ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Banke, kreditne kartice, računi u Americi » Bitni linkovi
Uspešan početak Krediti u USA Kreditna istorija Kreditne kartice Pomoć oko kredita

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #731  
Staro 15.10.2019, 04:12
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Za to mislim da ne treba, tj knjigovodja kaze da ne mora jer su to pare iz Amerike. Mora da se prijavi posebno ako se ima vise od 10 000$ na racunu.
Ja sam sad koristio us kartice tamo, imam dve bez provizije i kurs je jaci za 1,5-2 din po $.
Reply With Quote
  #732  
Staro 23.10.2019, 00:39
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Cesto na forumu novi clanovi postavljaju pitanja:
Sta je to Credit Score? Kako dobiti sto bolji CS? ...

Nasao sam dobar link koji objasnjava ova i mnoga druga pitanja potencijalnih i novopecenih gastarbajtera:
https://www.thepennyhoarder.com/cred...t-score-range/
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #733  
Staro 05.02.2020, 16:59
stefanco stefanco je offline
Član
 
Datum prijave: 05.02.2020
Poruke: 1
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Cesto na forumu novi clanovi postavljaju pitanja:
Sta je to Credit Score? Kako dobiti sto bolji CS? ...

Nasao sam dobar link koji objasnjava ova i mnoga druga pitanja potencijalnih i novopecenih gastarbajtera:
https://www.thepennyhoarder.com/cred...t-score-range/
Evo jedan koristan video u vezi kreditnog skora:
https://youtu.be/-S91Pe-BjL8

Ako nemate trenutno ni jednu kreditnu karticu a zivite u USA i planirate da pocnete da gradite kreditni skor preporucio bih CapitalOne banku.
Od njih mozete dobiti "unsecured" kreditnu karticu sto znaci da ne morate davati depozit da bi ste dobili kreditnu karticu kao sto je slucaj sa nekim drugim bankama.

Kartica se zove Capital One Platinum i obicno na pocetku daju limit od 300$.
Nakon nekoliko meseci i pod uslovom da placate karticu na vreme oni ce vam verovatno povecati limit sami a postoji i opcija da im sami trazite povecanje limita na kartici.
https://www.capitalone.com/credit-cards/platinum/
Reply With Quote
  #734  
Staro 06.02.2020, 02:35
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Jeste secured samo se ne stavlja 100% nego mozes 50$ za 200$. Ne daju bas tako odmah, ja sam aplicirao za karticu i odbili su me cak i ako sam 200$ za 200$ hteo da stavim. Prvih par meseci je pakao za kartice, nakon godinu dana imam gomilu.
Reply With Quote
  #735  
Staro 06.02.2020, 06:07
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Upravo tako. U pocetku je tesko. Krece se sa secured credit card. Nakon 6 meseci se dobija unsecured, tri meseca kasnije moze da se dobije veci kreditni limit.
Sve je tesko dobiti dok se ne stigne do kreditnog skora koji je veci od, recimo, 680. Posle toga stizu (dobre) ponude na sve strane. Kad skor predje 700, onda treba uzeti vece postansko sanduce, da mogu da stanu sve ponude.
Govorim o kreditnom skoru na CreditKarma
Naravno, ima i losih ponuda upakovanih u "neverovatno dobre" pozajmice. Kad se preracunate, kamata je 30 i vise procenata na godisnjem nivou.

Treba dobro prouciti sve ponude. Narocito obratiti paznju na "promotivni period".
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #736  
Staro 13.02.2020, 21:22
gorasheen's Avatar
gorasheen gorasheen je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.05.2019
YU lokacija: beograd
Poruke: 48
Nepromenjeno

Pozz svima, mnogo toga je napisano o kreditnom skoru i istoriji, koji su nesumnjivo vrlo vazni za kasnije egzistiranje u USA, ali dok se oni grade..kako svakodnevno kupovati namirnice i placati racune tih 5-6 meseci dok se ne dobije unsecured kreditna kartica?

Da li da novac koji donesemo u USA odmah uplatimo na tekuci racun kod neke banke i onda sve racune placamo debitnom karticom ili da odvojimo i nesto u kešu za placanje pojedinih racuna?
Reply With Quote
  #737  
Staro 14.02.2020, 05:25
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik gorasheen Prikaz poruke
Pozz svima, mnogo toga je napisano o kreditnom skoru i istoriji, koji su nesumnjivo vrlo vazni za kasnije egzistiranje u USA, ali dok se oni grade..kako svakodnevno kupovati namirnice i placati racune tih 5-6 meseci dok se ne dobije unsecured kreditna kartica?

Da li da novac koji donesemo u USA odmah uplatimo na tekuci racun kod neke banke i onda sve racune placamo debitnom karticom ili da odvojimo i nesto u kešu za placanje pojedinih racuna?
Za secured kreditnu karticu potrebno je uplatiti depozit (na primer $300). To stoji u banci sve dok se ne odobri usecured kreditna kartica. Onda se depozit vraca. Limit do kog se moze kupovati je visina depozita.
Uz otvaranje racuna se dobija i debitna kartica (ako trazis).

Ja sam poneo "nase" kartice, ali mi je samo Walmart dozvoljavao da placam njima.

Pare koje uplatis na svoj racun mozes posle da podignes na bankomatu.

Sve je isto kao i u Evropi. Mozda samo nazivi malo zbunjuju.

Eh, treba preziveti pocetak. Posle godinu dana je lakse.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #738  
Staro 16.02.2020, 11:45
gorasheen's Avatar
gorasheen gorasheen je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.05.2019
YU lokacija: beograd
Poruke: 48
Nepromenjeno

Svensone hvala na odgovoru, ali da li si ti u pocetnom periodu koristio neku njihovu debitnu karticu ili si za osnovne racune (stan, hrana, auto) uglavnom koristio keš?

Kakva su tvoja iskustva, da li si nailazio na probleme u smislu da su te neki trgovci odbili, jer u USA ovo nisu popularna sredstva za placanje?

Pretpostavljam da ti 'nasa' kartica za Walmart i Secured sa 300$ nisu bile dovoljne za placanje osnovnih troskova.
Reply With Quote
  #739  
Staro 17.02.2020, 01:06
Jorda Jorda je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.08.2017
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: Pozega
Poruke: 128
Nepromenjeno

Za pocetak vam ne treba ni SSN (objasnite situaciju i kazite da cete doneti na uvid kada stigne) ni njihov neki dokument za otvaranje obicnog racuna u banci. Dovoljan je samo nas pasos i adresa u USA. Mozda i br telefona, cini mi se da sam prvo uzeo njihov broj pa otisao da otvaram racun. Sav kes odmah depozit na racun, dobijete debitnu karticu koja se prihvata svugde, sredstva odmah dostupna.
Stan se obicno placa cekovima ili online aplikacijama za prenos novca. Licno koristim Zelle preko BOA app i radi vrh, novac se prebaci instant bez ikakve provizije.
I meni i zeni su posle cini mi se dva meseca dali unsecured cashback sa limitima od $500. Nismo trazili odmah.
Reply With Quote
  #740  
Staro 17.02.2020, 03:40
saleee saleee je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.05.2018
Poruke: 78
Nepromenjeno

U Chase su mi trazili proof of residence za debitnu karticu. Mozda zavisi i od sluzbenika u banci, ja sam probao i u cikagu i u majamiju i nije moglo. Cuo sam da u BOA moze i bez.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kupovina auta na kredit i građenje kreditne istorije zvercica Vodič za emigrante 97 31.08.2021 23:46
Prevara - Ponuda za kreditne kartice Citi banke (CITIGLOBAL) bora Stare teme 36 14.12.2012 23:39
Koju banku izabrati - za kupovinu auta, kreditne kartice, građenje kreditne istorije dreamerns Stare teme 93 02.09.2010 05:11
Top 5 razloga zasto volim kreditne kartice emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 18.12.2008 08:55
Ukradeni broj kreditne kartice emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 05.11.2007 16:59

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:46.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.