ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #71  
Staro 23.02.2019, 02:38
babicf babicf je offline
Član
 
Datum prijave: 07.03.2017
US lokacija: New York
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 26
Nepromenjeno

Ne moze se pretvoriti osim iz dva razloga, lutrija ili brak( jedina stvar koja te moze spasiti deportacije ili bilo cega oko imigracije) to ti je isto kao turisticka viza samo sto imas prava da ostanes duze nego turista ali kad bi as izvucen na lutriji sve vize ti se ukidaju, logicki
Reply With Quote
  #72  
Staro 23.02.2019, 02:48
saleee saleee je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.05.2018
Poruke: 78
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Jocovics Prikaz poruke
i ja sam poslala ds u septembru, ali sam u januaru dobila mail da posaljem skenirana dok. koji ti je CN? mozda je to?
ja sam 17xxx
30. septembra sam poslao ds, moguce da mi je zato kasnije stiglo nego tebi
Reply With Quote
  #73  
Staro 23.02.2019, 05:54
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik babicf Prikaz poruke
Ne moze se pretvoriti osim iz dva razloga, lutrija ili brak( jedina stvar koja te moze spasiti deportacije ili bilo cega oko imigracije) to ti je isto kao turisticka viza samo sto imas prava da ostanes duze nego turista ali kad bi as izvucen na lutriji sve vize ti se ukidaju, logicki
ne pratim te bas najbolje, da li si ti razumeo sta pitam ?
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #74  
Staro 23.02.2019, 08:14
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

On ne "pretvara" vizu vec menja status u imigrantski direkt u Americi jer je izvucen na lutriji a vec se nalazi u Americi.


Sa bilo kojim legalnim statusom u Americi (b1/b2, j1, m, f itd) ako je neko izvucen menja status i popunjava i485 aplikaciju, ostaje u Americi bez da mora da ide za Srbiju npr i da aplicira u ambasadi.
Reply With Quote
  #75  
Staro 23.02.2019, 16:20
babicf babicf je offline
Član
 
Datum prijave: 07.03.2017
US lokacija: New York
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 26
Nepromenjeno

Izvinjavam se sto nisam najbolje objasnio niti napisao sta mislim jer sam u zurbi pisao.
Postoje dve investicione vize E i EB( imas sad tu vrste tih ali ne bitno). EB je useljenicka dok E je neuseljenicka tj u njenom slucaju kazu dual intent.
Moguce je prebaciti se na green card(useljenicka viza) sa E vise ali je trnovit pun tj nije moguce direktno vec kroz neke sitne kanale. Da bude jasno, jedno je u Americi raditi prenos sa nonimmigrant na immigrant a drugo je to raditi u amabasadi. Kad izadjes iz USA mozes se u ambasadi prijavljivati na sta hoces i dobiti, cela nejasnoca je kako to uraditi dok si u USA

1. Nosilac E vize moze da "radi" u firmi koju je osnovao ali iskljucivo kao direktor a ne kao radnik, znaci ako otvoris piceriju mozes da je vodis ali ne i da pravis pice, sto znaci ne mozes da konkurises ni na jedan drugi posao ( mozes to da uradis preko amabasade take sto ces pokrenuti novi postupak za dobijanje radne vize iz srbije a da si pritom nasao sponzora. ps taj proces traje godina dana i nesto sta ces onda sa firmom da radis ). Sa druge strane supruznik E vize ima pravo da radi gde god i supruznik ima pravo da trazi sponzorstvo i da na taj nacin pretvara nonimmigrant status u immigrant ( u ovom slucaju ceo proces cekanja dobijanja statusa radis u USA i nastavljas da radis u svojoj firmi). U tom slucaju supruznik postaje nosilac novog statusa a nosilac E vize u tom slucaju postaje supruznik.
Kao sto sam rekao proces traje godinu dana i jos koji mesec. Supruznik mora prvo da nadje posao pa da radi na njemu pa onda dok ovi vide da je zlatan i sjajan onda mogu da mu ponude sponzorstvo i od tad pocinje da tece taj period od godinu i nesto.
Sponzor mora da dokaze da BAS ti odgovaras opisu tom radnog mesta sto u zemlji od 350mil nije bas lako osim da se otvori mesto iskljucivo za tebe ( sad ti je jasno zasto moras malo da radis i da stvoris atmosferu da to neko uradi za tebe) a to je dug proces kao sto sam rekao i puno se tu dokumenata vadi

2. Kao Nosilac E vize svojim radom u USA mozes dostici nivo da se prebacis na EB vizu sto je za nase uslove u srb mission impossible , Milion dolara i min 10 radnika zaposliti. Ali ako neko uspe na taj nacin moze da predje u useljenicki status.
Napomena: Za E vizu moras da investiras neki novac u USA industriju ( sa 50k se dobija ali realno se kaze da je 100k sigurica i sve to naravno zavisi od mesta gde otvaras firmu ili kupujes ( ako u NYC kupujes tu ce ti traziti min 200k dok tamo u nekim siromasnijm mestima i sa 50k prolazis. Naravno zavisi i od posla koji obavljas, sigurno da picerija zahteva manje novca nego recimo gradjevinska firma ili pak IT firma kojoj cak i manje novca treba nego piceriji)
Ceo taj proces je tezak jer zahtevi nisu bas specifirani a amabasada je ta koja odlucuje
Da bi presao na EB vizu ne mozes da kazes u firmi zaradio milion i hocu EB vizu, sav novac mora da se salje iz drzave odakle apliciras ( pa dok ti isprebacujes novac porez pojede sve) Zato je i i to tezak proces i naravno potrebno dugo vremena osim ako si Miskovic, Kostic i ekipa

3. Ako si nosilac E vize a nisi ozenjen/udat u americi mozes upoznati voljenu osobu amerikanku ili amerikanca i na osnovu toga promeniti status u useljenicki. ( na osnovu braka pasos se moze traziti nakon 3 god od dobijanja green card-a dok svima ostalima je min 5 god)
Jedna od dobrih strana tog braka kao sto sam napisao je sto taj cin moze da te opere svakog imigracionog problema koji imas bio da si pred deport, da si tamo ilegalno, turisticki kako god... Kad je tako onda mozes i predpostaviti koliko su rigorozni i koliko te proveravaju a ta osoba preko koje dobijas vizu ako nesto nije kako treba moze da dobije ozbiljnu kaznu za to pa nije ni da svako trci da to uradi. U glavnom koliko sam cuo od ljudi to su prevaranti koji hoce da ti uzmu pare

4. Mozes preko DV lutrije ali je tri puta skuplje i duze nego da se radi preko ambasade i zbog toga vecina to radi preko amabasade osim ako si mali broj onda imas vremena pa mozes lagano da to radis iz USA. Jedina pozitivna strana da se radi u USA je to sto imas pravo da se zalis (imati tu mogucnost u americi je dobra strana verovali ili ne), dok ambasada ima tu nezavisnost da mozes svetom petru da se zalis ne moze se preokrenuti odluka ( ambasada ne mora da obrazlozi zasto si odbijen, ono sto oni posalju kao obrazlozenje tj neki clan je samo njihova dobra volja ali generalno mogu da kazu odbijen i cao)
5. I naravno kao zadnja opcija je azil. Tu isto treba biti obazriv jer pre svega azil dobije 20% prijavljenih, proces dugo traje. OK nakon 6 meseci mislim dobijas uslov da dobijes papire da mozes da radis sve dok cekas sud koji ce da ti odluci hoce li ti dati ili ne sto moze biti i nekoliko godina
Drugo azil da bi trazio moras da obrazlozis zasto ( koju ti torturu trpis od drustva da moras da se selis) Nasa zemlja ma koliko to glupo zvuci je ok, nema razloga da napustas zemlju i tesko da ce ti dati azil na osnovu toga ( nemam posao, drzava je u rasulu)
Dobre opcije su tipa licni strah od nekog, biti LGBT i sve te stvari koje nisu da kazem vecina a opet neprihvacena kod nas

Ako nesto treba pojasniti slobodno pitaj jer veruj mi doktorirao sam ove vize kao i sam proces i mislim da drzim rekord u ambasadi po duzini intervjua skoro 3 sata, ne govorim ukupno sa sve cekanjem, samo razgovor sa amerikancem i naravno lista dokumenata mi je bila cirka 800 strana, proces je to
Nisam hteo da pisem na koje obrasce se treba pozivati jer vidim da te interesuje samo generalno ali ako treba tu sam i taj proces poznajem nazalost
Malo je poduze obajsnjenje ali nadam se da je sad jasnije
Reply With Quote
  #76  
Staro 25.02.2019, 05:08
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

hvala ti na opsirnom odgovoru i trudu ipak kod pretvaranja E2 u GC ili ajde da kazemo promene statusa ako si u USA stvari ipak nisu tako jasne.

poprilicno su zamuljali oko E2 i da li je on bas dual intent kao H1b. Ali dobro, moraju i advokati ensto da zarade...
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #77  
Staro 25.02.2019, 15:25
babicf babicf je offline
Član
 
Datum prijave: 07.03.2017
US lokacija: New York
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 26
Nepromenjeno

Bas tako, umuljali su ono BAS da stvar bude jos zanimljivija nosilac E2 vize nema prava da radi osim kao sto sam rekao da vodi firmu ali te sto ameri kazu day by day job nikako, e sad postoji neka zackoljica USCIS kaze ne moze a Homeland security u nekom zakonu kaze da moze pa se advokati pozivaju na taj zakon tj paragraf kada te odbiju za green card iz razloga kao radio si dok si bio na E2 vizi. Znaci cimanje je i zato svi kazu nemoj raditi da se bespotrebno ne bi cimao preko sudova
Vidis da nije kraj te umuljanosti
Ali pravu recenicu si rekao "Moraju advokati od neceg da zive"
Reply With Quote
  #78  
Staro 25.02.2019, 21:11
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

nadam se da ce sve biti OK. Tebi bi mozda bilo lakse da si napustio USA i nekako prekinuo status E2 i onda bi bez problema dobio DV u ambasadi, koliko meni izlazi...

ali ko bi normalan to uradio jel
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #79  
Staro 25.02.2019, 22:56
babicf babicf je offline
Član
 
Datum prijave: 07.03.2017
US lokacija: New York
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 26
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
nadam se da ce sve biti OK. Tebi bi mozda bilo lakse da si napustio USA i nekako prekinuo status E2 i onda bi bez problema dobio DV u ambasadi, koliko meni izlazi...

ali ko bi normalan to uradio jel
Meni je zena izvucena na DV i sve se to desavalo pre nego sam vizu dobio, sad kad smo izvuceni ceo postupak radim iz BG-a sto znaci izlazim iz USA i ako odobre zelenu kartu brise mi se E2 viza tako da tu nema frke.
Niko tebi ne moze da zabrani da igras lutriju bez obzira sto imas neku drugu vizu tako da nemam ja tu problema
Reply With Quote
  #80  
Staro 26.02.2019, 07:28
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik babicf Prikaz poruke
Meni je zena izvucena na DV i sve se to desavalo pre nego sam vizu dobio, sad kad smo izvuceni ceo postupak radim iz BG-a sto znaci izlazim iz USA i ako odobre zelenu kartu brise mi se E2 viza tako da tu nema frke.
Niko tebi ne moze da zabrani da igras lutriju bez obzira sto imas neku drugu vizu tako da nemam ja tu problema
vrlo pametna i promisljena odluka uzevsi u obzir sve okolnosti, svesti rizik na minimum

tamo gore si rekao da E2 ne moze da radi u firmi nego da bude menadzer. Mislim da si napravio omasku, naravno da E2 moze da radi, ali samo u tom biznisu za koji je dobio E2, bas kao sto i H1B moze da radi ali samo za firmu koja mu je napravila H1B...
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Pitanje u vezi I-94 obrazca... Aristotel Vaša strana 3 05.02.2014 03:11
Pitanje u vezi slike Bullet4MySelf Stare teme 5 07.10.2013 19:32
Pitanje u vezi formulara! Bullet4MySelf Stare teme 6 03.07.2013 19:54
Pitanje u vezi skole . lpastor Stare teme 13 25.02.2013 16:25

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 22:40.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.