su otisle, a mislim da se u zadnje vreme pojavilo veliki broj mladih porodica s jednim ili dva deteta koji tek treba da dodju (barem po posecenosti na sajtu bih tako rekla). Za stan sve zavisi od grada i od dela grada (preporucujem za zivot, pogotovo sa malom decom, OBAVEZNO, sigurniji i bolji deo grada), sto odmah znaci da ce biti par stotina dollara skuplji...hrana nije skupa, ali opet par stotina dollara za porodicu je minimum...na pocetnim poslovima, opet zavisi od grada do grada, ali neki minimum je 6-7 dollara po satu (konobarisanje se placa drugacije - tu se zivi od napojnica, jer je pocetna cena rada po satu mozda 3-4 dollara, ali je tip negde oko 10-15-20% od cene jela i to je ovde normalno da se ostavlja, praksa...ako neko ostavi vise to je jos bolje...e sad sve zavisi i da li bi gazda restorana trazio deo tih para ili ne?) Koliko novca poneti za pocetak - koliko mozes i koliko imas, ali neovisno od toga, trebalo bi da se nadje nesto da se radi, koliko god obicno bilo, jer ce da se novac otopi veoma brzo, koliko god da se ponese. Poslovi od kuce, mogu da se nadju, ali nisu sigurni (barem ja ne znam nikog ko je radio od kuce nesto obicno a da mu se isplatilo...) Drugo su poslovi od kuce kada firma posalje svog radnika kuci da radi, npr. tipa customer service ili nesto tako, ali to je radnik koji vec radi odredjeni vremenski period za stalno, te posle obuke, firma ga salje kuci da radi, obicno poslove gde radnik ima u kuci office sa svom potrebnom kompjuterskom opremom firme, te je faksticki kao u svom ofisu na poslu, samo je od kuce, ali je non stop povezan sa firmom...to postoji, ali to je nesto sasvim drugo od rada u kuci koji mi imamo u vidu kad to pomenemo...

Za rentanje stanova pogledaj www.rent.com kao i appartments.com, na sajtu http://www.apartmentratings.com/rate/ imas mogucnost pregleda stanova u odredjenim gradovima, da vidis sta kazu ljudi koji tamo zive, kakva je njihova preporuka...veoma dobar sajt, tu mozes da vidis i cene stanova takodje...

Porodica s malom decom ne znam kako moze da prodje u velikom gradu...Licno ja bih se pre odlucila za Floridu npr. onaj zapadni deo oko Tampe i St. Petersburga, bila nisam, ali imamo dosta clanova ovde koji kazu da je taj deo Floride miran i usporen i super za mlade porodice...plus je lepa klima (doduse malo je vise vlazno ali ok), lepo vreme, nisu veliki gradovi (oni okolo Tampe), u Tampi imate aerodrom za sve gde treba da se ide...e sad, mora da se ima auto za tamo, jer nema prevoza (kao sto je i u manje - vise svim gradovima USA, sem mozda samo u New Yorku, ali se zato putuje dugo, zatim mozda u Chicagu i San Franciscu - delimicno, mozda i L.A. - imamo ovde clanove iz L. A. koji mogu o transportu tamo da kazu iz prve ruke)...ali mislim da za svuda ostalo, bilo da je mali ili veliki grad, mora da se ima auto...ja sam zivela u Houstonu, TX prvih par meseci, iako je ogroman grad, 5. po velicini u celoj USA, mora da se ima auto, jer nema prevoza, pogotovo ako se zivi u nekom boljem delu grada, a mora da se zivi u boljem delu grada, jer je sigurniji; sada sam u Indianapolisu, IN, koji je mnogo manji grad, ali i ovde mora auto da se ima, jer nema prevoza...Sto se posla tice, u manjem gradu ce da se nadje teze, bice placen manje, minimalac ce sigurno biti manji...npr u Houstonu je bio oko 7 dollara, u Indianapolisu je oko 6,80 dollara, a u San Franciscu npr. prociltala sam da je oko 9 dollara po satu...Ali je zato npr. u Houstonu mnogo skuplje da se zivi nego u Indianapolisu, bas zbog cena rentanja stanova, a u San Franciscu npr. (a to mozes i sama da proveris na www.rent.com) je isti stan kao u Indianapolisu 3 puta skuplji da se renta...e pa sad ti vidi...dalje...sa ovim stalnim porastom cena goriva, ljudi se odlucuju da nalaze posao blize kuci...tako da ako vec moras da ides autom, kao sto moras, a onda bar da radis negde blize...a ako zivis u dobrom naselju, ta naselja su uglavnom neindustrijske oblasti, (stambene zone sa malo ili nimalo poslovnih ponuda), te se i izbor posla smanjuje....no dobro...najvaznije je da posla ima, te ako covek hoce da radi, moze da se nadje...e sad koliko je u struci ili koliko je daleko od struke, to nije vazno...bar ne na pocetku dok se ne stane na noge...

Kazi nam kad ti i tvoja porodica dolazite, cime ste se bavili do sada, tako neke detalje, cisto da vidimo, sigurno ce da jos neko od clanova da se javi da kaze svoje misljenje...

Puno pozdrava i samo napred.
Reply With Quote
  #5  
Staro 22.05.2008, 19:53
wingreen's Avatar
wingreen wingreen je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: Florida
YU lokacija: Srbija
Poruke: 344
Nepromenjeno zivot sa porodicom

Ja sam izgleda samo veliki entuzijasta! Od rodbine,blizih prijatelja apsolutno nemam nikoga, samo poznajem neke ljude koji imaju tamo rodjake i prijatelje. Koliko bi oni bili voljni da pomognu ne znam, ne raspitujem se jos dok ne stigne i druga koverta. Dobila sam prvu kovertu broj 23xxx ,ne znam da li cu dobiti drugu ,ne znam ni od cega zavisi. U Srbiji kao i mnogi koji pripadaju nesrecnoj generaciji 70 i neko, radila sam na crno po trafikama, knjizarama, buticima i sl. Kad sam zavrsila fakultet zaposlila sam se u jednoj firmi kao poslovna sekretarica i posle porodiljskog dobila otkaz (tako da te ne cudi moj entuzijazam da nesto promenim).Supug radi u jednoj privatnoj firmi ne u struci ,njemu nije lose al nije ni sjajno.
Sto se tice Floride verujem da je super ali moj suprug je asmaticar(nije bas nesto strasno ali vlaga bi mu smetala sigurno) tako da bi verovatno nesto severnije.
Bebac ce iduci mesec napuniti godinu dana.
Sto se tice rada od kuce bas sam na to mislila sto si mi i rekla, jer sam cula da neki ljudi tamo tako rade. Ovo me zanima zbog bebe jer nemam nikoga ko bi je cuvao a ne znam kako je to regulisano tamo.
Izgleda da ja imam samo veliku zelju a od realizacije tesko da ce biti sta :-(
Hvala jos jednom!
Reply With Quote
  #6  
Staro 22.05.2008, 20:00
wingreen's Avatar
wingreen wingreen je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: Florida
YU lokacija: Srbija
Poruke: 344
Nepromenjeno zivot sa porodicom

E, da jos bi htela da mi ispricas tvoje utiske o zivotu u Americi!
Smatras li da zaista bolje i kvalitenije zive od nas, ovde mislim na sve i obrazovanje i dr.
Pozdrav!
Reply With Quote
  #7  
Staro 26.05.2008, 07:55
wingreen's Avatar
wingreen wingreen je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: Florida
YU lokacija: Srbija
Poruke: 344
Nepromenjeno zivot sa porodicom

Mogao bi i neko drugi da mi odgovori, ako vas jos ima na ovom forumu?
Reply With Quote
  #8  
Staro 26.05.2008, 08:30
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Ako vam se dolazi u Čikago, ovaj moj severozapadni deo grada (Jefferson Park) je dosta lep za porodice, ima dosta naših, blizu su prevozi...

Mada, kasnije kad imate auto, treba gađati predgrađa (ako se ima $$$, onda north shore, znači severna) jer je tamo školovanje kvalitetnije a sredine mirnije. Porodične, je li...

Radi orijentacije:
- iz predgrađa - vozom/metroom 45 minuta, autom 20-30
- sa oboda grada (di sam ja) - vozom 30, autom 10-15

...do centra (downtown-a), naravno...
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
Reply With Quote
  #9  
Staro 26.05.2008, 13:53
Homo sapiens Homo sapiens je offline
Član
 
Datum prijave: 26.05.2008
Poruke: 2
Nepromenjeno

Pozdravza sve na forumu, pratim vas, ali se nisam reg. do danas
anyway, voleo bi da vidim slike mesta gde zivite u am. bilo bi interesatno videti
pozdrav
Reply With Quote
  #10  
Staro 27.05.2008, 10:19
wingreen's Avatar
wingreen wingreen je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: Florida
YU lokacija: Srbija
Poruke: 344
Nepromenjeno zivot sa porodicom

Hvala puno na odgovorima!
Moze li neko da mi kaze kolko je potrebno dolara mesecno za porodicu sa bebom uljucujuci i placanje zdravstvenog (koliko sam razumela treba da se placa dodatno) i koliko je to moguce zaraditi radeci neki pocetni posao?
Posto smo i razmisljali da bi nam mozda Chikago najvise odgovarao zbog nasih ljudi i klime (shvatila sam da je slicna nasoj) mogu li dobiti spisak nasih crkava, ako imaju neka udruzenja nasih ljudi..


P.S. Srdjevicu mogao bi da kazes nesto vise o tom kraju kolike su cene stanova, kuca, ....a mogao bi i neke slike da okacis.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:47.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.