ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Alaska » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 20.04.2014, 00:52
sanchez's Avatar
sanchez sanchez je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.04.2014
US lokacija: Miami, Florida
YU lokacija: Beograd
Poruke: 71
Nepromenjeno Maine

Primetio sam da ima tema za mnogo mesta sirom amerike ali nigde nisam uspeo da naletim na iskustvo za Maine state.
Znam da gomila studenata sa work and travel dobija ovde poslove, jel moguce da niko na kraju nije zavrsio ovde?
Reply With Quote
  #2  
Staro 21.04.2014, 14:43
gara023 gara023 je offline
Član
 
Datum prijave: 13.04.2014
Poruke: 2
Nepromenjeno me

Ako nas izvuku i dobijemo gc, Portland, Me će biti naša prva destinacija.Tako da bi bilo super da neko napiše svoja iskustva iz ove države.
Reply With Quote
  #3  
Staro 21.04.2014, 16:37
sanchez's Avatar
sanchez sanchez je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.04.2014
US lokacija: Miami, Florida
YU lokacija: Beograd
Poruke: 71
Nepromenjeno

Maine je jedna od Americkih drzava sa najvecim procentom bele populacije(95.2%) i drzava sa najmanjom stopom kriminala.
Otprilike je velicine Srbije a ima oko 1,3 miliona stanovnika.
Moj utisak o Maine-u je da su ljudi jako fini, sve je uredno skockano, definitivno drzava za ljubitelje prirode posto ima puno zelenila kao i jedan od najposecenijih nacionalnih parkova u Americi (Acadia). Portland je grad sa najvise stanovnika (oko 66 hiljada) i rekao bih najurbaniji i ako negde u Maine-u ima najvise mogucnosti i zabave to je definitivno u Portlandu.

Ja sam doduse na WAT programu u Maine-u bio jako ususkan i nisam morao puno da brinem o mnogim stvarima sa kojima ce se suociti neko ko zeli da ovde zapocne zivot, pa nisam bas puno merodavan da o tome i pricam, bilo bi stvarno lepo ako neko ima vise iskustva da to sa nama podeli.
Reply With Quote
  #4  
Staro 21.04.2014, 21:59
Svetski Putnik Svetski Putnik je offline
Član
 
Datum prijave: 21.04.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Čačak
Poruke: 4
Nepromenjeno U vezi Maine-a

U Maine sam bio 2002.
Ne verujem da se situacija drasticno promenila.
Evo u cemu je fora sa Maine-om.
Mejn je velika i prostrana drzava, najpoznatija je po jastozima. I Uglavnom je hit preko leta, kada je ogromna navala turista iz cele US zbog tih jastoga.Koji su tu najveci i sprmeaju se kao specijalitetei po porodicnim restoranima.
(ali tu turisti, nisu tinejdzeri, koji dolaze na provod da luduju..vec porodicni ljudi sa malom decom, penzioneri,i slicno)
Medjutim,ono sto se meni nije svidelo u toj drzavi je, sto je cela drzava, mesavina sumica,livada,jezera. Odnosno,sve je to lepo ako si turista, ali ziveti tu...veoma je dosadno.
Iskreno, tacno je da je tu najniza stopa kriminala, pod uslovom i da je ima, tacno je da je belacko stanovistvo u toliko veliko procentu, ali za maldje ljude,mislim da je Maine uzasno dosadna drzava.
Maine je vise za ljude u penziji,odnosno,dosta starije ljude, kojima treba mir,tisina,sume,priroda.
Dalje, ja sam bio preko leta, te ne znam kako je zimi. Obzirom da se granici sa canadom, pretpostavljam da su zime hladne,sa dosta snega.
Sto se tice prirode...meni se licno nije dopala,jer, priroda je nedefinisana, odnosno,nemate utisakni da ste na planini,ni na moru,ni jezeru.
Tipa, kada ste na Zapadnoj Obali, jasno se vidi da ste na plazi, sunce,pesak,kada ste na Istocnoj obali, isto jasno se vidi. A ovde je sve ispreplitano nekim jezercima, sumama.....Ponavljam, lepo je za posetiti,lepo je za provesti odmor, ali za zivot...UZASNO je dosadno.

Cak su im i najveci gradovi mali, nema uopste visokih spektakularnih zgrada, najveci gradovi su sa niskim prizemnim zgradama.

Zakljucak: sve zavisi sta ko zeli i sta planira....Maine je dobar za starije ljude, za prorodice sa dosta dece, koje zele mir, neki siguran i dosadan posao, bez guzve, ubrzanog tempa, i slicno, za to je super. Nema kriminala, veoma je miroljubiva drzava. I sa narodom, i sa sredjenoscu i organizacijom. Ali definitivno necete imati osecaj da ste u Americi
Reply With Quote
  #5  
Staro 22.04.2014, 04:48
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Ono sta je napisao Svetski Putnik je otprilike to sto se Maine-a tice.

Ceo state vise podseca na Kanadu nego na Ameriku. Jedini state gde cete na putokazima videti razdaljine u kilometrima. Belacki state. Sve pod konac, sredjeno, idilicno... Iz mog ugla - super za posetiti. Za ziveti - ok za ljude koji nisu navikli na guzve.

Krajnji severoistok, zesce duge zime sa puno snega. Leta "ziva" zbog turista. Portland je najveci grad, ali za pojam US jako mali. Prednost Portland-a je blizina Bostona. Sve dalje od Portlanda je retko naseljeno, i to malo ljudi sto ima je uglavnom starija populacija. Da nije onako hladno tokom veceg dela godine neko bi pomislio da je ceo state jedan ogroman "retirement community" - nesto tipa Floride na suprotnom kraju I-95

Ponavljam, iz mog ugla, ovaj state je ok za ljude sa porodicom. Isto tako, koliko je dobro startovati gore, kao novopeceni imigrant - to je vec pitanje.

Ja sam recimo imao neke lude ideje o selidbi u Maine jer ima dosta poslova u zdravstvu, ali kad pomislim na zimu i lopatanje nesto mi ta misao brzo odleti

Mozda jednog dana, kad ostarim
Reply With Quote
  #6  
Staro 31.08.2016, 15:00
Sladjana pejovic Sladjana pejovic je offline
Član
 
Datum prijave: 10.01.2016
YU lokacija: Pozarevac
Poruke: 17
Nepromenjeno

Eee snadjoh se na forumu. Ovo sam trazila
Portland, Maine. Od kako sam citala jednu knjigu, zelim u Portland.
Planiram da apliciram sada u Oktobru. Polako iscitavam forum, dosta stvari sam procitala korisnih.
Zivim u vanbracnoj zajednici, ali apliciracemo odvojeno pa koga prime. Imamo dete od 21 mesec, (koje jos nije primilo Mmr vakcinu i izgleda da ce morati ako budemo izvuceni ☺) ja radim u Vojsci Srbije a verenik u Fr trrnutno. Oboje imamo zavrsene srednje skole, ja ekonomsku on prehrambeni tehnicar, no to verovatno mozemo da okacimo macku o rep u USA.
Planiramo da se vencamo po apliciranju, pa videcemo za dalje. Kumovi su nam u Portlandu za sad ne znan da li bi imali pomoc neku od njih, nismo ulazili u dublje teme.
Svidja mi se opis zemlje i grada koji ste ranije dali, i bas bih volela na mirnom mestu da zivim, osim ako ne budemo mogli naci posao tu. Nadam se da to nece biti nas slucaj.
Ima li neko odavde jos?
Reply With Quote
  #7  
Staro 31.08.2016, 15:05
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sladjana pejovic Prikaz poruke
...Zivim u vanbracnoj zajednici, ali apliciracemo odvojeno pa koga prime. Imamo dete od 21 mesec...
Samo da skrenem paznju da oboje na svojim prijavama morate da navedete dete... cisto posto ste novi na forumu...
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #8  
Staro 31.08.2016, 15:58
Sladjana pejovic Sladjana pejovic je offline
Član
 
Datum prijave: 10.01.2016
YU lokacija: Pozarevac
Poruke: 17
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik BetterFuture Prikaz poruke
Samo da skrenem paznju da oboje na svojim prijavama morate da navedete dete... cisto posto ste novi na forumu...
Da to sam procitala vec, hvala puno, znaci to kad ti neko da savet, i skrene paznju . vi ste jedini na forumu koji mi ceo dan odgovarate
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:03.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.