ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #341  
Staro 27.06.2016, 16:10
milan.b milan.b je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.08.2014
Poruke: 61
Nepromenjeno

Vidim da niko ne nalazi za shodno da bilo kome bilo šta odgovara ili pomogne. Ja još uvek popunjavam ds 260 obrazac zato što svako malo proveravam jesam li nešto pogrešio... zato sam zvao ambasadu nekoliko puta i tražio odgovore.
1. imena škola i fakulteta ne treba prevoditi niti imena firmi
2.napisati kao najviše obrazovanje ono za koje imate diplomu ili svedočanstvo. dakle, ne treba pisati nezavršene fakultete ili ne znam ni ja šta drugo. kada sam pitao zašto onda stoji NO DEGREE rekli su mi da je to zbog drugih zemalja u kojima se ne dobijaju diplome
3. za sve starije koji su služili vojsku u SFRJ - nije bitno navesti u kojoj ste državi služili vojsku. Ipak mislim da treba navesti onu u kojoj ste zaista bili.

Ono što sam zaboravio da pitam je da li profesije kojima se bavimo ili smo se bavili treba pisati engleskim ili srpskim jezikom.

Biće mi drago ako sam ovim uspeo nekom da pomognem i srećno svima!

P.S.
da li treba otvarati novu temu samo za dobitnike DV 2017 o popunjavanju ds 260?
Reply With Quote
  #342  
Staro 24.07.2016, 10:06
MDM MDM je offline
Član
 
Datum prijave: 09.05.2016
US lokacija: Austin,Tx
YU lokacija: BG
Poruke: 20
Nepromenjeno

Ima li neko informaciju da li se profesije kojima se bavimo ili smo se bavili treba pisati ne engleskom jeziku?(nisam uspeo da nadjem ovu informaciju u postovima)
Reply With Quote
  #343  
Staro 25.07.2016, 07:53
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

trebaš napisati na engleskom. ako mu napišeš "bravar" ili "ekonomista" i sl. njima to neće ništa značiti.
Reply With Quote
  #344  
Staro 02.08.2016, 14:50
iriedread iriedread je offline
Član
 
Datum prijave: 02.08.2016
US lokacija: Orange County, California
YU lokacija: Srbija
Poruke: 28
Nepromenjeno

Pozdrav svima !
Pratio sam forum još od slanja prijave prošle godine, ali sam tek sada rešio da se registrujem.
Forum mi je dosta pomogao, prelistavanjem tema dobio sam sve potrebne informacije oko nekih pitanja zbog kojih sam bio u nedoumici.
Case number mi je u opsegu 11000+, DS-260 sam popunio i predao 14. jula, tako da sada čekam potvrdu iz Kentakija.

Ono što me interesuje je, koliko se otprilike čeka na to? Negde pročitah 4-6 nedelja.
Da li ovde ima možda nekoga u približnom opsegu kome su već zakazali intervju (da znam okvirno kada bih mogao da očekujem)?

I pitanje za one koji su se ženili pre intervjua, pošto imam dugu vezu koju sam planirao da dignem na viši nivo i pre saznanja da sam izabran, šta su vam tražili od dopunske dokumentacije (pretpostavljam slike kao dokaz i venčani list)? Da li je dovoljno mesec dana pre intervjua da se doda još jedan aplikant?

Unapred hvala
Reply With Quote
  #345  
Staro 02.08.2016, 17:04
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Cestitam na izvlacenju!

Ako posmatramo proslu godinu, mogli bi da ocekujete intervju kraj novembra/decembar..

Sto se tice ubacivanja supruge, sacekajte da dobijete mail sa zakazanim datumom intervjua pa onda kontaktirajte ambasadu da unesete promene.

U vezi dokaza, ponesite ono sto ste naveli, kao i razne prepiske od ranije... Mogu da vam traze ali i ne moraju. Sve zavisi od konzula.

Sve ove informacije vec postoje na forumu, mozda ste ih propustili. Srecno!
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #346  
Staro 10.08.2016, 09:22
milan.b milan.b je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.08.2014
Poruke: 61
Nepromenjeno

Za sve dobitnike DV2017 otvorio sam temu koja će se baviti pripremama za intervju, oblaskom na isti i iskustvima sa intervjua. Sledeći bilten izlazi oko 15. avgusta tako da se čekuje da bi do 25. Avgusta dobitnici sa malim CN trebali da dobiju pozive na intervju.
http://www.zelenalutrija.com/forum/s...ead.php?t=1779

Last edited by milan.b; 10.08.2016 at 09:28.
Reply With Quote
  #347  
Staro 11.08.2016, 09:42
Kilimandzaro's Avatar
Kilimandzaro Kilimandzaro je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BG
Poruke: 198
Nepromenjeno

Ups, evo mi ga odgovor na pitanje. Hvala! (izvinjavam se sto ga postavih na drugoj temi)
__________________
blog: www.emogration.com
FB: www.facebook.com/emogration
www.facebook.com/JelenaCrafts

od 2004 -2015 on and off pokusaji
DV 2017 izvuceni br. 23**
14.05.2016. DS260 popunjen
22.08.2016. stigao poziv za intervju (zakazan za 11. oktobar)
30.09.2016. lekarski
11. 10. 2016. intervju i pozeleneli
Reply With Quote
  #348  
Staro 12.08.2016, 13:15
sara994 sara994 je offline
Član
 
Datum prijave: 13.05.2016
Poruke: 4
Nepromenjeno

Cao,jako sam nestrpljiva cekajuci mail pa me interesuje da li mi neko moze reci otprlike kad da ocekujem odgovor.ja sam DS-260 poslala 3 jula,a CN broj mi je 3.4xx.
Unapred hvala!
Reply With Quote
  #349  
Staro 12.08.2016, 13:56
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik sara994 Prikaz poruke
Cao,jako sam nestrpljiva cekajuci mail pa me interesuje da li mi neko moze reci otprlike kad da ocekujem odgovor.ja sam DS-260 poslala 3 jula,a CN broj mi je 3.4xx.
Unapred hvala!
Ako posmatramo proslu godinu, onda verovatno u decembru. Mada ne bi bilo iznenadjenje da bude u novembru ili cak u januaru (manje verovatno). Ima vise faktora koji uticu na datum zakazivanja intervjua. U svakom slucaju, oko 6 nedelja pre intervjua dobicete obavestenje.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #350  
Staro 29.08.2016, 10:08
harmonija harmonija je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.06.2016
Poruke: 43
Nepromenjeno

Pozdrav svima
brzo ste mi pobjegli na temu intervjua a mi se jos patimo sa DS 260. Naime, imamo jednu nedoumicu, u dijelu aplikanta na pitanjima za suprugu stoji - Place of birth - zena je rodjena u Francuskoj i zivjela do pete godine i preselila za stalno u Bosnu. Nikad vise Francuske vidjela nije. Ispod tog pitanja dalje ide nasa misterija - Spouses adress i ponudjeni odgovori
- same as present
- same as intended US adress
- do not know
- other specify addres.
Sta tu staviti?

Hvala na sugestijama, cijenim sva misljenja
Nadam se da cemo i mi ovo brzo okoncati...
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
USCIS Immigrant Fee oskark Vodič za emigrante 303 20.03.2021 10:49
Application Received - Sta sad? dejancic Agencije za prijavu 20 25.11.2009 21:26
Formulari na lekarskom pregledu xeg Uputstva za dobitnike 15 14.10.2008 15:07
Formulari bez godine u pozadini mariags Prva koverta 3 20.05.2008 01:31

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 08:12.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.