ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Dv-2019 » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #921  
Staro 23.05.2018, 11:37
tile83 tile83 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: VA
Poruke: 86
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik AleksandraSandra Prikaz poruke
Zdravo forumasi, nadam se da ce dosta vas da mi odgovori i da bilo kakve savete, svi saveti i preporuke su dobro dosli. Naime izvucena sam za green card, i trenutno se nalazim u Usa. Danas sam bila kod advokata i rekao mi je da se vratim za Srbiju i apliciram, da imam iste sanse kao i svi koji su izvuceni, da nikakva pravila nisam prekrsila. Naime mene plasi to sto sam ispala iz statusa, ali mi je advokat rekao da je bitno da nisam preko 180, do 180 dana je sve ok prema imigracionim pravima. Naime isto to pravo sam i ja nasla na imigracionom sajtu, ako je neko izvucen za green card a ilegalno je boravio u usa manje od 180 i dalje moze da aplicira za green card ako je izvicen.
Neka iskustva? Neko sa slicnim situacijama? Kod mene je u pitanju velika dilema sta i kako? Pomoc dragi ljudi
Cestitke Sandra! Puno srece vam zelim u nastavku... Nadam se da se niko nece ljutiti jer je ovo uglavnom nepoznanica-ja bih vas uputila na britsimonsays.com jer je on najiskusniji pa pitajte na njegovom blogu a onda naravno podelite sa nama ovde odgovor kako bismo imali info za ostale clanove.
__________________
03.05.2017. Selected - 2. prijava
CN: 2018EU00004***
Lekarski - 26.06.2018.
Interview - July 2018
Rejected
Reply With Quote
  #922  
Staro 23.05.2018, 19:48
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik AleksandraSandra Prikaz poruke
Zdravo forumasi, nadam se da ce dosta vas da mi odgovori i da bilo kakve savete, svi saveti i preporuke su dobro dosli. Naime izvucena sam za green card, i trenutno se nalazim u Usa. Danas sam bila kod advokata i rekao mi je da se vratim za Srbiju i apliciram, da imam iste sanse kao i svi koji su izvuceni, da nikakva pravila nisam prekrsila. Naime mene plasi to sto sam ispala iz statusa, ali mi je advokat rekao da je bitno da nisam preko 180, do 180 dana je sve ok prema imigracionim pravima. Naime isto to pravo sam i ja nasla na imigracionom sajtu, ako je neko izvucen za green card a ilegalno je boravio u usa manje od 180 i dalje moze da aplicira za green card ako je izvicen.
Neka iskustva? Neko sa slicnim situacijama? Kod mene je u pitanju velika dilema sta i kako? Pomoc dragi ljudi
Pozdrav Sandra I ja se nadam da nece niko da se naljuti Mozete da nadjete neke Informacije i ovde takodje Jedan od linkova je nas clan Land postavljao davnih godina Ovaj:

http://www.city-data.com/forum/

I ovde mozete isto da pogledate na Simonovom forumu

https://forums.immigration.com/forum...-visas-dv.119/

https://forums.immigration.com/threa...s-only.337772/ - za 2019

I AOS za 2018 godinu

https://forums.immigration.com/threa...s-only.336256/


Veliki Pozdrav vama i nadam se da ce sve da ispadne dobro na kraju
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #923  
Staro 23.05.2018, 20:01
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik lazooooo Prikaz poruke
Zdravo ljudi!

Zanima me kako kontaktirate ambasadu telefonom? Isao sam po sledecim uputstvima sa sajta: За питања о усељеничким визама, лутријском ДВ програму, вереничким визама, транспортним писмима, и другим информацијама у вези са имиграцијом у САД позовите радним данима од 15 до 16 часова на + 381 11 706-4000, пошаљите нам мејл на belgradeiv@state.gov или нам пошаљите писмо... medutim sve to odradim danas posle 3 i kad odaberem ekstenzije za moj slucaj, automat samo kaze "sve potrebne informacije imate na sajtu..." i na kraju "Goodbye." Pa eto da vidim da li neko zna neki drugi broj ili je to to?

Pozdrav!
Ja sam uglavnom kontaktirala Ambasadu od 15h do 15:30h Pokusajte u tom terminu da ih pozovete Ili im posaljite email koji ste naveli,odgovaraju u veoma kratkom roku
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #924  
Staro 24.05.2018, 01:01
AleksandraSandra AleksandraSandra je offline
Član
 
Datum prijave: 19.05.2018
Poruke: 9
Unhappy

Ljudi hvala puno na odgovorima, i dalje nisam resila sta da uradim. Jako teska odluka i dilema, ipak sam overstayed i ako je prema imigracionim pravima ok do 180 dana, ja sam ipak ispala iz statusa i svesna sam toga, a posledice mogu biti velike.
Reply With Quote
  #925  
Staro 24.05.2018, 07:56
lazooooo lazooooo je offline
Član
 
Datum prijave: 16.05.2018
US lokacija: New York, NY
YU lokacija: Podgorica, Crna Gora
Poruke: 27
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Makica@ Prikaz poruke
Ja sam uglavnom kontaktirala Ambasadu od 15h do 15:30h Pokusajte u tom terminu da ih pozovete Ili im posaljite email koji ste naveli,odgovaraju u veoma kratkom roku
Hvala ti! poslao sam vec jos prekjuce mail sa svim pitanjima
Zanima me da li je zbilja neophodan ovaj obrazac I134 kako li? Nesto sam slabo citao o tome na forumu, a vidim da treba po nekom official guide-u, pa me zanima eto u vezi toga kad ste to predavalki da li na intervju ili posle intervjua ili kako...?

Hvala i pozdrav!
Reply With Quote
  #926  
Staro 24.05.2018, 12:22
Soljica Soljica je offline
Član
 
Datum prijave: 10.12.2012
Poruke: 5
Nepromenjeno

Ja sam tek sad video da su ponistili neke prijave pocetkom oktobra.A nisu mi nista poslali na mail.Strasno.A ne mogu da se setim kad sam tacno aplicirao.Proverio sa tri puta da li sam izvucen i sva tri puta mi izbacuje obaveztenje da nisam nesto dobro ukucao?Da li to znaci da sam ja medju tim jadnicima koje su izbrisali?
Reply With Quote
  #927  
Staro 24.05.2018, 12:54
tile83 tile83 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: VA
Poruke: 86
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik AleksandraSandra Prikaz poruke
Ljudi hvala puno na odgovorima, i dalje nisam resila sta da uradim. Jako teska odluka i dilema, ipak sam overstayed i ako je prema imigracionim pravima ok do 180 dana, ja sam ipak ispala iz statusa i svesna sam toga, a posledice mogu biti velike.
Ja bih ispoštovala to sto su vam advokat I BritSimon savetovali... nadam se da imate dobar razlog sto ste prekoracili a koliko sam shvatila sanse su vam dobre. Svakako, puno srece!
__________________
03.05.2017. Selected - 2. prijava
CN: 2018EU00004***
Lekarski - 26.06.2018.
Interview - July 2018
Rejected
Reply With Quote
  #928  
Staro 24.05.2018, 20:41
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik AleksandraSandra Prikaz poruke
Zdravo forumasi, nadam se da ce dosta vas da mi odgovori i da bilo kakve savete, svi saveti i preporuke su dobro dosli. Naime izvucena sam za green card, i trenutno se nalazim u Usa. Danas sam bila kod advokata i rekao mi je da se vratim za Srbiju i apliciram, da imam iste sanse kao i svi koji su izvuceni, da nikakva pravila nisam prekrsila. Naime mene plasi to sto sam ispala iz statusa, ali mi je advokat rekao da je bitno da nisam preko 180, do 180 dana je sve ok prema imigracionim pravima. Naime isto to pravo sam i ja nasla na imigracionom sajtu, ako je neko izvucen za green card a ilegalno je boravio u usa manje od 180 i dalje moze da aplicira za green card ako je izvicen.
Neka iskustva? Neko sa slicnim situacijama? Kod mene je u pitanju velika dilema sta i kako? Pomoc dragi ljudi
Da, advokat je u pravu. Potrebno je da se vratite u Srbiju i da zavrsite proces i ne bi trebalo da imate penale za prekoracenje manje od 180 dana. Postoji advokatska kancelarija u Novom Sadu koja se bavi imigracijom i za koju smo culi ovde na Forumu. Kontaktirajte i njih. Srecno!
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #929  
Staro 24.05.2018, 22:48
AleksandraSandra AleksandraSandra je offline
Član
 
Datum prijave: 19.05.2018
Poruke: 9
Smile

Hvala vam na savetima, i pomoci donekle u mojoj odluci. Uskoro se vracam u Srbiju pa vas izvestavam o daljoj situaciji.
Reply With Quote
  #930  
Staro 24.05.2018, 23:41
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik lazooooo Prikaz poruke
Hvala ti! poslao sam vec jos prekjuce mail sa svim pitanjima
Zanima me da li je zbilja neophodan ovaj obrazac I134 kako li? Nesto sam slabo citao o tome na forumu, a vidim da treba po nekom official guide-u, pa me zanima eto u vezi toga kad ste to predavalki da li na intervju ili posle intervjua ili kako...?

Hvala i pozdrav!
Pozdrav Malko kasnim Za Intervjuu u Beogradu nije potreban Addafit of Support,kako sam upoznata samo je za Intervjuu u Makedoniji potreban I134 obrazac Ja nisam predavala to na intervjuu,nije pisalo da treba Mislim da ni vama nece trebati Od dokumentacije vam je potrebno (posto cete imati Intervjuu u Beogradu)

2 slike 5x5
DS 260 Confirmation Page (na kraju DS obrazca istampate tu stranicu i ponesete sa sobom)
Appointmant Letter (datum kada vam je zakazan intervjuu) - Od Oktobra meseca pratite Visa Bulletin (kada pocinju prvi Intervjui)
Izvod iz knjige rodjenih (original i kopija)
Sud Opsti i Visi (da niste osudjivani)
Mup Potvrda iz Kaznene evidencije
Diploma + svedocanstva iz Srednje skole (kopija i originali)
Ako ste u braku - Izvod Vencanih (original i kopija)
Koverta sa Lekarskog pregleda (Uradi se 10 dana pred intervjuu) - Ima puno iskustava od ove godine napisano
i 330$ za vizu.

To vam je sve sto vam je potrebno za Intervjuu u Beogradu.
Samo polako,imate dovoljno vremena da sakupite dokumentaciju
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:37.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.