ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Prije iseljenja - stvari koje moramo uraditi » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #81  
Staro 24.04.2016, 09:34
BigApple BigApple je offline
Član
 
Datum prijave: 01.04.2016
Poruke: 8
Nepromenjeno

Nije to sve tako jednostavno kako ti mislis. Isla bih sa suprugom i bebom, da idem sama to bi bila druga prica, u ovom slucaju prije svega moram misliti na dijete. Nisam ja odlucila da necu uspjeti, ja razmisljam o svakom mogucem scenariju. Ti si mozda uspio i svaka cast na tome ali ne mora znaciti da je svako iste srece. Lako je reci 'pa mozes placati na ovaj ili onaj nacin', sve ja to znam ali novac ne raste na grani. Sve sto bih imala, koristila bih za prvih par mjeseci tamo dok ne stanemo na noge/dok suprug ne nadje posao. A to sto kazes da bi me cekao posao ako bih se ne daj Boze vratila, po mom misljenju je smijesno jer svi znamo kako je tesko naci posao a kamoli ga zadrzati...
Reply With Quote
  #82  
Staro 24.04.2016, 10:50
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

Glavna činjenica koju treba shvatiti jeste da se u Ameriku ne ide bez para osim ako nemaš nekoga svoga kod koga možeš biti na početku i tako to, pa čak i tada trebaju pare.

Amerika je veoma skupa a para treba puno posebno na početku. Sam ulazak u stan zna koštati i nekoliko hiljada $ jer većina traži da se plati prva i zadnja kirija plus kaucija što znači da treba tri mjesečne kirije izvaliti odmah u početku,a to nije mala para.

To je samo jedan primjer, a gdje je prijevoz i kako i čime se kretati kada se pješice skoro pa nigdje ne može stići a javni prijevoz u većini države kao da i ne postoji. znači treba auto ili taxi (uber).

Bitno je aktivirati GC pa se onda opet može vratiti nazad, ipak poslije aktiviranja GC ima se godina dana roka da se preseli u Ameriku.
Reply With Quote
  #83  
Staro 24.04.2016, 13:44
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik BigApple Prikaz poruke
Nije to sve tako jednostavno kako ti mislis. Isla bih sa suprugom i bebom, da idem sama to bi bila druga prica, u ovom slucaju prije svega moram misliti na dijete. Nisam ja odlucila da necu uspjeti, ja razmisljam o svakom mogucem scenariju. Ti si mozda uspio i svaka cast na tome ali ne mora znaciti da je svako iste srece. Lako je reci 'pa mozes placati na ovaj ili onaj nacin', sve ja to znam ali novac ne raste na grani. Sve sto bih imala, koristila bih za prvih par mjeseci tamo dok ne stanemo na noge/dok suprug ne nadje posao. A to sto kazes da bi me cekao posao ako bih se ne daj Boze vratila, po mom misljenju je smijesno jer svi znamo kako je tesko naci posao a kamoli ga zadrzati...
Ako ste vec pitali za misljenje clanova onda ne vidim poentu da ovako odgovarate. Oskar Vam je krajnje dobronamerno ukazao da nije problem da i dalje placate kredit i ostale obaveze odande sto se tice tehnickih mogucnosti a jedino vi znate Vasu finansijsku situaciju da bi znali da li uopste mozete da priustite i odlazak i da zadrzite stan i slicno.

Ovde cete dobiti iskrene odgovore i razmisljanaj clanova koji nesebicno dele svoja iskustva. Sve najbolje Vam zelim.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #84  
Staro 24.04.2016, 14:06
BigApple BigApple je offline
Član
 
Datum prijave: 01.04.2016
Poruke: 8
Nepromenjeno

Procitala sam mnogo tema na ovom forumu, ako ne i sve a i same blogove nekih clanova izmedju ostalog i Oskar-ov i zahvalna sam za svaku informaciju jer ce nam bilo koja kad-tad zatrebati. Meni nije bila namjera da bilo koga uvrijedim, medjutim, ne treba suditi nekome koga ne poznajes. Imam veliku zelju da odem, vjerujem u sebe i svoje mogucnosti ali isto tako ne sanjarim nego zelim da sagledam sve aspekte samog odlaska u nepoznato, u novi zivot. Zelim da budem spremna na sve ili bar vecinu toga sto me moze snaci na putu da ostvarim svoje snove. To je sve sto sam prethodnim postom zeljela da kazem, da na sam uspjeh u bilo cemu ne utice samo volja nego i mnogo drugih faktora, na mnoge od njih ne mozemo uticati. Da ne bi ovo preslo u neku raspravu (to mi od starta nije bila namjera) zelim takodjer i Vama i svima koji su otisli i koji trebaju da odu puno srece i uspjeha i nadam se da cu u buducnosti biti i ja ta 'sa druge strane' koja ce drugima pomoci kao oni koji to dosad nesebicno cine...
Reply With Quote
  #85  
Staro 24.04.2016, 14:27
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

ma koliko se trudili mi, nikad nećemo moći biti spremni na sve. Evo ja lično sam prije nego što sam izvučen na GC lutriji bio u Americi bezbroj puta, svake godine po nekoliko puta po nekoliko dana ili sedmica. super mi bilo. međutim kada sam dobio GC, preselio u Ameriku i počeo da pravo živim i radim, onda sam shvatio kako ja ustvari prije toga ništa nisam vidio i koliko mi se Amerika ustvari ne sviđa za život. nakon nekoliko mjeseci spakovao se i sa osmijehom na licu vratio se u Europu i ne žalim.
Reply With Quote
  #86  
Staro 24.04.2016, 16:28
Markonato Markonato je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.04.2015
Poruke: 88
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik johnywalker Prikaz poruke
ma koliko se trudili mi, nikad nećemo moći biti spremni na sve. Evo ja lično sam prije nego što sam izvučen na GC lutriji bio u Americi bezbroj puta, svake godine po nekoliko puta po nekoliko dana ili sedmica. super mi bilo. međutim kada sam dobio GC, preselio u Ameriku i počeo da pravo živim i radim, onda sam shvatio kako ja ustvari prije toga ništa nisam vidio i koliko mi se Amerika ustvari ne sviđa za život. nakon nekoliko mjeseci spakovao se i sa osmijehom na licu vratio se u Europu i ne žalim.
Pa opisi nam kako je proteklo sve,koliko si bio u USA sta si radio,kako je bilo sa finansijama i sta ti to generalno nije odgovaralo.
Reply With Quote
  #87  
Staro 24.04.2016, 16:42
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

radio sam kao informatičar. bio 6 mjeseci. nije mi se svidjelo što se puno radi, barem ja u svojoj poziciji kao "assistant director of IT". Njemačka me je previše razmazila. Džabe što se više zarađuje kada su troškovi veći a i pored toga nisam imao vremena da potrošim pare jer stalno radiš. nema godišnjeg, nema bolovanja itd... ne hvala. ali bilo je lijepo iskustvo.
Reply With Quote
  #88  
Staro 24.04.2016, 17:52
oskark's Avatar
oskark oskark je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.06.2010
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 676
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik BigApple Prikaz poruke
Procitala sam mnogo tema na ovom forumu, ako ne i sve a i same blogove nekih clanova izmedju ostalog i Oskar-ov i zahvalna sam za svaku informaciju jer ce nam bilo koja kad-tad zatrebati. Meni nije bila namjera da bilo koga uvrijedim, medjutim, ne treba suditi nekome koga ne poznajes. Imam veliku zelju da odem, vjerujem u sebe i svoje mogucnosti ali isto tako ne sanjarim nego zelim da sagledam sve aspekte samog odlaska u nepoznato, u novi zivot. Zelim da budem spremna na sve ili bar vecinu toga sto me moze snaci na putu da ostvarim svoje snove. To je sve sto sam prethodnim postom zeljela da kazem, da na sam uspjeh u bilo cemu ne utice samo volja nego i mnogo drugih faktora, na mnoge od njih ne mozemo uticati. Da ne bi ovo preslo u neku raspravu (to mi od starta nije bila namjera) zelim takodjer i Vama i svima koji su otisli i koji trebaju da odu puno srece i uspjeha i nadam se da cu u buducnosti biti i ja ta 'sa druge strane' koja ce drugima pomoci kao oni koji to dosad nesebicno cine...
Na banalna pitanja samo sam dao banalan odgovor Nisam ja nikog sudio, sakome bih odgovorio istim odgovorom da je postavio to pitanje, i kajnje nisi me uvredila, nego da sam jednostavo hteo da ti ukazem da sa takvom neodlucnoscu ne mozes da se selis negde. Kao sto sam rekao treba da odlucis prvo dal uopste hoces da se upustis u ovako nesto ili ti je ovo samo jedna od tih "lepih" misli sta bi bilo kad bi bilo. Od toga nema hleba. Ako zelis da ides, treba da preseces i da znas da to hoces i da kazes sebi opet i opet da nema povratka nazad.

Kao sto Johhny kaze ako budemo cekali da budemo spremni nikada se nece desiti i to je istina. Veruj mi govorim iz iskustva, ja sam bio jedan od tih ljud jao pa cu sad, jao pa kako cu ako ovo, kako cu ako ono, pa sta ako ovo pa sta ako ono. Sve sama pitanja a u stvari odgovor lezi u nama, jer smo neodluci(da ne kazem kukavice) Ja sam se prelomio da hocu da uradim nesto, krenuo da sakupljam pare iako nisam imao nista, ali sam nasao nacina. Ako nesto hoces nacices nacina, ako ne nacices izgovor.

Za kredite ne znam kakav odgovor ocekujes da dobijes. Ali je jednostavno. Ili dodjes ovde pa ne platis, ili ga placas. treca opcija nema. osim ako ne zamolis nekoga dal ce da placa umesto tebe dok ne pocnes ovde da radis, pa ces im vratiti sav novac koji su placali umesto tebe.


Nisi jedina koji su se upustili u ovo sa bebom. Ako procitas forum ima bezbroj ljudi koji dosli ovamo sa bebom i nasli su nacina. Ne znam ko je od vas nosioc vize, tj ajd da krenemo od toga dal ste uopste izvuceni ili ste samo igrali ili ste tek planrali da se prijavite? no u svakom slucaju nek dodje muz, nadje posao, obezbedi stan, a vi dodjite posle 6 meseci ovde.

Sto se posla tice moj odgovor je bio sarkastican, jer je i pitanje bilo smesno. Pa kazi mi molim te jel bi mogla da nadjes nacina da zadrzis taj posao i da se preselis ovde? Ja sam dao otkaz dve nedelje pre datuma poletanja, inace bi dobio otkaz da mi je sef saznao. tako ti to tamo ide. Oni to shvate kao crveni signal, aha on planira da se seli znaci on samo dolazi na posao da gubi vreme jer mu ionako nije stalo.
__________________
27.10.2011. Prijava prvi put
01.05.2012. 2013EU00011XXX
14.05.2012. Poslata Koverta
22.05.2012. Stigla koverta u Kentucky
29.01.2013. Obavljen lekrski pregled
20.02.2013. Interview Uspesno Obavljen
21.02.2013. Viza u pasosu!!!
08.03.2013. Avionska karta
27.04.2013. Vezite se, Polecemo POE Seattle

Oskarov Blog

zelenadvlutrija.blogspot.com
Reply With Quote
  #89  
Staro 24.04.2016, 19:51
BigApple BigApple je offline
Član
 
Datum prijave: 01.04.2016
Poruke: 8
Nepromenjeno

Hvala ti za sve sto si napisao, u potpunosti se slazem s tobom. Da budem iskrena, nisam ja ta koja je neodlucna, ovo je nesto sto zelim da tako kazem citav svoj zivot i ja sam ta koja je uopste pokrenula temu odlaska i prijave na lutriju dok je moj suprug upravo taj koji nista ne radi ako nije 100% siguran u to. Zbog njega sam najvise i pocela sa hipotetickim pitanjima. Za GC se nadam ove godine, ali necu odustati sve dok je ne dobijem ili dok ne ukinu samu lutriju (nadam se da nikad i nece). :-)

Obzirom da smo malo skrenuli s teme, ne bih vise da zatrpavam forum slicnim izjavama, tebi hvala jos jednom i radujem se novim pricama o Americi, kako od tebe tako i od ostalih clanova...
Reply With Quote
  #90  
Staro 24.04.2016, 20:54
SanjaM SanjaM je offline
Član
 
Datum prijave: 15.05.2015
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Beograd
Poruke: 16
Nepromenjeno

Nema glupih pitanja (samo glupih odgovora), valjda smo zato i svi mi na ovom forumu! BigApple samo napred i srecno!!! Svako ima pravo na svoje misljenje, nismo svi u istoj situaciji, neko ide sam, neko sa decom, neko ostavlja dobar posao...neko odlaskom ne gubi apsolutno nista, ali cilj nam je svima isti, a to je da odemo i pokusamo da iskoristimo svoju priliku, kako cemo se snaci to je vec trik pitanje, neko ima vise snage ili srece, sve je to individualno i ne treba nikoga osudjuvati ako ima bilo kakve sumnje, jer to je ljudski, meni ce ovo definitivno biti najveca promena u zivotu, iako 10 godina vec zivim u drugom gradu (tj. ne odvajam se po prvi put od svog "rodnog grada"), pa zar nije logicno da razmisljam apsolutno o svakom detalju, a u to spada cak i filozofsko pitanje "a sta ako...."!
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Pravila nosenja stvari u avion stizeljeto Stare teme 21 18.12.2008 21:17

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 18:53.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.