ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV 2018 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #201  
Staro 15.11.2017, 08:37
Bojanche Bojanche je offline
Član
 
Datum prijave: 30.06.2013
US lokacija: Buffalo
YU lokacija: Backa Topola
Poruke: 24
Nepromenjeno

pozdrav svima,juce u 8:20 bili ispred ambasade,brzo je stigao spisak za nas koji idemo na useljenje,ostali sa desne strane za turist i ostale vize,bezbednost provera i odlazimo do konzularnog dela gde smo smesteni levo koji je deo za useljenike,igracke za decu knjigice sve super,zove nas sluzbenik i pita jeste li spremni za ameriku osmeh i uzima papire,posle par minuta kaze sedite zvace vas da platite,posle 15 min zovu nas na salter za placanje 990$ za nas troje i kaze sacekajte malo,cekali jedno pola sata i zove nas konzul amerikanac,pregleda papire,daje zakletvu,otiske prstiju i pitanja: kad smo se vencali ,koju skolu smo zavrsili,dali smo nekad bili u usa,koga imamo tamo i dali on zna da dolazimo,moja cerka ima skoro 2 godine i dok sam je drzao pocela da plasi konzula buuu buuu on se covek slatko nasmejao dao joj nalepnice i kaze ovo je sve ok vase vize su odobrene sve najbolje vam zelim,zvace vas kolega,sacekali minut i zove nas sluzbenik i kaze bice nam pasosi dostavljeni dhl-om u suboticu,i to je to svi iz obezbedjenja prilaze pitaju i kako je proslo jel sve ok eee super sve najbolje vam zelimo ,svi su jako ljubazni sve je extra i sve pohvale za ljude koji rade u sklopu ambasade,pocevsi od obezbedjenja pa do sluzbenika i koznula,eto to je to ljudi ne brinite sve je formalnost!
Reply With Quote
  #202  
Staro 15.11.2017, 09:53
Katleja Liki Katleja Liki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.07.2017
US lokacija: bilo gdje
Poruke: 126
Nepromenjeno

Neka vam je sa srecom i cestitam, najbolje tek slijedi
Reply With Quote
  #203  
Staro 15.11.2017, 10:16
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Čestitam. Hvala na informaciji i ohrabrenju.

Želim vam srećan put i puno uspeha u Americi.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #204  
Staro 15.11.2017, 11:30
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Čestitke! Puno sreće u novom životu u Americi!
Reply With Quote
  #205  
Staro 15.11.2017, 13:15
misternice's Avatar
misternice misternice je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.05.2017
US lokacija: New York, NY
YU lokacija: Beograd
Poruke: 136
Nepromenjeno

Pozdrav,
Evo da se javim kako sam prosao.
Dobio sam vizu
Sve identicno kao u dosadasnjim pricama i iskustvima. Svi su vrlo ljubazni, nasmejani.
Stigao sam oko 8:10h na intervju koji je bio zakazan u 8:30
Rutinska provera na ulazu, ostavljam mobilni i sta su vec rekli na prijavnici a sa rancem i papirima idem u zgradu. Tu sam dobio broj i cekao nekih sat vremena dok me nisu prozvali iako sam bio jedini za useljenicku vizu. Na salteru 10 (u sobi) sam predao dokumenta, par recenica sa sluzbenikom (na srpskom, nas je covek) i onda nazad u cekaonicu gde su svi ostali salteri. Ponovo cekam nekih pola sata te me prozivaju na salter da platim 330$.
Nakon toga cekam jos nekih pola sata i onda na jedan od saltera na koji svi idu bez obzira na tip vize. Tu me je sluzbenik pitao par pitanja (na engleskom; prvo je pitao da li govorim engleski pa je onda nastavio sve na engleskom), vise onako usput - da li sam ikada putovao u US, cija je adresa koju sam ostavio na formularu DS260, cime se bavim, da li imam neke planove za zivot u US i da li sam zavrsio jos nesto sem gimnazije (predao sam i uverenje o diplomiranju ali mislim da nisu ni uzeli, ne secam se tacno), ostavio sam otiske prstiju i rekao mi je da je sve u redu, da on predlaze da mi se odobri viza i da sacekam jos neko vreme da mi vrate dokumenta.
Ponovo su me nakon desetak minuta prozvali na salter na kom sam i predao dokumenta i tu mi je covek rekao da ce viza biti gotova najkasnije za 2-3 dana a verovatno i ranije. Uzeo je moj broj telefona da me obavesti kad da dodjem u ambasadu po pasos.
Eto, to je sve. U 11h je sve bilo gotovo.
Samo da napomenem, mozda ce nekome biti od vaznosti a cisto da se ne nervira - ja sam inicijalni formular DV popunio sa slovom DJ (u prezimenu) a u pasosu mi stoji Đ (odnosno D) tako da sam DS260 popunjavao kako pise u pasosu, dakle razlikovali su se podaci. Apsolutno nikakav problem iako sam ja 6 meseci ziveo pod stresom da li ce me odbiti zbog toga.
Sve u svemu, vrlo prijatno iskustvo u ambasadi i sve pohvale divnom osoblju koje se prema vama u svakom trenutku ophodi sa postovanjem i kroz osmeh.
Srecno svima!!!
Reply With Quote
  #206  
Staro 15.11.2017, 14:13
Katleja Liki Katleja Liki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.07.2017
US lokacija: bilo gdje
Poruke: 126
Nepromenjeno

Cestitam MisterNice Da Vam zelena karta donese jos ljepsi i uspjesan nastavak zivota u Usa. Srecno
Reply With Quote
  #207  
Staro 15.11.2017, 14:14
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Čestitke misternice! I tebi želim puno sreće u novom životu u Americi!
Reply With Quote
  #208  
Staro 15.11.2017, 15:48
misternice's Avatar
misternice misternice je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.05.2017
US lokacija: New York, NY
YU lokacija: Beograd
Poruke: 136
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Katleja Liki Prikaz poruke
Cestitam MisterNice Da Vam zelena karta donese jos ljepsi i uspjesan nastavak zivota u Usa. Srecno
Hvala najlepse
Zelim i Vama da sto pre pozelenite i krenete u neko lepse iskustvo
Reply With Quote
  #209  
Staro 15.11.2017, 15:50
misternice's Avatar
misternice misternice je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.05.2017
US lokacija: New York, NY
YU lokacija: Beograd
Poruke: 136
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ikac89 Prikaz poruke
Čestitke misternice! I tebi želim puno sreće u novom životu u Americi!
Hvala mnogo! Sa srecom i tebi i da sto pre pozelenis i u novi zivot!!!

Naravno, ako bilo ko ima neka dodatna pitanja u vezi sa iskustvom na intervjuu, tu sam. Znam da je sve vec ispricano ali opet...ko zna...

Takodje, cestitam @Bojanche
Sve najbolje!!!
Reply With Quote
  #210  
Staro 15.11.2017, 16:28
Tia Tia je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2017
Poruke: 78
Nepromenjeno

MrNice i Bojanche ....cestitam Srecno u daljim koracima! Stvarno je neverovatno kako se tako vazna prekretnica dogodi u momentu. Vidimo se na nekom saboru Srba tamo
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV-2018: Školovanje SEEUSAIC Prijava na Lutriju 10 24.03.2021 22:14
Pomoc oko DS-260 DV-2018 simbad Uputstva za dobitnike 210 22.07.2018 12:47
Interviews DV2017 - Concise Version Magelan Intervju (interview) - Ambasada 80 27.09.2017 15:05
Interviews: I-134, Affidavit of Support (Macedonia) Instrukcije i Pojašnjenje SEEUSAIC Intervju (interview) - Ambasada 1 08.02.2017 20:18
Interviews DV2016 - Concise Version sfsgagi Intervju (interview) - Ambasada 52 25.04.2016 00:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:26.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.