ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 15.11.2012, 18:16
SrleBG SrleBG je offline
Član
 
Datum prijave: 15.11.2012
Poruke: 12
Nepromenjeno Izvod iz policije u drugim zemljama

Imam pitanje za one koji su prosli kroz slicnu situaciju:

Pokusavam da izvadim zelenu kartu za moju tastu. Zena i ja smo oboje drzavljani SAD.

Moja tasta je studirala u Banja Luci od 1966. do 1973 ali nema BiH drzavljanstvo vec samo drzavljanstvo Republike Srbije. Ne seca se da li je bila prijavljivana u Banja Luci za vreme studija ili ne. E sad, posto u obrascu DS-230 traze da se navede svako mesto prebivalista u kojem je osoba boravila duze od 6 meseci nakon napunjene 16 godine, treba joj potvrda iz banjalucke policije da prethodno nije hapsena niti osudjivana. Tasta se spakovala, sela na autobus i otisla za Banja Luku.

Kada je pokusala da izvadi potvrdu iz banjalucke policije, izdali su joj dokument na kojem pise da banjalucka policija nije "stvarno/mjesno nadlezan organ" i da se njenom zahtevu ne moze udovoljiti. U Srbiji su joj izdali taj formular u policiji bez problema.

Dakle izludeli smo i ja i zena, ima da se otelimo dok tasta ne dodje a to je jedini dokument koji nam trazce is NVC-a da bi joj zakazali razgovor u ambasadi u Beogradu.

Sta sad da radim? Da li da prevedm i posaljem taj formular iz banjalucke policije u NVC kao potvrdu? Tasta je otisla i u sud a i tamo su joj rekli da ne mogu da joj izdaju nikakvu potvrdu.

LJUDI POMAGAJTE, AKO BOGA ZNATE. Eno je zena u Banja Luci ceka da joj javimo sta da radi.
Reply With Quote
  #2  
Staro 16.11.2012, 12:04
Loperamid's Avatar
Loperamid Loperamid je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.05.2012
YU lokacija: Čačak/Beograd
Poruke: 70
Pošalji Skype™ poruku korisniku Loperamid
Nepromenjeno

Ako je samo studirala u Banjaluci, a iz Srbije je, onda verovatno tamo nije ni bila prijavljena i samim tim oni nemaju podatak da je ona tamo boravila tih 7-8 godina ili koliko vec. Zar ne bi trebalo da je dovoljna potvrda policije iz Srbije?
Reply With Quote
  #3  
Staro 16.11.2012, 13:04
veko veko je offline
Drug član
 
Datum prijave: 29.10.2012
US lokacija: We'll see :)
YU lokacija: Zvornik
Poruke: 38
Nepromenjeno

Ako treba da se navede svako mjesto prebivališta, to podrazumijeva da se navedu samo mjesta na kojima je bila prijavljena. Jedino ta mjesta je i moguće provjeriti a ako nije bila prijavljena u BL, nije ni trebalo navoditi jer nema mogućnost provjere.
Reply With Quote
  #4  
Staro 16.11.2012, 14:34
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Ako je studirala tad, sve da je i bila prijavljena, ja sumnjam da bi oni cuvali te podatke (zamisli koliki bi im arhiv trebao). I ja kontam prebivaliste ono za sta je u licnoj karti pisala zvanicna prijava prebivalista.
Reply With Quote
  #5  
Staro 16.11.2012, 16:37
SrleBG SrleBG je offline
Član
 
Datum prijave: 15.11.2012
Poruke: 12
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik veko Prikaz poruke
Ako treba da se navede svako mjesto prebivališta, to podrazumijeva da se navedu samo mjesta na kojima je bila prijavljena. Jedino ta mjesta je i moguće provjeriti a ako nije bila prijavljena u BL, nije ni trebalo navoditi jer nema mogućnost provjere.
Apsolutno se slazem sa tobom ali sta ako je pitaju gde je studirala a da pri tome nije to prijavila u formularu? Ne zelimo da se igramo sa time vec da sve bude kako je navedeno u DS 230. Banjalucka policija nije nadlezna a sud nema na cemu da radi tako da ni oni me mogu da nam izdaju nikakav dokument.

Potvrda iz srpske policije bi trbala da bude za bilo koji deo sveta jer ako je zena osudjivana ili sluzila zatvorsku kaznu van Srbije onda vlada te zemlje treba da obavesti nasu policiju i pravosudni sistem.

Prevela je tu odbijenicu pa cemo je sa sve originalom poslati viza centru pa sta nam Bog da.

Hvala vam na komentarima.
Reply With Quote
  #6  
Staro 16.11.2012, 17:43
jovke jovke je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2011
Poruke: 334
Nepromenjeno

Ako pogledaju u obrasce i pokaže na uvid diplomu iz Banja Luke onda mora dostaviti potvrdu jer im je jasno da je boravila u Banja Luci za vrijeme studiranja. Ako je samo studirala ali nije završila i nema diplomu onda i ne mora da navodi školu iz Banja Luke niti da dokazuje nesto. Moj poznanik iz BiH koji je dobio na lutriji , državljanin je BIH i studirao je u Beogradu, i pored toga što nije bio prijavljen u Beogradu morao je ambasadi u Sarajevu da donese potvrdu iz policije u Beogradu. To su mu tražili vidjevši diplomu stečenu u Beogradu, i to je za njih automatski boravak na teritoriji druge države radi školovanja, posla, usavršavanja ili slično tome..
Kod tvoje mame je specifična situacija jer je ona tamo studirala u vrijeme kada je to bila jedna država. Trebali ste i ambasadu pitati oko toga zbog specifičnosti na prostoru bivše države. Ja ne bih tek tako zapucao po nejasnu potvrdu bez dodatnog informisanja pa onda problem, jao sta cu frka mi je. Uvijek treba imati na umu da je naša administracija trula i da nemaju pojma šta rade niti šta izdaju kada je u pitanju papirologija iz bivše države.

Last edited by jovke; 16.11.2012 at 17:48.
Reply With Quote
  #7  
Staro 16.11.2012, 18:33
SrleBG SrleBG je offline
Član
 
Datum prijave: 15.11.2012
Poruke: 12
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik jovke Prikaz poruke
Ako pogledaju u obrasce i pokaže na uvid diplomu iz Banja Luke onda mora dostaviti potvrdu jer im je jasno da je boravila u Banja Luci za vrijeme studiranja. Ako je samo studirala ali nije završila i nema diplomu onda i ne mora da navodi školu iz Banja Luke niti da dokazuje nesto. Moj poznanik iz BiH koji je dobio na lutriji , državljanin je BIH i studirao je u Beogradu, i pored toga što nije bio prijavljen u Beogradu morao je ambasadi u Sarajevu da donese potvrdu iz policije u Beogradu. To su mu tražili vidjevši diplomu stečenu u Beogradu, i to je za njih automatski boravak na teritoriji druge države radi školovanja, posla, usavršavanja ili slično tome..
Kod tvoje mame je specifična situacija jer je ona tamo studirala u vrijeme kada je to bila jedna država. Trebali ste i ambasadu pitati oko toga zbog specifičnosti na prostoru bivše države. Ja ne bih tek tako zapucao po nejasnu potvrdu bez dodatnog informisanja pa onda problem, jao sta cu frka mi je. Uvijek treba imati na umu da je naša administracija trula i da nemaju pojma šta rade niti šta izdaju kada je u pitanju papirologija iz bivše države.
Zvali smo i ambasadu BiH u Beogradu i oni su nas poslali po burek. Rekli su nam da se obratimo nasem MIP-u. Na kraju cu Dacicu morati na vrata da zakucam.

Idem sa odbijenicom kod Amera pa ako mi kazu da treba jos documentacije onda cu da birnem. Tasta je diplomirala u Banja Luci i jos uvek poseduje diplomu sa fakulteta...
Reply With Quote
  #8  
Staro 17.11.2012, 19:27
curlika's Avatar
curlika curlika je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.02.2012
US lokacija: Las Vegas, Houston, Chicago
YU lokacija: Sombor-Novi sad, Srbija
Poruke: 263
Pošalji Skype™ poruku korisniku curlika
Nepromenjeno

Hm....a pitam se zasto ste i prijavljivali da je studirala??? Nije uslov za zelenu kartu da ima fakultet. A ako je srednju skolu u Srbiji zavrsila i ima drzavljanstvo Srbije (a u Srbiji pretpostavljam da je i rodjena), onda je sve ok. Banja Luku i studiranje ne treba ni pominjati.
__________________
10.10.2012. Prijavljen 1. put sa suprugom i kcerkom za DV-14
Reply With Quote
  #9  
Staro 17.11.2012, 19:44
redovnica redovnica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.10.2012
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 48
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik curlika Prikaz poruke
Hm....a pitam se zasto ste i prijavljivali da je studirala??? Nije uslov za zelenu kartu da ima fakultet. A ako je srednju skolu u Srbiji zavrsila i ima drzavljanstvo Srbije (a u Srbiji pretpostavljam da je i rodjena), onda je sve ok. Banja Luku i studiranje ne treba ni pominjati.
Krenes od toga da ne zelis lagati, vjerujem da nisu pretpostavljali da ce papir iz policije stvarati problem..
Reply With Quote
  #10  
Staro 19.11.2012, 18:15
SrleBG SrleBG je offline
Član
 
Datum prijave: 15.11.2012
Poruke: 12
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik curlika Prikaz poruke
Hm....a pitam se zasto ste i prijavljivali da je studirala??? Nije uslov za zelenu kartu da ima fakultet. A ako je srednju skolu u Srbiji zavrsila i ima drzavljanstvo Srbije (a u Srbiji pretpostavljam da je i rodjena), onda je sve ok. Banja Luku i studiranje ne treba ni pominjati.
Zato sto ne zelimo da dobije dozivotnu zabranu ulaska u Ameriku. Ko moze da mi garantuje da je nece pitati da li je i gde zavrsila studije?
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Potvrda iz policije landlord Uputstva za dobitnike 172 08.06.2021 23:45
Srbija - Izvod iz kaznene evidencije za strane drzavljane Miha Uputstva za dobitnike 8 15.03.2012 21:49
Izvod iz suda i policije za dete amilio Stare teme 2 01.11.2009 22:02
Posjeta Evropskim zemljama sa Green Cardom landlord Stare teme 25 20.05.2009 10:51
broj izvucenih po zemljama? biljana Vaša strana 6 12.02.2009 16:39

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:15.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.