ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » So Cal » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 10.03.2009, 19:11
Inside@22's Avatar
Inside@22 Inside@22 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.08.2008
YU lokacija: 45.81619 N,15.973574 E
Poruke: 105
Nepromenjeno Cleveland, Ohio

Pozdrav,

Zanima me da li netko, od prisutnih ovdje na forumu, ima kakvih iskustava, informacija o Clevelandu u Ohio state?

ono, neke generalije tipa kakav je grad, ima li posla za naći, stanarine itd...

Hvala unaprijed na odgovorima.

Pozdrav!!!
__________________
2.5.2013 - djevojka SELECTED - CN 30xxx
14.4.2014 - obavljen liječnički
5.5.2014 - weeeeee
7.10.2014 - I'm leaving on a jet plane, I don't know when I'll be back again
Reply With Quote
  #2  
Staro 11.03.2009, 01:22
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Smile

Pozdrav i dobrodosao na forum.

Zasto si se odlucio bas za taj grad u Ohio? Ja ne znam puno detalja o tome Statu, ali znam, gledano iz perspektive Indiane, gde sam ja. Mnoga predstavnistva velikih companija iz Indiane, nalaze se u Cincinnatiu u Ohio statu. Zasto je to tako, ne znam, ali znam da je tako. Iz tog proizilazi da su ova dva stata dosta poslovno povezana, ali da je ipak Ohio centar u odnosu na Indianu, sto znaci da ima i mnogo vise poslovnih ponuda, tj. lakse se dolazi do posla. Cene su, po mom saznanju, otprilike iste kao u Indiani, znaci povoljne, ako uporedjujemo s nekim drugim statovima, i to i sto se tice stanova i hrane. Ovo je sve uopsteno, ali za nesto vise i konkretno, ja bih ti preporucila, kao sto su i mnogi do sada napomenuli, sajtove tipa www.city-data.com (naznaku stavis za tacno odredjeni grad koji te interesuje), cene poslova www.salary.com, stanova www.rent.com ili www.apartment.com ili http://www.apartmentratings.com, poslovi www.monster.com ili www.careerbuilder.com ili http://hotjobs.yahoo.com (znaci svi oni generalni sajtovi koji idu za svaki grad u US, pa samo udaris za grad koji te interesuje).

Pozdrav!
Reply With Quote
  #3  
Staro 11.03.2009, 12:32
Inside@22's Avatar
Inside@22 Inside@22 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.08.2008
YU lokacija: 45.81619 N,15.973574 E
Poruke: 105
Nepromenjeno

Pozdrav,

Hvala na odgovoru.

Za Cleveland sam se odlučio čisto iz razloga jer tamo imam neku rodbinu pa, naravno ako nekim čudom i dobijem GC, za prvu ruku imam gdje biti.

Još jednom hvala na linkovima; sad se bacam na proučavanje.


Pozdrav!
__________________
2.5.2013 - djevojka SELECTED - CN 30xxx
14.4.2014 - obavljen liječnički
5.5.2014 - weeeeee
7.10.2014 - I'm leaving on a jet plane, I don't know when I'll be back again
Reply With Quote
  #4  
Staro 11.03.2009, 13:20
malasestra's Avatar
malasestra malasestra je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.02.2009
YU lokacija: Slovenija
Poruke: 51
Nepromenjeno

Pa što ne pitaš rodbinu kako je tamo. Ja sam čuo da je Cleveland pun kriminala i dosadan i nimalo zanimljiv grad za život. To sam ja čuo pa zato nemoj da me držiš za reč.
Reply With Quote
  #5  
Staro 11.03.2009, 14:29
Inside@22's Avatar
Inside@22 Inside@22 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.08.2008
YU lokacija: 45.81619 N,15.973574 E
Poruke: 105
Nepromenjeno

Zato jer znam šta bi mi rekli: "Ma super ti je ovdje! Samo ti dođi."
Htio bih čuti informacije i iskustva drugih ljudi.
Recimo , i ovo tvoje je korisna info jer sam ja čuo suprotno.


Tnx i pozdrav!!!
__________________
2.5.2013 - djevojka SELECTED - CN 30xxx
14.4.2014 - obavljen liječnički
5.5.2014 - weeeeee
7.10.2014 - I'm leaving on a jet plane, I don't know when I'll be back again
Reply With Quote
  #6  
Staro 11.03.2009, 21:05
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Inside@22 Prikaz poruke
Pozdrav,

Hvala na odgovoru.

Za Cleveland sam se odlučio čisto iz razloga jer tamo imam neku rodbinu pa, naravno ako nekim čudom i dobijem GC, za prvu ruku imam gdje biti.

Još jednom hvala na linkovima; sad se bacam na proučavanje.


Pozdrav!

Baci se onda i na proucavanje ovog foruma kad imas vremena, imamo mi ovde veoma mnogo korisnih informacija, kao i jos veoma mnogo linkova koji mogu da ti budu od pomoci. Preporucila bih ti i da procitas blog, iz koga je i proistekao ovaj forum, koji je njegov sastavni deo.

Pozdrav!
Reply With Quote
  #7  
Staro 11.03.2009, 21:13
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Smile

Evo i linka za blog:

http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1
Reply With Quote
  #8  
Staro 12.03.2009, 12:15
Leona Leona je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.10.2008
YU lokacija: Sarajevo/BiH
Poruke: 154
Nepromenjeno

Ono sto ja znam, nije bas pozitivno.
Bas sam nekidan gledala listu 10 najgorih gradova za zivjeti u SAD-u, i meni se cini da kotira na 3.mjestu.
Ali odnekle se mora krenuti
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:43.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.