ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » COVID-19 u USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #61  
Staro 18.04.2020, 14:12
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Da li si fajlovao takse za 2019 i kada? Da li si imao povracaj i da li si povracaj dobio kao direct deposit ili preko checka? Meni je prvi put da fajlujem takse, mozda me zaobidju sa ovim stimulus checkom sta znam
Nece. Imaju sve nove u sistemu, znaci stize lova. Mozda prvo salju u najugrozenija podrucja.
Ja se ne nadam da ce mi stici pre 1. maja. Dok postanska kocija iz DC-ja stigne do Teksasa, proci ce april.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #62  
Staro 19.04.2020, 00:44
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Ja sam u Marylandu pa jos uvek nista. Inace puno J1 studenata (work and travek program) je dobilo ovih 1200$ samo zato sto su se odlucili za direct deposit kad su fajlovali takse. Proslo je takodje 15 radnih dana kako sam fajlovao takse, ali ni ovih 1200$ a ni povracaj taksi
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #63  
Staro 19.04.2020, 13:40
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Ja sam u Marylandu pa jos uvek nista. Inace puno J1 studenata (work and travek program) je dobilo ovih 1200$ samo zato sto su se odlucili za direct deposit kad su fajlovali takse. Proslo je takodje 15 radnih dana kako sam fajlovao takse, ali ni ovih 1200$ a ni povracaj taksi
Svako ko ima SSN i nalazi se u USA ima pravo na taj novac. Nema nikakve veze sa time da li rafund dobija preko DD ili mu salju cek. Kod studenata je cest slucaj da ih roditelji prijavljuju kao "dependant" i u tom slucaju oni nemaju pravo na ovu pomoc. Zbog toga neki studenti dobiju novac a neki ne.
Reply With Quote
  #64  
Staro 19.04.2020, 17:16
dusmanic's Avatar
dusmanic dusmanic je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.09.2015
Poruke: 141
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik aleksandarzz Prikaz poruke
Svako ko ima SSN i nalazi se u USA ima pravo na taj novac. Nema nikakve veze sa time da li rafund dobija preko DD ili mu salju cek. Kod studenata je cest slucaj da ih roditelji prijavljuju kao "dependant" i u tom slucaju oni nemaju pravo na ovu pomoc. Zbog toga neki studenti dobiju novac a neki ne.
Ja sam u USA of januara. Imam SSN, nisam fajlovao takse i koliko sam razumeo nemam pravo na pomoc od 1200$
__________________
DV2018 i DV2019- Has not been slected x 2
DV2020- SELECTED CN 2020EU4XXX🍀🍀🍀
DS260: 15.07.2019.
Dokumenta poslata: 15.08.2019.
interview: 12.11.2019
green day:15.11.2019.
Reply With Quote
  #65  
Staro 19.04.2020, 22:09
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dusmanic Prikaz poruke
Ja sam u USA of januara. Imam SSN, nisam fajlovao takse i koliko sam razumeo nemam pravo na pomoc od 1200$
Tako sam i ja razumeo, nije bas da onaj ko dodje USA, i dobije posle 10dana SSN, automatski odmah dobija i pomoc...malo je nerelano
Reply With Quote
  #66  
Staro 19.04.2020, 22:50
voja82's Avatar
voja82 voja82 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2014
US lokacija: Miami/FL
Poruke: 436
Pošalji Skype™ poruku korisniku voja82
Nepromenjeno

1200$ dobija onaj ko je fajlovao takse za 2018 i 2019 i kome je primanje do 75.000 godisnje.
__________________
DV2013 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2014 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2015 - POGODAK
28.10.2013. Prijavili se na lutriju
01.05.2014. Izvuceni 2015EU00041xxx
19.05.2014. Poslali DS-260
21.08.2015. Lekarski pregled
09.09.2015. Intervju-pronadjena greska u prijavi
24.09.2015. Novi datum intervjua - VIZE ODOBRENE
30.09.2015. Preuzeti pasosi sa vizama
05.11.2015. Beograd-Rim-Majami
Reply With Quote
  #67  
Staro 20.04.2020, 01:19
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Dovoljno je da smo fajlovali takse za 2018 ili za 2019.

Eligible taxpayers who filed tax returns for either 2019 or 2018 will automatically receive an economic impact payment of up to $1,200 for individuals or $2,400 for married couples and up to $500 for each qualifying child.

Preuzeto sa sajta IRS



Mozda su ljudi proveravali get my payment na irs i iznosi im Payment Status Not Available, verovatno jer imaju previse poseta na sajtu....
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #68  
Staro 20.04.2020, 05:16
ALEX2606 ALEX2606 je offline
Član
 
Datum prijave: 20.05.2018
Poruke: 15
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Futbalista Prikaz poruke
Tako sam i ja razumeo, nije bas da onaj ko dodje USA, i dobije posle 10dana SSN, automatski odmah dobija i pomoc...malo je nerelano
Nisi dobro razumeo; postoji opcija za Non-filer-e na sajtu IRS-a, samo im je potrebno dostaviti podatke iz banke za direct deposit.
Reply With Quote
  #69  
Staro 20.04.2020, 18:46
Sims Sims je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.05.2019
Poruke: 35
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ALEX2606 Prikaz poruke
Nisi dobro razumeo; postoji opcija za Non-filer-e na sajtu IRS-a, samo im je potrebno dostaviti podatke iz banke za direct deposit.
Kad kliknes na tu opciju dobijes upozorenje da ne nastavljas dalje ukoliko nisi bio u USA 2019. godine.
Reply With Quote
  #70  
Staro 20.04.2020, 23:49
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Malo sam nesrecno srocio prethodni post. Komentar se odnosio na cekove i direct deposit.
Sto se tice prava na pomoc, mnogo toga je nejasno. Zasto bi onaj ko nije bio u USA 2019-te bio diskvalifikovan, ako je kriza u 2020-oj? Negde sam procitao da ce se ta pomoc voditi kao tax credit kad se sledece godine budu popunjavale taxe. Ako je to tacno, onda ce i oni koji na to imaju pravo, a ne dobiju nista sada, ostvariti pravo na tax kredit sledece godine.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:03.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.