ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #111  
Staro 01.07.2010, 23:54
spectra's Avatar
spectra spectra je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.10.2009
US lokacija: California
YU lokacija: BiH
Poruke: 291
Nepromenjeno

[QUOTE=denis159;16948]Ugostiteljsku (konobar) radim u struci

ima li smisla aplicirat da me ne diskvalificiju?[/QUOTE]

Ja mislim da ima, al naravno mozes se konsultovati i sa ambasadom. Inace, prenosim ti informaciju sa sajta ambasade:

[I]Podnosilac prijave za Program DV-2011 mora imati:

*srednjoškolsko obrazovanje ili završeno dvanaestogodišnje školovanje (završene osnovna i srednja škola), što odgovara američkoj srednjoškolskoj diplomi, ili
*[B]dvije godine radnog iskustva u zadnjih pet godina u zanimanju koje zahtijeva barem dvije godine obuke ili iskustva prema pravilima američkog Ministarstva rada[/B] (link za ovo ministarstvo možete pronaći na slijedećoj adresi: [url]http://www.travel.state.gov[/url]).[/I]
[I]Izvor:[URL="http://bosnian.sarajevo.usembassy.gov/viza-lutrija.html"]http://bosnian.sarajevo.usembassy.gov/viza-lutrija.html[/URL][/I]

Koliko vidim ti spadas u ovu drugu kategoriju. ;)
__________________
*****************************
Case No: 2011EU00021xxx
Koverta poslana iz KCC: 28.04.2010.
Prva koverta stigla: 25.05.2010.
Prva koverta vracena: 31.05.2010.
Stigla koverta u KCC: 02.06.2010.
Završen ljekarski: 21.03.2011.
The Day: 01.04.2011.
*****************************
Green Day 06.04.2011
  #112  
Staro 02.07.2010, 08:23
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

'Ajmo opet :nene:

Na sajtu Ambasade u Bosni upucuju na zvanicni sajt za objasnjenje oko kvalifikacija preko poslova. Pitanje 13 u instrukcijama za lutriju kaze sledece:

[QUOTE]To qualify for a DV on the basis of your work experience, you must have, within the past five years, two years of experience in an occupation that is designated as [B]Job Zone 4 or 5[/B], classified in a Specific Vocational Preparation [B](SVP) range of 7.0[/B] or higher.[/QUOTE]

Da se ne bismo vise ponavljali (please), spisak ovih poslova i linkovi ka zvanicnim izvorima se nalaze [URL="http://www.zelenalutrija.com/prijava-na-lutriju/#faq"]ovde[/URL], na stranici [URL="http://www.zelenalutrija.com/prijava-na-lutriju/#faq"]Prijava za Lutriju [/URL]- pod Education.

Za poslove konobara ne treba dve godine treninga, odnosno nivo obuke/obrazovanja nije 7 ili iznad...

To sad sve moze da izgleda cudno (po sistemu ako nemas srednju skolu, kako onda mozes da imas radno iskustvo kao sudija), ali to je tako jer u USA moze da se upise univerzitetski program bez diplome srednje skole (ako su rezultati na testiranju dobri).

Eto - ukoliko nemate 12 godina skolovanja (redovno zavrsenih), a imate iskustvo u poslovima VKV ili KV kategorije - mislim da je uzaludno i pokusavati... e sad moze da se proba na srecu, ali ja ne znam gde da se nadje snaga da se prezivi ako neko bude toliko srecan da bude izvucen od tolikih aplikacija, a onda ga odbiju na intervjuu...
  #113  
Staro 01.10.2010, 03:26
weeconic weeconic je offline
Član
 
Datum prijave: 01.10.2010
Poruke: 2
Nepromenjeno

Pozdrav svima,

Pošto sam sad 2 sata čitao forum, a prije toga i uputstva na GC stranici, moram nažalost konstatirati da se nemogu prijaviti na lutriju jer sam završio 3-godišnji zanat (Bravar) 1988. god. a pošto je tada kod nas bila osmo godišnja osnovna škola, dolazim samo na 11 godina školovanja, uz to imam još i problem što radim 20 godina u raznim poslovima metalne industrije ali kao "pomoćni" radnik tako da ni s iskustvom nemogu aplicirati :no:

Sretno svima...
  #114  
Staro 01.10.2010, 06:21
Neverhood's Avatar
Neverhood Neverhood je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.10.2009
US lokacija: San Diego
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 152
Nepromenjeno

A nisi ozenjen jel ili ni zena nema srednju ili iskustvo u poslu adekvatno za DV?
  #115  
Staro 01.10.2010, 22:58
weeconic weeconic je offline
Član
 
Datum prijave: 01.10.2010
Poruke: 2
Nepromenjeno

[QUOTE=Neverhood;18449]A nisi ozenjen jel ili ni zena nema srednju ili iskustvo u poslu adekvatno za DV?[/QUOTE]

Nisam oženjen.

Razmišljam da napravim 2 godine prekvalifikaciju za elektroničara, ali neznam dali oni to onda priznaju kao dodatne 2 godine škole, imao bi tada ukupno 13 godina školovanja sa mojom prijašnjom Srednjom Školom i to bi matematički bilo dovoljno, ali je problem što neznam dali to oni ubrajaju u školovanje?

Kad bi neko znao odgovor na to bio bih mu zahvalan cijeli život i bio bi uvijek dobrodošao gost kod mene :bravo:
  #116  
Staro 10.10.2010, 19:19
Marko3's Avatar
Marko3 Marko3 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.02.2010
Poruke: 93
Nepromenjeno

Kod prijave stavljam onaj nivo obrazovanja koji mogu dokazati, u mom slučaju četverogodišnju elektrotehničku školu?Nakon srednje škole nastavio sam sa školovanjem i upisao višu trogodišnju školu (veleučilište) koju još nisam završio.

Hoću zeznuti nešto ako navedem samo tu srednju školu?Mislim ono daj Bože ako budem izvučen a u međuvremenu završim i ovu višu školu hoće to predstavljati kakav problem?

Hvala vam!
  #117  
Staro 10.10.2010, 20:30
ZeljkoUSA's Avatar
ZeljkoUSA ZeljkoUSA je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2010
US lokacija: Realno: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 425
Nepromenjeno

[QUOTE=Marko3;18765]Kod prijave stavljam onaj nivo obrazovanja koji mogu dokazati, u mom slučaju četverogodišnju elektrotehničku školu?Nakon srednje škole nastavio sam sa školovanjem i upisao višu trogodišnju školu (veleučilište) koju još nisam završio.

Hoću zeznuti nešto ako navedem samo tu srednju školu?Mislim ono daj Bože ako budem izvučen a u međuvremenu završim i ovu višu školu hoće to predstavljati kakav problem?

Hvala vam![/QUOTE]
Obavezno navedi samo onu skolu koju si zavrsio u trenutku podnosenja prijave (srednja skola). Ukoliko zavrsis visu skolu u medjuvremenu, odlicno...
  #118  
Staro 20.10.2010, 18:28
Barbosa Barbosa je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.10.2010
US lokacija: Samo negde gde nije mnogo hladno :)
Poruke: 31
Nepromenjeno

[QUOTE=ZeljkoUSA;18774]Obavezno navedi samo onu skolu koju si zavrsio u trenutku podnosenja prijave (srednja skola). Ukoliko zavrsis visu skolu u medjuvremenu, odlicno...[/QUOTE]Da li moze mala pomoc,upravo popunjavam pa me zanima sta da odaberem u vezi skole,napominjem da imam zavrsenu visu poslovnu skolu u Beogradu i prva sam generacija od kad su je prebacili sa dve na 3 godine studija.
Znaci visa skola 3 godine,sta odabrati
Hvala
  #119  
Staro 20.10.2010, 19:52
ZeljkoUSA's Avatar
ZeljkoUSA ZeljkoUSA je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2010
US lokacija: Realno: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 425
Nepromenjeno

[QUOTE=Barbosa;19045]Da li moze mala pomoc,upravo popunjavam pa me zanima sta da odaberem u vezi skole,napominjem da imam zavrsenu visu poslovnu skolu u Beogradu i prva sam generacija od kad su je prebacili sa dve na 3 godine studija.
Znaci visa skola 3 godine,sta odabrati
Hvala[/QUOTE]
Moja preporuka: staviti [B]Some Univesity Courses[/B]. Nema potrebe rizikovati i staviti University Degree, pa posle razmisljati kako oni na to stepenovanje gledaju. Svakako to nece biti odlucujuce pri izvlacenju, a ako se da pogresan podatak moze biti itekako odlucujuce.
Srecno :;D::;D:
  #120  
Staro 20.10.2010, 23:26
Barbosa Barbosa je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.10.2010
US lokacija: Samo negde gde nije mnogo hladno :)
Poruke: 31
Nepromenjeno

[QUOTE=ZeljkoUSA;19046]Moja preporuka: staviti [B]Some Univesity Courses[/B]. Nema potrebe rizikovati i staviti University Degree, pa posle razmisljati kako oni na to stepenovanje gledaju. Svakako to nece biti odlucujuce pri izvlacenju, a ako se da pogresan podatak moze biti itekako odlucujuce.
Srecno :;D::;D:[/QUOTE]JBG ja stavio University Degree tako sam negde procitao na forumu da su stavljali
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 20:24.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.