ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Ne-imigrantske vize

Ne-imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za turističke, poslovne, medicinske i ostale ne-imigrantske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 28.09.2012, 14:29
Ivan_66 Ivan_66 je offline
Član
 
Datum prijave: 28.09.2012
Poruke: 8
Nepromenjeno Turistički odlazak u Ameriku i Kanadu

Pozdrav dobri ljudi. Isao bih sledece godine u maju ili junu kod brata u Chicago a to bi mi bio prvi put da putujem za Ameriku i uopste putovanje avionom. Oko procedure za dobijanje turisticke vize pretpostavljam da nije komplikovano, tamo bih ostao 2-3 nedelje. Takodje bih voleo da iz Chicaga avionom odem do Toronta, Canada kod prijatelja na 2-3 dana pa bih se vratio u Chicago. Ono sto mene interesuje jeste da li treba da idem i u americku i u kanadasku ambasadu kod nas u Beogradu, ili je moguce dobiti kanadsku turisticku vizu u Americi tj. Chicagu? Kakva su vasa iskustva?

Zahvaljujem na odgovorima.
Reply With Quote
  #2  
Staro 28.09.2012, 16:59
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Ma zavrsi to u Bg. Neces doci u USA pa trositi vrijeme ovde na ganjanje vize.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #3  
Staro 28.09.2012, 17:25
olivera77's Avatar
olivera77 olivera77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: Dallas,Tx
YU lokacija: Beograd
Poruke: 134
Nepromenjeno

Za kanadsku vizu mora u Bec,zatvoreno je konzularno predstavnistvo u Beogradu.
Reply With Quote
  #4  
Staro 28.09.2012, 18:35
Ivan_66 Ivan_66 je offline
Član
 
Datum prijave: 28.09.2012
Poruke: 8
Nepromenjeno

Znaci najbolje je da uzmem vizu u Americkoj ambasadi u Beogradu pa da odem u Bec za kanadsku vizu. Jel necu onda imati problema da iz Amerike odem i do Kanade pa se vratim u Ameriku? Sta bi trebalo od dokumenata da predam u Kanadskoj ambasadi u Becu, jer meni viza treba samo za 2 eventualno 3 dana?
Reply With Quote
  #5  
Staro 28.09.2012, 18:55
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

U Chicago ni ne mozes dobiti kanadsku vizu, mislim da je Detroit najblize. Proveri dobro sa Kanadskom ambasadom da li ti uopste i treba viza. Moze se desiti da dok imas americku mozes preci u Kanadu i nazad, ali ovo proveri pa nam javi da znamo za ubuduce :-)
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #6  
Staro 28.09.2012, 23:34
ZeljkoUSA's Avatar
ZeljkoUSA ZeljkoUSA je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2010
US lokacija: Realno: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 425
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreamerns Prikaz poruke
U Chicago ni ne mozes dobiti kanadsku vizu, mislim da je Detroit najblize. Proveri dobro sa Kanadskom ambasadom da li ti uopste i treba viza. Moze se desiti da dok imas americku mozes preci u Kanadu i nazad, ali ovo proveri pa nam javi da znamo za ubuduce :-)
Ne moze se sa americkom vizom u Kanadu

Neka proveri pa javi da bude zvanicno...
Reply With Quote
  #7  
Staro 16.09.2014, 14:53
montela montela je offline
Član
 
Datum prijave: 15.08.2011
YU lokacija: Smederevo
Poruke: 7
Nepromenjeno

Ne znam da li sam pogodio temu ako nisam molim administratora da je premesti gde treba. Ovako planiram putovanje sa suprugom u Kanadu, uplatili smo turisticko putovanje preko agencije. Dobili smo itinerer putovanja, vaucere i potvrdu o uplati od 50% od ukupne cene. Prikupio sam sva dokumenta za apliciranje turisticke vize za suprugu i mene. Planiram da posaljem online. Sad me zanima da li saljem odvojeno aplikaciju za mene odvojeno za suprugu ili sve zajedno? Da li su potrebne fotografije? I pomoc mi treba oko formulara IMM5257, da li pre apliciranja skinem taj formular i popunim ili se popunjava u sklopu apliciranja online. Bio bi mi potreban brz odgovor i pomoc posto mi putovanje krece od 1. novembra. Nadam se da nisam zakasnio, jer imam nekih 45. dana do puta ako dobijemo vizu. Hvala svima i nadam se da ce te mi pomoci. Pozdrav.
Reply With Quote
  #8  
Staro 17.09.2014, 04:12
botexag's Avatar
botexag botexag je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.12.2010
Poruke: 187
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Ivan_66 Prikaz poruke
Znaci najbolje je da uzmem vizu u Americkoj ambasadi u Beogradu pa da odem u Bec za kanadsku vizu. Jel necu onda imati problema da iz Amerike odem i do Kanade pa se vratim u Ameriku? Sta bi trebalo od dokumenata da predam u Kanadskoj ambasadi u Becu, jer meni viza treba samo za 2 eventualno 3 dana?
Kanada ima potpuno odvojeni vizni rezim od Amerike.
Za prelazak iz jedne u drugu (i nazad) potrebne su odgovarajuce vize za obe zemlje.
Jedino kad vec imate Americku vizu, ne bi trebalo imati problema sa dobijanjem Kanadske.

Inace na granici Amerike prema Kanadi nalazi se samo Kanadski carinik, i obratno iz Kanade za Ameriku samo Americki carinik, koji kontrolisu ulazak u zemlju pa samim tim i vizu.

Takodje treba paziti kad se aplicira za vizu (Kanadsku) koliko ulaza je dozvoljeno, jer oni imaju kao i EU vize sa jednim i multi ulascima
Reply With Quote
  #9  
Staro 21.09.2014, 18:53
Estudiante Estudiante je offline
Član
 
Datum prijave: 27.03.2013
YU lokacija: BG
Poruke: 4
Nepromenjeno

@Montela,

formular 5257 popunjavaš online, kada sve završiš i klikneš na "validate" pojaviće ti se i peta stranica sa bar kodom koji je jako bitan. Apliciraš odvojeno za sebe, odvojeno za suprugu. Ja sam prošle godine putovala sa porodicom i svi smo odvojeno aplicirali i svako je morao da ima gomilu istih dokumenata iako smo zajedno putovali, što se mislim i naznači negde u aplikaciji, više sam zaboravila. Slike treba da priložite takođe.
Nadam se da će sve proći bez problema i srećan put
Reply With Quote
  #10  
Staro 21.09.2014, 20:46
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik botexag Prikaz poruke
Kanada ima potpuno odvojeni vizni rezim od Amerike.
Za prelazak iz jedne u drugu (i nazad) potrebne su odgovarajuce vize za obe zemlje.
Jedino kad vec imate Americku vizu, ne bi trebalo imati problema sa dobijanjem Kanadske.
Primjer od prije par dana:
momak je u SAD na Work and travel programu i vizi. Ima rodjake u Kanadi, pa ih je htio posjetiti (kad je vec blizu).
Podnio je za vizu u SAD-u, platio takse i odbili su ga.

Koliko se sjecam dreamerns je pisao da je sa GC putovao u Kanadu bez problema i viza
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Turistička viza uveric Ne-imigrantske vize 649 30.01.2024 09:32
Hotelijersko-turistički tehničar(HITNO) Volf Vodič za emigrante 4 28.06.2014 02:11
Sanse za odlazak u Ameriku dina123 Vaša strana 4 23.04.2014 07:34
Šta je potrebno da me prijatelj pozove u SAD na turističku? Good Spirit Vaša strana 18 28.10.2009 15:55

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 20:42.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.