ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 27.02.2011, 23:01
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Cuj, odakle tebi da je drugacije? Lepo kazu da ako je na engleskom ili zvanicnom jeziku onda ne treba prevod. Ja ne razumem cemu ova tema i pravljenje diskusije oko neceg sto je sasvim jednostavno i jasno?!
Reply With Quote
  #12  
Staro 28.02.2011, 17:26
Yossarian Yossarian je offline
Član
 
Datum prijave: 12.12.2010
US lokacija: Phoenix, AZ
Poruke: 15
Nepromenjeno

Zana, čemu oštri tonovi?

Kao što sam napisao pri otvaranju teme, čitajući forum naišao sam na tvrdnje kako se mora prevoditi dokumentacija, što me je zbunilo jer prema Instructions for Selectees piše ono što sam već naveo i htio sam samo razjasniti situaciju.

Ako pročitaš odgovor korisnika "kaneolopa" vidjeti ćeš da tvrdi drukčije, s čime se ne slažem.

Pozdrav!
Reply With Quote
  #13  
Staro 28.02.2011, 20:23
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

Ako posle silnih diskusija o prevodima i dalje nisi siguran pozovi ambasadu i lepo pitaj svakome izadju u susret
Reply With Quote
  #14  
Staro 01.03.2011, 17:16
lenhi lenhi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.07.2009
Poruke: 258
Nepromenjeno

Svakako da je drugačija situacija kada su u pitanju zemlje bivše YU države, i ti to Žana dobro znaš da je specifična priča. Znači može da mu se nakači čovjek koji mrzi sve što ima sa veze sa bivšom državom pa da ga provocira oko prevoda, a može i da bude potpuno obrnuta situacija u ambasadi. Čovjek je fino rekao da na intervju u Zagreb a ne iz Somaliju ili Nigeriju pa bi onda bilo jasno da treba prevoditi sa srpskog na hrvatski ili obrnuto. Score je fino rekao da ne može biti isto ili doslovce tretirati njihova zvanična upustva oko prevoda za naše područje, ali očigledno da poželiš i ti da provociraš malo kao neki službenik ambasade po forumu. Što se mene tiče džaba ti, udri koliko hoćeš.
Reply With Quote
  #15  
Staro 01.03.2011, 18:48
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik lenhi Prikaz poruke
Svakako da je drugačija situacija kada su u pitanju zemlje bivše YU države, i ti to Žana dobro znaš da je specifična priča. Znači može da mu se nakači čovjek koji mrzi sve što ima sa veze sa bivšom državom pa da ga provocira oko prevoda, a može i da bude potpuno obrnuta situacija u ambasadi. Čovjek je fino rekao da na intervju u Zagreb a ne iz Somaliju ili Nigeriju pa bi onda bilo jasno da treba prevoditi sa srpskog na hrvatski ili obrnuto. Score je fino rekao da ne može biti isto ili doslovce tretirati njihova zvanična upustva oko prevoda za naše područje, ali očigledno da poželiš i ti da provociraš malo kao neki službenik ambasade po forumu. Što se mene tiče džaba ti, udri koliko hoćeš.
Znas sta? Jel' ti sad lakse? Bas mi je interesantno sto me proglasavas sluzbenikom ambasade jer znam da citam i gde da citam. To sto bi neki zeleli da su "specificna prica" i sto kad ne podje onako kako bi oni hteli (pa onda drvlje i kamenje po ambasadama, kao fora imaju razlicita pravila za "nas" - oooops to mora da je zato sto smo odakle jesmo). Ja sam pre postovala linkove i info - pa kad malo bolje razmislim - a sto bih? Pazi molim te, nekom mrsko da pretrazi ne internet nego sajt ambasade a ja cu da se trzam. Pre nego sto sam pocela da "provociram", otvorila sam sam lepo sajt ambasade u Zagrebu, pa na engleskoj verziji otisla na Document Checklist for Interview, pa lepo tamo na dnu ima objasnjenje za Translations.

Dakle Lenhi - ohladi malo i prekini da tripujes. Sto se mene tice - kad bih mogla da zablokiram postove sa pitanjima o prevodima dokumenata, vencanjima nakon sto je neko izvucen na lutriji i ostale stvari koje se ponavljaju do besvesti - ja bih zaista. Jer ovo postaje sumanuto, nije ni cudo sto su oni koji su bar imali toliko postovanja prema svima onima koji su pisali ovde citali njihove postove i onda prestali i da citaju i da pisu - jer ovo vise nema smisla.

Koji si ti lik - gomila ignorantnih ljudi koji zaposedaju neciju dobru volju i slobodno vreme postavljajuci milion puta pitanja na koja je odgovoreno (a odgovori su sazeti i na Home Page) i ti napadnes mene? Ajde bezi bre...
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Pomoc oko skolske dokumentacije???? vannycasatoo Stare teme 1 25.02.2011 19:13

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 06:37.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.