ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 15.11.2019, 13:32
Димитрије Димитрије je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.04.2019
Poruke: 99
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik master yoda Prikaz poruke
upravo zbog ovoga mi je usa bio dugo van radara, uvek sam je smatrao nepristupacnom kao npr. Svajcarska u koju je takodje dosta tesko uci.
Mislim da je jedini dobar naci u usa preko lutrije, znam da je sansa jako mala, ali jedino tako oba supruznika dobijaju gc i mogucnost da rade. Ako bi nasao tamo posao i sponzora i izborio se za h-1b visa supruga ne bi smela raditi sto znaci da bi nase napredovanje bilo otezano.
Ne znam koliko vremena je potrebno proci (i da li je moguce uopste) kad bi ona mogla poceti da radi.
Kanada kao i australija imaju regularnu proceduru za imigraciju i to takodje deluje sasvim primamljivo. Mislim da dodatno olaksava stvar ako se prvo pronadje poslodavac tamo koji je spreman da se zalozi za vasu vizu
истина је да је емиграција данас у америку изузетно тешка или готово немогућа ако човек нема лову, или има доста среће и труда око лутрије и пар осталих ствари као што су та h-1b... али стварно мислим да за нас никада није било теже.
иронија је са друге стране што вероватно није било никада лакше отићи у европу и средити папире. сада од марта моћиће буквално свако да иде, и верујем да кроз годину две људи тамо могу да среде зелене карте.
са једне стране трамп прича како им фали радника да им је економија најбоља икада тренутно, а са друге стране затворени су јако, и ако је за нас европљане овако како је за африканце, индусе итд. то ми је чудно мало, мада ко зна, можда је то само политика...
све је питање колико је човек спреман да уложи времена и ресурса да оде у америку а док овде може сутра отићи много лакше у европу и борити се за успех.
шта знам, кажем америка ми је супер, али многоо су затегли брате... видећемо ове године баш ће бити интересантно колико се људи пријавило за лутрију због пасоша, чекам тај податак. исто тако, од ове године иде 5к виза више, што је исто лепа вест.
H-1b је супер за почетак, али и они који имају високу струку данас тешко добијају, али мислим да може да се нађе. ако имаш 12 година искуства не би требао бити огроман проблем да нађеш за почетак нешто. јесте дуг процес, х1б, па онда ваљда годину две, па зелена карта може ако ти среди послодавац или ти, па 3 или 5 тек онда држављанство... увек има начина, само је питање колико желимо то, и да ли смо спремни да дамо време, новац, стрес итд.
Што се тиче Тексаса, знам пар ликова који су тамо, чуо сам добре ствари око Тексаса, да им је економија добра, и да су закони ок. То је огромна држава, тако да можда варира, али верујем да је Тексас топ.
Ја лично волим највише Калифорнију, али Америка је толико велика, има свега. Југ ми је јако занимљив, Лузијана, New Orelans итд. кажу да је јако занимљив. Опет западна обала је лускуз и то, више прилика за бизнис и успех... Орегон горе је леп, Лас Вегас стандарна прича, источна обала је свима позната, док је север најмирнији, и мени се јако свиђа тај мир горе на северу. Мада Америка је и Аљаска, и Хаваји, и Гуам је њихова територија, чак и Порто Рико који ми овде обожавамо хахах, верујем да знамо песму сви.
Тако да шта знам, често људи који воле да је све уређено и насељено или бирају Калифорнија, или Флорида, југ и север као што сам рекао су прича за себе, источну обалу знамо сви. Унутрашњост Америке је у ствари где су баш прави Амери, и сигурно да ни тамо није лоше. Колорадо је супер, и остале државе.

Last edited by Димитрије; 15.11.2019 at 13:47.
Reply With Quote
  #22  
Staro 15.11.2019, 14:11
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Димитрије Prikaz poruke
Mислио сам на то да узму јако велики део плате. Income tax у калифорнији је до 50% ако сам испратио добро. То је претерано
Pogledaj malo bolje to, imas i kalkulator. Ne moze niko da ti uzme platu odokativno, zna se koliko je federal, koliko state koliko local. Da imas platu milion dolara godisnje ne bi ti uzeli sa federalnim porezom 50% a ne state da ti izadje sam toliko i to da si samac.
Reply With Quote
  #23  
Staro 15.11.2019, 15:03
Димитрије Димитрије je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.04.2019
Poruke: 99
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
pogledaj malo bolje to, imas i kalkulator. Ne moze niko da ti uzme platu odokativno, zna se koliko je federal, koliko state koliko local. Da imas platu milion dolara godisnje ne bi ti uzeli sa federalnim porezom 50% a ne state da ti izadje sam toliko i to da si samac.
рекао сам да мислим да је у калифорнији до 50% порез на добит. тако сам бар слушао.
а такође мислим да што више пара зарађујеш да је мањи порез што је и логично.
Reply With Quote
  #24  
Staro 15.11.2019, 21:32
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Димитрије Prikaz poruke
Mислио сам на то да узму јако велики део плате. Income tax у калифорнији је до 50% ако сам испратио добро. То је претерано
Ovo si napisao, da ti uzmu veliki deo plate.


Kako moze da ti bude porez manji sto vise zaradjujes, po kojoj to logici? Sto vise zaradjujes veci ti je i porez, imas tabele na netu za federalni porez kako ra rastom prihoda tj plate ti raste i porez.


Najveca state stopa u Kaliforniji je za zaradu preko milion dolara godisnje i to je 13.3%.

Po kojoj god racunici da se racuna, porezi uopste nisu veliki u Americi kako to neko misli, pa skuplje je 10ak % 2000$ neto mesecno u Srbiji nego u US kad se uracunaju porezi i dazbine koje placa poslodavac i zaposleni.
Reply With Quote
  #25  
Staro 15.11.2019, 22:36
Jorda Jorda je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.08.2017
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: Pozega
Poruke: 128
Nepromenjeno

Evo da se oglasim i ja posle nekog vremena.
Cali je skupa, licno sam u San Diego i ne planiram da se selim jer se moze zaraditi i izgurati sve. Ako ja mogu sa zenom i dvoje dece na ledjima mogu sigurno i drugi.
Kao sto neko pomenu samo zavisi sta i koliko zelite i koliko cete se iscimati za to.
Otvorio sam firmu na sebe pre par meseci, capital gain je 40% u Cali. Nigde nema porez od 50% brate to je surovo.
Mene sad ne cepaju mnogo jer imam dosta dependenta kao sto rekoh.
Sto se klime tice sigurno necete naci bolje mesto od SD, Teksas, Nevada, Arizona cak i severnije kad se krene od SD je vruce pakao.
Meni je trebalo samo godinu dana da se razmazim lepim vremenom, na odmoru u SRB nisam mogao da disem, neverovatno.
Reply With Quote
  #26  
Staro 15.11.2019, 23:07
Димитрије Димитрије je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.04.2019
Poruke: 99
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
ovo si napisao, da ti uzmu veliki deo plate.


Kako moze da ti bude porez manji sto vise zaradjujes, po kojoj to logici? Sto vise zaradjujes veci ti je i porez, imas tabele na netu za federalni porez kako ra rastom prihoda tj plate ti raste i porez.


Najveca state stopa u kaliforniji je za zaradu preko milion dolara godisnje i to je 13.3%.

Po kojoj god racunici da se racuna, porezi uopste nisu veliki u americi kako to neko misli, pa skuplje je 10ak % 2000$ neto mesecno u srbiji nego u us kad se uracunaju porezi i dazbine koje placa poslodavac i zaposleni.
написао сам да ти узму велики део плате кад одбијеш таксе на све што мора да се плаћа тамо...
за ово друго сам рекао да мислим да нисам сигуран јер сам слушао једног лика који спада у категорију милион да када покрије баш све може да га изађе до 50%, нисам се упуштао у причу јер се не разумем много, али мислим да калифорнија има једне од највећих такси са разлогом јер је најуређенија држава, и највише људи се ту слива, и имају 5. економију света, или сада 6....
Reply With Quote
  #27  
Staro 15.11.2019, 23:09
Димитрије Димитрије je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.04.2019
Poruke: 99
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Jorda Prikaz poruke
Evo da se oglasim i ja posle nekog vremena.
Cali je skupa, licno sam u San Diego i ne planiram da se selim jer se moze zaraditi i izgurati sve. Ako ja mogu sa zenom i dvoje dece na ledjima mogu sigurno i drugi.
Kao sto neko pomenu samo zavisi sta i koliko zelite i koliko cete se iscimati za to.
Otvorio sam firmu na sebe pre par meseci, capital gain je 40% u Cali. Nigde nema porez od 50% brate to je surovo.
Mene sad ne cepaju mnogo jer imam dosta dependenta kao sto rekoh.
Sto se klime tice sigurno necete naci bolje mesto od SD, Teksas, Nevada, Arizona cak i severnije kad se krene od SD je vruce pakao.
Meni je trebalo samo godinu dana da se razmazim lepim vremenom, na odmoru u SRB nisam mogao da disem, neverovatno.
Jeл топлије код њих тамо него овде? Ово лето је овде био пакао, буквално 40 45 степени, катастрофа да не може да се ништа ради од врућине. Тамо је влажност можда већа, ветрови, океан...
Reply With Quote
  #28  
Staro 15.11.2019, 23:24
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Evo šta kaže kalkulator na ovom sajtu, koliki je porez na dohodak od milion dolara...



A evo za 100.000 dolara...



Znači za milion total income tax je 46,86%, a za 100.000 je 29,2%.

Inače znam da se jedan naš košarkaš koji igra u NBA, da ne imenujem sad, šokirao kada je video koliki porez mora da plati, bukvalno nije mogao da veruje i mislio je da hoće da ga prevare.
Reply With Quote
  #29  
Staro 16.11.2019, 00:20
Jorda Jorda je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.08.2017
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: Pozega
Poruke: 128
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Димитрије Prikaz poruke
Jeл топлије код њих тамо него овде? Ово лето је овде био пакао, буквално 40 45 степени, катастрофа да не може да се ништа ради од врућине. Тамо је влажност можда већа, ветрови, океан...
Ne znam na koje "njih" mislis i gde ti je ovde a gde tamo.
Elem bio sam u SRB u maju ove godine kad nije bilo vruce i umirao sam.
Ovde (SD) je stalno 25 stepeni leti, ode malo vise, bilo je par dana sa 28-30, nikad preko 33.
Zima 15ak, ujutru u 4 kad je najhladnije bude 6, nisam zapazio temperature ispod toga.
Vazduh je suvlji nego kod nas, ponekad ima magle na pojedinim mestima. Kisa padne 6 puta godisnje, sunce skoro svaki dan sem May Gray and June Gloom.
Sve to lepo kosta, "sunshine tax" kako ga zovu. Ali opet moze da se priusti sto je najbitnije!
Reply With Quote
  #30  
Staro 16.11.2019, 01:08
Master Yoda's Avatar
Master Yoda Master Yoda je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.10.2019
US lokacija: Hopefully somewhere in the West
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 40
Nepromenjeno

Porezi im zaista jesu povoljniji, 29% na ove normalnije plate je sasvim Ok. Ono sto se ne treba zaboraviti jesu troskovi koji idu nakon poreza, te dodatno umanjuju neto platu.
To je zdravstvo i penziono, a to svako odlucuje individualno da li ce i koliko odvojiti za to (ako sam ja to dobro razumeo).

Najvise me brine to zdravstveno, da li postoji paket koji biste mogli uzeti za sebe i svoju porodicu, a koji nudi sigurnost koju imate u EU, tipa sta god da vam se desi bicete pokriveni i necete morati doplacivati hiljade dolara iako ste vec pukli fino para na osiguranje?
Takodje, koliko sam shvatio, zavisno od poslodavca mozete dobiti kroz ugovor i zdravstveno osiguranje preko poslodavca. Dal to znaci da to onda placa poslodavac i to se ne odbija dodatno od vase plate?
Ili samo znaci da imate osiguranje preko poslodavca po povoljnijim uslovima nego da uzimate individualno, a svejedno ga morate vi platiti?
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Njemacka vs. Amerika Lilya4ever Vaša strana 48 02.11.2018 17:54
Zasto se (skoro) niko ne vraca u ex-Yu? buckuris Vaša strana 17 28.11.2012 11:17
Zasto ne radi prijava na Lutriju? dele506 Stare teme 53 17.11.2009 14:05
Top 5 razloga zasto volim kreditne kartice emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 18.12.2008 08:55
Garantno pismo - Zasto ga traze? Zika Jovic Druga koverta 1 21.10.2005 16:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:52.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.