ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Ne-imigrantske vize

Ne-imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za turističke, poslovne, medicinske i ostale ne-imigrantske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 13.02.2011, 19:32
Aura's Avatar
Aura Aura je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.11.2010
Poruke: 63
Nepromenjeno

@Nea84, nema te sta panika hvatati, ako si ispostovala J1 vizu sada upisala fax imas dokaze za sve, viza se dobije...tacno je da vecina, ako ne I svi, mijenjaju status dok su josU Americi jer je lakse. Ne kontam sto nisi isla svojima za ove dvije godine, mogla si. Ne pomazem ti puno, jer licnog iskustva nemam...ako ti sta znaci sto imam poznanike koji su nakon au pair se prebacili na studij, naravno iz amerike, ali opet idu posjecivati svoje kuci.
Reply With Quote
  #12  
Staro 13.02.2011, 23:42
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

@Nea84

Duka je vec postavio pitanje i njegova sestra je bila u skoro istoj situaciji. Niti je narusila status, niti napravila kakav prekrsaj u USA. Ostala u dozvoljenom periodu i vratila se nazad da trazi studentsku vizu. ODBIJENA. I nije prva kojoj se to dogodilo. To je vise pravilo nego izuzetak.

Ti vec imas fakultet, dve godine si provela u USA, dakle nemas manje od 25 godina. To se tretira kao kandidat za ostanak. Sta ces dati kao dokaz da neces ostati? Posao u maticnoj zemlji? Nekretnina? Bracni partner? Studije u toku? Imas li bilo sta od toga?

Nemoj se zavaravati, veruj da su ogromne sanse da te odbiju, a onda nisi nista uradila. Mama i tata uvek mogu da dodju da te posete tako da je i taj problem premostiv.
Reply With Quote
  #13  
Staro 13.02.2011, 23:50
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
@Nea84

Duka je vec postavio pitanje i njegova sestra je bila u skoro istoj situaciji. Niti je narusila status, niti napravila kakav prekrsaj u USA. Ostala u dozvoljenom periodu i vratila se nazad da trazi studentsku vizu. ODBIJENA. I nije prva kojoj se to dogodilo. To je vise pravilo nego izuzetak.

Ti vec imas fakultet, dve godine si provela u USA, dakle nemas manje od 25 godina. To se tretira kao kandidat za ostanak. Sta ces dati kao dokaz da neces ostati? Posao u maticnoj zemlji? Nekretnina? Bracni partner? Studije u toku? Imas li bilo sta od toga?

Nemoj se zavaravati, veruj da su ogromne sanse da te odbiju, a onda nisi nista uradila. Mama i tata uvek mogu da dodju da te posete tako da je i taj problem premostiv.
Nije ista stvar. Dukina sestra je "prevarila" konzula u ambasadi kad je rekla da ide turisticki i da ce ostati mjesec dana. Nea je dosla kao au pair, znaci da radi i uci u Americi. Ne mogu da kazem ce da bude sve ok u ambasadi, nemam dovoljno iskustva sa tim, ali ipak nije bas ista situacija.
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #14  
Staro 14.02.2011, 00:09
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

"Prevarila"... Ajd' sad da ne sitnicarimo bas toliko.

Dosla devojka, svidelo joj se i ostala malo duze. Da je viza izdata na krace, verovatno bi se pre i vratila. To se zove PROMENA ZIVOTNIH OKOLNOSTI. Po toj logici bi prevara bila i da je ostala dve umesto 4 spomenute nedelje.

Jel' smatras da si prevarila stanodavca ako moras da se selis pre isteka ugovora jer si dobila 5x bolje placeni posao u drugoj drzavi?

Politika oko izdavanja studentskih viza je vrlo "skakljiva" i to odgovorno tvrdim posle vise od godinu dana provedenih na toj istoj studentskoj F1 vizi. Nakon mene znam cetvoro koji su u BGD aplicirali za isto. Dvoje prosle, dvoje oduvano, ali bukvalno. Da ti ne pricam u kakve su detalje ulazili i kakva su pitanja postavljali.

Ljudi cije misljenje cenim, koji su ovde u USA dosli kao ja sa studentskom vizom zbog doktorsih studija su tek u decembru bili kuci posle 9 godina i to je bilo tek kad su dobili GC. Jednostavno nisu zeleli da sebe izlazu riziku. I smatram da je to pametan izbor.

To sto ti u teoriji imas pravo da nakon isteka vize posetis maticnu zemlju i zatrazis reizdavanje vize, zaboravi. To vazi za decu koja ovde idu u srednju pa su onda produzili na koledz itd, ali za nas koji se u te vode upustamo posle 25-te je ogroman rizik.
Reply With Quote
  #15  
Staro 14.02.2011, 03:16
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Nisam ja ni rekla da su uslovi bolji ili losiji, ne znam i priznajem da ne znam. Ti ocito imas vise iskustva sa tim i cijenim to. Ja sam samo rekla da nije ista situacija. I ja znam ljude kojima se desilo isto kao i sestri iz prvog posta i svima je bio isti odgovor, ako si rekao da ostajes mjesec dana, vrati se u roku od mjesec dana i tacka. Zato i stavljam navodnike jer nije prevara ali jeste problem. Pa ako stanoavcu kazes da se selis, sta njega briga kakve su tvoje zivotne okolnosti. Ako platis penale i ispostujes sve kako ste se dogovorili prilikom potpisivanja ugovora, mirna Bosna. Ako ne, ocekuj tuzbu i dugove na kreditnoj istoriji. Ista stvar kao i sa ambasadom, ispostujes prvi dogovor, ok, ne ispostujes, ocekuj probleme.

Opet ponavljam, ja nemam dovoljno iskustva sa tim i ne zelim da ispadne kao da savjetujem za ovu ili onu opciju.
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #16  
Staro 14.02.2011, 04:02
Nea84's Avatar
Nea84 Nea84 je offline
Član
 
Datum prijave: 13.02.2011
Poruke: 3
Nepromenjeno

@ Aura, tnx na odgovoru razlog zbog cega nisam bila u posjeti mojima jeste da sam se odlucila da putujem po USA, kontajuci svakako da posle toga idem kuci... dosta mojih prijatelja iz Srbije mi je reklo da uzmem status i da ostanem ovdje studirati... no medjutim ja to ne mogu uraditi, iz tog razloga sto ja zelim da budem u mogucnosti da idm kuci kad pozelim i da se vracam kad pozelim, sta da se desi smrtni slucaj (kao sto su se desila 4 za vrijeme mog boravka u drugoj godini gdje nisam u mogucnosti kao au pair da izlazim iz druge god i idem za svoju zemlju), ili da se neko meni drag razboli (mislim na roditelje i sestru)?? trebala bih doci dole i onda tek me mogu hladno odbiti za povratak ovamo, a recimo ja zapocela fakultet... to bi mi biloooo puno bolnije, jer bi sve sto si zavrsio od ispita u Americi mogao baciti u vodu... iz tog razloga zelim studentsku, ako me razumijes

@Magelan

sto se tice situacije te djevojke sto je odvijena za vizu i mene, ne mozes nikako da nas poredis... za amerikanca je laz, laz... a sto se tice mog ostanka, ja da sam zeljela ostati to bih vec uzela u razmatranje po samom dolasku i nasla nacina da ostanem...moj cilj nije to! sto se tice toga sto ja imam zavrsen fakultet, da imam zavrsen fakultet ali kako i gdje naci posao u toj struci, cak i bilo koji drugi posao je jako tesko naci, i naravno u ambasadi bi rekla da ne zelim da gubim vrijeme cekajuci da se pojavi posao kad mogu vec upisati i zavrsiti neki drugi fax i samim tim imati puno vise sanse da nadjem posao + jos tvoj engleski postaje puno bolji kroz to studiranje... povratkom imas vec vise sansi da nesto nadjes... uvodjenjem turisticke za USA na 10 god (odobreno maj 2010), dosta mojih prijatelja je dobilo bez problema i dolazilo u posjetu, samim tim imamo biometrijske pasose (koji moram uzet po mom dolazku kuci), ne vidim razlog za moju odbijenicu... ali nikad se ne zna, zato sam pitala da li je neko imao slicnih iskustava??
Reply With Quote
  #17  
Staro 14.02.2011, 05:06
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Ne kapiras, al' ajd...

Stvari su se poprilicno promenile, pogotovo u poslednjih par meseci kako stanje biva sve gore i gore na exYu prostorima. Ne znam koliko bi ti biometrijski pasos pomogao.

Uostalom, sa kojim ti to fakultetom iz Amerike bi se lakse zaposlila?! Daj ne zafrkavaj, znaju oni u ambasadi kakvo je stanje sa berzom poslova i kako se uopste dolazi do poslova tako da ti je to slab izgovor.


Good luck
Reply With Quote
  #18  
Staro 14.02.2011, 05:45
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Ne bih previse da se mesam - jer je zatrazeno sopstveno iskustvo, a ja ga ni sa jednom od pomenute dve vize nemam. Having said that ima stvari koje znam, kao na primer da trenutno ni jedan "regularan" univerzitet koji sam ja gledala u mojoj okolini ne prima second bachelor's students... za master je druga situacija. Jedino sto ja mogu da ti kazem je da se spremis dobro pri objasnjenju zasto i sa cime ce neko da ti placa/sponzorise international tuition and fees. Njihov stav ce zavisiti i gde se upisujes. Ne verujem da "tamo" dakle u ambasadi pale vise ESL "skolovanja" i neki Phoenix-i etc.

Anyhow - srecno kako god da odlucis
Reply With Quote
  #19  
Staro 14.02.2011, 12:00
libertas222's Avatar
libertas222 libertas222 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.08.2010
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 58
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Nea84 Prikaz poruke
moj cilj nije to! sto se tice toga sto ja imam zavrsen fakultet, da imam zavrsen fakultet ali kako i gdje naci posao u toj struci
ne mogu ti pomoci oko vize jer nisam upucena, ali me zanima zasto ne ides na master ako vec imas mogucnost nastavka skolovanja?
Reply With Quote
  #20  
Staro 26.02.2011, 20:58
milorad333 milorad333 je offline
Član
 
Datum prijave: 26.02.2011
Poruke: 1
Nepromenjeno pozz

Studiram sumarstvo prva sam godina,kako bih mogao da apliciram za tu studentsku vizu,kakva je procedura...?
Iz Bosne i Hercegovine iz Banjaluke sam pa ako moze mala pomoc pozz
Reply With Quote
Odgovori

Tags
problem, studentska, viza

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Potreban savet u vezi US vize jasmanac Ne-imigrantske vize 301 29.12.2013 14:14
Vencanja, nakon dobijanja GC. Zivkovic_NIS Vaša strana 33 02.03.2013 10:29
Sumnjiv mail o dobitku vize Tasha Stare teme 25 02.10.2011 05:01
Posedovanje SSN pre dobijanja GC Nikolica014 Stare teme 10 09.05.2010 02:00
Zvanični Link za Detaljne Informacije o Svim Koracima nakon dobijanja Prve Koverte Johnny Prva koverta 0 01.05.2010 16:38

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:59.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.