ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 26.09.2012, 17:42
ivan2big ivan2big je offline
Član
 
Datum prijave: 26.09.2012
Poruke: 2
Nepromenjeno krivicni postupak i dobijanje vize

Pozdrav,ima zapravo dva pitanja ali ovo u naslovu je bitnije:
1. da li i kako mogu ikako da nadjem svoj "confirmation number" ,jer sam proslog oktobra konkurisao ali sam greskom refresovao stranicu pre nego sam prepisao broj...:smrc:
2. imam aktivnu krivicnu prijavu,koliko su rigorozni po tom pitanju,sta treba da dostavim u to ime,ima li neko iskustvo sa slicnom situacijom?
hvala
  #2  
Staro 26.09.2012, 17:55
jovke jovke je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2011
Poruke: 334
Nepromenjeno

1. Ako misliš da li možeš da pronađeš na svom računaru tada kada si predao prijavu, možda i možeš. Zavisi šta si brisao u njemu, da li si reinstalirao sistem, itd.
Ako misliš da li možeš nekako zvaničnim putem preko nekoga ili nečega doći do njega, to zaboravi, nećeš moći. Ova godina je za tebe izgubljena u igračkom smislu. Prijavi se u Oktobru za DV-2014.
2. Pogledaj ovu temu [url]http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=239&highlight=krivicna[/url] tu se pominju situacije za krivičnim i prekršajnim prijavama, razlike među njima i slično pa pogledaj i druga iskustva.
  #3  
Staro 26.09.2012, 18:30
ivan2big ivan2big je offline
Član
 
Datum prijave: 26.09.2012
Poruke: 2
Nepromenjeno

hvala Jovke puno,sad mi je sve jasno...nazalost...
pozdrav!
  #4  
Staro 27.09.2012, 08:09
Dome Dome je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.04.2012
US lokacija: NY akobogda
YU lokacija: Prijepolje, Srbija
Poruke: 104
Nepromenjeno

Mene zanima da li ce mi praviti neke probleme jer sam kao 15-16ogodisnjak imao prekrsaj iz clana "Ostecenje tudje stvari" nakon toga sam imao uslovnu 2 godine i novacnu kaznu koju sam platio,pa da li se ce se ophoditi prema tome rigorozno,kakvo je vase misljenje,i da,imao sam solidan broj kazni zbog ne nosenja licne karte kao i saobracajnih kazni(pojas) koje sam naravno sve platio.
Pa me zanima kakvo je vase misljenje,kako cu proci s tim dosijeima,nadam se da ih imam u SUP-u,al svi su regulisani. ?
  #5  
Staro 27.09.2012, 08:32
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

Vrlo prosto mozes to da znas. Idi u lokalni SUP i trazi da ti daju "uverenje da nisi kaznjavan" i ako ti daju dokument u kome pise da nisi osudjivan i slicno dobices vizu bez problema jer se vodis kao neko ko nije osudjivan.

Ceka se oko 15 dana u Bg-u a u drugim gradovima 1 dan. oko 560 din kosta.
  #6  
Staro 27.09.2012, 09:02
Dome Dome je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.04.2012
US lokacija: NY akobogda
YU lokacija: Prijepolje, Srbija
Poruke: 104
Nepromenjeno

[QUOTE=vrhunski;31674]Vrlo prosto mozes to da znas. Idi u lokalni SUP i trazi da ti daju "uverenje da nisi kaznjavan" i ako ti daju dokument u kome pise da nisi osudjivan i slicno dobices vizu bez problema jer se vodis kao neko ko nije osudjivan.

Ceka se oko 15 dana u Bg-u a u drugim gradovima 1 dan. oko 560 din kosta.[/QUOTE]

Pa dobro,Hvala,al valjda ce mi pisati da sam osudjivan,jer sam BIO osudjen kao 16godisnjak na 2 godine uslovne i novcanu kaznu,pa mi to sad cudno da ne bude pisalo ??
  #7  
Staro 27.09.2012, 09:29
ivanmilosavljevic's Avatar
ivanmilosavljevic ivanmilosavljevic je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2012
US lokacija: Miami
Poruke: 311
Pošalji Skype™ poruku korisniku ivanmilosavljevic
Nepromenjeno ..

[QUOTE=Dome;31677]Pa dobro,Hvala,al valjda ce mi pisati da sam osudjivan,jer sam BIO osudjen kao 16godisnjak na 2 godine uslovne i novcanu kaznu,pa mi to sad cudno da ne bude pisalo ??[/QUOTE]
Kada su drzavni organi u Srbiji,nista nije nemoguce.Hocu reci,ovde i onaj ko je ubijao ako ima vezu dobice potvrdu da je nevin i cist.Ne brini zbog toga,to je moje licno misljenje.
__________________
2013EU000239XX
10.10.2011-Poslao prijavu
03.05.2012-Dobio poklon za rodjendan od KCC-a
09.05.2012-Poslao kovertu
16.05.2012-Stigla koverta u KCC
19.04.2013-Lekarski
15.05.2013-Ponovo rodjen
21-22.05.2013-Zagreb-Zurich-Miami(Florida)
  #8  
Staro 27.09.2012, 09:42
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

[QUOTE=Dome;31677]Pa dobro,Hvala,al valjda ce mi pisati da sam osudjivan,jer sam BIO osudjen kao 16godisnjak na 2 godine uslovne i novcanu kaznu,pa mi to sad cudno da ne bude pisalo ??[/QUOTE]

Idi trazi taj dokument pa da vidimo sta dalje :)
Ja iskreno mislim da ti nece nista pisati al ajde.
  #9  
Staro 27.09.2012, 09:43
oskark's Avatar
oskark oskark je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.06.2010
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 676
Nepromenjeno

evo sve je opisano ovde... zavisi za sta si bio osudjivan

[B][QUOTE]
[B]212(a)(2) Criminal and related grounds[/B]
212(a)(2)(A) Conviction of certain crimes.
212(a)(2)(A)(i) In general.–Except as provided in clause (ii), any alien convicted of, or who admits having committed, or who admits committing acts which constitute the essential elements of:
212(a)(2)(A)(i)(I) a crime involving moral turpitude (other than a purely political offense) or an attempt or conspiracy to commit such a crime, or
212(a)(2)(A)(i)(II) a violation of (or a conspiracy or attempt to violate) any law or regulation of a State, the United States, or a foreign country relating to a controlled substance (as defined in section 102 of the Controlled Substances Act (21 U.S.C. 802)),
is inadmissible.
212(a)(2)(A)(ii) Exception. Clause (i)(I) shall not apply to an alien who committed only one crime if:
212(a)(2)(A)(ii)(I) the crime was committed when the alien was under 18 years of age, and the crime was committed (and the alien released from any confinement to a prison or correctional institution imposed for the crime) more than 5 years before the date of application for a visa or other documentation and the date of application for admission to the United States, or
212(a)(2)(A)(ii)(II) the maximum penalty possible for the crime of which the alien was convicted (or which the alien admits having committed or of which the acts that the alien admits having committed constituted the essential elements) did not exceed imprisonment for one year and, if the alien was convicted of such crime, the alien was not sentenced to a term of imprisonment in excess of 6 months (regardless of the extent to which the sentence was ultimately executed).
212(a)(2)(B) Multiple criminal convictions. Any alien convicted of 2 or more offenses (other than purely political offenses), regardless of whether the conviction was in a single trial or whether the offenses arose from a single scheme of misconduct and regardless of whether the offenses involved moral turpitude, for which the aggregate sentences to confinement were 5 years or more is inadmissible.
212(a)(2)(C) Controlled substance traffickers. Any alien who the consular officer or the Attorney General knows or has reason to believe
212(a)(2)(C)(i) is or has been an illicit trafficker in any controlled substance or in any listed chemical (as defined in section 102 of the Controlled Substances Act (21 U.S.C. 802)), or is or has been a knowing aider, abettor, assister, conspirator, or colluder with others in the illicit trafficking in any such controlled or listed substance or chemical, or endeavored to do so; or
212(a)(2)(C)(ii) is the spouse, son, or daughter of an alien inadmissible under clause (i), has, within the previous 5 years, obtained any financial or other benefit from the illicit activity of that alien, and knew or reasonably should have known that the financial or other benefit was the product of such illicit activity,
is inadmissible.
[/QUOTE][/B]
__________________
27.10.2011. Prijava prvi put
01.05.2012. 2013EU00011XXX
14.05.2012. Poslata Koverta
22.05.2012. Stigla koverta u Kentucky
29.01.2013. Obavljen lekrski pregled
20.02.2013. Interview Uspesno Obavljen
21.02.2013. Viza u pasosu!!!
08.03.2013. Avionska karta
27.04.2013. Vezite se, Polecemo POE Seattle

Oskarov Blog

zelenadvlutrija.blogspot.com
  #10  
Staro 27.09.2012, 09:44
oskark's Avatar
oskark oskark je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.06.2010
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 676
Nepromenjeno

Sve zavisi i od toga zasta si bio osudjivan. Nisam stavio prostituciju, pranje novca i person trafficing, nadam se da nije nesto od toga :)
__________________
27.10.2011. Prijava prvi put
01.05.2012. 2013EU00011XXX
14.05.2012. Poslata Koverta
22.05.2012. Stigla koverta u Kentucky
29.01.2013. Obavljen lekrski pregled
20.02.2013. Interview Uspesno Obavljen
21.02.2013. Viza u pasosu!!!
08.03.2013. Avionska karta
27.04.2013. Vezite se, Polecemo POE Seattle

Oskarov Blog

zelenadvlutrija.blogspot.com
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Mogućnost za dobijanje papira za suprugu nosioca zelene karte paok32 Porodične imigrantske vize 60 27.11.2018 08:19
Neophodni uslovi za dobijanje H1B vize jasmanac Ne-imigrantske vize 5 27.12.2011 17:43
Sumnjiv mail o dobitku vize Tasha Stare teme 25 02.10.2011 05:01
Srpski pasos sa GC & vize Gugly Stare teme 7 23.02.2011 10:43

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:26.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.