ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 16.12.2008, 08:18
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno Stanovi - share, rent, sublets

Ova tema bi trebalo da pomogne svima koji imaju problem stanovanja u prvo vreme kada se usele u USA. Zaista je problem ako dobitnik vize nema nikoga ovde - rodjaka ili prijatelja i jako je tesko u toj situaciji pronaci stan. Dakle - ukoliko neko trazi roommate, ili neko ko zivi ovde i hoce da izda deo stana novajlijama, ili ako neko ko zivi ovde menadzuje zgradu i zeli da pomogne, ili neko zeli da sublet stan na odredjeno vreme - ovo je strana za te namene. Naravno - www.zelenalutrija.com ni u kom slucaju nije odgovorna za bilo kakve problematicne dogovore i slicne situacije, vodite racuna da napravite validne ugovore u svakoj situaciji. Takodje, s obzirom na to da ova strana ima striktnu namenu - svaki post koji u svom sadrzaju ima nesto sto nije vezano za pronalazenje stana (ili misljenje o istom, upozorenje, etc) bice izbrisan. Lokacija je nebitna dokle god je svrha posta odgovarajuca.
Reply With Quote
  #2  
Staro 16.08.2014, 17:33
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Zana Prikaz poruke
Ova tema bi trebalo da pomogne svima koji imaju problem stanovanja u prvo vreme kada se usele u USA. Zaista je problem ako dobitnik vize nema nikoga ovde - rodjaka ili prijatelja i jako je tesko u toj situaciji pronaci stan. Dakle - ukoliko neko trazi roommate, ili neko ko zivi ovde i hoce da izda deo stana novajlijama, ili ako neko ko zivi ovde menadzuje zgradu i zeli da pomogne, ili neko zeli da sublet stan na odredjeno vreme - ovo je strana za te namene. Naravno - www.zelenalutrija.com ni u kom slucaju nije odgovorna za bilo kakve problematicne dogovore i slicne situacije, vodite racuna da napravite validne ugovore u svakoj situaciji. Takodje, s obzirom na to da ova strana ima striktnu namenu - svaki post koji u svom sadrzaju ima nesto sto nije vezano za pronalazenje stana (ili misljenje o istom, upozorenje, etc) bice izbrisan. Lokacija je nebitna dokle god je svrha posta odgovarajuca.
Ova tema je davno otvorena, ali tada nije zazivjela.
Da li je u medjuvremenu neko kupio zgradu za izdavanje "ili neko ko zivi ovde i hoce da izda deo stana novajlijama, ili ako neko ko zivi ovde menadzuje zgradu i zeli da pomogne, ili neko zeli da sublet stan na odredjeno vreme"?
Reply With Quote
  #3  
Staro 15.05.2015, 02:50
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Iznajmljuje se namesten jednoiposoban stan (dnevna plus manja spavaca soba) za jul i avgust (mozda i septembar) u Elmhurst-u (Queens, 9 stanica od Menhetna ili 25 min Central Park-a). Javite se na PM pa cu proslediti kontakt.
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote
  #4  
Staro 28.12.2016, 15:39
bojan.m bojan.m je offline
Član
 
Datum prijave: 28.12.2016
YU lokacija: Nis, Pirot
Poruke: 2
Smile Trazim cimera - Januar 2017

Pozdrav svima,

Nov sam na forumu, pronasao preko googla i ovde sam iz konkretnog razloga.

Naime dobio sam DV vizu ove godine, i jos uvek sam u Srbiji. Posle puno obecavanja od strane poznanika koji zive tamo, nisam uspeo preko njih da nadjem nikakav smestaj. I resio da se sam obratim internetu, oglasima i forumima

Sakupio sam novca koliko sam mogao (prodao auto i tehniku) i ne bih da cekam dalje jer ce se pare potrositi cekanjem.

Tako da se obracam ovde u smislu da neko postoji sa slicnom situacijom kao ja, ili da trazi cimera za stan u americi, ili u bilo kom smislu nudi / trazi povoljno smestaj za pocetak da me kontaktira i mozemo da napravimo dogovor. Jer mislim da je ipak bolje naci cimera sa nasih prostora nego nekoga sa drugacijim obicajima i nepoznatog porekla.

Video sam savet u vezi trazenja stana i linkove koji su ovde postavljeni i najverovatnije cu tako naci nesto bar za pocetak, ako ne i za dalje. I mislim da je bolje veci broj ljudi u vecem stanu bolje nego pojedinacno.

Sto se tice lokacije, tu sam donekle fleksibilan u smislu da je istocna obala. Za grad nije toliko bitno.

bojan.mitov@outlook.com (mail i skype)
+38169696567 sms,viber,whatsapp
Nis/Pirot uzivo, pa moze cak i BG

Izvinjavam se moderatorima ako sam malo promasio deo foruma ili ako nije dozvoljeno postavljanje kontakta u temi. Neka slobodno isprave

Pozdrav, Bojan
Reply With Quote
  #5  
Staro 29.12.2016, 17:44
bokiit's Avatar
bokiit bokiit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.02.2013
US lokacija: Chicago Illinois
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 141
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik bojan.m Prikaz poruke
Pozdrav svima,

Nov sam na forumu, pronasao preko googla i ovde sam iz konkretnog razloga.

Naime dobio sam DV vizu ove godine, i jos uvek sam u Srbiji. Posle puno obecavanja od strane poznanika koji zive tamo, nisam uspeo preko njih da nadjem nikakav smestaj. I resio da se sam obratim internetu, oglasima i forumima

Sakupio sam novca koliko sam mogao (prodao auto i tehniku) i ne bih da cekam dalje jer ce se pare potrositi cekanjem.

Tako da se obracam ovde u smislu da neko postoji sa slicnom situacijom kao ja, ili da trazi cimera za stan u americi, ili u bilo kom smislu nudi / trazi povoljno smestaj za pocetak da me kontaktira i mozemo da napravimo dogovor. Jer mislim da je ipak bolje naci cimera sa nasih prostora nego nekoga sa drugacijim obicajima i nepoznatog porekla.

Video sam savet u vezi trazenja stana i linkove koji su ovde postavljeni i najverovatnije cu tako naci nesto bar za pocetak, ako ne i za dalje. I mislim da je bolje veci broj ljudi u vecem stanu bolje nego pojedinacno.

Sto se tice lokacije, tu sam donekle fleksibilan u smislu da je istocna obala. Za grad nije toliko bitno.

bojan.mitov@outlook.com (mail i skype)
+38169696567 sms,viber,whatsapp
Nis/Pirot uzivo, pa moze cak i BG

Izvinjavam se moderatorima ako sam malo promasio deo foruma ili ako nije dozvoljeno postavljanje kontakta u temi. Neka slobodno isprave

Pozdrav, Bojan
Pozdrav imenjace. Prosledili smo ovaj post jednom nasem drugaru koji je u slicnoj situaciji. Veliki je ovo forum, mora da neko nekog zna kome treba cimer. Mozda da pogledas na creglist, tu imas dosta oglasa. Ili evo samo kao ideja u Chicagu postoji sajt chicagodesavanja.us koji je spoj ljudi sa balkana i znam da tamo ima dosta ovakvih oglasa sa nasim ljudima. Potrazi nesto slicno u gradovima koji tebe zanimaju, mozda nesto iskrsne. Ako se mi necega dodatno setimo pisacemo ti.

Pozdrav!
__________________
____________________________

2014 - 2 prijave, duplo nista
2015 - 2 prijave, duplo nista
2016 - 2 prijave , IZVUCENI - broj 14XXX
25. Maj - poslat DS-260
27. Decembar - Zakazan lekarski
12. Januar 2017. - Zakazan intervju i POZELENELI
13. Januar - Vize u pasosu
04. Mart - Off we go!
Reply With Quote
  #6  
Staro 27.06.2017, 03:55
bokiit's Avatar
bokiit bokiit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.02.2013
US lokacija: Chicago Illinois
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 141
Nepromenjeno stan za izdavanje

Pozdrav svima, nasa drugarica ima stan za iznajmljivanje, pa u koliko nekome treba vise informacija moze pogledati OVDE.
__________________
____________________________

2014 - 2 prijave, duplo nista
2015 - 2 prijave, duplo nista
2016 - 2 prijave , IZVUCENI - broj 14XXX
25. Maj - poslat DS-260
27. Decembar - Zakazan lekarski
12. Januar 2017. - Zakazan intervju i POZELENELI
13. Januar - Vize u pasosu
04. Mart - Off we go!
Reply With Quote
  #7  
Staro 27.06.2017, 23:56
dani2017 dani2017 je offline
Član
 
Datum prijave: 02.09.2016
Poruke: 13
Nepromenjeno

Zdravo svima iz SF bay area-e. Da li nekome treba cimer, posto trazim sobu u San Francisku ili Napi. Trenutno radim i zivim u Napi. Pozdrav Dejan 7074927110
Reply With Quote
  #8  
Staro 01.07.2017, 04:13
bojan1981's Avatar
bojan1981 bojan1981 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2016
YU lokacija: Cacak
Poruke: 94
Nepromenjeno

Evo i moje situacije.
Trenutno zivim kod drugara i u procesu sam trazenja stanova. Video sam do sada 7-8 njih i iskustva su razlicita.
Krenucu ovako:
-Odabir stana prevashodno treba da vam odredjuje vasa sredina u kojoj cete najvise vremena provoditi da ne kazem radijus kretanja. Zemlja je ogromna, gradovi ogromni. Ukoliko ne zelite da provodite 2 sata u kolima do posla i nazad predlazem da mudro birate lokaciju stana. Blizu posla, prijatelja, konekcije, kupovine...
-Nikako ne birati stan na brzaka. Pogledati nekoliko jer su svi razliciti. Gledati kraj (stopa kriminala), gledati koje dazbine ulaze u rentu, a koje ne. Gledati da li je grejanje na struju ili je ukljuceno u cenu (struja se placa odvojeno), da li stan ima parking mesto (uglavnom je jedno), da li zgrada ima centralni klimu ili pojedinacnu (po stanovima), da li ima office (teretanu, bazen...), londry. Ovo su sve stvari koje mogu dodatno da vas kostaju pa je nekada bolje uzeti i skuplji stan za 100-150$ iste povrsine jer ce vas izaci kao ovaj jeftiniji koji ce vas sa troskovima izaci kao ovaj skuplji. Konkretno moj slucaj.

-Cene stanova upravo variraju od lokacije (u Cikagu je jug jeftin ali krimanal je..e kevu), variraju od spratnosti (da li je suteren, prizemlje ili neki sprat). Ja savetujem bar prvi sprat.

-Za ljude koji nemaju nikakvu kreditnu istoriju poput mene malo je ''teze'' naci stan jer vlasnici uglavnom traze neku siguricu. U mom (nasem) slucaju gazda nam trazi 2 depozita unapred i jedan secured depozit +

-Takodje variranja cene stanova zavisi i od toga da li stan trazite preko agencije (brokera) ili direktno. Savetujem direktno. Obidjite kraj u kome planirate da zivite i videcete gomilu tabli na zgradama kao i travnjacima ispred zgrada da se izdaje stan. Postoji dosta sajtova odnosno aplikacaja za mob preko kojih mozete naci stan, zakazati razgledanje, naci dosta konkretnih aplikacija za rentu stanova (Trulia, Zillow, Hot pads, Zumper...). tu mozete naci i agencije ali i ljude koji direktno izdaju svoje stanove, odlicni su filteri. Ukoliko ste u Cikagu pregledajte oglase na sajtu Cikagodesavanja. Dosta ljudi izdaje stanove, trazi cimere, izdaje sobe... Tu mozete naci i posao, potencijalne prijatelje, dogadaje...

-Jedna od bitnih stvari je da odredite koliki stan vam treba jer je uzaludno bacati novac na veliki stan, a da nemate potrebe za tolikim stanom. prvo mozete ustedeti novac, a u krajnjem slucaju mozete uzeti manji ali vrhunski stan.


Dosta sam vam napisao, nadam se da sam vam bar malo pomogao sa svojim iskustvom i subjektivnim misljenjem jer mozda ce neko za neke recene stvari reci suprotno.
Toliko od mene.

P.S. Stanovi u area-i gde smo mi gledali krecu od 850$ pa na gore. Mi smo nasli za 1050$ za jednosoban renoviran stan gde je sve placeno osim struje (grejanje ukljuceno u cenu), imamo jedno parking mesto, bazen, teretanu, posao nam je 20-25 min od stana, prodavnice na 7-8min (peske), downtown neki 25-30 kada nije spic, aerodrom 10 min, shoping centri 10min, parkovi za setnju, treninge, voznju bajsa 1min...
__________________
Izvučen iz osmog puta
04.05.2016. - Popunjen DS-260
21.11.2016. - Zakazan intervju za 17.01.2017.
25.11.2106. - Promenjen bračni status
30.10./11.11.2016. - Otkljucan/ Dopunjen DS - 260
09.01.2017. - Završen lekarski
17.01.2017. - Intervju
26.01.2017. - Stigli pasosi
25.04.2017. - Flight
Reply With Quote
  #9  
Staro 12.07.2017, 17:39
dani2017 dani2017 je offline
Član
 
Datum prijave: 02.09.2016
Poruke: 13
Nepromenjeno CENE RENTE u SF BAY AREA

Pozdrav svima,

Zivim u sf bay area i ovde su stanovi izuzetno skupi. Primera radi ovde sam mesec dana a nemogu da nadjem sobu!!!! Cene se krecu od $750 u najboljem slucaju pa do preko $1000 u recimo downtown nekog grada.

Stanovi:
Studio - $1100 do $1300
1 bed app - $1400 do $2000
2 bed app - $1700 do $2500
itd.
Znaci izuzetno skupo za nase uslove!!!! Pritom ko je nov nema kreditnu istoriju i bez pomoci prijatelja nema sta da trazi ovde!!! Moze se naci neki hostel u SF recimo ko dolazi pocetkom godine ili u rano prolece.
Ja sam dosao sredinom juna i nije bilo mesta ni u jednom za neke "resonable price". Ako dodjete pocetkom godine mozete ocekivati da nadjete 2-3 sobu u hostelu za recimo u losijem kraju $500-550 i u boljem kraju za $600-650.

Za depozit obicno ce vam traziti 2 kirije + 1 za mesec kada udjete u app. To znaci da ako hocete 1bed app za $1500 mesecno, morate spremiti 2*1500/ $3000 kao depozit plus $1500 za mes kiriju tj. oko $4500. Neki traze i vise recimo depozit u visini 3 mes kirije, ako nikog nemate. Ako recimo podje prijatelj sa vama onda agenti i vlasnici reaguju drugacije: ovaj ima nekog ovde, ok trazicu mu za 2kirije depozit...

ZNACI u SF BAY AREA NE DOLAZITE BEZ NECIJE POMOCI !!!!!
IZUZETNO SKUPO!!!

Sada je grad SF najskuplji grad u US, prestigao je NY. Pun je stranih turista koji odsedaju u hostelima.

Inace moj post sa pocetka odnosi se na gradove severnije od SF, NAPA, SONOMA, AMERICAN CANYON.

U SF nepomisljajte da nadjete stan. Sobe se krecu od 1000 pa na vise, stanovi $2500 pa na gore.

Pozdrav svima
Reply With Quote
  #10  
Staro 15.04.2018, 08:12
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Ima li nekoga ko je rentirao stan u Bostonu u skorije vreme? Za prvo vreme cu biti kod brata,ali me zanima necije iskustvo je je imao prilike da rentira stan? Sigurno je najbolje da kad si tamo prosetas i verujem da ima 'na svakom cosku' bilbordi za rentanje stana. I zanima me da li u rentu ulazi,hot water,gas,garbage,electricity'? I Kakva je razlika imedju Studia,i Condo's? ako je ima? Nesto sam citala,ali bi bilo dobro i za buduce generacije da se napise Svako iskustvo puno znaci Hvalaaaa
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
cimer, smestaj, soba, stan, stanovanje

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:51.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.